Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pug


Pug
veterán

Gondolom tovabbra is felejtsem el, hogy mukodjon 60hz-en, 4K-n TV eseteben az output DP->HDMI atalakitoval 290X eseten... az utolso driver ami tamogatta a 2019-es szeptemberi.... :U

(#2) Duck663


Duck663
őstag

Kimaradt egy fontos dolog, újra van FRTC! Végre!

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#3) Molyzsa válasza Duck663 (#2) üzenetére


Molyzsa
aktív tag

Tényleg, kösz az infót :D
Na ez egy jó döntés volt és megérdemelné hogy benne legyen a módosítások felsorolásában...
De azért a beállítási megjegyzéshez odabiggyesztették hogy: az FRTC növelheti a bemeneti akadozást :D nehogy már jobb legyen mint a chill :)

..o.O..

(#4) Duck663 válasza Molyzsa (#3) üzenetére


Duck663
őstag

Nincs mit. Beállítod mellé a Anti-lag-ot és kész, de szerintem semmit sem növel semerre sem, egyszerűen jobban (sokkal jobban) működik, mint a Chill. Én eddig is használtam, csak meghajtónként kell a registry-ben mókolni, plusz nem lehett játékonként állítani, de működik. Én amúgy megszívtam, mert Win7-re nem hozták vissza, szóvá is tettem, hogy hát helló! :) A felhasználók negyede, még mindig a 7-esen van, nem kellene elfelejteni őket. (Mielőtt valaki megszólna, hogy dehogy a negyede, pont tegnap futottam bele egy általános felmérésbe (nem steam-es vagy ilyesmi), és 2021 februári adat volt a 25%. Engem is meglepett, hogy milyen magas, ahogy az is, hogy mennyire emelkedőben van a Mac.)

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#5) ncc1701


ncc1701
veterán

A bányászoknak ugyan miért fejlesztik a drivert? :)

(#6) Duck663 válasza ncc1701 (#5) üzenetére


Duck663
őstag

Bányászoknak hardver készül. Nem tudom hogyan, de valahogy nagyon meg kellene szívatni a bányászokat. Mondhatná az AMD, hogy ezek játékosoknak készültek, ha bányászkodtok akkor 50%-át a kitermelt coinnak leperkáljátok nekünk. Vagy adót a nyakukba, többfélét is, csak hogy érezzék a törődést. :) Ahogy a nyerészkedők nyakára is ráléphetne a fogyasztóvédelem.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#7) Kansas válasza Pug (#1) üzenetére


Kansas
addikt

Szerintem szedj össze még pár ezer másik felhasználót, akinek ez fontos, aztán küldjetek support tiketet róla az AMD-nek és tuti megoldják...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#8) Anaren91 válasza Pug (#1) üzenetére


Anaren91
senior tag

8-9 éves kártyáról van szó...nem tudom miért várod el, hogy valaki még foglalkozzon vele.

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#9) Molyzsa válasza Anaren91 (#8) üzenetére


Molyzsa
aktív tag

Csak 7 év 5 hónapos :)

..o.O..

(#10) Clorf válasza Anaren91 (#8) üzenetére


Clorf
tag

A mai bányász helyzetben örülhet az ember ha van eggyátalán játékra lakalmas VGA-ja.... :W

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#11) Komplikato válasza Clorf (#10) üzenetére


Komplikato
veterán

Akartam írni, hogy az ár balhé miatt a használt rx290, 390 kártyák is eltűntek a használt piacról. Tehát lenne igény driver támogatásra.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#12) Tomcat


Tomcat
őstag

WHQL változat November óta nincs új. Arról lehet tudni hogy lesz-e még egyáltalán?

Tomcat

(#13) Clorf válasza Komplikato (#11) üzenetére


Clorf
tag

Én kb 2-3 hónapja vettem egy használt Rx580 4gb-ost 35e-45e ft körül, most néztem azóta ugyanezt 75e+ ft ért lehet kapni...

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#14) NandoXXL válasza Tomcat (#12) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Még a Q1 Pro driver sincs kint, nagy lehet a gond, ABU és az oldal olyan csendben van hogy 1 hónapja írtam nekik azóta se jelent meg semmi.. Ugyanis rég ki kellett volna adni a Q1 Pro drivert.. Ami lesz: AMD/ABU/PH szakkör a 'nem kapható' next gen kártyák extra funkcióiról, az extra 'bugos' driverekkel. Többieknek: nem nyitok róla vitát, Pro driver azért csúszik mert nem volt hibátlan driver hozzá.

