Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) AxBattler válasza Penguin95 (#99) üzenetére


AxBattler
félisten

Valóban, egy SSD-vel, és megfelelő mennyiségű RAM-mal sokáig jó lehet még.

És tényleg: ha lejár az ideje, én sem válnék meg tőle. Pénzt nem kapna érte az ember, jól esik néha elővenni (mint a C64-et), és az utódoknak is mutogathatod. :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#102) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Lassan teljesen elmosódik a határ a jobb konzumer Lenovok (már ha van ilyen) és a Thinkpadek között.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#103) ivana válasza Apollyon (#102) üzenetére


ivana
Ármester

A jobb konzumer lenovok még gyorsabban lesznek egyre gagyibbak ;]

(#104) sb válasza rudi (#5) üzenetére


sb
veterán

Én kértem és remek, hogy bekerült. Még így is, hogy nem a tesztsor lett egységesítve. :C :R
(Bár én asztali i3-hoz hasonlítanám inkább őket, ahhoz közelebb vannak. :DDD :B )

ON:
Ilyen kinézettel soha nem vennék Thinkpadet. De persze a tartalom is gáz - bár ez általános véleményem az üzleti vonalról. Már sorolták előttem, de 500k-ért TN panel nélkül és 2db USB-vel is érthetetlen számomra ez az árazás. Azzal együtt hogy Latitude-ot nyúzok és nagyon kényelmes, strapabíró - tehát látom a minőségi előnyeit + support, de akkor sem érzem, hogy 3x ára legyen a konzumerhez képest.

Egyébként Inspiron is van tudtommal 3 év garival, akkor csak nem eshet szét olyan gyorsan...

Az "apró" hiányosságok meg a pofátlanság teteje. Most általánosan, de a 100-as ethernettől a kevés és 2.0 USB portokig, az évek óta nemlétező msata foglalaton át a fos panelekig mind olyan tényező aminek a lesz*ráson kívül semmi alapja. Egyszerűen azért ilyen mert megtehetik. :(

[ Szerkesztve ]

(#105) Umbrella válasza Penguin95 (#99) üzenetére


Umbrella
tag

Gondolom egy 1996-os autót vezetsz, de nem azért, mert nincs pénzed, hanem mert imádod, hogy az még össze volt rakva.

Őszintén nem értem ezt a szenvedést. Nem a Lenovo megy ebbe az irányba, hanem a világ. Az összes gyártó enged az aktuális igényeknek, illetve náha próbál diktálni, természetesen csak azért, hogy ideig-óráig az újdonság erejével taroljanak a piacon. Érdemes megnézni az uj MacBook Airt. Évekkel előzi meg a korát. Minek USB egyáltalán, ha minden sarkon felhő/wireless fogad?

Akinek a régi szériás Thinkek kellenek, vásároljanak használtat! Rengeteg viszonteladó foglalkozik ilyenekkel, gyönyörű állapotban lehet vásárolni, olcsón ilyen masinákat.

Én meg használom a céges carbonomat (kettővel ez előtti), mely egy X220-ast váltott. A váltáskor a szívem szakadt meg a régiért. "IBM" billentyűzet, strapabíró váz, alsótálcás dokkoló - plusz egyszerűen a szívemhez nőtt.
Aztán a váltás után egy hétig sem tartott megszoknom azt ami más, azt amit olyannyira borzasztó változásnak godnoltam, hogy gyúlöltem a gondolatát is a cserének, illetve beleszeretnem a gépbe úgy, hogy semmi pénzért le nem cserélném, ártól, gyártótól függetlenül.

- USB-s dokkolón működik, és napi 10x le- illetve felteszem rá - semmi gond, nem kényelmetlen.
- A billentyűzete egyszerűen nagyon ki van találva. A régi kék-enteres kicsit jobb a nagyobb lenyomás-út miatt, de nyilvánvalóan a leütés útja azért leheteett nagyobb, mivel az X220 kb két és félszer vastagabb.
- A gép elképesztően vékony, imádom taperolni, lengetni a tárgylókba menet, kézbentartva gyorsan lecsekkolni valamit (nem 3 kiló, csupán 1.4 körül, ezt már kényelmesen lehet hurcolászni).
- A szénszál + üvegszálas kialakítás, illetve a kisebb súlya miatt is ugyanolyan strapabíró. konkrátan 180 forkban kihajtva, meg tudom fogni a képernyő sarkánál...

Mindegy,nem ragozom tovább...

[ Szerkesztve ]

(#106) Tikakukac válasza Umbrella (#105) üzenetére


Tikakukac
titán

Évekkel előzi meg a korát. Minek USB egyáltalán, ha minden sarkon felhő/wireless fogad?

Végülis jogos. Miért töltenél egy gépet és mernél rádugni bármi mást is közben? Hát a sok hülye még nem tudja mi a jövő. Meg miért is ne vennél 30k-ért adaptert a sima USB-hez? Elhiszem ez a jövő (nem), de azért amiatt szopni 5 évig, mert izomból kell tolni az early adoptert kicsit necces. Ennyiért főleg.

Ha ez a jövő, lőjenek le nyugodtan.

U.I.: Azért így ne nagyon fogd a csodaerősítéses gépet. Minap pukkantott be egy ügyfél így gépet mert demózott a slim kijelző meg nem nagyon akart együttműködni. ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#107) sb válasza Umbrella (#105) üzenetére


sb
veterán

Ez ésszerűségnek vannak határai.
Én pl. sokakkal szemben minél könnyebb és vékonyabb laptopot szeretnék, de egy bizonyos szint felett már nincs értelme ezt sem erőltetni. Ha pl. nem fér rá elég csati... mert amúgy milyen ok lehet még az usb lehagyására? Az ár biztos nem.

Cserélhető akksi szintén ugyanez. Legyen minél vékonyabb, de ha 2 év múlva kidobhatom az amúgy tökéletes telefont/laptopot az egybeépített akksi miatt akkor semmire nem megyek vele összességében mint ha pl. 3mm-rel vastagabb és cserélhető.

