Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #06658560


#06658560
törölt tag

A Core i5-2500K turbó órajele alacsonyabb a normálnál? Valamint tényleg 95W a TDP-je? Pecsenyesütőt csináltak?

[ Szerkesztve ]

(#2) csiki_92 válasza #06658560 (#1) üzenetére


csiki_92
aktív tag

A 2500K nem a notebookban van, az egy desktop cpu. :D

(#3) hemaka


hemaka
nagyúr

520k és TN panel, gz.
Persze a marketinges csóka biztos ezt is megmagyarázná, hogy de csak ritkán kell, mert amúgy projektorra vagy egy 1 misis Eizo-ra van kötve bent az irodában...

[ Szerkesztve ]

(#4) CsikiRoli válasza csiki_92 (#2) üzenetére


CsikiRoli
tag

Így igaz. Mindegyik processzor 5xxx-es, amivel szerelik a laptopot, a 2500k nincs benne.
Táblázatban az órajel elvan írva, de az összehasonlításnak van gondolom.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Roland

(#5) rudi válasza CsikiRoli (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

A nyuszika meg a sapka / nem sapka esetéből jön a 2500K. Amíg nem volt ott, azt kommentezték a kedves olvasók, hogy miért nincs asztali vonalhoz hasonlításra alkalmas modell a táblázatban. Most, hogy van, úgy tűnik, jönnek a kérdések, hogy miért van :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) #06658560 válasza csiki_92 (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

Akkor mit is keres a táblázatban? ha legalább lenne hozzá valami infó fűzve.

#5 rudi: Ok, de azért jelezni illene, hogy az nem tartozik a notihoz. Pláne, hogy négy CPU közül lehet választani, ti felsoroltok hármat, amiből egy idegen, plusz dobtok egy linket, hogy ott leírtátok. Nem olvasóbarát megoldás, na.

[ Szerkesztve ]

(#7) zserbox válasza CsikiRoli (#4) üzenetére


zserbox
őstag

összehasonlítási alap egy régebbi csúcs asztali proci tudásával...ezen mit nem lehet érteni?

(#8) CsikiRoli válasza #06658560 (#6) üzenetére


CsikiRoli
tag

Rudi? Valami infó fűzve??? :D

[ Szerkesztve ]

Üdv: Roland

(#9) csiki_92 válasza #06658560 (#6) üzenetére


csiki_92
aktív tag

Azért szerintem sejthető volt, hogy az a 2500K 95 wattal, nem notebook cpu, hamár a nevéből nem sikerült kitalálni.

[ Szerkesztve ]

(#10) rudi válasza #06658560 (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

A leges-legolvasóbarátabb, ami csak elképzelhető. Ha mindent az olvasó orra alá tolunk, a végén annyira elkényelmesedik, hogy megzápul az agya, nem fogja tudni az egyet az eggyel összeadni. Néha egy kis keresgélés, gondolkodás nem árt ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) Geller72 válasza rudi (#5) üzenetére


Geller72
veterán

Azért akkor már a 2500K mellé is illene 1600-as ramokat rakni nem? ;]

(#12) rudi válasza Geller72 (#11) üzenetére


rudi
nagyúr

Abszolút! Amint összejön a PH-s előfizetési díjakból az ára, máris tesszük mellé az új RAM-ot :D

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#13) NandoXXL válasza rudi (#5) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Rudi, mitől lett ez ajánlott?
Forrasztott memória, nehogy cserélni lehessen hiba esetén egy üzleti gépnél? 500000Ft és TN panel?
Ez egy divat termék, üzleti kategóriában szánalmas, az se számít ha más márka is forrasztott memóriát használ. Egy üzleti gép elsődleges feladata a megbízhatóság, javíthatóság. Otthoni környezetbe ok, de céges rendszerekbe, saját IT supportal ki vállalná be?

