Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sinesol


Sinesol
veterán

Mondjuk hasznos lenne tudni ki gyártja az elektronikát, a Thermaltake az csak egy cimkézőcég..

[ Szerkesztve ]

(#2) Graphics válasza Sinesol (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

CWT az összes, ahogy elnézem.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) szasanyi válasza Graphics (#2) üzenetére


szasanyi
félisten

És az baj?

(#4) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Ezt hamar átgörgettem...650W-tól indu az összesl...számomra felesleges ekkora tápegység, de gyanítom sok más hozzáértő embernek is. :U

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#5) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Dupla :B

Amúgy van valami a szerverrel? Egész nap kínkeservesen töltötte be az oldalak.

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#6) R9DEON válasza Dani_kp (#4) üzenetére


R9DEON
senior tag

A 350-550w tartományt kellene erőltetni csak ugye ott nehezebb jó hatásfokot elérni.

(#7) Graphics válasza R9DEON (#6) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hatásfokkal nincs gond. Csak nem éri meg nekik. Mert alkatrész ugyanúgy kell bele

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8) Cifu


Cifu
nagyúr

550W-al kezdődik mindegyik sorozat? Oké, eleve bukó akkor a TT táp... :(

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9) Dani_kp válasza R9DEON (#6) üzenetére


Dani_kp
őstag

Igen, egy jó 400-450W-os pont aranyközépút lenne, mondjuk 15-25k. között max. akár teljes vagy félmoduláris kivitelben. Nagyon kevés embernek lapul 2 vga a gépébe. Illetve a fejlődés előrehaladtával csökkenek a komponensek fogyasztása/max. tdp-je. De a tápegységet teljesítménye meg csak "nő", illetve marad az 550W+ szinten.

https://ingatlan.com/33821564

(#10) szasanyi válasza Cifu (#8) üzenetére


szasanyi
félisten

Miért probléma az 550W főleg egy GOLDm minősítésű táp esetén? Egy átlagos Gaming PC-be már jó. Alapvetően nem egy i3-as, irodai konfighoz tervezték.

(#11) Tafuh válasza szasanyi (#10) üzenetére


Tafuh
csendes tag

Szerintem - arra értik - azért mert ahogy említed "egy átlagos Gaming PC-be" bőven elég egy jobb 400-450W-os táp is. :) (manapság már főleg)

(#12) szasanyi


szasanyi
félisten

Elég lehet, de ha jó az ára, és a hatásfoka akkor az 550W is tökéletesen megfelel. Sőt, a kisebb BRONZE tápokkal ellentétben akár ajánlottabb is lehet egy 550W GOLD táp! Kérdés persze az ár, ezt nem vitatom.

(#13) Uzi74 válasza Cifu (#8) üzenetére


Uzi74
senior tag

Nekem a régi corsair VX450-em váltotta egy TT Paris 650 Gold 80 plus és kevesebbet eszik jelentősen a rendszer, mint előtte. (70W körüli nyugalmi terhelés 100-105 W volt előtte).
A túlzott Wattszám csak akkor igazán probléma, ha rossz a hatásfok....

(#14) Taranti válasza szasanyi (#10) üzenetére


Taranti
senior tag

"A Toughpower Gold, Smart M Bronze, valamint Smart Bronze termékeket kifejezetten otthoni és irodai felhasználóknak szánják elsődlegesen állandó működésre."

De, i3-as irodai és otthoni konfigokhoz tervezték. Esetleg i5, de mindenképpen elég lenne egy 350-450W minőségi darab. Ha egy mostani i3+1050Ti+16GB RAM+stb. gépet nézel, nem is kell több. (De legyen AMD: FX6xxx+RX470 ugyanez.)

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#15) Chp


Chp
őstag

Mekkora elvetemült vadbarmok vagytok ti is, Thermaltake! 550W-tal indítani azé' nem semmi. Mi a fene történt a tápgyártókkal/matricázókkal? Évek óta nem jelenik meg normális 2-3-400W-os tápegység, csak ezek a hegesztőtrafók. Észbontó mértékben dühít fel a dolog. :W

(#16) szasanyi válasza Taranti (#14) üzenetére


szasanyi
félisten

...otthoni és irodai felhasználóknak szánják... - valóban, de nyilván hw kiépítés, teljesítmény felvétel függvényében. Nem részletezik, mert gondlják hozzáértő, vagy annak tanácsára választ a felhasználó így nem kerül 550W táp egy max. 250W fogyasztású gépbe, mert minek. ;)

(#17) Cifu válasza szasanyi (#10) üzenetére


Cifu
nagyúr

Egy átlag gamer gépbe is untig elég egy 400-450W-os tápegység. Például az FSP gyárt is Gold, sőt, Platina fokozatú belet is ilyen teljesítményben, megtalálható kismillió típusban (pl. FSP Aurum AS-400, Be Quiet Straight Power 10 400W, stb.).

