Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Hát hogy 120 ezerbe ne férjen bele egy 1440p-s kijelző 2020-ban azért ez gáz szerintem...

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#2) schawo


schawo
titán

Tök jó, hogy meg sincs említve a cikkben, hogy ez nem is G-Sync, hanem Freesync + G-Sync compatible. :C

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3) nakos1212


nakos1212
senior tag

120 rugóért 1080p kijelző, elég kemény lehúzás... :D

(#4) NightGT válasza schawo (#2) üzenetére


NightGT
senior tag

Kompetitív játék, esport, csé mellé van vmi előnye ezeknek a Sync-eknek?

Speed is the only truly modern sensation

(#5) Cythyel


Cythyel
senior tag

engem elveszítettek ott hogy 120k az ára, kisebb mint a mostani monitorom és rosszabb a panel válaszideje... asszem marad még egy pár évig az iiyama 28"-os ah-mva panellel (75hz) és 4ms g2g idővel...

(#6) NightGT válasza Cythyel (#5) üzenetére


NightGT
senior tag

Euróövezetben az a 120k-s termék = 300, nagyon max 350 euró...így azért már nem olyan vészes :) Bár az rajtunk nem segít

Edit:

de.store.acer
amazon.de

Ilyenkor nemtudom, hogy sírjak vagy nevessek :)

[ Szerkesztve ]

Speed is the only truly modern sensation

(#7) Egon


Egon
nagyúr

Kíváncsi lennék a bevilágítás mértékére, full "fekete" háttérnél...
Egyébként kicsit több pénzért, 27 colos, 1440p-s kivitelben akár még érdekelne is (bár a márkával nincsenek túl jó tapasztalataim).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8) Danex válasza Dyingsoul (#1) üzenetére


Danex
addikt

Ebben az árkategóriában nehéz kihozni azon a felbontáson azt az FPS számot ,hogy a 144Hz ki is legyen hajtva.

pl okán a Warzone 1080ti (5700xt, 2070s) WQHD-ban nem nagyon megy 110fps felé inkább 90 körül mozog.

(#9) Dyingsoul válasza Danex (#8) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Ez hogy jön a monitor árához?
Most hoztál egy példát egy játékra. Írjak 20 multiplayer játékcímet amit 1060-nal is ki tudsz hajtani 1440p-n 144 fps-el?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#10) Tengri válasza Egon (#7) üzenetére


Tengri
senior tag

Mi a baj az ACER monitorokkal?

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#11) FLATRONW válasza schawo (#2) üzenetére


FLATRONW
őstag

Inkább Adaptive Sync/G-Sync Compatible.
Nyilván megy a Freesync is vele, de ha jól sejtem, akkor Freesync hitelesítés nincs a monitorhoz.

(#12) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Már írták előttem, de nekem is az bökte ki a szemem egyből, hogy ez nem lehet G-Sync monitor, maximum kompatibilis.

(#13) Egon válasza Tengri (#10) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem pont monitorral van rossz tapasztalatom a márkával, csak nehéz elvonatkoztatni a laptopos/tabletes szívások után az Acer felirattól... :B

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#14) Dyingsoul válasza Egon (#13) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Ez most olyan, mint anno a Samsung. Ciki volt azt hordani/használni. Aztán kijöttek az Omniák, amik már kezdtek meggyőzőek lenni majd az S széria. :)

Az Acer már rég nem az a gyártó amit a 2000-res évek elején-végén ismertél.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#15) Piftuka válasza Dyingsoul (#1) üzenetére


Piftuka
veterán

Ilyen "kicsi" kijelzőnél nem probléma a Full HD felbontás. Az 27 colos képátlóig teljesen jól használható.

Nagyobb probléma, hogy manapság a gyors elektronikáért és panelért, valamint a minden irányba állítható talapzatért ilyen sokat számolnak fel.

Állítom, hogy itt a végfelhasználói árból legalább 20.000 forint csak a talapzat. Másik 20.000 a 144 Hz.

Én személy szerint nem is dobnék kereskedelmi forgalomba olyan kijelzőt, amelyiknek fix talapzata van. De hogy XY 22 colos monitor fix talapzattal mondjuk 37.000 forint, és ugyanannak a PIVOT talapzattal szerelt változata 54.000 forint... no az szomorú.

"Aquila non captat muscas."

