Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Leiras alapjan egy csicsas termet vizualizalok. nem az en vilagom.

Utolag a kedvenceim a felszuteren idosebb felszerelessel rendelkezo termek voltak, ahol nem estek ketsegbe egy kis magneziatol vagy attol ha valaki hasznalni is akarja a felszerelest.

Ilyenek meg leteznek? Segithet a probleman :)

(#2) TBMC válasza RexMaximus (#1) üzenetére


TBMC
addikt

nem csak...
volt köztük olyan terem ahol az igazi "gettó" feeling fog el.
a régi vassúlyok, semmi gumi, semmi kímélő gép, csak a hardcore.

és közben mégis jelen van a fentebb említett probléma

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#3) ncc1701


ncc1701
veterán

Nálunk a zenét leszámíva ilyen nincs. Ha meg az üvölt, akkor kimegyek, lecsavarom róla a hangot.

(#4) #72042496


#72042496
törölt tag

Személyi edzőkkel kapcsolatban, honnét döntöd el ki a normális és ki a kókler? Ez konkrétan érdekel, mert sikerült alaposan elcseszni magammal pár éve, de most újra mozgolódom már. Edzőterem is kéne mert hiányzik meg jó az, de egy normális edző segítsége nagyon jól jönne, azt gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#5) TBMC válasza #72042496 (#4) üzenetére


TBMC
addikt

ha nem ismert edző. "messziről" sehogy.
elmész egy órájára, vagy többre, és ezt követően levonod a konzekvenciát, vagy lemész a terembe, lesed kit, hogyan eddz, és szintén rá fogsz jönni :K

markbellus.hu 

(#6) #72042496 válasza TBMC (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hmm, köszi, akkor alapvetően "trial and error". Körülnézek/odafigyelek majd, itt Pesten csak sikerül hozzáértőt találni. (csak kóklerből is itt van a legtöbb, ugye :) ).

(#7) D1Rect


D1Rect
félisten

"ezt használod még, mennyid van?"
"Igen, még használom. Pár perc és jöhettek."

Nem tartanak fel, te sem feszülsz rajtuk. Mindenki boldog és áramlik a chi.

[ Szerkesztve ]

(#8) TBMC válasza #72042496 (#6) üzenetére


TBMC
addikt

:R tudok ajánlani személyi edzőket ha érdekel esetleg, kerülettől függően természetesen.

markbellus.hu 

(#9) nofi


nofi
őstag

Sajnos tényleg létező probléma és szerintem pont az ilyen beszélgetős, haverkodós "edzőkből" lesz egyre több, mert sokak azért nem járnak, mert nincs társuk a teremben és maguktól nem motiváltak. A facebookom alapján a "coachok" száma is rohamosan nő, úgy a sportolás sem maradhat ki, ehhez is sokaknak motivátor kell (ne csúfoljuk edzőknek). Ez mindaddig szép és jó, amíg hasznos amit csinálnak, de teljesen egyet értek veled, hogy sokaknál az alapvető szakértelem sincs meg és ez bizony könnyen sérüléshez vezethet (a teremben okozott egyéb kellemetlenségek mellett).
Totál érthetetlen mikor kardio közben is ott áll az "edző" és az előző napi vacsorájukról beszélgetnek. 2 év alatt volt időm megtanulni hogyan néz ki egy jó kettlebell swing, vagy push up, de sokszor fogtam a fejem mikor a személyi tréner próbálta bemutatni a saját verzióját. Nem vagyok ortopéd orvos, de viszonylag sokat olvastam a gerinckímélő mozdulatokról és bizony legtöbbször ordít az adott mozdulatról, hogy veszélyes, minek csináltatják. Elképesztő milyen felhúzásokat, evezéseket, illetve hasizomerősítő gyakorlatokat láttam személyi edzőktől. Tisztelet a kivételnek, nagyon remélem, hogy a tényleg szakértelemmel bíró edzők próbálnak tenni a fejetlenség ellen, mert hosszú távon nagyon sok veszély van ezekben a rosszul végzett mozdulatokban.