Nem lesz olcsóbb egy 550W-os TT táp ezeknél, ebben biztos vagyok. Akkor mi a ráknak választaná átlagos gépbe (65W-os CPU, 150-175W-os GPU) egy 550W-os tápot? :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18) szasanyi válasza Cifu (#17) üzenetére


szasanyi
félisten

Nyilván megfelelő tápot kell választani: gyártó, teljesítmény, hatásfok, ár és igény függvényében. Ezzel senki nem vitatkozik, és nem mondtam én sem, hogy a drágább és fölöslegesen nagy teljesítményű tápot kell venni. Az árát nem tudom milyen lesz, mert van már ~26k-ért remek és ~30k-ért kiváló 550W GOLD táp (csak, hogy két általam is ismert tápot említsek) kvázi lehet jó és lehet rossz alternatíva csupán az ár függvényében.

(#19) Cifu válasza szasanyi (#18) üzenetére


Cifu
nagyúr

Akkor innen nézve meg ~23e Ft-ért van kiváló minőségű 400W-os Gold tápegység. Miért adnál ki 3-7e Ft-vel többet? :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#20) szasanyi válasza Cifu (#19) üzenetére


szasanyi
félisten

Akkor ha kell, vagy kellhet mert a jövőre nézve rátartással választok. ;) De ezen ne rugózzunk, majd ha lesz ár is akkor némileg könnyebb lesz eldönteni kinek kell és kinek nem.

(#21) Graphics válasza Cifu (#19) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én meg 3200 Ft-ért vettem 350-es GOLD FSP-t , ennél jobb 'bót' nem volt idén ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22) FollowTheORI válasza Dani_kp (#4) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Alapvetően szerintem a legtöbb gyártó úgy van vele, hogy csöndes gépek iránt megnőtt az igény, amihez pedig jelentős felülméretezés kell sokmindenben, ergo a kis tápokra ebben az árszegmensben és a gépépítgetőknél nincs akkora igény, vagy aki tudatosan ajánl erre is gondolva úgyis ilyet ajánlana, vagy amugyis megveszik majd és jól/jobban járnak ígyis ugyis ezzekkel.
(Most a nagyobb szám, jobbat jelent általános marketing hatáson túl persze, ami szintén nem elhanyagolható.)

Ha meg nem ért hozzá, csak megveszi akkoris jobban jár, hisz legalább csöndben lesz akár tudatlanul is ilyet választva.

Szvsz jobb mint egy 400W táp, ami full terhelésen üvölt (tisztelet a kivételnek), főleg az olcsójános kategóriában amit a nem hozzáértők vennének. :)

Tudod ez kicsit olyan hogy lehet a "takarékos" 1200-as turbómotorral is autópályán utazni pörgetve 6000-en, meg lehet egy 1.6-os 1.8-as géppel is utazni "kultúráltabban" 4000-en... :D
Attól független hogy A-ból, B-be eljutni lehet mindkettővel, tegyükfel ugyanolyan gyorsan, ugyanakkora leadott teljesítménnyel, de azért van különbség a "komfortban".

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#23) Sinesol válasza FollowTheORI (#22) üzenetére


Sinesol
veterán

Passziv 400wattos mégis hol üvölt? :DDD
De egyébként minőségi gyártók ventisei se üvöltenek max terhelésen sem...

(#24) Cifu válasza FollowTheORI (#22) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szvsz jobb mint egy 400W táp, ami full terhelésen üvölt (tisztelet a kivételnek), főleg az olcsójános kategóriában amit a nem hozzáértők vennének.

Bezzeg a 600-750W-os "olcsójános" tápok nem üvöltenek. Mert ők csendesek. Csakmertazért. :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#25) FollowTheORI válasza Sinesol (#23) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Az meg drágább mint ezek... :D
Nem e? Akkor szerencséd volt, ha még nem hallottál Corsair, TT meg egyéb "márkás" táp ventijét suhogni amikor max közelében jár. Ezeknek a 12-14 centis ventiknek igencsak tud lenni hangja, csapágyazás típúsától függően, meg hogy a tápban hogy van tervezve a "szélzaj", lapátok stb.

Mondjuk oké minden relative... ugye van akinek a bloweres VGA-k is teljesen jók és csendesek. Minden relatív. :D

(#24) Cifu

Tápja válogatja... de azért ha egy szintet elér a minőség, akkor azért nem fog annyira mint a 400W full terhelésen.. ebben biztos lehetsz. :P

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#26) Cifu válasza FollowTheORI (#25) üzenetére


Cifu
nagyúr

Továbbra is önellentmondásos az érvelésed.

Ha olcsó táp -> akkor az 550W+ táp ventije is gyártási hulladék lesz, tehát hangosodni fog. Ellenben a 400W-os olcsóbb lesz...
Ha drága a táp -> akkor is olcsóbb lesz a 400W-os táp. Meg csendes is. Linkeltem a BQ SP10-esnek a 400W-os változatát. Nem fogod átlag gépben meghallani a hangját. Ennél csendesebb már csak a passzív táp lehet. 23e Ft körül megkapod. Mondj olyan 550W-os, 85+ GOLD tápot, amely hasonló áron kapható. Nincs. 25-26e Ft körül kezdődnek.