(#14) Petya25


Petya25
addikt

Nálam ott megbukna, hogy 2 db USB van csak rajta. A HP-mon 5 van!
Ennyi pénzért pofátlanság hogy a portokon spórolnak.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#15) rudi válasza NandoXXL (#13) üzenetére


rudi
nagyúr

Amit írsz, az az üzleti gép hagyományos definíciója, amit évek óta nem kizárólagosan követnek a gyártók. Kínálnak a te definíciódnak többé-kevésbé megfelelő modelleket is a gyártók, de emellett hódítanak az X1 Carbonhoz hasonló, elsősorban a könnyűségre kihegyezett, de a klasszikus üzleti utazás (bőröndben, autóval, repülővel) viszontagságait jól bíró készülékek. Ezek között az X1 Carbon nagyon jó helyen áll.

A TN+film panel mellett látni kell azt is, hogy a nagyobb felbontású IPS panel felára a gép árának kb. 7,5%-a és aki hajlandó kiadni 530k-t a gépért azt a további 40k sem fogja földhöz vágni. A forrasztott RAM kapcsán felmerül a kérdés, hogy reálisan a garanciaidő lejárta után milyen gyakorisággal hibásodik meg, milyen területeken használják lejárt garanciaidővel, illetve milyen IT support van a gép mellett (áll-e mondjuk készenlétben olyan darab, amire pár óra alatt át lehet váltani meghibásodás esetén).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) Ruuwa válasza NandoXXL (#13) üzenetére


Ruuwa
tag

Bár én sem pártolom a lapraforrasztott memóriákat, azt azért tegyük hozzá, hogy ezen a szinten helyszíni garancia van, azaz kijönnek és cserélnek. Szerintem hiba esetén eddig se álltak le szarozni a RAM-ok cserélgetésével, hoznak komplett alaplapot. Céges környezetbe meg, ahol már van saját IT support, ott rendlenek n+2 darabot tartaléknak.

Ettől függetlenül szerintem is nevetséges a kijelző, felesleges az i7, és kevés a csatlakozó.

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#17) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

2. oldalon táblázat: "Termék megnevezése: Lenovo ThinkPad T450" -> X1c.

"Az ilyen szűk belsejű gépekbe rendszerint kisebb hűtés fér, ezért a gyártók visszafogottabban kezelik a Turbo Boost órajelet."

Bizony. Az E7450-emben ugyanez a proci 5-15%-kal jobban teljesít. Igaz, dVGA-sat vettem, ergo az igp nem izzad a cpu-magok alá.

Amúgy sztem is vastagon nyomták a ceruzát egy kicsit, amikor az árat lőtték be. Kicsit szakadjunk el a pici magyar piactól, a legolcsóbb Broadwell-es verzió ára 1340EUR, ez az azonos kiépítettségű E7450-nél vagy t450-nél 260EUR-val drágább. Másik dolog, hogy a TN panel az 1200+$/€-s kategóriában már nemigen bocsátható meg :U, FullHD feletti felbontásnak 14"-on semmi értelmét nem látom, főleg a windows jelenlegi skálázási képességei mellett.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18) oszi666


oszi666
őstag

Ezerszer inkább az a Fujitsu, amit legutóbb tesztelt a PH, vagy inkább Dell...
Ez a gép szerintem rettenet ronda, a 2 USB hatalmas kapufa.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#19) t72killer válasza Ruuwa (#16) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Multinál dolgozom, de azért nálunk se divat 2kEUR-s gépekből csak úgy kettőt tartalékba berendelni, mert mi van, ha egy 40€ értékű, de ráforrasztott modul tönkremegy:U

