Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45) wolfman válasza -Skylake- (#40) üzenetére


wolfman
veterán

minden 2.percben tudsz valami olyat produkalni az autoval, amit a valosagban gyakorlatilag lehetetlen a jelen fizika mukodese szerint. Huzhatunk erre ilyen fancy neveket, hogy "simcade" vagy mi a locs, de attol ez meg csak egy szar autos jatek marad

Nem nem, azt hiszem rosszul fogtad fel a korábbi írásokat. A 'simcade' az amire úgy átlagban elmondható, hogy nagyon sokan vágynak. Ez az az autóversenyes megoldás, amikor van fizika, de nem kikötés a kormány+gázpedál a játékhoz (pl. Richard Burns Rally ; NFS Shift 1, 2 stb.), de érezni, hogy van az autónak tehetetlensége, olykor fékezni kell, taktikázni, minden autó egy kicsit más. És attól is igen messze áll jobb esetben, amikor startnál megnyomod az előre nyilat, kanyarokban meg a jobbra balra nyilat és ennyi, közben meg ugratgatsz tizen, száz métereket, autó semmit nem sérül, fizika gyakorlatilag nulla, minden második kanyar kizárólag driftelve vehető be 400kmph sebességnél is (mint ahogyan az mostanában sikk a NFS játékokban).

Nekem ami az elmúlt években tetszett ilyen simcade (mint most megtudtam az elnevezést) játékok, azok a Dirt Rally (na mondjuk itt lehet billentyűvel is, de nehezebb versenyeket csak kormánnyal, szóval határeset :) ), Race Driver Grid, Grid 2, Dirt 3, 4, stb. Sok újabbat már nem próbáltam időhiány miatt.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.