[ Szerkesztve ]

(#108) Jim Tonic válasza Umbrella (#105) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem a Lenovo megy ebbe az irányba, hanem a világ.
Biztos? Én az Apple sikerét (részben) abban látom, hogy nem megy erre. Vagy nem ennyire nyíltan.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#109) Umbrella válasza Tikakukac (#106) üzenetére


Umbrella
tag

A MacBook airrel kapcsolatban egyetértek, nekem is extréma portok (gyakorlatilag teljes) hiánya.
Azonban a technológia exponenciális ütemben is gyorsulva (igen, így értem!) fejlődik, sokkal gyorsabban fognak megtörténni a változásiok, mint korábban.

A csodaerősítéses (köszi a szarkazmust) gépemet hetente 2x fogdosom így, több hónapja.
Az ügyfeleknek mutogatom serényen, hogy miért kell ezt a gépet szeretni.
Hozzáteszem, az X220-asommal is ezt csináltam három évig, illetve a minap kollégámmal a bemutató T550-esbe is belelocsoltunk egy joféle szentkirályi ásványvizet.

Szeretik ezek, ha nyúzzák őket.

(#110) Tikakukac válasza Umbrella (#109) üzenetére


Tikakukac
titán

Úristen mennyit hallottam ezt a fejlődést a PR-osoktól már, már kifolyik a fülemen :B

Úgy gyorsul, hogy sehogyan, mesterségesen van fékezve a piac, minél tovább lehessen húzni az "extrák" eladását.

A csodaerősítéses (köszi a szarkazmust) gépemet hetente 2x fogdosom így, több hónapja.
Az ügyfeleknek mutogatom serényen, hogy miért kell ezt a gépet szeretni.

Miért akarsz az ügyfeleiddel kicseszni? Egyébként már több hónapja?! Az már valami! Csináld még 1-2 évig, térjünk vissza rá utána, köszönöm. Ne ezzel demózz egyébként, nekem 10 éve elég kevés alkalommal kellett így gépet felemelni. Ellenben azzal lehetne demózni hogyan okoskodik a levonó a csavarozással. Mert gondolom az x220-akat nem demóztattad a touchpad alatti törésekkel és sarok pattanásokkal valamint bezel kopással, mert nem lett rendesen megcsinálva a rögzítés.

Hozzáteszem, az X220-asommal is ezt csináltam három évig

Remélem tudod, hogy típushiba is a kijelző alatti átvezető megtörése miután csíkoz a kijelző hajtásra, szerencsére jó sokan szeretik így demóztatni a gépeket meg használni. Na ők adják a fizum felét, köszönöm ismét :B

illetve a minap kollégámmal a bemutató T550-esbe is belelocsoltunk egy joféle szentkirályi ásványvizet.

T550 sajnos nem nagyon megy, T530-ak után nem nagyon lehet eladni. Mikor az 5 gépből 3 kibontás után sincs abban az állapotban, hogy eladható legyen kicsit le lettünk róla szokva, meg úgy a TP-ről általánosságban ;)

Szeretik ezek, ha nyúzzák őket.

Hogyne, szinte akarja. Ezt hívom úgy: leendő ügyfél.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#111) Apollyon válasza Umbrella (#109) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Amit te fejlődésnek hívsz, valójában visszafejlődés.
Na jólvan, azért lépünk előre is, valóban. Egyet előre, kettőt hátra.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#112) Umbrella válasza sb (#107) üzenetére


Umbrella
tag

Telejsen egyetértek. Erre van egy X250-es a portfólióban.

Az USB-k egyébként a vékonyság miatt kerülnek le mivel a zsanértól előrefelé vékonyodik a gépt, nem marad az X1-en hely többnek. A kártyaolvasó helyére egy fért volna - akkor viszont az nincs.

Vékony, ha kell könnyű - ha kell nehezebb, de bika üzemidővel.
Alapból egy beépített 3 cellás akku van benne, és a konfigok 90%-ban egy másik, (menet közben is) cserélhető másik 3 vagy 6 cellás. Ha nagyon könnyű kell, jöhet csak a belsővel is.

Portok tekintetében nincs kompromisszum, plusz dokkolható is.

Általánosságban elfogult vagyok, a konkrét Lenovo-ellenességen, illetve "AzIMBSokkalJobbVolt"-on szoktam kikattanni, de leginkább azért, mert ezt bármire rá lehet húzni, és mindenhol ezt látom.

"Régen minden jobb volt. A régiek mind jobbak voltak." Elkezdtek keringeni képek facebookon, melyek a jelenlegi életkörülményeinket, életszínvonalunkat szembeállítják a Kádár rendszerrel, és hirdetik, hogy akkor jobb volt... WTF?

Napi szinten fogdosom a legújabb Thinkpadeket csakugy, mint a régieket, sok évre visszamenőleg.
Ugyanigy a konkurens gépeket. Dell / HP leginkább, többiek business kategóriában nem nagyon vannak ott a szeren.
Minden gyártó fejlődése egyértelműen, jól látható, egy két ballépéstől eltekintve - melyeket gyorsan javítottak is a mérnökök (remélem soha többé nem látok klikpadet pl. Lenovon).

(#113) QwErTy42 válasza Umbrella (#109) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ennyi lenovos periféria: monitor, bill, dokkoló láttán megfordul az ember fejében, hogy véletlenül nem nekik dolgozol. :P

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#114) Umbrella válasza Tikakukac (#110) üzenetére


Umbrella
tag

Jajjajj.

Egyébként már több hónapja?! Az már valami!

Elcsesztem, megnéztem - 2014. június óta.
De nem akarok vitatkozni, ugyanis, ha szervizes tapasztalatod van, és sokkal nagyobb mintán tudod tesztelni a Thinkpadek hibáit, akkor a tapasztalatod relevánsabb az enyémhez képest - ugyanis én kettő darab gépet láttam, kezeltem így.
Amiben nem vagyok biztos, hogy pártatlanul figyelembe veszel az az, hogy mennyi volt a teljes eladott darabszám az adott modellből. Erről nekem vannak adataim.

