Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) donmackó


donmackó
őstag

útközésdetektálást? Ezt javítsátok kérlek.

Release the cable hounds!

(#2) Fred23


Fred23
nagyúr

Ez mennyire lesz szabad préda, mások használhatják? Ha igen, milyen feltételekkel?

(#3) h-yle válasza Fred23 (#2) üzenetére


h-yle
addikt

AMD-ről van szó, így nem meglepő módon Open Source. :)

Persze az nV akkor se optimalizálna erre ha fegyvert tartanának a fejükhöz, intelen meg úgysem fut élvezhetően, szóval mind1

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#4) velizare


velizare
nagyúr

Abu, hogy értsük azt, hogy eltávolíthatatlan része? ha a konzol verzió tressfx4.0+-szal készül, akkor a pc portnak is tartalmaznia kell?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#5) Abu85 válasza velizare (#4) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az eltávolíthatatlan rész az új Deus Exre vonatkozott, be is van linkelve. Abban a TressFX, illetve annak a PureHair nevű átirata kikapcsolhatatlan. A Squire Enix új játékaira ez lesz a jellemző, mert túl drága kétféle konstrukciót kialakítani a hajra.

Maga a TressFX viszont skálázható. Az egyes moduljai kikapcsolhatók, tehát akár szállítható a játékba egy TressFX low sim effekt, amiben marad a kapszulás módszer és egy high sim, ami már az új opciót használja. Vagy kaphat az effekt egy szimpla on-off kapcsolót.
A konzolba és a PC-be más-más verziót szállítani viszont alapvetően nem éri meg. Ettől függetlenül persze kaphat más verziót a konzol és a PC, de nem ez lesz a jellemző.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Parqasztvakítás on :DDD

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#7) velizare válasza Abu85 (#5) üzenetére


velizare
nagyúr

tehát gameworks szerződéssel továbbra is előfordulhat, hogy a konzolon tressfx lesz, pc meg hairworks. :(

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#8) arn


arn
félisten

szebben lobog a haj, ettol lesz jobb az uj hitman :DDD

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9) Abu85 válasza velizare (#7) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az nagyon nem éri meg. Ha HairWorksöt választ az adott fejlesztő, akkor konzolra is azt érdemes átmenteni. Erre van lehetőség az HairWorks 1.2-es verzió óta.

A fejlesztő is az idővel dolgozik, nekik szimplán nem éri meg annyira sok hajmodellt készíteni, hogy kompatibilisek legyenek a HairWorksszel, a TressFX-szel, és opcióban még egy saját megoldással.

Nem mellesleg a PC-sek szétszednék a fejlesztőket, mert a TressFX minősége lényegesen jobb a HairWorksnél.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10) wolfman


wolfman
veterán

TressFX 4.0???

Nem kellene előbb az AMDnek arra összpontosítania, hogy letegyenek egy értelmes alternatívát az nV kártyák ellen? El vannak maradva, de ez kell. Na mindegy is...

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#11) Depression válasza wolfman (#10) üzenetére


Depression
veterán

Ha ezzel szebb lesz az amd képe, miért ne?
A következő generáció ezeket a játékokat szépen fogja vinni, míg az nV 200fps-sel lesz rondább.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#12) b. válasza wolfman (#10) üzenetére


b.
félisten

Az soha nem baj, ha ez mellett a szoftveres vonalat is erősítik. Jó dolog ez, reméljük több játékban találkozunk vele. ( mondjuk nekem Nv kártyám, van, de konzolon is játszok. )

Depression: Azért ne essünk át a ló másik felére . :)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#13) nemlehet válasza wolfman (#10) üzenetére


nemlehet
őstag

Mert a szoftveres brigádot úgy toborozták, hogy a chiptervező mérnököket elküldték egy 1 hetes átképzésre, és mondták nekik, hogy nah akkor ti mostantól ezt csináljátok...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#14) Chiller válasza wolfman (#10) üzenetére


Chiller
őstag

A szoftveres csapatot hiába küldöd át a hardveresekhez, attól még nem lesz előbb Radeon 990 Pro XT Ultra Fury :U

(#15) Interceptor válasza wolfman (#10) üzenetére


Interceptor
addikt

Mégis ez hol vesz el a hardveres részből? Két külön terület. Amúgy meg minek a hardver ha nincs megfelelő szoftver amivel ki is lehet használni? Szerintem a játék miatt kell a vga és nem a vga miatt játszunk. Mondjuk az más kérdés, hogy nem a AAA kategóriában vannak a legélvezetesebb legjátszhatóbb játékok szóval azokba sokkal később kerül be egy ilyen feature.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#16) ViZion válasza Depression (#11) üzenetére


ViZion
félisten

Nyilván ugyan azok fejlesztik a HW-t, akik ezt kiagyalták... ;] :D jah, írták is.

