Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Hosszú és nem lényegre törő a leírás.

A rizsa felénél már feladják legtöbben a harcot. Notit szeretnének vásárolni és nem autóvásárlási gyorstalpaló tanfolyamra iratkoztak be.
Az kihallgatási rész sem biztosan célravezető. A vásárló szokott kérdezni az elején, nem az eladó.

Az öntömjénezési részt teljesen kihagyhatod a bölcs apáról. Aki fia tanácsára hallgatva olyan dedikált VGA-s gépet vásárolt, aminek az előnyét sohasem használta ki.

Amúgy jó. Sok sikert az eladáshoz!

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2) somogyib


somogyib
őstag

Ez nem hirdetés, hanem egy fb bejegyzés. :)

Specifikáció, állapot, tartozékok, ár, képek. A vevőt más nem nagyon érdekli vagy ha igen, majd kérdez.

(#3) kemotox


kemotox
addikt

Erőltetett gagyi jópofáskodás. Nagyon cringe.

(#4) domos


domos
senior tag

Megkerestem a hirdetést, és no offense, de ez 120-at nem ér, bármennyire is jó állapotban van.

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#5) Freiherr


Freiherr
őstag

Aztán beesik Lakatos Winnetou, erre a szép hosszu cizelált szövegre válaszul:
" menyit engecc a felébűl more?

XXX

(#6) UnA válasza somogyib (#2) üzenetére


UnA
Korrektor

"A vevőt más nem nagyon érdekli..."

Ez nem igaz, csak mindenki szeretné magát racionálisan gondolkodónak hinni – pedig a vásárlások esetén az érzelmi hatás sokkal nagyobb erejű, mint szeretnéd. Ha ez nem volna igaz, akkor a marketingesek már lehúzták volna a rolót ;)

(#7) dugo_


dugo_
veterán

Rák.

(#8) somogyib válasza UnA (#6) üzenetére


somogyib
őstag

Na igen. De ha oda nem illő, ömlengős, gagyi szöveg van a hirdetésben, ráadásul nagy mennyiségben, olyanokkal mint "bácsilaptop" ( :((( ), akkor fordítva sül el és komolytalannak veszik a hirdetőt.

Értem én, hogy kell a marketing de ha szar, akkor csak az ellenkezőjét éri el vele.

Továbbá nem az alapján fogja megvenni valaki ezt a laptopot, mert a hirdetés elején suzukiba olajat cserélős bácsikról olvas. :)

[ Szerkesztve ]

(#9) TM. válasza somogyib (#8) üzenetére


TM.
kezdő

A bácsilaptop szerintem ütős volt, de maga a szöveg hosszú, vontatott, nyelvtanilag hibás/erőltetett, felejthető ötletekkel.
Plusz a közönséget se választja ki; ha túlárazott laptopot akar eladni, az a minimum, hogy belövi, hogy a kétbitesnek vagy a bölcsésznek mit kell mondani.

(#10) Silεncε


Silεncε
őstag

Hát... Oké, hogy most nem ez a konkrét hirdetés (ha jól értettem), de sajnos egyre több ilyet látok HA-n is. A fölösleges rizsa nem érdekel, a specifikáció és a képek, ami fontos. Nem érdekel, hogy "garázsbantartott, tökéletes állapot", azt majd én eldöntöm a képek alapján. Fölösleges szócséplés.

(#11) dugo_ válasza Silεncε (#10) üzenetére


dugo_
veterán

De, sajnos konkrét... :(

(#12) Hieronymus válasza TM. (#9) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"A bácsilaptop szerintem ütős volt..."

Igen, csak nem egyértelmű a hozzákapcsolódó képzettársítás.
Ismerősöm úgy hirdette az autóját, hogy nyugdíjas autó. Az utolsó műszakin alig sikerült áttuszkolni. A motor le volt gyengülve. A százhúszas sebesség eléréséhez némi hátszélre volt szükség. Vélhetően az üzemanyagszűrő cseréje nagyot dobot volna a teljesítményen. De a nyugdíjasok ráérnek és szeretnek óvatosan vezetni, szóval jó volt az úgy, ahogyan volt. Nem sikerült eladni, bontóban végezte a szerencsétlen autó.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#13) TM. válasza Hieronymus (#12) üzenetére


TM.
kezdő

A képzettársítás szerintem maxi egyértelmű, csak ahogy leírja a minőség szimbólumaként használt bácsiautót, az rohadt hosszú és nyakatekert. (Ami meg utána jön -ahogy a fórumtárs találóan megfogalmazta - rák.)

(#14) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Szerintem túl sok teleshopot néztél. :K

(#15) TheLázs válasza Silεncε (#10) üzenetére


TheLázs
csendes tag

A védelmemben...

Konkrét, nagyjából. A specifikációt innen direkt vettem ki, mert ugye logouton nem hirdetünk. Fényképek vannak, tűrhető minőségben. A specifikációt direkt a legelejére tettem, hogy akit nem érdekel, az ne töltse el az időt a gép előtt.