Mert gondolom az x220-akat nem demóztattad a touchpad alatti törésekkel és sarok pattanásokkal valamint bezel kopással, mert nem lett rendesen megcsinálva a rögzítés
Nem tudo hozzászólni, cáfolni sem. Saját tapasztalat, hogy gyilkoltam a mindennapokban, és nem történt ilyen. Nyilván, újra mondom - ez egy darab volt a sok közül.

Remélem tudod, hogy típushiba is a kijelző alatti átvezető megtörése miután csíkoz a kijelző hajtásra, szerencsére jó sokan szeretik így demóztatni a gépeket meg használni. Na ők adják a fizum felét, köszönöm ismét
Igérem sok általad hulladéknak tartott Thinkpadet fogok továbbra is eladni, hogy mindenkinek jó legyen.

T550 sajnos nem nagyon megy, T530-ak után nem nagyon lehet eladni. Mikor az 5 gépből 3 kibontás után sincs abban az állapotban, hogy eladható legyen kicsit le lettünk róla szokva, meg úgy a TP-ről általánosságban

Ha kibontás után nincs abban az állapotban, hogy eladható legyen, az DOA keretében cserélendő.
Erre a processzre viszont rálátok, ez nem szervizes hatáskör. Ez alapján kijelenthetem kategorikusan: amit írsz, az nem igaz.

(#115) Umbrella válasza QwErTy42 (#113) üzenetére


Umbrella
tag

A kérdés még nem merült fel - persze hogy Lenovos vagyok.

És most azért nem kell kiszaladni a világból, hogy így érhető miker írkálok, consumer B, G, Z stb sorozattal kapcsolatban (vagy pl TMX...) nem fogsz hallani nyilatkozni, megigérhetem... :B

(#116) QwErTy42 válasza Umbrella (#115) üzenetére


QwErTy42
addikt

Nincs ezzel gond. Csak szemet szúrt a sarokban az a névjegykártyának tűnő valami. :U

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#117) Jim Tonic válasza Umbrella (#112) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az USB-s hisztit én sem értem. Az x230-on 3 van, sosem használtam ki. 2 a max.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#118) Tikakukac válasza Umbrella (#114) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát jajajj bizony.

Húha, június. Komoly időszak egy vastagon 300k+-os gépnél még nincs hiba ebből. Szerintem még némelyik X Asus is bírná, pedig az aztán nem semmi fegyver.

Erről nekem vannak adataim.

X-es TP-re speceltem magam már jóideje. Elég jó a mintavételem és a mennyiség amit átmosok magamon. És bezonyka vannak gondok-voltak is-lesznek is.

Igérem sok általad hulladéknak tartott Thinkpadet fogok továbbra is eladni, hogy mindenkinek jó legyen.

Isten tartsa meg remek szokásod :R

Ha kibontás után nincs abban az állapotban, hogy eladható legyen, az DOA keretében cserélendő.

Jha, csak rohadt uncsi a sokadig. Ügyfél bejön, gépet mutatnád és telicsálé a bezel, oldala ragasztós és hasonlók. Na ezt te hogyan adnád el? Sehogy, égne az arc. Főleg mikor a második be sem kapcsol. Na ilyenkor visz HP-t vagy Latit, mert neki sincs bizalma.

Erre a processzre viszont rálátok, ez nem szervizes hatáskör. Ez alapján kijelenthetem kategorikusan: amit írsz, az nem igaz.

Nyugi, én meg kilátok a kuckóból az értékesítésre is, kategorikusan méghozzá mindkét szememmel meg kezecskémmel.
Mármint melyik részre nem igaz? Az, hogy nem kapcsol be a gép az, hogy okádék módon néz ki némelyik, az, hogy irgalamtlan buta hibák vannak bennük tervezés szinten, az, hogy a TP-s főmuki interjúja akkora PR bullshit volt, hogy lementem a térképről, mert valszeg ő is tudja, hogy homokos a gépezet vagy úgy nem tetszik a TP bántás? Pedig most is mindenkinek Thinkpadja van a családban, nekem is az a tartalékos gépem, abszolút nem hivatkozhatsz arra, hogy bezzeg, mert HP vagy Dell fanboy lennék. Ezek kemény tények, nekem az ilyen sztorik miatt valamint a szoftveres háttér totális elbarmolása miatt kiesik a Thinkpad, mint olyan. Hogy mennyit bírsz kitolni a kisker felé vagy adsz el magad sajnos nem hat meg.

Jim Tonic: Ha 2 volt a max akkor a nulláért miért is kéne tapsikálni és nemsírni?

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#119) Jim Tonic válasza Tikakukac (#118) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

2 van az X1-en, arra vonatkozott, hogy elég.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#120) Tamás9x válasza Jim Tonic (#90) üzenetére


Tamás9x
őstag

Mac Air fos koppintás még javítani is hányinger lesz. Nem tudom miért haladunk ilyen irányba de azt hiszem nekem az X240 nél bezárult a Levono korszakom, legközelebb kifestőt veszek csak kérdés még hogy mit.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#121) Uzi74 válasza Jim Tonic (#64) üzenetére


Uzi74
senior tag

Ha nem akarod, hogy más is lássa, dobj rá egy ilyen fóliát pl.: [link]

Bármikor elé tudod tenni vagy levenni, ez nem ráragadós fajta.

(#122) Jim Tonic válasza Uzi74 (#121) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Írtam a fóliáról. :) Igen, megoldás, csak a végeredmény majdnem ua. mintha vettél volna egy TN-fóliás notit.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#123) Uzi74 válasza Jim Tonic (#122) üzenetére


Uzi74
senior tag

De ezt egy pillanat alatt leveheted róla ha megengedi a szituáció és eléd tárul az IPS-gyönyör... :D (nem ragad rá a fólia, csak a képernyő előtt van és a káva fogja - legalábbis van olyan is)
TN meg TN marad ha a 50Km-re van tőled a legközelebbi ember akkor is...

[ Szerkesztve ]

(#124) Braddock válasza QwErTy42 (#113) üzenetére


Braddock
őstag

megelőztél (törölhető)

[ Szerkesztve ]

(#125) Alchemist válasza Jim Tonic (#117) üzenetére


Alchemist
addikt

A dokkolóval együtt az egyik Thinkpad-emen előfordul 5 USB port egyidejű használata (hw fejlesztés és tesztelés) úgy, hogy az egyik portra eleve hub van csatlakoztatva.