(#16) Predatorr


Predatorr
őstag

A HDR400-tól már röhögtem, az árat látva nem.is lapoztam. Ennyiért eladom a 4K LG 27'' IPS HDR300 monitoromat. :Y

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#17) Dyingsoul válasza Piftuka (#15) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Oksa beszéljünk róla.
Van ez a standard 70 ezer forintos Acer gaming monitor, ennek már van több generációja is, régóta a piacon van, a külseje kap mindig egy kis ráncfelvarrást.
Most Acer KG241QPbiip vagy hasonló néven fut.
A cikkben szereplő mivel tud többet?
-Van benne G-sync támogatás, de nem modul. Ez szoftveres, igazából a KG241Q-re is működhetne a G-sync, erről nincs infóm, hogy működik-e.
-0.5'-al nagyobb. Szerintem elhanyagolható.
-IPS panelje van.
-Állítható talpa.

Ezek közül talán az utóbbi kettő magyarázhatja a felárat. Na de hogy majdnem kétszer annyiba kerül ezért mert IPS és állítható a talp? Irreálisnak tartom.

Jah látom ilyen is van:
Acer Nitro VG240Yb
Ez meg IPS csak 75hz 144 helyett, viszont 50 ezer...

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#18) Komplikato válasza Dyingsoul (#17) üzenetére


Komplikato
veterán

Az ott a 75hz-es, a 144hz verzió 64K körűl van, az állványos tesója meg 73K, viszont 82K 27"-os verzió. Az összes 24.5" AUO paneles IPS monitor túlárazott, Asus, Acer, AOC, MSI, stb. Egyiket se venném meg, inkább gyűjtenék egy 1440p jobb monitorra.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#19) siposz


siposz
aktív tag

120ezer emberi ár egy ekkora fullhd 144hz-ért???

Bakker most vettem 170-ért 34 colos 100hz-et uwqhd.

[ Szerkesztve ]

(#20) #06314240


#06314240
törölt tag

Meg azért a méret és felbontás mellett a képminőség terén se igazán hozza a konkurensek szintjét.

(#21) imibogyo


imibogyo
veterán

Hát nem tudom... Nekem ez így nem nagyon jön be (és ahogy látom másoknak sem). Épp most készülök új monitort venni és bár tény, hogy nem nagyon vagyok benne a témában, de azért 120.000 Ft-ért én többet mást várok. Úgy látszik még keresgélnem kell...

(#22) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Ilyen árkategóriában (nem kicsivel drágábban) milyen jobb alternatíva létezik? Erre kíváncsi lennék. 144Hz, 1080p/1440p, és egy normális panel+kontraszt arány. Fontos lenne a színhelyesség is de a sebesség is. Pont ilyen kategóriát keresek, csak kevés sikerrel. :U

(#23) Cáka válasza NightGT (#4) üzenetére


Cáka
csendes tag

https://www.youtube.com/watch?v=pUvx81C4bgs&t=34s

(#24) Ezekiell válasza DroneZ^ (#22) üzenetére


Ezekiell
veterán

Sztem a Milyen monitort vegyek? topicban kapsz választ a kérdésedre.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#25) Ptech válasza DroneZ^ (#22) üzenetére


Ptech
őstag

Olyat nem is fogsz találni imho, ami színhelyes, gyors, és ennyibe kerül.

[ Szerkesztve ]

(#26) Zenty válasza Dyingsoul (#17) üzenetére


Zenty
őstag

Acer helyett akkor már ezt:

Régi elfeledett prémium márka és hugyér szarért adja ezt a monitorját.
https://www.arukereso.hu/monitor-c3126/viewsonic/vx2458-mhd-p451872309/#termek-leiras

Elméletileg ez is tudja szoftveresen az Nvidia G-ét. És igen nem a költségek és a gyártás miatt sok a nagyobbak, hanem sokat rátesznek a gyártók

Guild Wars - Zenty a survivor

(#27) schawo válasza DroneZ^ (#22) üzenetére


schawo
titán

[link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28) Piftuka válasza Dyingsoul (#17) üzenetére


Piftuka
veterán

"Na de hogy majdnem kétszer annyiba kerül ezért mert IPS és állítható a talp? Irreálisnak tartom. Irreálisnak tartom."

Hát hiszen éppen erről írtam fentebb... :K

"Aquila non captat muscas."

(#29) AxBattler


AxBattler
félisten

Jó kis monitor, bár nem G-Sync-es, hanem "csak" G-Sync Compatible, a Freesync mellett.
Ugyan ennyiért én sem ezt benném, nem az én világom, de ízlések és pofonok...

