Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Televan74


Televan74
nagyúr

PC -re jöhet, 1-2 játszottam,meg az Icewind Dale 1-2 -vel is.De rég is volt már.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#2) BoB


BoB
veterán

:C

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3) Šolaire


Šolaire
veterán

Szerepjátékok etalonja. Jöjjön. :R

“Praise The Sun” \[T]/

(#4) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Szuper, hogy jön. Ámbár (szerintem) akad itt egy kis bibi.

Vegyük az összes gamert a világon, tételezzük fel, hogy mindannyian potenciális Stadia előfizetők lehetnek. És akkor jóhiszeműen tippeljük meg, hogy ennek az óriási gamer játékosbázisnak, hány százaléka tudja egyáltalán, hogy mi az a Baldur's Gate?

Nagyon jó hiszemben, én mondok 30%-ot. (Bár szerintem már ez is oriási túlzás részemről). Szóval ebből a 30%-ból mekkora tömeg lehet az, akiket ez a bejelentés úgy igazán lázba hoz? Mert vegyünk engem, én ismerem a játékot, tudom mekkora kultusz övezi, mégse hat meg engem ez a bejelentés úgy igazán. Mivel amikor az első rész megjelent, sőt még akkor is mikor a második, akkor annyira gyerek voltam, hogy egy árva kukkot se értettem abból a játékból. Szerintem én a mai napig nem jutottam ki a Baldur's Gate 2 első Irenicus' Dungeon-jéből. Mert akkor feladtam, és annyiba is maradt.
Na akkor ki maradt?! A 35-45++ éves felnőttek, akik közül néhánynak ez a játék maga a Szent Grál volt. Ők meg aztán valószínűleg annyira potenciális Stadia felhasználók, mint én elméleti fizikus. :)
De ha ki is jön a Baldur's Gate 3, akkor vélhetően a mai kor elvárásaihoz fog igazodni, annak a fanok nem hiszem, hogy örülni fognak.

Na meg aztán az eredeti fejlesztők közül hányan maradhattak? Én egy Dragon Age szerű játékot tudok elképzelni. De ez az egész csak a névről szól. Viszont így 19 évvel a második rész megjelenése után ez a név se mond sok mindenkinek bármit is.
Le merem fogadni, hogy a nagy gamer portálokon is akik kihírezik ma a BG3 készüléséről szóló híreket, azoknak sincs fingjuk se róla..
Ezt nevezem én Half-Life 3 szindrómának. Túl rég volt....

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#5) Shing válasza .LnB (#4) üzenetére


Shing
őstag

Nem mindegy neked, hogy a Stadia-nak most ez mekkora boost név? Most elkezdenek nyomulni pár játékkal aztán vagy beindul a szolgáltatásuk vagy nem.
A lényeg, hogy folytatnak egy klasszikus szériát és kész, jön PC-re, ott pedig biztos sokan veszik majd. Attól még hogy harmadik rész, biztos megállja majd önállóan a helyét.

Nem hiszem hogy sokan megmaradtak a régi fejlesztőkből, de a Larian már bizonyított a Divinity OS2-vel.

(#6) oriic válasza .LnB (#4) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Larian neve azért garancia a minőségre szerintem. Plusz jön ugye Steamre is, szóval mindenki happy.

Live-Die-Respawn

(#7) .LnB válasza oriic (#6) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Jó, igaz. Biztató.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#8) Shepard válasza .LnB (#4) üzenetére


Shepard
tag

Részben igazad van, tényleg nagyobb a kultusz a Baldurs játékok körül, mint amekkora előfizető réteg emiatt a Stadia-t választja majd. Ha megnézed, arra törekednek ténylegesen, hogy minden zsanra (létezik ez a szó így magyarul? :) ) ismertebb neveiből kerüljön a futószalagra (bár én úgy látom, néha nem épp a legminőségibb).

Az előző gondolatmenetre visszakanyarva, a 35+ réteg szerepjátékosai ki vannak éhezve egy Dragon Age, Divinity, vagy bármi hasonló stílű játékra, úgyhogy érdeklődő lesz dögivel. Hogy ebből mennyien választják a uplay / steam vonulatot és vagy a stadia-t, az majd eldől.