(#13) nemlehet: hmm, nem is tudtam, h az AMD magyar cég :Y

arn: jah, annál pl. fps esés se lenne. Rakhatnák a reklámba is :DDD

Lobogjon a haj, csak azé' a többit se nagyolják el... Előbb tudok ilyen extrákról lemondani, mint a normális és változatos textúrákról/tereptárgyakról.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17) Tuttu


Tuttu
csendes tag

Ismét adakozik a nagy világnak az AMD.
Bár ez csak nekik lesz igazán hasznos, de arról meg nem tehetnek, hogy nem tartják a lépést a többiek :D
Tetszik, hogy ilyen sok jövőbe mutató fejlesztésük van...
de néha nem érik meg a gyümölcse :/

[ Szerkesztve ]

(#18) djculture


djculture
félisten

Remélem a következő Tomb Raiderben benne lesz és Larának a fogait fogja emulálni, akkor először nem csak kopasz hanem fogatlan is lesz.. ;]

(#19) arn válasza ViZion (#16) üzenetére


arn
félisten

nem erzed, mennyivel szebben fodrozodnak a szemoldokok? :D

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#20) b. válasza arn (#19) üzenetére


b.
félisten

Hát ,aggasztó ezért a szemöldökért az a -37 FPS :DDD :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#21) zseko


zseko
veterán

"Ez volt a világ első olyan technikája volt, ami a grafikus processzor erejét hasznosította a haj fizikai szimulációjához."

(#20) b. szerintem kiszámolta az a hajat és a szakállt is, csak mivel az a végső képre nem kell, így azt nem rajzolja ki ;]
Egyébként elég durva, mi szed le ekkora erőforrást?

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#22) ViZion válasza arn (#19) üzenetére


ViZion
félisten

Látod mit okoztál...? :(((

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23) Gainka válasza djculture (#18) üzenetére


Gainka
őstag

Remélem következő TR nem nvidia kutyult game lesz mert a mostani nem valami jól skálázódik, és annyival nem is szebb.

(#24) Interceptor válasza zseko (#21) üzenetére


Interceptor
addikt

Semmi, az egy szerkesztett kép, csak egy poén.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#25) velizare válasza Abu85 (#9) üzenetére


velizare
nagyúr

értem. hányas verziónál tart most a hairworks?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#26) Abu85 válasza velizare (#25) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

1.2.1-es. Sajnos egy ideje nem nagyon fejlődik. Még a legelső TressFX képességeit sem érték utol, mivel továbbra sincs analitikai AA a hajra, illetve nincs megoldva benne az átlátszóság, valamint az önárnyék problémája.
Valószínűleg azért nem fejlődik, mert nagyrészt ki lesz dobva a kukába a mostani kód, és jön a helyére egy majdnem újraírt alternatíva, ami nem eleve hibás koncepciókra épül. Ezzel az egész számítást tízszeresére gyorsíthatják és marad büdzsé a minőségre.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#27) velizare válasza Abu85 (#26) üzenetére


velizare
nagyúr

oké, köszi az infókat.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#28) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Az én hülyeségem, de annó a Tomb Raider TressFX haja miatt cseréltem le a 5870-est egy 7970-re (mondjuk nekem ideje is volt már), de én nagyon élveztem a nőci majdnem tökéletes haját. (főleg mikor a grafikai hibák miatt kopasz volt egy bizonyos nézetben :) ).
Én szurkolok ennek a technológiának, csak sajnos kevesen használják. Az új Tomb Raider-ben pl benne van?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#29) zseko válasza Interceptor (#24) üzenetére


zseko
veterán

Oks, én is poénra vettem amúgy. Igaz azt valóban nem tudtam, hogy szerkesztett. Nem szoktam foglalkozni amd-nv hitvitával :N

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#30) Jack@l


Jack@l
veterán

"A signed distance field technika lényeges minőségi ugrást jelenthet a szimuláció tekintetében."