Xbox GT: nozsolt

(#10) TBMC válasza D1Rect (#7) üzenetére


TBMC
addikt

bocsánat, az kimaradt a cikkből, hogy az adott géphez azért nem férsz oda mert szintén a cikkben említett beszélgetés folyik. :K

nofi: +1

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#11) mephi666 válasza nofi (#9) üzenetére


mephi666
nagyúr

amikor mi 15+ éve haverral edzettünk faluban, akkor egy viszonylag jól felszerelt kis terem volt csak elérhető: max 2-3-an voltunk egyszerre, bőven elfértünk, olyan zene szólt, amit mi akartunk, max gyakorlatok közt pofáztunk pihenőkben, ha volt rá energiánk :) összpontosítás kell: figyelni magunkra és egymásra is... rock is jól megmondta:

ez az önkéntes személyi edzősködés is olyan, mint a tetoválás... abba is beleugrik egyre több kontár, aztán meg lehet nézni a "munkájukat" :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#12) TBMC válasza mephi666 (#11) üzenetére


TBMC
addikt

így igaz. a hasonlat is pompás.
az edzés teljes mértékben agyban dől el, mennyire tudsz fókuszálni az agy-izom kapcsolatra, viszont mikor ebből kizökkentenek....aznemjó.

markbellus.hu 

(#13) D1Rect válasza TBMC (#10) üzenetére


D1Rect
félisten

Akkor ezt képzeld el:
Én reggel beslattyogok, ketten vagyunk a pultos csajjal az egész teremben.
Hetente párszor találkozok még 2 másik ilyen hülyével mint én, de általában akkor kezdenek jönni, amikor már megyek.
De van olyan is, hogy tényleg csak a pultossal találkozom.
Mindezért 7 percet kell autózni itthonról, vagy 12 percet bicajozni. :))

(#14) ncc1701 válasza #72042496 (#4) üzenetére


ncc1701
veterán

Minek? Mikor én kezdtem ilyen huszon éve, akkor még szájhagyomány útján terjengő hülyeségek voltak csak. Most már ott a net, olvagass. Első körben töltsd le a megfelelő szakiroadlmat. Jó nagy arcú az írója, de az írás maga mai napig korrekt. Gyúrásnak a 70%-a a kaja, és csak a maradék 30%-a az edzés. Ha most kezded, akkor eg tanácsot tudok adni: izületekre figyelj. És van egy titka a dolognak: soha ne hagyd abba, csináld rendszeresen. Napi 1 óra heti 3-4x elég, intenzíven. Antiszociális módban, zenét fülbe betolod, senkihez sem szólsz, csak tolod, és így hatásos lesz. És ne papucsban, könyörgöm. :)

(#15) koxx válasza #72042496 (#4) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Attól (is) függ milyen jellegű edzést szeretnél. Kettlebellre, súlyemelésre, erőemelésre tudok jó edzőt ajánlani. Sima konditermi edzőknél tényleg annyira felhigult a szakma, hogy nehéz találni megfelelő kvalitásút. A nagy neveknél meg olyan árak vannak illetve annyira tele a naptárjuk, hogy esélytelen.

Ha már szakirodalom akkor [link]

[ Szerkesztve ]

(#16) #72042496 válasza ncc1701 (#14) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azért, hogy megmutassa, mit csinálok jól, mit nem, mivel lehet egy gyakorlatot kiváltani, ha fáj. Sportoltam annak idjén, csak éppen az ízületekkel van most gond, mert túltoltam a dolgokat (heti három edzés, futás, rendszeres teljesítménytúra (többnyire kocogva), minden volt).

Most elsősorban azért edzenék újra, hogy az izmok megerősödjenek, jobban tartsák az ízületeket, és újra bírjam az akár tempós, hosszútávú túrákat (egy 8 órán belüli Mátrabércért például fáj a szívem, anno minden esélyem megvolt rá). Meg hát szerettem is az edzőtermet, szerintem most is élvezném újra.