Amit viszont nem értek, hogy a wireless USB miért nem terjedt el jobban?
Jópár fejlesztett USB-s kütyünél bejönne...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#126) fourgee válasza Tikakukac (#106) üzenetére


fourgee
csendes tag

Reggel fél 8-kor beértem munkahelyre, laptop elő, bekapcsoltam. A többiek beértek 9-re, laptopot elővették, bekapcsolták. 11 körül már mindegyik laptop töltőn volt, kivéve az enyémet. Kolléganő picivel előttem nyitott meg egy hálózaton tárolt dokumentumot, nekem egyből megnyitotta a laptopom, az övé meg homokórázott egy ideig. A céges nyomtatót csak akkor voltak hajlandóak felismerni a többiek laptopjai ha előbb elindították a telepítőt és csak utána dugták rá a nyomtatót. Nekem elég volt bedugni, majd megkérdezte a gép hogy akarom-e telepíteni. Este 8-kor már csak 2 laptop volt bekapcsolva, egyik kollégáé, töltőn, meg az enyém még akkumulátorról. Fél 9-kor kapcsoltam ki. A többieké Acer, Samsung, HP, az enyém meg a 13"-os retina Macbook Pro. Ha belegondolok, k.....a nem érte meg az árát, de amikor használom és amikor azt látom hogy a többiek a töltőhöz/konnektorhoz vannak kötve én meg nem, akkor mindig elmosolyodok :) Ugyanazért az árért amennyibe egy X1 kerül, erősebb processzort, 2x annyi memóriát, 2x akkora SSD tárhelyet és nagyfelbontású IPS panelt kaptam.

Acer Timeline Ultra M3 / Core i5, Geforce GT640M, 4GB, 20SSD, 500HDD

(#127) kromatika


kromatika
veterán

Ez ajánlott.Ennyiért?forrasztott memória,2 usb,TN panel.Uram Isten hol tartunk?

[ Szerkesztve ]

(#128) hallador válasza Umbrella (#112) üzenetére


hallador
addikt

Ugyanigy a konkurens gépeket. Dell / HP leginkább, többiek business kategóriában nem nagyon vannak ott a szeren.

Nem tudom te milyen notebookokat fogdosol, de a Lenovo egy hulladék konkrétan, én egy E130-at vettem jól hallod egy i3 ivy bridge-l, és megrepedt 2 hónapon belül a háza, majd csak 3 hetet kellett várni ameddig kiküldték a Lenovónak a képeket, a Lenovo nem akarta cserélni, majd kiderült, hogy szinte mindenhol kb 350 - 400 Euro a gép Magyarországon 600 Euro, nagy nehezen cserélték, holott az egész széria évek óra széria hibás, és az X121-től kezdve az összes megreped a zsanéroknál, de nem akárhogy, hanem egszerűen szar a minőség.

[link]

Ezt nem sikerült 4 év alatt kijavítani, na akkor mit várjunk a többitől?

Vettem inkább egy ProBook 430 G1-et mit gondolsz mi történt 2 éve megy, és semmi baja.

Na ennyit a Lenovó-ról.

Nálunk mostmár kb ~ 20 fajta gép van, és messze a HP, Dell megveri a Lenovo-t minden szinten, szóval nem tudom Te mit fogdosol, de hogy nem komolyabb Business HP-t, vagy Dell-t az is biztos....

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#129) ivana válasza hallador (#128) üzenetére


ivana
Ármester

Az E széria az nem igazi üzleti (az ára se), olyan is.

(#130) Francia91 válasza hallador (#128) üzenetére


Francia91
veterán

Jól mellényúltál, ugyanis az E szériának nem sok köze van az üzleti szériához :D.
Az csak egy dolog, hogy rajta van a ThinkPad elnevezés, de kb köztudott dolog, hogy az üzleti széria az X, T és W (régebben még benne volt az R is) sorozatból áll.
Tehát most lényegében egy konzumer Lenovo-t szidtál... :C

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#131) Apollyon válasza Francia91 (#130) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ahhoz mondjuk már tényleg elég sok bőr kellett az arcra hogy az Edge szériára is volt merszük rátenni a Thinkpad logót, jól pofánvágva az egész brandet. Nyilván eszük ágában sem volt megtéveszteni ezzel a kevésbé hozzáértő usereket :U

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#132) Francia91 válasza Apollyon (#131) üzenetére


Francia91
veterán

Ez kb olyan, mint a ThinkPad tablet...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#133) oszi666 válasza fourgee (#126) üzenetére


oszi666
őstag

Ez akár még impresszív is lehetne ha:
1) ezt nem tudnák más laptopok is (hamár, akkor az én dellem 9 cellás akksival és nem érdekel hogy nehezebb meg vaskosabb, cserébe falat lehet vele bontani)
2)miért is baj az ha irodában töltőre kell dugni a laptopot? :S ha ott van az asztalon, nem tök mindegy?

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#134) ivana válasza Francia91 (#132) üzenetére


ivana
Ármester

Azok között vannak jó wacomos cuccok.

(#135) Jim Tonic válasza hallador (#128) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Azért nem az E szériából kellene kiindulni. A Lenovo üzleti notijai messze vannak attól, hogy szétessenek. És tény, hogy van rajtuk mit kritizálni, de az is tény, hogy a Dell és a HP semmivel sem jobb.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#136) AxBattler válasza Jim Tonic (#135) üzenetére


AxBattler
félisten

Jah, csak amíg pl. ezeknek kb. reális a 260k-s kezdőára, addig a Carbon 550k-ért nem nyújtana annyival többet nekem.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#137) Jim Tonic válasza AxBattler (#136) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Te mit hasonlítottál mivel? :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#138) Tamás9x válasza Jim Tonic (#137) üzenetére


Tamás9x
őstag

Konzumert konzumerrel :D

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#139) hallador válasza Francia91 (#130) üzenetére


hallador
addikt

Jónak mondod kb 10 éve szervizelek notebookokat is, és pontosan tudom, szóval rossz embernek mondod.
Csak éppen az ára akkora, hogy abból már kijön egy ProBook G4xx is, ami ugyan ugyanúgy nem business.