Pl Lara majd bele tud túrni a hajába? Nem mintha azt nem lehetne megoldani kapszulákkal, csak úgy kérdezem hogy hol lesz ez a nagy minőségi ugrás kézzel fogható? A -5 fps-en kívül, amit okozni fog a bekapcsolása.
Elég izzadságszagúnak érzem a dolgot. Habár headshotnál biztos jól mutat majd a szétugró haj, lassítva...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#31) Urzu_7 válasza arn (#8) üzenetére


Urzu_7
aktív tag

Ez szép
Reméljük ezután lesz paróka. :D

giran~

(#32) Abu85 válasza tibaimp (#28) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tomb Raider - TressFX
Lichdom: Battlemage - TressFX 2.0
Rise of the Tomb Raider - Purehair (TressFX 3.0 módosítás)
Deus Ex: Mankind Divided - Purehair (TressFX 3.0 módosítás)

(#30) Jack@l: Akár a hajszálakkal is játszhat a szereplő a kezével. A Star Citizen egyik bemutatójának végén ezt látható is volt, hogy a haját a csaj a kezével egy kicsit felborzolta és reagált rá a szimuláció. De a nagyobb dolog ebben az, hogy teljesen eltünteti a geometriába olvadó hajtincseket.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#33) arn válasza Abu85 (#32) üzenetére


arn
félisten

Ideje lenne egy drei wetter taft szimulator.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#34) wolfman válasza nemlehet (#13) üzenetére


wolfman
veterán

Nem, nyílván van több brigád, több csoport egy fejlesztő cégen belül, akik mind máshoz értenek, tudom, hogy egyszerre több fejlesztés is folyik párhuzamosan és nincs olyan hogy akkor most egyszerre mindenki ugyan azt csinálja, mert nem ért a másik részleg munkájához. Ez a TrashFX is jó dolog, ha tényleg megfelelően működne, de mivel annyira nem szép mint amennyire terheli a az amúgy se túl combos hardvert, nem sok értelmét látom, de haladjunk a korral, az igaz.
Az a baj, hogy az AMD kifejleszt pár új feature-t, amik jól hangzanak és ígéretesek, csak a fő vonalon, a teljesítményben, a konkurencia szintjéhez borzalmasan el vannak maradva. :(
Szorítok, hogy most ez összejőjjön és minél több játékba belekerüljön, ne csak évente 2-be.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#35) tibaimp válasza Abu85 (#32) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi az infót. :R
Azt mondjuk nem tudtam, hogy a Rise of the Tomb Raider féle purehair az valójában TressFX 3.0 módosított változata.

arn: kösz, ezen beszartam :DDD :DDD

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#36) trufa12 válasza arn (#19) üzenetére


trufa12
addikt

Hát nem épp célszerű hitmannal, hajszimulációt reklámozni :D hahaha :C

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#37) Interceptor válasza zseko (#29) üzenetére


Interceptor
addikt

Nekem sem mondta senki, hogy szerkesztett, csak egyből leesett a poén, főként az előzményeket figyelembe véve :DDD Hit vitában én sem veszek részt, azt kell venni ami a legjobban megéri.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#38) Televan74 válasza arn (#33) üzenetére


Televan74
nagyúr

Még egy - két gen és az is lesz. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#39) zseko válasza Interceptor (#37) üzenetére


zseko
veterán

Hát, én csak amd-t veszek :B még úgy is, hogy persze tudatában vagyok melyik oldal hogy teljesít.

HR24.hu

(#40) arn válasza zseko (#39) üzenetére


arn
félisten

Sajat magad ellensege vagy? :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41) wolfman válasza arn (#40) üzenetére


wolfman
veterán

Én is így vagyok ezzel, csak a vörösök. Bár mostmár erősen gondolkodom a fogyasztások miatt a zöldekben, mert nem állapot, hogy közel kétszeres étvágy mellett kisebb teljesítményt tudnak. Persze az ember szeretne lojális maradni, de ha a most bejelentett Vega kártyák is elvéreznek, átpártolok a fenébe.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#42) arn válasza wolfman (#41) üzenetére


arn
félisten

penzt kapsz toluk, vagy mi? ez nem a templom... azt kell venni, amelyik jobb.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#43) nemlehet válasza arn (#42) üzenetére


nemlehet
őstag

Definiáld jobb. Írj le egy számítást ami MINDEN paramétert figyelembe vesz és az adatokat beírva ad egy értéket ami alapján kapunk egy értéket amivel összehasonlíthatóvá válik minden kártya. Természetesen olyanokat is vegyél bele mint támogatott játékok miatti különbségek, felhasználói szokások, jövőbeli potenciál, egyedi hűtések, vásárlási lehetőségek stb....