Az i7 tényleg teljesen felesleges ebbe, SzVSz az csak dVGA mellé való. Ja, az átalakítós ethernet csati meg SzVSz az egész ultrabook-őrület csődje :U Spórolj 200g súlyt, de cipelj magaddal 300g átalakítót ...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) katt777 válasza NandoXXL (#13) üzenetére


katt777
félisten

Az üzleti kategória: gyenge hardver, 3-4x áron, de költségként és amorizációként leírhatod +ÁFA vissza, mindezt gyakran pályázati (adófizetői) pénzből, mert épelméjű vállalat/vállalkozó saját pénzét nem szórja fölöslegesen. Láttam én céget, ahol adminisztratív célra i5-ös konfigokat vásároltak komoly VGA-kkal cégköltségen, aztán 1-2 év múlva leselejtezve ment minden magánkézbe jó pénzért.
Aki ajánlja, pénzért teszi, de ez szinte minden hardverről elmondható.
Mellesleg egyáltalán nem megbízhatóbbak, mint az ugyanolyan hardverrel szerelt, harmadennyibe kerülő laptopok. Ha pedig a "nem üzleti" laptopok a definíció alapján megbízhatatlanok, akkor irány a fogyasztóvédelem, hogy milyen gépeket adnak el a népnek. ;] Szóval marketing maszlagot nem bevenni. ;)

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#21) t72killer válasza katt777 (#20) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ennek fuss neki még1x;) Nem véletlen, hogy a konzumer notik jórésze alapból 1év garit kap. Amúgy pedig nem te lennél az első a sorban a fogyasztóvédelemnél ill a bíróságon Lenovo konzumer termékkel... Persze, neked lesz igazad, csak kérdés, mész-e ezzel bármire :F

Nem azt mondom, hogy nincs jó konzumer noti, és hogy nem fizetsz extrát a business class-ért, de kezeljük helyén a dolgokat. Kíváncsi lennék, hogy pl 100db inspironból vagy latitude 5-7000-esből vagy hp Pavilionból vs mobile workstationből hullik-e szét több mindennapos hurcolászás után.

"ugyanolyan hardver" - óvatosan, a "hardverbe" beletartozik az alaplap, a hűtő és a ház is:U

3x-os ár: ebben extrém eseteket nézve igazad van. De ha tényleg vállalható konzumer notit rendes garival hasonlítunk a Business közepéhez, akkor ez a szorzó bizony 2 alá is tud menni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) Peczek


Peczek
aktív tag

Értem én, hogy ThinkPad meg carbon, de azért forrasztott memória 500k-ért (gondolom az a 4GB -os rammal szerelt lehet). Nemáá

[ Szerkesztve ]

(#23) katt777 válasza t72killer (#21) üzenetére


katt777
félisten

"Konzumer" noti is van 2 év garral, a maradék 3-400.000Ft-ból meg hány évre is tudok garanciát hosszabbítani? :F Vagy vehetek +2 új és korszerűbb notit 2 évente friss 2 éves garral.
Tudom, hogy beletartozik de a legtöbb gépben az is ua, ház persze más, mert kell a marketinghez, de attól nem fog +5 évig tartani egy gép.

Ismerősöm, kb. 5-6 éve vett egy ASUS "consumer" laptopot 185000Ft-ért, akkor középkategóriásnak számított. Átlag napi 12-16 órát nyúzza (vagy tervez, vagy játszik, akár egész éjjel), cipeli -20°C-ban és +40°C-ban jobbára tömegközlekedéssel, és ma is úgy dolgozik, mint újkorában. Még szétszedve és kipucolva sem volt a gép soha. És nincs vele egyedül. Szóval sztem továbbra is csak marketin és lehúzás az egész.

Peczek: Na, jó, de forrasztás nélkül gáz lenne, nem? :DDD

Jonesy84: Hát, consumerből sem mindegy, mit vesz az ember. :R Állatnak meg minek laptop? Persze, hogy tojnak rá, mert nem az ők fizetik. Olyat még nem nagyon láttam, hogy valaki saját maga vásárolt egy laptopot, és szétgyepálta, arra valahogy vigyáznak. :U

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#24) Jonesy84 válasza katt777 (#20) üzenetére


Jonesy84
tag

Ezért ez nem teljesen igaz, elég sok konzumer notit láttam széthullani, főleg a zsanér környékén. A hűtésükről nem is beszélve. Egy üzleti gépben fém váz van, nem pedig műanyag, ami széthullik (kell is az erős gép, mert durva maennyire nem tudnak vigyázni az emberek a céges laptopokra). Multinál dolgozom ahol messze nem ilyen árakon kapják a gépeket, a jelenlegi standard gépek Lenovo T450-est nem sokkal 500 euro felett kapja i5-el.