A Másik hogy De Business, csak éppen a magyarok ilyen ferde gondolkodással hallomból mondanak hülyeségeket, mint most Te....

A Notebook alapvetően mindenhol kb így néz ki:

- Beginner business 10 alatt (HP G250, Dell Vostro 2xxx,)
- Small Business 100 - 300 person (HP ProBook 4xx, Dell Latitude 3xxx, Lenovo Edge stb)
- Small/Medium Business 500 - 100 person (HP ProBook 6xx, Dell Latitude 5xxx, Lenovo L)
- Enterprise/Large 1000 felett (HP EliteBook, ZBook, Dell Latitude 6xxx, 7xxx, Lenovo T, W)

Szóval nem nem consumer....

Csak Magyarországon consumer....

Máshol azért használják.... Business-re is.

Magyarországon a KKV-k 80 % ilyen gépeket használ rosszabb esetben ilyeneket sem, csak jobb elmagyaráznim hogy valójában milyen hülye vagyok, hogy ezt mondom.... :N

Kicsit nézz kürül Magyarországon mondjuk 100 , 50 fő alatti cégnél mennyinél lesz nem ilyen notebook....

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#140) Tikakukac válasza hallador (#139) üzenetére


Tikakukac
titán

A kollega arra próbált rámutatni, hogy van az amit egy PR-os meg egy gyártó szeretne és van a valóság. Na most amikor úgy akar a Lenovo T-s TP-t eladni, hogy a cuccok feléről ha nem látom nem tudom megmondani, hogy nem-e egy 130k-s Edge-ről valók akkor felőlem lehet valami top business, ha ezt nem érzem huzat nélkül mondom rá, hogy fos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#141) Francia91 válasza hallador (#139) üzenetére


Francia91
veterán

Nem a levegobe beszelek, kb 8-9 eve javitok napi szinten notikat
Tikakukac egybol le tudta szurni a lenyeget, neked nem ment? :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#142) Francia91 válasza hallador (#139) üzenetére


Francia91
veterán

Az meg hogy ki mit nez Bussines-nek, mar a sajat hulyesege. Inkabb veszek nehany eves hasznalt T-s vagy W-s ThinkPad-ot elerheto aron, mint egy uj Edge vagy L-es Lenovo-t, mert tudom, hogy a hasznalt akar evekkel is tul fogja elni ezeket a Bussiness-nek nevezett szarokat. Fogadni mernek, hogy a 2010-es T500-asom még 3 év múlva is egyben lesz, ahogy most van. Az, hogy Te bussiness-nek nezed, legyen a Te gondod, en meggondolasbol nem dobalok ki penzt ilyen vackokra, mert tudom, hogy a felet sem eri meg, mig egy T510 vagy T520 pl siman meger hasznaltan is 90-130 k-t, es evek mulva is egyben lesz, nem hullik darabjaira. Nagyon sok mindenbol nem eri meg ujat venni, ez csak hobort, hogy "nekem uj kell, mert az jobb!". Persze, kb egy evig jobb, aztan meg anyazza, meg az alapjan iteli meg a gyartot.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#143) Alchemist válasza hallador (#139) üzenetére


Alchemist
addikt

A Notebook alapvetően mindenhol kb így néz ki

Ez a jelenlegi felhigított "business" kategória (by marketing department), aminek az alján nem éppen strapabíró gépek vannak, talán csak a "teszkó gazdaságos" laptopoknál jobbak. De egy "consumer" MacBook is jobban összerakott hozzájuk képest...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#144) hallador


hallador
addikt

(#143) Alchemist

Értem amit mondtok, és OK hogy így is van, ettől függetlenül a KKV a büdös életben nem fog venni drága gépeket, tök mindegy mit akar elhitetni a gyártó.

Még nyugati országokban sem jellemző, hogy egy 50 fő körüli cég 6 - 700 euro fölé megy notebook vásárlásnál, mondhatjátok hogy nem business, OK és akkor sem veszik meg a komolyabb db-okat.

Azért a marketing mögött egy HP esetén van is valami, na nem nagy minőség, de pl egy ProBook4xx azért már hasznáható kategória a jótól messze van, de egy inspiron alsó kategórát odavág (Alsó, nem 7000-est)

A MacBook -ot meg ne hasonlítsd már ezekhez csak minimum 4* drágább.... (Igaz 1 év garival :D )

(#140) Tikakukac

Valamit félreértettél nem meggyőzni akarlak tudom, de a lényegen nem változtat egy kis cég a büdös életben nem fog még a Te kedvedért sem 3 - 400 000 Ft-os gépet venni.

Még akkor sem ha szerintetek ez nagyon jó, szerintem is jók, csak a legtöbb kkv max 150 000 -t költ notebookra, abba akkor sem fér bele a T/X/W ha maga a dalai láma fejre áll...

(#141 - 142) Francia91:

Igen Te de a legtöbb ember nem így gondolkodik azt sem tudja miről beszélsz, meg fogja venni a Probook 4xx és hasonló gépeket jó esetben rossz esetben valamilyen olcsó inspiront, rosszabb esetben meg valamilyen még halványabb valamit.

Szóval nem engem kell meggyőznőd, a hozzászólásod alapján én kb 3 - 4 évvel régebben kezdtem notebookokkal foglalkozni, szópval értem amit mondasz, de ez van...

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#145) szabonagyur válasza hallador (#144) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azért a vállalatok, még a kicsik is leírják az adót. És igen pont egy KVV fog ilyen gépet venni mivel megveszi és le van tudva a gép mondjuk 5 évre, helyszíni garival tehát nem kell neki külön IT csak azért mert van 10 db gépük és mi van ha lesz velük valami. Nem sok nyugati országban jártál szerintem, de ott van még csak igazán nagy hagyománya az igazán üzleti gépek vásárlásánál.