Ennyi. Hiába magyarázod, hogy majd egy 550W-os táp, kisebb terhelés miatt csendesebb lesz... Nem lesz. Adott árszinten egy 400W-os nagy általánosságban jobb választás lesz.

Mondom, átlag gép, 65W-os proci, 150-175W-os VGA mellett. Az 500W-os táp is overkill ide...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#27) FollowTheORI válasza Cifu (#26) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Alapvetően nem... mert én nem az olcsó tápokról beszélek... TT-ről szól a topic... és általában a minőségi nagy tápokról írtam (illetve hogy kicsi miért nincs).

Az csak egy megjegyzés volt kb 1 mondat... nem a mondandóm lényege.
Csak szokás szerint ezen pörögnek a népek a fórumokon... mindig van valami kis szálka vagy szög a deszkában/szemükben. :D

De hogy lefőzzem neked az eszeciát... minőségi tápkról beszélek és ott a 400W vs 600W között, meg hogy miért nem gyártanak kisebbet.

Remélem így már érthető...

A többivel meg a saját tapasztalatom mond ellent... próbáltam már sok tápot és raktam össze sok gamer gépet és jobb a nagy táppal... csendesebb, mert nem pörgeti annyira a ventit. Kivéve persze a prémiumról van szó és mondjuk passzív, ahogy a fentebbi kolléga is írta.
Bár ott sem árt szellőzést megoldani, tehát a háztól is függ és annak szellőzéséről, ami megint lehet zajforrás, vagy megoldandó problémakör a hő elvezetése, mert az attól még ott is meg kell oldani, vagy megfő magába, passzív ide vagy oda.

Nekem volt már nem egy esetben hogy a táp volt a leghangosabb, mert minden mondjuk pögött 700-900RPM max... a táp meg 1200-1500 mert csak úgy tudta hűteni magát, vagy szar volt a terhelés/hőmérséklet/rpm görbéjének méretezése, amin tápoknál nem tudsz változtatni.

Ennyi.

De persze mindenki vehet 400W-ot és járathatja közel maxon amikor jáccik, mint ahogy írtam vesznek 1200-as turbó kocsikat is, és pörgetik a világba... csak minek. Van akinek persze az is jó, mert olcsóbb...
:D :R

Például: Azért vettem én FSP Hyper M 700 mert ez volt megadva:

20% Loading < 18dbA
50% Loading < 19dbA
100% Loading < 25dbA

Tehát kikövetkeztettem, hogy ha van egy 350-400W fogyasztó gépem és azt akarom, hogy ne 25dBA legyen a hang, hanem 19dBA... akkor 50%-rra kell számolnom. Tehát 700W táp kell ehhez... nem pedig 400W, hiábba vinné el azis... értem? ;)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#28) Cifu válasza FollowTheORI (#27) üzenetére


Cifu
nagyúr

Alapvetően nem... mert én nem az olcsó tápokról beszélek... TT-ről szól a topic... és általában a minőségi nagy tápokról írtam.

Megint az érvelésnél a gond. TT tápokról beszélünk, Bronz és Gold minősítésűeket. Bronz minősítésű TT tápoknál szétnézel, akkor olyanokat találsz 500W körül, mint a Smart SPS-530M. Annyiért pedig már pl. Be Quiet Pure Power 400W-ost kapsz. Ugyanez, ha nem érdekel a fogyasztás. Veszel egy TT TR2S 500W-osat? Vagy olcsóbban egy FSP 60APN 85+-öst? Átlag gépbe melyik a jobb választás? Hát nem a TT egyik esetben sen...

Ha valaki durva fogyasztású VGA-ban gondolkodikm meg tuningba, akkor talán nem vitás, hogy az 500W és feletti tápokban kell gondolkodni.

De átlag gépbe felesleges.

Tőlem nyugodtan rakj mindenbe erősebb tápot, és indokold meg magadnak azzal, hogy így csendesebb lesz a gép. A gond csak az, hogy az én saját tapasztalataim meg nem azt támasztják alá, amit te mondasz. Igaz én nem "gamer" gépeket, hanem átlagosabb teljesítményű gépeket raktam mostanában inkább össze...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#29) FollowTheORI válasza Cifu (#28) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Igen és akkor most elvitatkozhatnánk az átlagon, meg kinek mit jelent... meg ha nem gamer, csak valami irodai tütüzgető, akkor miért is fontos egyáltalán a táp kérdés meg márka meg teljesítmény, meg hogy a TT vagy bármelyik márka végülis melyik piacra tervezi ezeket, de akkor zárjuk itt rövidre.

Mindenkinek igaza van. Viszlát! :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#30) szasanyi válasza Graphics (#21) üzenetére


szasanyi
félisten

Aligha vásároltak sokat ilyet, ilyen áron. Hányt volt ilyen kondíciókkal, egy? ;]

(#31) Graphics válasza szasanyi (#30) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sajna csak egy,. De szép lassan szerintem forognak majd kifelé a Brand gépekből :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.