Ha ez nem megy, akkor meg ne legyél ilyen marha okos, aki mellényzsebből kivágja, hogy mi a jobb...

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#44) arn válasza nemlehet (#43) üzenetére


arn
félisten

en egyaltalan nem mondtam meg, hogy mi a jobb. de volt jopar generacio, amikor egyertelmu volt. de ezek utan ha vki ezt felredobva azt mondja, hogy en akkor is az x szinut valasztom, ha az szarabb, az nekem kicsit meredek. teljesen mas, amikor vki egyeni preferenciai alapjan valasztja ki a szamara megfelelot. vagy mar a szin/nev is ide tartozik?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45) füles_ válasza wolfman (#41) üzenetére


füles_
őstag

Közel kétszeres étvágy mellett kisebb teljesítményt nyújtanak :F
RX 480 (150W) GTX 1060 (120W) ugyanúgy teljesítenek
Fury X-et ne hasonlítsd a 1070-hez, mert a Fiji 28nm-en épült a 1070 meg 16nm-en.

Egyébként szintén, amíg az AMD nekem megfelelő kártyát kínál, addig nem veszek NV-t.

(#46) nemlehet válasza arn (#44) üzenetére


nemlehet
őstag

Igazából csak nagyon ritkán volt egyértelmű. Dobálóznak itt az emberek azzal, hogy $/performance, meg $/watt, meg watt/performance éppen olyan mutatóval amivel a maguk igazát alá tudják támasztani. A 480-1060 összehasonlításban már jött elő a watt/chipterület meg FPS/kártyahossz centiméterben...

Kicsit unalmas már ezt olvasni állandóan mind a két oldalról.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#47) wolfman válasza füles_ (#45) üzenetére


wolfman
veterán

Azért az ott 30W különbség, szóval még mindig az nVidia vezet. Arról nem beszélve, hogy elég sok helyen meg is dúrja az RX480-ast az 1060-as.
De pl. a megfizethetőbb kategóriában, korábbi kártyákra gondoltam. Nekem 390X-em van a maga 280W-os fogyasztásával, míg egy GTX980-as (hasonló teljesítménnyel) a 165W-al is beéri! Ez pedig itten nem mindegy. Korábbi generációknál szintén ez a felállás. Ez minden az AMD-től, csak nem megfelelő.

Én nekem meg van egy eszmém. Az a gép ami nem fér bele 400W-ba, (bár ez tavaj év elején megnőtt, mert 460W-os tápra cseréltem) az a konfig nekem nem is kell! Eleve soha nem is gondolkozok SLIben vagy Crossfire-ban, ekkor pedig ha valamihez fél kW-os táp kell, az kurvára röhejes! Most is sokszor lekapcsol a tápom, mert bár elvinné a gép a 390x-et, de a kis gecinek vannak felugró tüske feszültség felvételei, aminek már 550W-os táp kéne.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#48) velizare válasza wolfman (#47) üzenetére


velizare
nagyúr

30W... tudod mit, lekapcsolom a lámpát, és megvan a különbség. ez már kezd a zabhegyezés kategóriájába átmenni. :W

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#49) wolfman válasza velizare (#48) üzenetére


wolfman
veterán

Nem az a lényeg, hogy mekkora az eltérés (nekem ez igen is nagy), hanem hogy van. Ez nem is túl nagy nem is túl kicsi eltérés, engem azért zavar, tudva hogy a teljesítmény különbség meg semmi vagy talán picikét az nV felé hajlik.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#50) velizare válasza velizare (#48) üzenetére


velizare
nagyúr

persze hogy van. majd ha az amd geforce-ot fog gyártani, vagy a nv fog gcn-t gyártani, majd lehet, hogy nem lesz.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.