Az baj mindenki csak a saját fejével gondolkozik itt és senki sem üzleti fejjel, vállalat vagy vállalkozás tulajként. Hiába lehet venni ennyiért mondjuk 3 konzumer gépet, mindig aktuális hardverrel ha azokhoz a szoftveres támogatás nulla az első év után, illetve még egy 10 fős cégnek is eléggé nagy problémát jelent mondjuk 5 évente gépparkot cserélni és átállni az új gépekkel új szoftverekre. Azért gondolj bele hány meg hány cég van mai napig el Windows7-el és lesz még 5 évig minimum. Na ők azok akik hiába vesznek olcsó konzumert Windows8 támogatással...lehet nekik többe kerül az átállás vagy az azzal járó kiesés, mint ha megveszi egyszer a gépet amihez van drivere, support, szerviz mindig.

Az meg, hogy notebookkal foglalkozol kb. semmit sem jelent, főleg ha a vevő köröd inkább a otthoni felhasználók, ők ritkábban vesznek ilyen gépet ez tény, de ennyiből meg feltételezésekből nem szabad következtetést levonni a vállalatokra (vállalkozásokra).

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#146) Tikakukac válasza hallador (#144) üzenetére


Tikakukac
titán

Mondjuk eddig is lesz@rtam ki mit vesz ezután is lefogom. Az meg főleg nem érdekel minek számít micsoda a gyártó szerint.

Ha nem üti meg a szintet felőlem kisvállalat vagy Szent Péter is lehet a vevő, az a gép a szememben továbbra is felmosórongy. A többit csak hozzáköltöd, de minek, nem értem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#147) Chaser válasza szabonagyur (#145) üzenetére


Chaser
titán

Sok mrd-s nettó jövedelmet éves szinten termelő multinál dolgoztam pár évet, ne tudd meg hány éves dellek voltak az irodában meg mérnököknél:) Asztali pc még jobb volt, olyan 10 perc volt míg használható állapotba került. Meddig tartott volna nekik korrekt, korszerű, új üzletiket venni a régiek helyett? Semeddig. Volt is miből. Ez itt abszurdisztán, van sok hülyeség. Értelmes gépparkot nagyon kevés helyen láttam. Van ahol még mindig a crt monitor figyel halomban és nem grafikai munka miatt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#148) Jim Tonic válasza Chaser (#147) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Jó hely lehet. Inkább mókás.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#149) asdf_ válasza szabonagyur (#145) üzenetére


asdf_
veterán

Off, de erre:

Azért gondolj bele hány meg hány cég van mai napig el Windows7-el és lesz még 5 évig minimum. Na ők azok akik hiába vesznek olcsó konzumert Windows8 támogatással...lehet nekik többe kerül az átállás vagy az azzal járó kiesés, mint ha megveszi egyszer a gépet amihez van drivere, support, szerviz mindig.

Tavaly cserelttem ugyfelnel egy jo kupac 8-10 eves xp-s gepet. Win7-re (licencben termeszetesen win8 pro, es downgrade volt, win8-azni raernek majd 2020. januartol, bar ugy nez ki, ez elegansan at lesz ugorva, es megy majd a win10 egybol). Mert egyreszt win8-azzon az, akinek het anyja van, masreszt pedig a win8-ra valtas a driverhiany miatt tovabbi hw cseret is magaval vont volna, ami mar nem fert volna bele (meg most is 1010, 1012, 1020-as hp lezerekre nyomtatnak, amihez hogy, hogy nem, a HP tokveletlenul nem csinalt win7 drivert, vegyel csak uj nyomtatot, szoval a win7-re fel lett eroszakolva a vista-s driver, az ugy ahogy megy, megosztani nem lehet a nyomtatot, par erosen bonyolultabb nyomtatasnal elfekszik, de akkor azt kinyomdazzak mashova). Gondolj bele, mibe fajna 20+ ember alatt nem csak gepet+sw-t, de meg nyomtatot is cserelni (arrol a hozadekrol mar nem is beszelve, hogy a 1010-es hp-ba szarerhugyer lehet venni jo minosegu duplatoltesu utangyartott tonert, ha ez elveszne, es masik nyomtatot kellene etetni nem ilyen gazdasagos tonerrel, mar csak magan ez egy eleg erezheto buko lenne, arrol mar nem is beszelve, hogy egyszeruen vadaszni kell az olyan nyomtatokat, amikbe nem ilyen nevetseges 1.5-2 nagyon esetleg 3e oldalas toner a legnagyobb, es nem kerul csiliardba)

(#150) hallador válasza szabonagyur (#145) üzenetére


hallador
addikt

MIvel pont Angliában dolgozom ezért de igen pont nem jól tudod, az hagyján, de Ausztria, Németországban is voltam kihelyezve, szóval de jártam, és inkább azt mondanám, picit elavult a tudásod, mostanában a nyugati országokban is kezdenek a komoly gépekről leállni, és átállni a Latitude 5xxx-re, és a HP ProBook 6xx szériákra, egy két vezetőnek belefér a jobb gép, de nem az égész cégre vetítve, ez ma Magyarországon egyáltalán nem jellemző.
Pont most kezd terjeszkedni a cégünk Magyarországon, és bizony herótot kapnak a kereskedők, mert a rendszer egyszerűen nem megy, mert nagyon kevesen akarnak 150 000 Ft felett költeni. gépekre, szóval ezt rossz embernek mondtad....

Olyan magyaros occssssóóóó és soha nem romlik el...

Az hagyján nem igaz amit írsz ember a végemnél 450 HP, kb 60 Dell egy halom más gép van. és itt tényleg cserélik mint írtam 20 fajta kb.

Van olyan ügyfelünk is ahol 6500 notebook van az azért releváns szerintem, és nem egy, na Magyarországon is picit ritka szerintem....

Másrészt kb igen sok ügyfelünk van több száz, magyar mércével mérve nagyon elképzelni tudod gondolom.... A trendek nem azok amiket egy kér fórumozó "kolléga" előadja....

Szerintem inkább Te látod ezt rosszul, de elfogadom a véleményed....

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#151) hallador válasza Tikakukac (#146) üzenetére


hallador
addikt

Na igen, az a helyzet, hogy ez a Te véleményed, csak attól még így van...

Max Te költesz, de ez meg nem az én dolgom....