Azt pedig, hogy miért lett dedikált videokártyás gép egy neten szörföző átlagusernek, nem első sorban tőlem, hanem apától kell megkérdezni. Benne még élt a tévhit, hogy majd kell ez a videószerkesztéshez, de odáig már nem jutottunk - ő nem gondolt rá, engem meg nem érdekelt - hogy melyik szoftvert fogja valószínűleg megtanulni, és az támogat-e egyáltalán HW-s gyorsítást.

Az írás nem csupán hirdetés. Reflektálni kívánok vele arra is, hogy mennyire divat és pusztító dolog a laptop-jelnség. Olyan háztartásokba is kerül, ahonnan a legkevésbé sem hiányzik. És olcsó, tejfölös doboz, növelve az eco-lábnyomunkat. Ez a laptop is egy ilyen szerzet. Mindenre volt használva, csak "laptop-dolgokra" soha. Egy asztaliból ugyanez a teljesítmény meg sokkal olcsóbban előmászott volna.

Arról nem is beszélve, ha elmegyünk valahová, mi a helyzet. Nekem van laptop az egyetemi ingázás miatt. Kishúgom is ingázik, de még egyszer sem cipelte az övét. Anya tanárnéni, neki jó, ha van amit adott esetben bevisz órára - egyébként az iskolától kapott valami brutális új thinkpadet. Apának van egy céges, a saját (ezt cseréltük egy 0 km-es kifutott thinkpadre) és egy másik céges, amit nekiajándékoztak amikor egyik állományból pakolták a másikba. Ez négy főre hat laptop. Egyedül én cipelem ténylegesen, meg apa a cégesét. Tehát a gépek 66%-a feleslegesen legyártott akkumulátort, semmi mással nem kompatibilis, sérülékeny alkatrészeket tartalmaz

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#16) TheLázs válasza aero. (#14) üzenetére


TheLázs
csendes tag

Nem, azt hiszem :) Legalább is akkor üvöltenék, hevesen gesztikulálnék, és mindent sokszor elismételnék. ... Egyébként erről a kormányoldali média jut az eszembe

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#17) UnA válasza TheLázs (#15) üzenetére


UnA
Korrektor

Azt nem igazán értem, hogy a desktop mennyiben volna jobb öko-lábnyom szempontból, mint egy laptop - főleg, hogy desktop esetén az összes perifériát is meg kell venni, azt nem hagyhatod ki a számításból.

Különben itthon van 5 laptop, abból 3 rendszeresen utazik, 2 pedig ritkán. Sose vettem volna helyettük egy desktopot.

(#18) TheLázs válasza UnA (#17) üzenetére


TheLázs
csendes tag

Igen, de szerintem itt azt is bele kell számolni,hogy aki anno. vett egy FHD monitot, az akár több konfigot is kiszolgál, míg laptopnál muszáj vagy kidobni az egészet, ha elromlik, mondjuk alaplaphibás lesz. Az átlaguserről van szó, nem az otthon elbontom és kiárulom típ. HA-PH-Logout userről.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#19) TM. válasza TheLázs (#18) üzenetére


TM.
kezdő

Laptopoknak tipikusan masszív másodlagos piaca van. Amíg egy adott alkatrész működik, addig általában el tudod adni (kivéve az alja modelleknél, amik szerelhetetlenek; de ez minden termék esetében így van). Eladni egy alaplaphibás laptopot pedig pont akkora erőfeszítés, mint eladni egy működőt, senkinek sem kell saját magának MacGyverkedni.
Az meg, hogy a hirdetéssel akarsz küzdeni a laptopok által gyakorolt borzalmas környezetszennyezés ellen mekkora ordas bullshit már, ember?? :DDD

(#20) Tikakukac


Tikakukac
titán

Jó a szöveg, csak egy a gond: a gép maga. Ez újonnan is egy szutyok volt, használtan a tipikus kerülendő példányok mintája. Ha karcmentes, ha nem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#21) Hieronymus válasza Tikakukac (#20) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Gonosz vagy.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#22) somogyib válasza TheLázs (#15) üzenetére


somogyib
őstag

"Az írás nem csupán hirdetés. Reflektálni kívánok vele arra is, hogy mennyire divat és pusztító dolog a laptop-jelnség"

De ha ez a cél, akkor a hirdetésekben minek írkálod le ezeket? (a neten két helyen is megtaláltam a hirdetésedet ugyanezzel a szöveggel).

Ha a véleményedet akarod kifejteni, akkor írj egy blogot, fb posztot vagy bármit, de ne egy "laptopot adok el" hirdetésben próbáld kifejteni a véleményedet, mert ez így elég gáz.

A hirdetés maradjon meg annak, ami.

[ Szerkesztve ]

(#23) kemotox válasza somogyib (#22) üzenetére


kemotox
addikt

Csak magyarázkodás volt :U

(#24) Tikakukac válasza Hieronymus (#21) üzenetére


Tikakukac
titán

Az lehet, hogy gonosz vagyok, ellenben a tények, azok tények.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25) Szoszo94 válasza kemotox (#3) üzenetére


Szoszo94
őstag

Ezek szerint nem csak én látom így.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#26) Bird


Bird
addikt

Nárcisztikus személyiség jegyek, igaz ezt tudtuk eddig is. 😉

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.