Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13) pechman8


pechman8
aktív tag

Na akkor had reagáljak néhány hozzászólásra.
Bence01 Mi volt a lánc többi tagja? A hangkártya FIIOX3, de volt rajta a barátom 120 ezres DAC-ja is, a típusára nem emlékszem. Az erősítő TAGA 500B Hybrid de volt amikor PRIMARE I32 hajtotta. Most jelenleg a hangfalak miatt nekiláttam építeni egy teljesen csöves erősítőt. Az anyagköltség eddig túllépte a 150 ezret és ennek a hangfalnak építem. RA6363. Gyerekkoromban volt RA6363S-em. Nincs jó hangja. Nem jó alap. Tranzisztoros moduláris felépítésű... Értelmetlen lenne vele foglalkozni. Én NEM azt írtam , hogy minden régi "RETRÓ" cucc jó. Csak erről az egyről írtam. Ez fontos különbség. Sajnos néhány százezer alatt a teljes láncot nem lehet megúszni. Én csak ezt a hangfalat fedeztem fel. (Erősítőre titkos tipp: JVC AX-A3)

Chrys 63-12500... stb. A tisztelt hozzászóló szerint ez nem lehet audiofile... Had idézzem Yoda mestert a Birodalom visszavág-ból: " El kell felejtened amit eddig hittél..." Nem lehet a zeneiséget számokban mérni. Ágoston Lajos: Auduofile Erősítők Építése c. könyvében sokat érvel az ilyen beidegződések ellen, idézi az Audio Note erősítőjét amelynek csak egy paraméterét adják meg: 2W. Pont. (Ez az erősítő 2 milla) Nyilván ez nem elégíti ki az olyanokat mint te. A zeneiséget nem lehet számokkal kifejezni. Kérlek készülékvásárláshoz ne adj tanácsot senkinek. Tévúton jársz... Igen egy "láncot" csakis klasszikus zenével főleg operával lehet kipróbálni (szeretni nem kell de a próbához , etalon). Ezt tartom.

Mély - meg magas tartomány... A hangfal gyári adata nem azt írja, hogy a megadott határon kívül nem szól. De ezzel ne foglalkozz! Ez téves út. Ezt már túllépte egy vájtfülű. Nem hangenerátorokat magasakat meg mélyeket hallgatunk hanem hangszereket és az emberi hangot. Azt kell figyelni, hogy a zene, a zenekar le jön e a készülékekről, oda áll e a szobába és ott játszik. A jó hangfal eltűnik és átadja helyét a zenének. Nem tolakodik előre és nem ordítja: Én Vagyok A Hangfal!

ivana: Papírperemes magas gyenge pont... Éppen ellenkezőleg! Hozzá ne nyúljon akinek van! A hangfal egyébként valóban az érzékenyek közé tartozik , tehát: Kiállt a csöves erősítőért!

jambiyya: a lemezjátszó is megvan. Tökéletes állapotba hoztam. Sajnos azonban a hangfal messze túllép rajta. Pedig a lemezjátszó erősítője is ha nem is auduofile de HI-FI.

darthdenes : köszönöm, hogy ilyen sokat írtál. Szépen leírtad, hogyan tetted tönkre a hangfaladat. Az enyémek mind a két pár harminc éves és hibátlan. A gumi pereme , az egész membrán minden... Kérek mindenkit ne bántsa őket! Egy ilyen butaság egyből kinyírja! Fontos: én nem írtam, hogy minden Tesla hangfal jó! Csak erről az egyről!

Pécsi vagyok bárkinek szívesem prezentálom amit írtam privátban.

Jó fülelést mindenkinek!

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.