Az hogy szerinted ezek a gépek rosszak OK (valahol igazad is van), ettől még nem igaz, hogy az x kkv-ból mindegyik csak Enterptise business gépet vesz.... Mert nem.

A Nyugati tulajdonú végek egy része, a magyar cégek közül is ritka aki ennyit költene notebookra, amiket itt előadtok.

Én azt nem értem miért kell előadni, hogy minden szar ami nem 400 000 Ft, na ezt nem értem, elő lehet adni, csak semmi értelme, csak ezt még nem vettétek észre.....

A másik dolog, hogy a munkahelyek 80 %-ra bőven elég a max 200 - 250 000 Ft-os Latitude 5xxx, vagy a HP ProBook 6xx, mert nem kell több, erre a legtöbb cég már nyugaton is rájött.

Lehet ezt magyarázni sokféleképpen, Ha a piac nem igazol titeket....

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#152) QwErTy42 válasza asdf_ (#149) üzenetére


QwErTy42
addikt

"meg most is 1010, 1012, 1020-as hp lezerekre nyomtatnak, amihez hogy, hogy nem, a HP tokveletlenul nem csinalt win7 drivert, vegyel csak uj nyomtatot,"

A 1010-es ha jól rémlik egy 15 éves nyomtató. Uramboccsá, hogy a gyártó nem készít 15 évig drivert a készülékeihez. Inkább össze kellene tenned az összes kezedet meg lábodat gyönyörödben, hogy 10-15 évig elmentek azok a gépek, amik ráadásul nem két oldalt nyomtattak ... :U

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#153) Tikakukac válasza hallador (#151) üzenetére


Tikakukac
titán

Valamiért mindig kitalálsz dolgokat és aztán írsz egy WoT-et. Hol szúrtam én, hogy ki mit vesz és mennyiért?

Ismétlem: leszarom. Engem az csesz fel, hogy egy 400k-s gép 140k-s gépekhez hasonló dolgokból épül fel. Hogy ezt ki veszi mennyiért tojom le. Csak te pörögsz ezen még mindig de nem értem honnan és miért :B

A piac pedig mindent igazol. Szépen szem beköt, fogdosás indul.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#154) asdf_ válasza QwErTy42 (#152) üzenetére


asdf_
veterán

2002-2003-ban (de meg lehet, hogy 2004-ben is) szerintem meg siman vehettel a felsorolt nyomtatokbol, a win7 meg 2009-ben jelent meg, ergo nem 15 evig kellett volna drivert csinalni, hanem talan csak 4-5-6 evvel az EOL utan.
Amugy nem nyomtattak tul sokat, 40-110e lap kornyeke, melyik hogy. Attol, hogy olcson szeretne nyomtatni az ember, az meg nem jeletnti feltetlenul azt, hogy a lelket is ki akarja hajtani a gepbol, es havonta beletol 5-10 ezer lapot :)

(#155) QwErTy42 válasza asdf_ (#154) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ezeket a nyomtatókat nem arra találták ki első sorban, hogy 100 ezer oldalt nyomtassanak velük. Belépő otthoni, kis irodai megoldásnak készültek. Ezek a nyomatszámok igenis szép eredmények.
Sok orvosi rendelőben recept és lelet nyomtatásra hajtják ki a belüket is és egész szépen bírják. Jó kis konstrukció.
Egy ezredfordulón megjelent termékhez nem fognak 9 évvel későbbi rendszerhez drivert gyártani.
Ezt el kellene fogadnod. Így működik a piac.

Vegyél még gyorsan P1102-t! Amíg még lehet kapni. Annak van win7 támogatása és habár nem érhető el hozzá 3-4 ezer oldalas utángyártott (asszem), mégis elég sokfélét lehet kapni baráti áron. A mechanikája kb az utolsó csavarig a fent sorolt gépeké.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#156) Alchemist válasza hallador (#144) üzenetére


Alchemist
addikt

Egyébként a cégünknél vannak az olcsóbb konzumer gépek mellett drágább üzleti notik is (Windows és Linux vegyesen).

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#157) Chaser válasza Jim Tonic (#148) üzenetére


Chaser
titán

Frankó volt, mikor prezentációhoz 20 perccel előtte be kellett kapcsolni a notebookot:D vagy szabadságnál 20 perc várakozás ha ki volt lőve a főnök asztalija :))

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#158) v.tom válasza lugosi (#71) üzenetére


v.tom
őstag

Ez a gep nem az Air, hanem a 13as MacBook Pro ellenfele.

(#159) hallador válasza Tikakukac (#153) üzenetére


hallador
addikt

Ez a Te dolgod igazából...

Én meghallgatlak,

Csak tudod ha megnézed amit írok, akkor kb folyamatosan nagyon hasonlókat írok nem mindig mást, mint általában a kollégák, nme tudom észrevetted -e? Gondolom nem....

A másik, hogy ne legyen már kisebbségi érzésed, nem rontottál el semmit csak én rálátok mondjuk 30 000 Notebook eladására, az elműlt 3 évben, ami kb 20 fajta, és kkv, és nagyvállalat, kb 200 cégnél, nem Magyarországon, de mostmár reméljük majd Magyarország is bekerül de még nehézkes..., Te meg nem tudom mire látsz rá, de ez meg nem az én dolgom.

Én ebből írom amit írok.... Hogy Te miből azt nem tudom, de nem is az én dolgom.....

Hát ha úgy érzed, hogy Te elrontottad valahol az sem az én dolgom, nem én írtam ilyet, meg nem is akartam, csak a saját tapasztalatomról beszélek nem tiedről... Tudod... :)

(#156) Alchemist

Erről beszéltem, ez a legjellemzőbb Magyarországon, egy KKV általában pontosan így vásárol, és nem egy vagy esetleg kettő fajtát, pont most adtunk el egy Angol Varrodának kb 50 fő, Középkategóriás gépeket, most a márkát és egyebeket nem ínám le (Lati 5xxx kategória), ha ez egy Magyar cég lenne, akkor menne a trükközés, hogy de nem lehetne 20 Inspirn, 5 Vostro, három Lati valami, meg hát van a főnök, akinel kell a státusz szimbólum is.... Angliában a főnök ugyanazt kapta, és nem volt semmilyen probléma...
De egyetértünk, alapvetően amit leírtál, az teljesen jellemző.... Sajnos...

