Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#176) sb válasza Zoltn (#153) üzenetére


sb
veterán

Ezt én sem értem.
Leírtad, hogy nem okoz semmi különbséget. Hoztak ellenpéldát. Most azt mondod, hogy nem számít.

Ahogy írták, ez mondjuk 3 éves csereperiódusnál 20k. Szemmel is jó látható összeg. Akkor mi számít?
Lehet, hogy vmi szerver, nas, stb... mint nálam. Amibe a proci kerül 10-20k-ba, tehát relatíve a konfighoz képest is elég jelentős összeg.

De lépjünk tovább: 20W nem számít, 40-50W különbségért eret vágunk? Nyilván azért sem, de ha összeadod a végén mégis hasonló különbségek jönnek ki.
Utána jön a számosság. Nyilván itt se számít, a másik gépnél sem, van pl. 2-3db a háztartásban, TV-knél, stb...
Régi példám amikor megmértem szülőknél (régi cuccok, vagyis nem fogyasztanak túl jól) mi-mennyit kért. Volt még benne 1-2db CRT TV, PC, hangfal, nyomtató, modem, router stb, stb... Standby-ban ettek összesen vagy 50-60W-ot. Az már éves 20 rugó és a cuccok fele volt beleszámítva plusz semmit sem csináltak ugyebár.
Erre lehet még rászámolni azt a többletet ha működnek is és többet esznek a takarékosabb modelleknél. Majd jöhetnek a nagy fogyasztók.

Lényeg:
1. Látható, hogy ez (a kicsi) is számít, főleg a konfig árhoz/mérethez képest.
2. Meg sok kicsi sokra megy, ahogy a mondás tartja. És általában ha nemtörődöm a hozzáállás akkor van is sok kicsi ami számít. :)
3. Nem biztos, hogy ez a szarrágás. Lehet, hogy az ellenkezője. Nyilván éves 6000Ft spórolásért nem vesz az ember 50k-val drágább cuccot. Ahogy azt is meg kell nézni amit írsz: mennyit a cucc. Annál egyszerűbb megoldás nincs mintha nem megy 7/24-ben ha nincs szükség rá. De ha adottak a feltételek akkor pl. +10-20k-t "ingyen" rákölthet, ha annyit visszahoz az árából. Épp vételnél nem kell annyira számolgatni meg olcsójánoskodni pl. emiatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.