Reális az ára, az első 27" + WQHD + 144Hz IPS modell 130k HUF-tól érhető el.
Régebben még a seggünket vertük volna a földhöz 144Hz-es IPS panelokért, ugyanis korábban nem lehetett kapni egyet sem, csak pár éve terjedtek el jobban! :K

(#17) Dyingsoul + (#26) Zenty
Ti teljesen komolyan hasonlítjátok TN paneles, régebbi modellek árát a frissen megjelent IPS monitor árához? És hozzáteszitek, hogy "mitű'jobb"?
Csak azért kérdezem, mert viccnek durva lenne... :U

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#30) Zenty válasza AxBattler (#29) üzenetére


Zenty
őstag

Mielőtt írsz próbálj gondolkodni mégha nehéz neked is iq harcos....

Az ő acer példájára mondtam a viewsonic-ot

Guild Wars - Zenty a survivor

(#31) AxBattler válasza Zenty (#30) üzenetére


AxBattler
félisten

Annyit írtál: "Acer helyett akkor már ezt:"
Hogy ez most a #17-ben említett, vagy a cikkben szereplő Acer, az nem derül ki a hsz-edből.

Tudom, nehéz dolog, de legközelebbre tanulj meg pontosan fogalmazni, öregharcos. :P

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32) Kuter válasza schawo (#27) üzenetére


Kuter
senior tag

Ez azért már kellemeseb árú. Nekem ilyen van. Ja és 27"
Azt azért hozzá teszem ha a windowsban bekapcsolom a HDR-t egy fos lesz a képe az asztalon.
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#33) pokmky válasza Cythyel (#5) üzenetére


pokmky
tag

asszem marad még egy pár évig az iiyama 28"-os ah-mva panellel (75hz) és 4ms g2g idővel...

Dícséretes dolog a humorérzék. :DDD Azért nézz meg egy IPS kijelzőt, mielőtt egy tetű lassú VA kijelzővel akarod összehasonlítani számok alapján. :(

(#34) Zenty válasza AxBattler (#31) üzenetére


Zenty
őstag

Neki válaszoltam pontosan arra a komentjére.
Ebből minimum érthető mire írtam

Guild Wars - Zenty a survivor

(#35) ricsip


ricsip
addikt

Na itt is csak a köpködés megy, meg a "régen minden jobbvót". Illetve a kommentelő előző 10éves monitorja sokkal jobb, mint az éppen cikkezett iparihulladék... :C

-

(#36) AxBattler válasza Zenty (#34) üzenetére


AxBattler
félisten

Vagy nem. Mindenesetre mindkét általatok ajánlott modell elég gyengusz a tesztben szereplőhöz viszonyítva, minimum más kategória.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#37) Dyingsoul válasza AxBattler (#29) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Akkor kicsit átveszem a, te stílusod:

"Reális az ára, az első 27" + WQHD + 144Hz IPS modell 130k HUF-tól érhető el."
He? Ez nem ellentmondás egy picit? Reális az ára, mert 10k-val többért már kapni WQHD-t és még kicsit nagyobb képátlót? Csak azért kérdezem, mert viccnek durva lenne... :U

Az összehasonlításban írtam, hogy ennek IPS panelje van, ezzel tud többet, nem hiszem el, hogy nem láttad... Könyvet is úgy olvasol, hogy csak a képeket nézed meg? De linkeltem egy IPS monitort is, az elkerülte a szemed világát?
Hasonlítok én neked máshoz is mert nem tudom melyik kő alatt laktál eddig de én 6 éve vettem Dell U2414H-t aminek gyönyörű a képe és ehhez képest "csak" annyival tud kevesebbet, hogy lassú a panel. 6 év alatt eljutottunk odáig, hogy már van IPS 144Hz-el FHD-ben csak épp árban is majdnem kétszer ennyit kell adni érte. Ez igen, zúgjon a taps! :C
"És hozzáteszitek, hogy "mitű'jobb"?" Nem. Azt tesszük hozzá, hogy ezekhez a speckókhoz hogy tartozhat 2020-ban egy 120-as árcímke. Jó lenne ez a monitor. Csak mondjuk 80-90 ezer környékén.