(#8) TBMC: Köszi, idővel szerintem megkereslek majd. :R

[ Szerkesztve ]

(#17) ncc1701 válasza #72042496 (#16) üzenetére


ncc1701
veterán

Ehhez nem kell edző, csak kérdezz meg pár hiteles emberkét. És a net tele van videókkal is, de persze ha lusta vagy, és fizetnél, nem állok az utadba. Csak épp felesleges.
Ja, a sok kiegészítőt hagyd a fenébe. Fehérje, kreatin (sima monohidrát), multivitamin, izületvédő, ezek kellenek. A többi csak marketing, parasztvakítás, és reklám, ha olyat akarsz, amitől szépen nőni is lehet, akkor azt már szúrni kell.

(#18) Cifu


Cifu
nagyúr

A témához két dolgot tennék hozzá:

1.: A termet minősíti az egész, ahol kóklerek lehetnek személyi edzők. A kedvencem, amikor olyan cérna kislányok rohangálnak "Personal Trainer" feliratú pólóban, akik egy húzódzkodást nem tudnak megcsinálni. Így hogy fogja másnak megtanítani, hogy is kell helyesen csinálni? :F
Pedig lehet papírja is van róla.

2.: Nincs két azonos iskola. Ismerőshöz járok csoportos edzéshez, évek óta. Menet közben végezte el az iskolát, folyamatosan képezi magát. ~6 év alatt háromféle guggolási technikát vettünk át (térdek lehetnek-e a lábfej előtt, vagy sem, lábfej mennyire legyen kiforgatva, stb.), mindegyik meg volt magyarázva, hogy miért is így kell csinálni. Érdekes hallgatni, amikor edzők egymás között vitatják meg, miért is nem jó ez vagy az a gyakorlat... Ez csak azért téma, mert sokszor hiába oktatják le egy OKJ-s képzésen az anyagot, neves edzők is látványos marhaságokat mutatnak be...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#19) TBMC válasza Cifu (#18) üzenetére


TBMC
addikt

teljesen igazad van.
a vicc az, hogy nevesebb termekben is "működik" ez a dolog.. sajnos. :U

markbellus.hu 

(#20) Cifu válasza TBMC (#19) üzenetére


Cifu
nagyúr

Működik. A cérna kislányos példa a Mamutban lévő Lite Wellness-ből származik...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#21) TBMC válasza Cifu (#20) üzenetére


TBMC
addikt

vicc. neveket én most nem írnék, de elég neves termekben is ismerős szitu... :(

markbellus.hu 

(#22) Maximum1


Maximum1
őstag

Az a kedvencem amikor a delikvens fúl szabálytalanul csinálja a rá kirótt gyakorlatot /ami többnyire felesleges gyakorlat is a szerencsétlen testének/ és a fizetett tréner simán végignézi és nem szól hogy ez így nem jó, cirka 3 ezerért óránkén, néhol többért is.

[ Szerkesztve ]

(#23) TBMC válasza Maximum1 (#22) üzenetére


TBMC
addikt

így igaz... sajnos :( :((

markbellus.hu 

(#24) koxx válasza Maximum1 (#22) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kozben tomi az arcaba a rizs-csirke-brokkoli kombot :/ es ezek megelnek ebbol...

(#25) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Nem noname edzo toltotte fel ezeket, aztan megis felvet kerdeseket.

Szumo felhuzas -
[link]

"Power-es felhúzás" - [link]

Mi a biztos? Hat, kutatni es megtanulni az alapokat, jobbat nem tudok.

[ Szerkesztve ]

(#26) TBMC válasza RexMaximus (#25) üzenetére


TBMC
addikt

:)
így igaz

markbellus.hu 

(#27) ronin6_73


ronin6_73
csendes tag

Ha megengeditek hozzászólnék egy pár gondolatot......

Termekben nagyon sokan edzősködnek úgy, hogy van papírjuk, de nem jó oktatók és a fordítottja is igaz.

