Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) EczkE


EczkE
addikt

Így van, kockulni kell! :D

Asszem mindenféleképpen!

(#2) kovsol


kovsol
titán

pedig én szerettem a programozás órákat, oda kell figyelni, meg ha érdekel akkor röpül az idő

May the Force be with you!

(#3) Thome válasza EczkE (#1) üzenetére


Thome
addikt

Modern Warfare 2 lett belőle, de meg is untam azt is... :DDD

kovsol: Tudom, hogy oda kellene figyelnem, csak már nem tudok... :B :))

(#4) mephi666 válasza kovsol (#2) üzenetére


mephi666
nagyúr

pontosan... nem mellékesen a programozást gyakorolni kell, hogy beletanuljon az ember és rutinja is legyen... nehéz egyik napról a másikra beseggelni és jobban jársz, ha most odafigyelsz/megérted és ráerőszakolod magadra... még akkor is, ha hulla vagy és nem érdekel :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#5) Thome válasza mephi666 (#4) üzenetére


Thome
addikt

Tudom, hogy ezt kellene tennem, mindig is tudtam hogy mi lett volna a helyes, és msot is tudom hogy ez lenne, és bánni is fogom, de ez van, nem bírom... :(

(#6) mephi666 válasza Thome (#5) üzenetére


mephi666
nagyúr

tudom, milyen érzés... a legjobb megoldás, ha bebeszéled az agyadnak, hogy téged mocskosul érdekel most a programozás és "szájtátva" figyelsz :) nem számít, ha fáradt vagy... próbáld meg felfogni úgy, mintha egy olyan szórakozás lenne, ami nagyon leköt, izgalmas és érdekel... menni fog :K legalább gyorsabban pörög az idő is...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#7) Thome válasza mephi666 (#6) üzenetére


Thome
addikt

Megpróbáljuk! :)

Minek beszélek többesszámba, nem tudom... :DDD

Komolyan mondom, elmegyek PC boltosnak (eladónak, szerelőnek, mittudomén), ahhoz lenne érzékem, azt a "szakmát" letenni meg nem nagy durranás. (Kis idővel rutin is lenne.) Az se egy leányálom ebben biztos vagyok, de megpróbálok az infón belül maradni, ha tudok.

[ Szerkesztve ]

(#8) nem_tom


nem_tom
őstag

Nem lehet, hogy rossz szakmát választottál? :U

(#9) Thome válasza nem_tom (#8) üzenetére


Thome
addikt

Nem lehet, mert 2 progi tanárom van, az egyiknél tök érdekes, ott végig figyelek, és baromi jó (meg középsuliba is jó volt a tanárom, ott is figyeltem, imádtam), ennél a tanárnál viszont halálérzet kerülget, annyira szarul tanít. Az előző féléves srác, aki passzívból visszajött, az meg mesélte, hogy az övékéhez képest ez egy isteni tanár... Na akkor az előző milyen lehetett... :U

(#10) Mr.Csizmás: Bizony-bizony! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

látom sikerült meghonosítanom a fejsbuk kifejezést a PH-n :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11) szablya


szablya
tag

aztabüdöskurvamindenit! :Y

Ez hányadik évfolyam??
Nekem 4 infóórám van egy héten, abból is egy elmélet, pedig ez az egy dolog van, ami ténylegesen érdekel az irodalmon kívül :((( .
Fél karom odaadnám, hogy cserélhessek veled, persze a maradékkal nehéz lenne pötyögni :DDD

Ja igen, és ma lehetőleg be kéne magoljak 6 szakasznyi román verset, amitől a . kivan már, ezen kívül meg kell tanuljak egy fejezetnyi anyagot-képletet fizikából, ami szintén annyira érdekel, mint a mókus farka.
Hogyannaka töke rohadjon le aki ezt nekünk így kitalálta!
Hogyazösszes oktatásiminisztereknek tépjék le a tíz körmét egyenként és öntsenek forró ólmot a végbelükbe! HATSZOR!

:U

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#12) Thome válasza szablya (#11) üzenetére


Thome
addikt

Ez az 1. félév a PPKE-ITK mérnökinformatikus szakán... :C
Hidd el, nem akarsz Te cserélni velem!
Miért? Mert még 16 matekunk is van 1 héten, a hétfőt leszámítva, tehát 4 napra oszlik 16 matek. Kedd: 5, szerda: 7, csüt: 2, péntek: 2.

Én cserélnék veled egyébként, csak a matektól szabaduljak meg! :DDD

Szerk: Vééége az óóórának, már csak 5 perc "lelkizés" megy, ahol a tanár meséli éppen!
:C :C :C :C

[ Szerkesztve ]

(#13) szablya válasza Thome (#12) üzenetére


szablya
tag

A mateket ki lehet bírni :DDD
Van itt rosszabb :((( ...