(#25) t72killer válasza Peczek (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Csak forrasztott RAM van, 1 csatornán, nincs upgrade-lehetőség. Konkrétan 8gigás verziót kell venned, ha nem akarsz a RAM-ból kifutni, elég morbid:U.

#23: persze, vannak jó termékvonalak, szerencsés szériák. Pl nálunk egy eeePC lassan 5. évébe lép, és mindíg az volt a család hurcolászós gépe. Viszont menetközben széthullott egy (sokkal kevesebbet mozgatott) Pavilion mini és egy eMachines (Acer).

#24: azért az szép, 500EUR-ért a t450 :K . Mi is kapunk egy úriemberes kedvezményt a Latitude-okre, de nem ennyit ;]

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) #Chris


#Chris
tag

Azt mondja már el valaki, hogy miért van (majdnem) mindenki elájulva a thinkpadektől? Mert a cikkben is ajánlott minősítést kapott, amit egyáltalan nem látok indokoltnak. Ennyi pénzért elég jó macbook prot lehet kapni, ami szerintem jobb választás, mint ez.

(#27) ivana válasza t72killer (#17) üzenetére


ivana
Ármester

azonos kiépítettségű E7450-nél vagy t450-nél 260EUR-val drágább

Ez ilyen, kicsit olyan mint az új macbook. De ez legalább valamire használható, mondjuk nekem ami érdekes az a 14"-es M-s proci kombó, nem a vékonyított, a súly érdekes nem a vastagság.

(#28) Peczek válasza katt777 (#23) üzenetére


Peczek
aktív tag

Én alapvetően megengedő vagyok a vállalati, professzionális (nak hívott) gépekkel szemben, kistrillió forintért. Nekem is ilyen van (HP Elitebook), de persze féláron vettem renew-ban, és imádom, jobban, mint a családban lévő konzumer laptopokat. Tehát egy ilyen iszonydrága Thinkpad-et is szívesen megvennék, használtan, ha tetszik. De lassan lehetne benne IPS panel, (bár legalább van HD felbontás), és legyen fejleszthető, mit pl. a régebbi Elitebookkok.

[ Szerkesztve ]

(#29) t72killer válasza #Chris (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mindenképpen. Főleg, hogy arról koppintották :U, miért vegye az ember a másolatot?

Én a mostani thinkpadektől egyáltalán nem vagyok elájulva. A 10+éves IBM Thinkpadektől anno el voltam, azokkal tényleg falat lehetett bontani.

#27: Ha a súlyból sokat vágnak, akkor az leginkább a megnyirbált hűtőt (a réz nehéz...) jelenti, szóval vigyázni kell itt is, mennyire akar pillangó lenni az ember. Core-M-re amúgy tisztességes hűtésű megoldást még nem láttam, ami rendesen elvinné azt a kemény 7W-ot, amit full turbón produkál.:(

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30) AxBattler


AxBattler
félisten

Már megörültem, hogy tök jó lett a billentyűzet / tapipad, meg IPS, aztán olvasom, hogy forrasztott single channel RAM... :Y

...szóval köszi, de majd legközelebb. :(((

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#31) t72killer válasza AxBattler (#30) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Legközelebb ezt is koppintják az Apple-től és már az SSD-it az alaplapra fogják forrasztani, csakazértis. :(

Amúgy most nézem, úgy néz ki, mintha két ramcsatornára forrasztották volna a cuccot. A Photoworxx pontszám indította a gyanút, a dell-em egy RAM-csatornával csak 8k körül teljesít, akkor hozza (uez a proci) a 12k feletti értéket, ha mind2 csatorna aktív.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32) ivana válasza t72killer (#29) üzenetére


ivana
Ármester

A hűtésnek sok köze nincs a súlyhoz, X220 1.4kg-vel simán lehűti az M-s procit. Az ilyen 1.4 12.5"-re, 1.8kg rendes 14"-ra simán elérhető.