(#15) Pug válasza Anaren91 (#8) üzenetére


Pug
veterán

Jaja, az en kurv@ anyamat, hogy zavar, hogy egyik driverrol a masikra eltunt a 60hz support atalakitoval masfel eve, es azota is szarnak ra :K

Imadom az ilyen konzumer birkakat ;)

[ Szerkesztve ]

(#16) Abu85 válasza Tomcat (#12) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Persze. Pár hét múlva aláírják a mostanit. Vagy most telepíted, vagy vársz pár hetet, fogy telepítsd ugyanazt. Elég régóta így működik az AMD-nél. Nagyjából négyhavonta elküldenek egy optional meghajtót a Microsoftnak aláírásra.

#14 NandoXXL : A Q1 pro driver tavasz első felében jön. Hozzáigazítják a Prorender új verziójához. Amúgy Quadro és Pro driverekről nem szoktunk írni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Kipróbáltam az RX Vega képhibajavítás miatt, mert a 3400G-mnek volt, van gondja, de nem oldotta meg, cserébe elment a hang a Display portról, így visszatettem egy kicsivel régebbit.

(#18) Anaren91 válasza Pug (#15) üzenetére


Anaren91
senior tag

Üdv a kapitalizmusban. AMD-is csak egy cég, profitot akarnak ők is. Adott a választás számodra, hogy maradsz a régi driverral, vagy veszel új kártyát.
Másfelől, meg lehet félre ment valami az új driverben, de olyan kicsi a mennyisége ezen régi kártyák felhasználójának, hogy a kisujjukat is többe kerülne megmozdítani, mint foglalkozni azzal, hogy megtalálják mi és hol ment félre.

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#19) sb válasza Abu85 (#16) üzenetére


sb
veterán

Pedig nagyon úgy tűnik mintha nem azonos azonos ágról mennének a release-ek mert Vega8-on pl. minden 2020.11-es WHQL óta megjelent driverrel lila a kép. Azzal meg valahogy jó. (És ilyen hiba régen... nagyon, nagyon régen is volt már.)

(#20) sb válasza Anaren91 (#18) üzenetére


sb
veterán

Az a baj, hogy elég sok minden megy félre.
Ugyanez volt anno a ZeroCore-ral, black screen-es hibákkal, napestig lehetne folytatni és azért ahol előjönnek 2-3-5 éve elfelejtett hibák ott van gond.
De ez nyilván minden gyártóra-driverre igaz egyébként. :(

(#21) Z10N válasza sb (#20) üzenetére


Z10N
veterán

"Ugyanez volt anno a ZeroCore-ral, black screen-es hibákkal, napestig lehetne folytatni és azért ahol előjönnek 2-3-5 éve elfelejtett hibák ott van gond."
+1 tele vannak hibaval evek ota

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#22) Abu85 válasza sb (#19) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezek ugyanazok. Az optional kap aláírást az AMD-től. Ezeken végzi el a cég azokat a teszteket, amelyek egyébként bővebbek a WHQL-nél is, így megbizonyosodik róla, hogy átmegy a Microsoftnál. Ez fontos, mert attól a tesztpénzt ki kell fizetni, hogy a Microsoft nem ad valamiért aláírást. Ezekből a csomagokból küld el az AMD egyet nagyjából negyedévente. Ezért sincs soha bejelentve külön verziójú WHQL, mert nem kerül újrafordításra, csak hozzáadnak egy aláírást és ennyi. Le is írjuk mindig, hogy ha már telepítette valaki az optional verziót, akkor nem muszáj felrakni a WHQL-t, mert megegyezik a két csomag. Ezt az AMD is el szokta mondani. Persze nekik mindegy, hogy valaki telepít-e vagy sem.