[ Szerkesztve ]

(#9) duvi válasza .LnB (#4) üzenetére


duvi
nagyúr

Ne felejtsd el magát a világot! Mind a mai napig rengeteg fantasy könyv kapható (pl. Drizzt Do'Urden sorozat), ami a Forgotten Realms világában játszódik és népszerű az új generáció körében is.

(#10) Sinesol


Sinesol
veterán

Mondjuk nem tudom mennyire fér bele a műfajba az extra késleltetés a streaming miatt. Tucatnyi delay miatti halál után lehet dobja majd mindenki a Stadia-t. Bár gondolom jön majd valami szokásos játékmenetbutítás, hogy ellensúlyozzák a hátrányokat, mint pl. a beépített aimhack a konzolokon.

[ Szerkesztve ]

(#11) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Sosem szerettem a kattingatós rpg-ket, a világa érdekes, de nincsazazisten,hogy leüljek egy ilyenhez :D

Life, Uh, Finds A Way

(#12) kwzatz válasza .LnB (#4) üzenetére


kwzatz
őstag

Nincs bibi. A fejtegetésed és az általad feltett kérdések kb. teljes egészére vannak válaszok, javaslom ezt a friss Gamespot interjút, érdekes:
BG3 interjú
Röviden:
1. Jön Steamre és GOG-ra (Epic Store-ba egyelőre nem - úgy vettem ki, hogy exkluzívnak akarták, a Larian meg beintett :D ). A stadiás dolog BG3 szempontból így mellékes, lesz ilyen opció is, de ennyi.
2. "mekkora tömeg lehet az, akiket ez a bejelentés úgy igazán lázba hoz?"
Nézz be a trailer kommentszekciójába. A Divinity: Original Sin 2 rohadt nagy siker volt, szóval aki ismeri a Lariant, már várja, aki szerette a Baldur's Gate-et régen, szintén. Szerintem egy új CDPR van kialakulóban.
3. "De ha ki is jön a Baldur's Gate 3, akkor vélhetően a mai kor elvárásaihoz fog igazodni, annak a fanok nem hiszem, hogy örülni fognak."
A mai kor elvárásaihoz fog igazodni, miközben folyamatosan kommunikálnak a rajongóikkal, ahogy tették azt az előző játékaiknál is, erről is van a cikkben szó. A fanok már most örülnek a hírnek.
4. "Na meg aztán az eredeti fejlesztők közül hányan maradhattak?" Senki, másik csapat, viszont ez kb. teljesen irreleváns. A Wizards of the Coasttal szorosan együttműködnek, ez a lényeges, meg az, hogy kb. a legjobb cég, aki kaphatta ezt a lehetőséget. Vicces, és elég egyedi helyzet, hogy ha az eredetiket készítő cég csinálná (Bioware) valószínűleg negatívak lennének a reakciók. (konkrétan az egyik legfelszavazottabb komment, hogy "hála az égnek nem Bioware" :D )
5. A történetnek semmi köze nem lesz a régi részekhez, nem gond, ha nem ismeri az ember.

(#13) .LnB válasza kwzatz (#12) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Hát igen, én ezzel a fejlesztő gárdával nem számoltam. Azzal, hogy jó kis csapat, és jó játékokat csinálnak. Szóval van némi defekt a gondolatmenetemben, most már látom én is. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#14) Ghoosty válasza Sinesol (#10) üzenetére


Ghoosty
őstag

Ha nem csal az emlékezetem, akkor az eredetiben elég lassú volt a játékmenet és megállítható is volt. Így azt mondanám, hogy akár 1 másodperces késleltetés is beleférne.

(#15) Hintalow válasza Ghoosty (#14) üzenetére


Hintalow
senior tag

Naná, hisz egy asztali rpg rendszerèt használja, ami meg körönkènt 😀
Ráadásul ahogy olvasom ez alatt már az 5 edition rendszere lesz, amit az emberek nagy rèsze játszik asztaliban (mi is amióta kijött)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#17) BoB válasza kwzatz (#16) üzenetére


BoB
veterán

Ez marha jó :D

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#18) szupermacs


szupermacs
veterán

Mind Flayer?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.