Remélem sikerült kielégítenem minden vágyad és kellően érzékeltettem, hogy lehetne kulturáltabban is megszólítani a másikat, mondjuk ehhez alap feltétel lenne az értő olvasás de ennek te teljes hiányában vagy ezért nem haragszom rád. :R

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#38) Brekk


Brekk
addikt

Par het es lesz belole 100e korul nalunk. Az a 120e-s ar nem igazan valos.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#39) schawo válasza Kuter (#32) üzenetére


schawo
titán

Hdr nem asztalra való.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40) Zenty válasza AxBattler (#36) üzenetére


Zenty
őstag

Mindenesetre tök fölöslegesen írtál megint, de erőlködj még. Hátha még jobban fogok röhögni a vergődésen :D

Guild Wars - Zenty a survivor

(#41) jimpo


jimpo
aktív tag

Ez se olcsóbb, de legalább 240Hz

Stryd Next Gen

(#42) AxBattler válasza Dyingsoul (#37) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez nem ellentmondás egy picit? Reális az ára, mert 10k-val többért már kapni WQHD-t és még kicsit nagyobb képátlót? Csak azért kérdezem, mert viccnek durva lenne.
27" WQHD modellből elég nagy a választék (144Hz-el is), míg 24-25"-ra ugyanez nem igaz, kis túlzással egy kezemen számba tudnám venni... ha ekkora méretben és felbontással adnának ki gémer monitort, ott jóval vastagabban fogna a ceruza, 150k HUF alatt nem állna meg szvsz.

6 éve vettem Dell U2414H-t aminek gyönyörű a képe és ehhez képest "csak" annyival tud kevesebbet, hogy lassú a panel. 6 év alatt eljutottunk odáig, hogy már van IPS 144Hz-el FHD-ben csak épp árban is majdnem kétszer ennyit kell adni érte. Ez igen, zúgjon a taps!

Nem kell taps... annyit írtam, hogy a kategóriájában kb. reális az árazása (mondjuk VG259Q-t előbb vennék, ha már). Hogy most az összes hasonló modell túl van árazva... én is nagyon sok mindenre el tudnék képzelni alacsonyabb árcímkét.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#43) hardver1985


hardver1985
tag

Nem rossz,de ezen az áron inkább 4k kijelzőnek kéne lennie.

Megbízhatóságom: 222 pozitív...

(#44) mindfreak válasza hardver1985 (#43) üzenetére


mindfreak
őstag

Linkelj egy 144 Hz-es 4k-s monitort 300e Ft alatt. Köszi.

(#45) AxBattler válasza mindfreak (#44) üzenetére


AxBattler
félisten

Hagyd, csak trollkodik. :)
Nice try.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#46) mindfreak válasza AxBattler (#45) üzenetére


mindfreak
őstag

Rászántam azt a 10-15 percet, de 100nál olcsóbban 24"-os, IPS, 144Hz-es kijelzőt nem nagyon találtam. Ha erre ráteszem, hogy erre 5 év garanciát adnak, akkor nem látom miért lenne ennek olyan rossz az árazása.

Pár éve is ez ment, amikor bejöttek a 144Hz-es kijelzők, de akkor az volt a baj, hogy "csak" TN panelesek. Most már IPS panel is van hozzá, de így sem jó már. :D
Akinek van gépe a 4k felbontáshoz, az meg nem 24 inchen gondolkozik. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#47) Komplikato válasza mindfreak (#46) üzenetére


Komplikato
veterán

Pedig csak Acer Nitro szériában is van több is, meg a többi gyártótól se szokott 100K felett lennie a 24" Panda Igzo modellek. Sőt még a 27-es tesóik se már. A 24.5"-os AUO paneles verziókkal meg az a baj, hogy egy árban vannak a 27"-os testvéreikkel gyártókon belűl. Persze persze tudom, túl nagyok a pixelek, de akkor is.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#48) Tengri válasza mindfreak (#44) üzenetére


Tengri
senior tag

Acer XV273KPbmiipphzx

Nekem a G-Sync-es tesója van az Acer Predator XB273K és az is volt 270 ezer környékén 2019 novemberétől 2020 márciusáig.

[ Szerkesztve ]

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#49) mindfreak válasza Tengri (#48) üzenetére


mindfreak
őstag

De akkor is laza 150nel drágább monitorról beszélünk és ugye a méret és ár növekedése között sose egyenes arányosság van. Fél liter kóla 250 ft, 2 liter kóla meg 500 :)
Nem mondom, hogy megvenném 120-ért a cikkben szereplő monitort, mert "kicsivel" drágábban van jobb, de a topikban akkor is teljesen irreális igények fogalmazódnak meg.

[ Szerkesztve ]

(#50) GreatL


GreatL
őstag

300 alatt nincsen már értelmes mindenes monitor. Nekem egy régi Acer XB271HU van, az is valahol 260 ezer környékén nyitott.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.