#15 Pug : A 4K 60 Hz-nek az előző évben utánakérdeztem mélyebben, mert pont előfordult a cimbinél. Az van, hogy az AMD bevezetett egy úgynevezett fehérlistát, ugyanis kipróbáltak számos DP-HDMI adaptert, és nem mindegyik működött hibátlanul. Jelenleg listázzák az aktív átalakítókat, a driver ezeket felismerik, és azokon engedélyezik a 4K 60 Hz-et, amelyeken a képminőségteszt megfelelően átmegy. A többi átalakító hiába van használva, le van tiltva a 60 Hz-es mód rá, mert megbukik a képminőségteszten.

Megpróbálhatod amúgy a custom felbontást, méghozzá 4K 60 Hz-re létrehozni, mert a fehérlista az egyedi kijelzőfelbontásokra nem aktiválódik. De nagyon kell ügyelned rá, hogy jó adatokat adj meg a custom konfigurálásnál.

A CAC-1085 a Club 3D-től elvileg benne van a fehérlistában, a gond vele, hogy 30 ezer forint.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#23) sb válasza Abu85 (#22) üzenetére


sb
veterán

Ezt tudom, mindig elolvasom, de akkor mivel magyarázod a fentit?

3x raktam fel oda-vissza. Minden permutációban csak a 20.11 jó. A többi szar, visszateszem, az jó. Ja és amit a Win10 frissít le az is jó. Optional egy sem ami azóta kijött.

(Rákeresre erre a hibára 2015-ös és hasonló bejegyzéseket találok.)

Nálunk is release-elnek eleget a cégnél és mindig atombiztos, hogy fizikailag nem lehet eltérés... aztán mégis van. :D Persze ha nem fordul akkor nehezen (akkor csak a mellérakott 3rd party cuccok és egyéb resource-ok romlanak el :D, a fordított kód atomstabil) , de valami mégis van ha felrakod egymás után és 100-ból 100-szor ugyanaz az eltérés. :D

[ Szerkesztve ]

(#24) Abu85 válasza sb (#23) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ilyenkor érdemes tisztítót használni: [link]

Ha megnézed külön a dll-eket, akkor azok megegyeznek a WHQL és az optional között. Bitre pontosan ugyanazok. Nyugodtan ellenőrizd le.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#25) sb válasza Abu85 (#24) üzenetére


sb
veterán

Megvolt. Ezzel is és DDU-val is. Külön, külön.
Mindig ugyanaz a végeredmény.
Egyébként gyaníthatóan csak egy paraméter különbség lehet valahol...

Persze az is lehet, hogy ennek a WHQL-nek az Optional változata előtte szintén jó (és ugye ezzel egyezik bitre) és csak a köv driverekbe sikerült visszafejleszteni a hibát. :D

(#26) Clorf


Clorf
tag

Nos amúgy talán akár trollkodásként is: Mint egykori HD 7850 tulaj, emlékszem, hogy létezett a Frame Rate Control abban az időben is. A kérdés az, hogy ha már újra implementálták, akkor miért maradtak ki a régebbi GCN kártyák ebből ha már anno létezett ezekre implementáció?

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#27) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Manuális venti görbével még mindig nem működik a zero -fan stop.
Beállitott venti profilt elmenteni, és az
appdata/local/amd/cn/profilelmentve.xml (ha ide mentetted mint én)
szerkesztve a
<FEATURE ID="18" Enabled="True">
<STATES>
<STATE ID="0" Enabled="True" Value="0"/>
</STATES>
</FEATURE>

értékre kell átirni. Újrainditást követően már le fog állni a venti és nem lesz 18%os minimum fordulatszám.

(#28) NandoXXL válasza Abu85 (#16) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Ne beszélj zagyvaságokat, február volt a release date, 8-10 körül. Ki is van írva hogy:
In order to ensure the best experience with our professional grade software, this release date has been rescheduled.

(#29) Abu85 válasza NandoXXL (#28) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

És ez teljesen az, amit írtam: A Q1 pro driver tavasz első felében jön. Hozzáigazítják a Prorender új verziójához. A Prorender fontos, mert sok változáson ment keresztül, és nagyon sokan használják professzionális szinten. Azzal nem mész semmire, ha ezt nem tudod támogatni, csak a Q2-es driverben. Inkább tavasz elejére rakják a Q1-est.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#30) Janus27


Janus27
tag

El se hiszem, bő másfél év után kijavították a hdmi audio chip problémát! :))
Már nem tűnik el a hang a rendszerből! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.