Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Jack@l válasza füles_ (#45) üzenetére


Jack@l
veterán

480 vs 1070-et hasonlítsd, ha már fogyasztás/perf

@Arn: ez hitkérdés, nem értheted te az ilyet :)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#52) arn válasza nemlehet (#46) üzenetére


arn
félisten

nekem meg az unalmas, hogy ket oldal van, nem emberek es termekek.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53) nemlehet válasza wolfman (#49) üzenetére


nemlehet
őstag

Az nem zavar, hogy a 480 olcsóbb és több rajta a memória?

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#54) zseko válasza arn (#40) üzenetére


zseko
veterán

Nem :) De 5-10fps különbséggel nem foglalkozok. Két éve a 6850-et cseréltem le 15e-ből egy 7870-re, ott ~ +50% teljesítményt kaptam, na annak volt értelme :) Más meg már 2fps miatt vérre menő szájkaratét csinál...

Természetesen mostanában már én is hajlok afelé, hogy a jobbat választani, most azt várom hogy a zen/vega mit tud felmutatni, és ha nem elég meggyőző, akkor tényleg elgondolkozom az intel/nv oldalon (bár az nv-t aztán tényleg komolyan rühellem). Viszont részemre az amd szimpatikusabb, így ha nincs extrém nagy különbség, akkor őket fogom 'pénzelni'.

HR24.hu

(#55) Jack@l válasza zseko (#54) üzenetére


Jack@l
veterán

Aszondod rühelled az nv-t, de azon kívül hogy drága a felső kategória, van logikus érv is mellette?

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#56) Gainka válasza wolfman (#49) üzenetére


Gainka
őstag

Nem az a lényeg, hogy mekkora az eltérés (nekem ez igen is nagy), hanem hogy e cikk alatt is kibőghetted magad hogy szarazamd. :C

[ Szerkesztve ]

(#57) zseko válasza Jack@l (#55) üzenetére


zseko
veterán

Mondj logikus érvet ahhoz, hogy egyesek miért istenítik az iPhone-jukat és szerintük minden más csak szar lehet, vagy vice versa (hogy a legelső példát írjam ami eszembe jutott). Vagy valaki miért az opelt/vw-t/stb-t részesíti előnyben.
Mint írtam ha úgy lesz, már hajlok afelé, hogy más legyen, de majd az adott (pénzügyi) kereten belül pár százalék eltérés esetén a szimpátia fog dönteni - ami ugye az amd felé hajlik, amit szintén írtam. És az akkori döntésemet majd az akkori állapotok határozzák meg, nem az, hogy a múltban az nv kevesebbet fogyasztott/ avagy az amd többet evett. Nem cserélek félévente hardvert, hogy foglalkoznom kelljen a dologgal, így majd akkor foglalkozom vele, mikor aktuális lesz.
Ugyan ez az állandó 'szarazamddriver' szajkózás is, mert valakinek valamikor anno problémája volt vele. Nekem meg az nv driverekkel volt több problémám mégse hajtogatom, és akkor mi van? (Konkrétan nem tudtuk feltenni a win7-et, mert telepítés után többé nem volt kép)
Szóval nincs válasz, amd szimpi, nv nem, ha semmi extra nem indokolja a másikat, akkor amd lesz, érd be ennyivel :)
A jelenlegi állapotot figyelembe venni semmi logikája nincs a majdani jövőbeni vásárlásomhoz. Majd akkor döntök.

HR24.hu

(#58) b. válasza zseko (#57) üzenetére


b.
félisten

Ismerősömnek egy ismerősének a húga fel tudott tenni egyszer NV kártyás gépre Windos7 -et.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#59) zseko válasza b. (#58) üzenetére


zseko
veterán

Nem tudom eldönteni ironizálni próbálsz-e, gúnyolódni, a másikat hülyének nézni vagy ennyire görcsösen muszáj megvédened a korántsem hibátlan nv kártyákat, mindenesetre azt a gépet én telepítettem, nem pedig valami légbőlkapott ismerősödnek egy ismerősének a húga, úgyhogy egy kissé életszerűbb tapasztalat. Hibás volt a win7 nvidia drivere, így installnál amíg fel nem tette addig volt kép, utána csak black screen. Olvass utána neten.
Egyik oldal sem hibátlan. Nekem amd-vel volt kevesebb szívás, másnak nv-vel. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#60) b. válasza zseko (#59) üzenetére


b.
félisten

Egyértelműen iróniának szántam.
Több száz gépet telepítettem NV-t is, AMD-t is , nem volt gondom ilyennel semelyik oldalon , ellenben anno játék közbeni driver hibák miatt váltottam az egyik oldalról a másikra..
No para, no offense.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#61) zseko válasza b. (#60) üzenetére


zseko
veterán

Okés :) Mi pont bele futottunk egybe.

HR24.hu

(#62) wolfman


wolfman
veterán

AMD jelenleg akkor tudna nagyot robbantani, ha árban az nVida alá árazna amennyire tud. Bár ezt lehetetlennek vélem, de hátha.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#63) Interceptor válasza zseko (#39) üzenetére


Interceptor
addikt

Ez hiba :D

(#43) nemlehet : Játékfüggő, azt kell venni amelyik neked a legjobb választás összességében.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#64) zseko válasza Interceptor (#63) üzenetére


zseko
veterán

Ja :) annyira 'egyedi' volt, hogy még hír is volt róla...

HR24.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.