AxBattler: Nem single channel, 8GB meg ezerszer elég ehhez a procihoz. A 4GB-s verzió mondjuk gáz

(#33) sanzi89


sanzi89
addikt

Már megint mi a pék baja van ennek a Samsung SSD-nek is? Erre is várható majd firmware frissítés? :(

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#34) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Nem lett ez rossz gép, csak felesleges a régi gépekhez hasonlítani. Azok tényleg masszívabbak voltak, de nem is nyomtak a mérlegen 1.4 kg-ot. Meg kell érteni, hogy változnak az igények, még az üzleti világban is. Az ára sem annyira gáz, nálunk egy jól felszerelt E7450 is karcolja a 2000$ alulról. Ha meg befosik, jön a szerviz, addig a felhasználó kap egy cseregépet.

Laci

(#35) t72killer válasza sanzi89 (#33) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez egy kicsit eltévedt:U Ahogy nézem MZNTE128HMGR=pm851=840EVO= probléma.

#34, " Az ára sem annyira gáz, nálunk egy jól felszerelt E7450 is karcolja a 2000$ alulról. ": Hja, csak azért a 2k$-ért én dVGA-t, i7-5600U procit (használható és rendesen lehűtött kombináció a GT840m-mel), matt IPS kijelzőt és upgrade-elhető RAM-ot kaptam és még egy dokkoló is belefért.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#36) fordfairlane válasza AxBattler (#30) üzenetére


fordfairlane
veterán

A vékony gépek attól vékonyak, hogy kompaktak. Nem cserélhető bennük szinte semmi.

x gon' give it to ya

(#37) t72killer válasza fordfairlane (#36) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Őszintén nem estem hasra attól a 2mm-től, amit a carbon ráver a T450-re:U. A 400g súlykülönbség már egy fokkal több használati értékkel bír, bár saccolnám, hogy ezt nem a 2db műanyag RAM-foglalaton spórolták meg.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38) fordfairlane válasza t72killer (#37) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem csak a ram foglalatokról szól a dolog, hanem az egészről. Pár éve még elképzelhetetlen volt, hogy az akksi nem lesz házilag cserélhető, erre ma már van olyan notebook is, ami majdnem olyan, mint egy tablet, az akksi lapos, és a készülékházba van beragasztva.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#39) tacsk0


tacsk0
aktív tag

apple gyanusan tularazott valami.... ez egy vicc... x230 volt szerintem az utolso igazi x....

[ Szerkesztve ]

(#40) t72killer válasza fordfairlane (#38) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ennek semmi más oka nincs, mint a gyártók túlzott kapzsisága. A tevezett évülés már nem elég jó, ragasszunk be egy kb 3-4év alatt totál megdöglő lítiumakksit :((( . Ja, természetesen, mint minden "felhasználónevelést" ezt is az Apple indította be még a telefonjaival. Aztán rákapott pár másik telógyártó és most, szintén a rohadtalma nyomán indul a dolog a laptopbizniszben is. Azért én örülök neki, hogy az akksim, a RAM-ok és az SSD is cserélhetők.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#41) korion válasza rudi (#5) üzenetére


korion
senior tag

nem baj,h van sőt!!
én akartam!!
még ilyet!

nagyon nem jön be ez a Carbon,mármint tetszik,de az árával agyonvernél a magyar képviselet! :F :U ;]
fél milka apróval!

amúgy is utálom az IBM (Halt and Catch Fire)

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#42) Umbrella válasza Peczek (#22) üzenetére


Umbrella
tag

Tudod azért veri ki a biztosítékot ez a hozzáállás, mert roppant széles portfolióbol lehet választani.