Egyébként ez így, hogy egyetemista vagy, más megvilágításba kerül (félig :DDD )

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#14) lezso6 válasza szablya (#13) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Neszeb+ análizis, lineáris algebra, operációkutatás, informatika logikai és algebrai alapjai, diszkrét matematika, numerikus matematika, valószínűségszámítás, bla-bla-bla, nem lehet kibírni. :DDD :N

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15) kovsol válasza lezso6 (#14) üzenetére


kovsol
titán

én még hármasra matek szigorlatoztam :DDD valahogy túléltem
jelek és jelrendszereket és kibernetikát jobban utáltam mint a matekot amúgy :B
mod: de a legrosszabb az info kód volt

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#16) Thome válasza lezso6 (#14) üzenetére


Thome
addikt

Itt csak anál + diszkrét van... Bár inkább csak szopás van itt, nem anál... :DDD

(#17) WonderCSabo válasza Thome (#16) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Jól emlékszem, h. te jársz az ITK-ra? Ne félj, lesz még a többi is, amit lezso felsorolt.

Diszkrét matekon meg nagyrészt linalgot vesztek.

(#18) Thome válasza WonderCSabo (#17) üzenetére


Thome
addikt

Bizony, én... Köv félévben fizika lesz... Finoom. :B

(#19) WonderCSabo válasza Thome (#18) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az nem fizika, csak elektromosságtan, méréstechnika. Egész jó tárgy, a labor meg tök érdekes.

(#20) Thome válasza WonderCSabo (#19) üzenetére


Thome
addikt

Nem, nálunk valami fizika lesz, ez tuti, holnap meg is tudom mondani, hogy pontosan mi is. Mivel Esztergomi kihelyezés vagyunk, így labor, és hasonló cuccok nálunk nincsenek. Ciki. :B

(#21) malwy


malwy
senior tag

Nekem meg a modern oktatási rendszer elérte, hogy infón és elektronikán hiába érdekel kib. ul a tantárgy, nekem a tanár lassú előadása miatt egy-egy hölgyeményt kell stírölnöm órán. Mert naná, hogy elektronikán egyik előttem ül, infón meg a tanár mellett.

(#22) WonderCSabo válasza Thome (#20) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Dehogy nincs, ugyanazokat a tárgyakat tanuljátok.

A tanár viszi magával az egész cuccost.

(#23) Thome válasza WonderCSabo (#22) üzenetére


Thome
addikt

Na majd kiderül, azt mondom... :))

(#24) kmisi99


kmisi99
addikt

Mennyire nehéz programozónak tanulni? Rohadtul kegyetlenül kibszottul vagy pedig még annál is nehezebb? Én pont annak mennék aztán matekból nem vagyok olyan hűde profi!

(#25) Thome válasza kmisi99 (#24) üzenetére


Thome
addikt

Ha van logikád a programozáshoz, onnantól kezdve az a része könnyen tanulható, csak gyakorolni kell, az a lényeg.
A matekra pedig gyúrj rá, mert a matekot keményen nyomják az arcodba, bárhova is mész programozónak!

(Talán a webfejlesztőnél annyira nem, bár ezt nem tudom.)

<<<Ezt itt töröltem, ezt PÜ-ben küldöm el... :B :DDD >>>

[ Szerkesztve ]

(#26) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Hogy anno mennyien kérdezték tőlem hogy miért nem info-s suliba megyek.. mondom mert nem érdekel, nem tudom elképzelni hogy egy PC mellett robotoljak, egész nap ülni...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27) WonderCSabo válasza Thome (#23) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én meg tudom ;)

Winner_hun: Hát ez így van, mégse becsülik meg a szakmunkát. Télleg, fasza volt a múltkori erről szóló linkelt videód. :K

[ Szerkesztve ]

(#28) Winner_hun válasza WonderCSabo (#27) üzenetére


Winner_hun
félisten

Azt ollie linkelte;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#29) westcoastog válasza Thome (#25) üzenetére


westcoastog
veterán

Akkor feladom ezen irányú terveimet, matek ellen be vagyok oltva, gyakorlatilag genetikailag hiányzik belőlem a matek megértésének a képessége. De én is IT-s melót szeretnék, a programozó elég jól keres(het), ezért volna jó, viszont egy rendszergazdai állást sem tudnék visszautasítani. :U

(#30) lezso6 válasza Thome (#25) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"Talán a webfejlesztőnél annyira nem, bár ezt nem tudom."