Bemelegítés és hengerezés
Rossz gyakorlat bemutatás, bemelegítés teljes hiánya és annak lépéseinek tudatlansága (dr.Metzing Miklós féle) ez alapvetően hiányzik. Aztán 20-30 év múlva senki sem jelentkezik a Social mediában és teszi fel a kezét :"f@sz voltam nem melegítettem be kellően az ízületeket és nem hengereztem az izompólyákat a megfelelő regeneráció és prvenció miatt"

Szabad levegő vs edzőterem
Jómagam elsősorban Fitnesz parkokban tartok klienseimnek oktatást.
Elvem ezzel kapcsolatban az, hogy a friss levegő (télen-nyáron) sokkal jobban hozzájárul az egészség megóváshoz és az immunrendszer erősödéséhez mint az edzőtermi klímás levegő. (ki tudja tisztítják-e rendesen időközönként ?! )
Itt fűzném egyből hozzá a zene iránti (diun-disun zene) utálatomat.
Egy neves teremben végig üveghangon bömböl a zene mert a recepciós lányok úgy gondolják ez menő és segíti az edzést. Szabadban ilyen nincs.
Igen hallom : "mi van ha rossz az időjárás ?" Igen előfordul, sőt az évnek kevés olyan napja van, hogy kellemes edzésidő van (12-20 C fok-ig)
Szerintem ez is hozzájárul a szervezetünk alkalmazkodó képességéhez. Persze lehet mindenhol klímás helyiségben tartózkodni (kocsi, lakás, edzőterem) de valljuk be nem annyira egészséges.
Harmadsorban : igen néha ki kell lépni a konformot zónánkból és lehet elázunk, lehet melegünk lesz a szabadban végzett tevékenységek, sportolásnak köszönhetően, de ebbe még senki nem hallt bele.
By the way ............
Ha valaki alapvető gimnasztikai gyakorlatokat nem tud végrehajtani, akkor felesleges lemenni az edzőterembe súlyokat emelgetni és azzal a nem megerősödött ízületeket tönkretenni és ezért még a terem bérletet is kifizetni.
Mire gondolok ? Guggolás, fekvőtámaszban karhajlítás-nyújtás, húzódzkodás, tolódzkodás stb...
Majd ha ezek megvannak, jöhet az edzőheveder ahol saját súlyát tudja mozgatni szintén és nincs kitéve nagy fokú terhelésnek az ízületei.
Hallom : "kellenek a nagy súlyok". Igen ha valaki csak a hipertrófiára törekszik akkor igen, de minden gyakorlatnak megvan a progressziója és a regressziója (azaz erősítése, nehezítése és könnyítése)
Gyakorlat kivitelezésénél az ismétlés számokkal és a szériával, terheléssel lehet a különböző edzettséget elérni.
Erő növelése, Erő-állóképesség növelése, Maximális erő növelése stb....
Ezért hívjuk személyi edzésnek amikor valaki egyénileg foglalkozik valakivel. Erre van az elején a megismerkedésnek az első lépése az ANAMNÉZIS.
Mit szeretne a kliens ?

Mozgáselemzés & Tartás megfigyelés
Ez is nagyon sok edzőnél nem látom, pedig alapja a kliens megfelelő SZEMÉLYI edzésének.
Hogyan is lehetne elkezdeni az edzés tervezést ha nem tudjuk van-e strukturális (csont vagy izület) vagy funkcionális (izom egyensúlytalanság) eltérés a kliesnél ?

Egyszóval van baj, de remény is. Hiszen ontják a képzések magukból a PT-ket akik közül 1-2 jól felfogja mit tanul és nem utolsó sorban képessége is van rá, hogy ezt megfelelően átadja.

Tengermély tiszteletem mindenkinek
Thaller János
Személyi edző
Fitnesz park oktató
BSI futónagykövet
8x Maratonista
1x ExtermeMan
52x félmaraton
127 verseny :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.