Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Él még ez a topic?! Kérdésem lenne. Gondolkodom egy sörkollektorhoz hasonló szerkezeten, viszont érdekelne, hogy fedő üvegnek milyet érdemes a kollektor elé tenni? Hőszigetelt 2 rétegű "szívja jobban" a meleget, vagy mindegy? Bontott üvegtáblák vannak relatív olcsón már.

Amiért kérdezem, tegnap voltam egy kelet-nyugat tájolású irodában, hatalmas üvegfelület, dupla üvegek, a radiátorok le voltak tekerve nullára, sötétítők behúzva, és így is elviselhetetlen meleg volt az irodában. A sötétítő függönyök frankó melegek voltak! Mindez decemberben, egy napsütéses napon.

Érdekelne a véleményetek, tapasztalatotok. :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#52) Szevam válasza csabyka666 (#51) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Szia!

Most nézegetem vissza az írásaimat.

Üveg tekintetében, ha nem gondolom rosszul én olyat választanék, ami nem szigetelt, így a sörös dobozok telibe kapják az infra fényt a Nap-ból. Én régi üveget választanék, ami vékony és nincs rajta semmilyen bevonat. A LOW-E bevonatos üveget én kerülném.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#53) csabyka666 válasza Szevam (#52) üzenetére


csabyka666
addikt

Azért gondoltam a hőszigeteltet, mert akkor a kollektor fekete felülete felett ami meleg összegyűlik, azt nem engedné vissza a szabadba a dupla üveg. Mint amikor csak szimpla üveg van egy ablakban, vagy dupla, teljesen más érzet. De csak tipp, lehet butaság a részemről.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.