Tanúsítom, hogy nem, cserébe nagyon más szemléletben kell programozni, több leíró és programozási nyelvet is kell ismerni, és nagyon optimálisan kell összehangolni őket, különben az eredmény egy neptun-szerű förmedvény. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#31) WonderCSabo válasza Winner_hun (#28) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem, Te linkelted, MSNen. Persze lehet, h. Ollietól vetted át.

(#32) Winner_hun válasza WonderCSabo (#31) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ja hogy úgy. ([KLIKK])

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#33) Thome válasza westcoastog (#29) üzenetére


Thome
addikt

Ne aggódj, én sem értem, és hiába tanulom, nem megy... Most is itt ülök benn, és a telefonomról pötyögök...

lezso6: Inkább tanulnom a jónéhány programozási nyelvet, és az egyedi gondolkodásmódot, csak a matekkal ne kelljen foglallkoznom annyit. (Persze a progit is max csak napi 4-5 órában.) :B

(#34) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Én az ELTE progtervinfóra kezdtem el járni, de már a harmadik hónap után otthagytam az egészet a fenébe. Pedig egyáltalán nem ment rosszul - bár a matekkal megszenvedtem, mert a középsuliban nem tartottunk ott, ahonnan egyetemen folytattuk, de a prog része igen jól ment. Hiába...

Tömegoktatás: nem alkalmas semmi egyébre, csak hogy kiszelektálja azokat, akik jól tudnak puskázni. Személytelen és életidegen. És a tanáraim többsége is rettentő rosszul, érthetetlenül tanított, holott tudom, hogy azt az anyagot máshogy, jobban is elő lehetett volna adni. A gyakornokokról - akikre szinténa nagy látszámú tömegoktatás miatt van szükség - nem is szólva, siralmas. És a bürokrácia pokla uralkodik az egészen.

Perspektíva: Magányos farkasként már aligha érhet el nagy dolgokat egy programozó, leginkább csapatmunkásként kellene tengődnie nagyobb projektekben. Én viszont alkotni akarok, azt akarom, hogy a nevem fémjelezzen nagy eredményeket és tetteket. Nem volnék képes szürke egérként ülni a gép előtt egész életemben. (Ugyanígy nem volnék képes semmi munkára hosszú távon, ahol nem alkothatok a világnak jelentőset és maradandót...)

Mindezek után olyan oktatási intézményt kerestem közvetlen célnak, ami egyrészt lehetőséget ad az önmegvalósításra, másrészt távolról kikerüli a tömegoktatást és a bolognai rendszert. Nem sok ilyen van, sőt, a Színház- és Filmművészetin kívül nem is tudok másikat. Így fog esni, hogy filmrendező leszek. :) Csak vegyenek föl, kb. egy az ötvenhez az esélye! :D

[ Szerkesztve ]

(#35) lezso6 válasza Thome (#33) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Amúgy a többi általános programozási területhez se kell szvsz sokkal több matek, csak egyszerűen egyetemen így alapoznak. Soha a büdös életben nem fogsz lineáris algebrát használni, hacsak nem openCL / CUDÁzol...

Persze valamilyen alap azért kell, meg hogy szinten tartsanak, s legyen logikád - főleg ha előtte sosem programoztál -, de szerintem közel sem ilyen arányban, mint most. Matekra akkor van szükség, ha olyan területeken akarsz elhelyezkedni, mint pl kriptográfia, ami már eleve matematikai alapú; vagy akkor ha nagyon gépközelien kell programoznod, alacsony szinten. Magas szintű programozásnál viszont nem feltétlenül kell pure matek

De ezt a nem kell matek dolgot úgy mondom, hogy Te alapból nagyon jó logikai képességekkel rendezel, s azért nem kell. Ha ez viszont nincs meg benned, akkor bizony kell a matek...

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#36) Thome válasza lezso6 (#35) üzenetére


Thome
addikt

Baromi jó logikám van, úgy érzem, úgy gondolom. Csak a matek nem megy valamiért. :B

(#37) Crystalheart válasza Thome (#36) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nekem onnantól fogva nem ment a matek, hogy oldalakat kellett volna hozzá magolni. Mert azt, magolni kellett volna... :D Na arra nem vagyok hajlandó. Akkor már inkább a Csongor és Tünde.

(#38) Thome válasza Crystalheart (#37) üzenetére


Thome
addikt

Magolás sem vezet jóra. Mert ugyan megtudod utána oldani a feladatokat talán, de ha valahol hibát vétesz benne, meg nem találod. :))

Bár engem nem zavar a magolás, jó dolog az. Inkább magolok, csak a matekot ne kelljen tanulnom... :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.