Nem kell forrasztott memóriás, ultrakönnyú, "szuper-portable" gép? Ne vegyél.
Vegyél X250-est. Vegyél Yoga 12-est. Vegyél E31-est. Vegyél M30-ast. (mind 12.5 - 13 col).
Kicsit vastagabb lesz. Nehezebb. Több port lesz rajta. Tovább fogja bírni az akksi (jóval tovább).
Ha nem ez kell, ne ezt vedd.

Az, hogy a disztribútor, és / vagy kereskedő balfasz, és nem tud/akar megfelelően tájékoztatni a lehetőségeidről nem (csak) a gyártó hibája.

A jelenlegi, csak a Lenovo KKV notebook portfolio korántsem szegényes, bőven ki lehet választani a megfelelőt...

Notebook
B50-30
B50-45
B50-80
B70-80
E31-70
E450
E50-80
E550
E555
Helix
L440
L450
L540
M30-70
T440P
T450
T450s
T540P
T550
W541
W550s
X1 Carbon 3
X250
Yoga 12
Yoga 14
Yoga 15

Azután persze ott a consumer portfólió, ami majdnem ugyanilyen széles...

(#43) fordfairlane válasza t72killer (#40) üzenetére


fordfairlane
veterán

Hát hogy őszinte legyek, nekem totálisan más a véleményem, de nem szívesen mennék bele ideológiai vitába. Az egy dolog, hogy nekem sem tetszik ez a fejlődési irány, de hogy ez csupán a "gyártók kapzsisága" miatt volna így, azzal totálisan nem értek egyet. Ezt a fejlődési irányt látom sok iparágban, például a járműgyártásban is.

x gon' give it to ya

(#44) t72killer válasza Umbrella (#42) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Öhm, ezekből melyikeket szervizeli a Telemax :F ( ;] )

#43: az integrációban igazad van - bár tegyük hozzá, azért az kicsit más tészta, hogy alaplapra integrált chipek helyett SOC-be költöznek a cuccok. Ezzel egyet is tudok érteni, főleg, h óriási hely és energiamegtakarítás az eredménye. Az, hogy egy RAM-modult poénból ráforrasszunk a lapra, se energiát se komoly helyet nem fog megtakarítani, max a marketingnek lesz jó, hogy véé, 20mm alá mentünk vastagságban.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45) Jim Tonic válasza hemaka (#3) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A TN panel sokszor a betekintési szög miatt előnyös. Nekem X230-am van, IPS panellel. Nagyon durva, hogy bárhonnan leolvasható. Kimondottan zavaró sokszor.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#46) t72killer válasza Jim Tonic (#45) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Privacy filter... :K Azért egy ips színvilágát nem cserélném TN-re (főleg nem a tipikus notebookos TN-re).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#47) ivana válasza Jim Tonic (#45) üzenetére


ivana
Ármester

Nem nyilvános helyen kellene pornót nézni ;]

(#48) t72killer válasza ivana (#47) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Arra való a VR szemüveg :DDD . Csak aztán lesnek az utastársak a tömegközlekedésen :C

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#49) jorgoszka válasza Ruuwa (#16) üzenetére


jorgoszka
tag

csere... na persze. álmaidban!
kijönnek, helyszínen javítják, miután néhány hét alatt megérkezett a lenovótól az alkatrész a hivatalos szerviznek.

Jobb ma egy gombóc fagyi, mint holnap egy se.

(#50) jorgoszka válasza #Chris (#26) üzenetére


jorgoszka
tag

jó ideje csak a korábban megszerzett hírnevéből (ami még az ibm-es időkből maradt meg) él a lenovo. a legendás t43, a még nagyobb legenda t61 stb. ezekre gondolnak a felhasználók, mikor thinkpad-et vesznek. az még nem mindenkinek esett le, hogy mily mértékben csökkent a minőségük, mióta eladta az ibm a márkanevet. persze, a régi dizájn még elhiteti az emberekkel, hogy ez van ugyanolyan jó, pedig nem. elég nagy a hibaarány, silány minőségűek az akksik és a szervizük is jóval gyengébb, lassabb, mint más gyártóké.

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy gombóc fagyi, mint holnap egy se.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.