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#160) Tikakukac válasza hallador (#159) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát hasonlókat írsz az igaz. Mindig valami olyat amit abszolút nem fejtegettem nem is akartam és nincs értelme és fogalmam nincs miért pörögsz rajta :N És nem kell 30000000000 gépre rálátnod. Elég 4 darabra, nézz végig egy T vagy X sorozatot egymás mellett. Ha szerinted a minőség tartja a szintet vagy jobb lett, megyek a hitgyülibe.

Őszintén: nem értem mit írsz. Komolyan, sajnálom, nem értem. Próbálom felfogni, mire utalsz mi rontódik el, emberben-gépben-az univerzumban, de hogy ennek mi köze ahhoz, hogy látványosan szarabbak a Thinkpadek, fogalmam sincs. De jó szórakozást elvagy :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#161) hallador válasza Tikakukac (#160) üzenetére


hallador
addikt

Hagy ne az én problémám legyen, hogy csak Te nem érted... :)

"És nem kell 30000000000 gépre rálátnod. Elég 4 darabra, nézz végig egy T vagy X sorozatot egymás mellett. Ha szerinted a minőség tartja a szintet vagy jobb lett, megyek a hitgyülibe."

A Hitgyülisek lehet, hogy fanatikusak, de de legalább nem beszélnek félre, én hol írtam ilyet? Legalább ne találgass már, pláne, ha csak így tudsz érvényesülni, hogy olyanokat írsz amit én nem írtam le...

Na ez viszont sajnos inkább szánalmas....

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#162) Tikakukac válasza hallador (#161) üzenetére


Tikakukac
titán

Oké, akkor maradjunk annyiban, hogy katapultálok a topikból, mielőtt ez a gép elérné a tengerszintet. Az a biztos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#163) huncut123


huncut123
tag

Nagyon attraktív szerkezet, számomra a kérdés, hogy a nagyon magas felbontás miatt mennyire használható a gép a mindennapokban. Volt szerencsém Helix-et használni, de ott az 1080P-s felbontás inkább bűntetés volt mint sem segítség, főleg amikor ujjal próbálkozott az ember.

--- Üdv: huncut123 ---

(#164) oszi666 válasza hallador (#150) üzenetére


oszi666
őstag

Nem igazán értem, ha egy dell 5xxx nem komoly gép akkor mi? kizárólag a workstationok?

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#165) fourgee válasza hallador (#144) üzenetére


fourgee
csendes tag

Nyugati országokban az a jellemző hogy leszarják hogy mennyibe kerül, megveszik ami kell. Nem egy olyan helyen dolgoztam ahol minden vezető/tulaj Macbook Pro-val rohangált, az irodában iMac volt éés pénztárgépként iPad-eket használtak. Ezek a munkahelyek mind-mind éttermek voltak, amik nincsenek úgy elengedve anyagilag mint a nagyobb vállalatok. Itt Angliában egy 13"-os Macbook Pro kevesebb mint egy havi nettó munkabér.

Apple garanciáról meg annyit hogy volt régebben egy albán kollégám aki valamelyik mobilszolgáltatónál vett feltölthető kártyás iPhone-t. Sikerült betörnie a kijelzőt. Beballagott az egyik Apple boltba mindenféle garanciapapír nélkül és azt kamuzta nekik hogy nem működik a hangszóró. Leellenőrizték a telefont hogy mikor lett eladva, látták hogy még garanciális (nem kellett vásárlást igazoló papírral bajlódni). Mivel az Apple-nél nem javítanak telefonokat, ezért fogták a telefonját és adtak helyette egy újat. :)

Acer Timeline Ultra M3 / Core i5, Geforce GT640M, 4GB, 20SSD, 500HDD

(#166) t72killer válasza fourgee (#126) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hogy van ez a MBP 12 óra akksiidő? Mekkora akksi van benne/mennyire intenzíven gyúrtad használat közben? (pl wifi folyamatosan ment?) Az új latitude-om ~8-9 órás "repülőidejét" (4 cellás akksival) próbálom elhelyezni a politikai palettán.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#167) Zsidaaj


Zsidaaj
tag

Tökéletes lenne a gép de ettől riadok meg tőle: 4/8GB ( forasztott memória ) :W :W

186 pozitív és 0 negatív értékelés az oldalon!

(#168) t72killer válasza Zsidaaj (#167) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezzel kb 3ból 2 fórumozó egyetért:R. Szerencsére akadnak azért alternatívák.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#169) Zsidaaj válasza t72killer (#168) üzenetére


Zsidaaj
tag

Milyen alternativa?:)

186 pozitív és 0 negatív értékelés az oldalon!

(#170) t72killer válasza Zsidaaj (#169) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Attól függ, mennyire bazírozik az ember az ultrabook-címre. Én pl egy Latitude E7450 mellett kötöttem ki. Vastagabb? Igen, masszív 2mm-rel. Nehezebb? Ja, kb 200g-mal. Cserébe ezen az áron (1600€) kaptam ssd-t, dVGA-t és i7-5600u procit, ami a dvga-nak köszönhetően szépen ki is futja a max frekit, különösebb throttling nélkül.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#171) Zsidaaj válasza t72killer (#170) üzenetére


Zsidaaj
tag

Ilyen gepekbe a hutot nem tudom jo e bennuk stb :/ nekem asus k56cb-m van es utolag deritettem ki 740m vga-n huto simcs agyon melegedik a gepezetem+ ha haeven becharkot nyomok neki 80-90 fokig megse all.. Ez tartos?? Mert en szerintem ezek a ultravekonygepek jok de melegedes szempontjabol nem igen :/

186 pozitív és 0 negatív értékelés az oldalon!

(#172) t72killer válasza Zsidaaj (#171) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A latim jól hűt, gyötörve (furmark cpu+gpu) se nagyon megy 80 fok fölé - persze ez egy üzleti noti. Nézegetni kell a notebookcheck-es teszteket, mibr raktak használható hűtőt.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.