Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Nem tűnik rossznak, biztos jó lehetett. :) Grat a távhoz. :K

Véleményem szubjektív...

(#2) mickemoto


mickemoto
őstag

Gratulálok a túrához, szép teljesítmény ;)

Egyszer én is kipróbáltam egy éjszakai túlélőtúrát , de ott adott időn belül kellett a lehető legtöbb ellenőrző pontot elérni.

(#3) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Fogadjátok gratulációmat! Nem kis állóképesség kell egy ilyen túrához, az biztos. Egyszer majd én is bepróbálkoznék egy rövidebb távval, mert nagyon nem vagyok hozzászokva az ilyesmihez. Még előtte edzeni kéne nem is kicsit. :C :R

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#4) bartucc


bartucc
addikt

Szép teljesítmény, elismerésem. Kedves kis történet volt, jó volt ebéd után olvasgatni. Remélem lesz folytatás:)

Tájfutó voltam, természetesen hallottam a Kinizsi 100-aról, tanárom minden évben megcsinálta. Mi még akkor 4-5km-eket nyomtunk, de mire lefutotta az ember, hát az se volt semmi, mostani koromban (19éves vagyok) már 10km körülieket kellene futkosni, árkon-bokron ennyit, egyébként lenne az 12-13 is a végére.

Gyalogtúrát mi is csináltunk a környéken, csigamaratonnak neveztük:D delőtt 25km és délután is. A délelőttit annak idején simán megcsináltam, most visszagondolva nem is értem hogyan, de akkor könnyedén ment. Közrejátszik hogy mi 90%-ban min. földutakon sétáltunk, az sokkal kellemesebb a lábnak.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#5) niti


niti
aktív tag

Köszi szépen a gratulációkat! :) Igazából én nem érzem, hogy lenne komoly állóképességem, futni még csak 5 km-t tudok, akkor is kivagyok a végére. De a tùràzás nagyon bejött, jövő vasárnap megyünk ismét. Akkor majd írok egyet arról is.

Ajánlom mindenkinek, hogy próbálja ki egyszer, aztán biztos rászokik :D
A tájfutás óriási kihívás lehet, csodálom is azokat, akik ezt a sportot űzik!

[ Szerkesztve ]

(#6) bartucc válasza niti (#5) üzenetére


bartucc
addikt

Majd ha merészebbek lesztek, mindenképp ajánlom a Dunántúli-középhegységet! Később esetleg a Pilis és a Börzsöny környéke. Arra nagyon jó kis túrákat ejtettünk meg annak idején:) Vonatozik egyet az ember, annak is van egy jó feelingje, meg aztán túrázik 1-2 napot:)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#7) Noddy


Noddy
senior tag

Gratula a teljesítéshez.
Én eddig csak egy TT-t csináltam a Téli Mátrát, ott is csak 34 km-t (L táv). Jó próbatételek ezek, csak egyet sajnálok, hogy mindig sietni kell ha a szintidőt tartani akarjuk és az egy kicsit elveszi a bámészkodástól a kedvet (vagy tényleg lassan haladok, mert ha sietnék jutna idő nézelődésre is).

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#8) nem_tom


nem_tom
őstag

Szép, Gratula! :C

Nekem a legnagyobb táv, amit valaha lesétáltam egyhuzamban, az valami 13km volt. És Budapesten, szóval szép tájakat nem láttam. Az a fránya éjszakai járat. Majd lerohadt a lábam, egy csepp vizünk és ételünk se volt, méghozzá fáradtan, egy buli után. :U

Lehet, egyszer benevezek egy ilyenre. Sokat sétálok alapból is. :K

(#9) Dzsekó válasza niti (#5) üzenetére


Dzsekó
addikt

Először is gratula a teljesítményhez!
Én már elég gyakorlott túrázó vagyok, sok 50-est mentem már.
Esetleg próbálj meg egy hegyi túrát. A legrosszabb, ami a legjobban kikészíti a lábat, az az aszfaltos út. A sík úttól meg beáll a láb. Kell a változatos terep a lábnak. Én kifejezetten nem szeretem az alföldi túrákat emiatt.
Ha viszont túl sok az emelkedő és nem vagy edzésben, akkor könnyen izomgörcsöt kaphatsz. Szóval kell az előkészület.
Egyik legnépszerűbb túra a Gerecse 50. A szép táj és nem túl nehéz terep miatt rengetegen (kisgyerekek is) indulnak rajta. Persze sokan pont emiatt nem szeretik, mert nagy a tömeg itt-ott. A titka, hogy reggel 6-kor kell elindulni, akkor még kevesebben mennek.
A hólyagok ellen is van egy jó módszerem. Ha érdekel, akkor keress meg privátban.
Mégegyszer gratula a teljesítményhez!

(#10) niti válasza Dzsekó (#9) üzenetére


niti
aktív tag

Köszi a tippeket! Igazad lehet abban, hogy gyilkosak az alföldi túrák, de nekünk ez a hazai pálya. :) A hegyi túra is tervben van, nomeg a Kinizsi is az volt. Az a baj, hogy felénk nemigen van hegy, legközelebbi hegyes vidék a Budai- hegység, dehát oda is 4e Ft a benzin. Vonattal meg végképp drága a közeledés, pedig én is szeretem a hangulatát. Igazából agyrém, hogy mennyire sokba kerül, ha nem körtúrára megy az ember.
Na nem panaszképp, csak azért írom le, mert ez az oka, hogy nem megyünk gyakrabban, és főleg messzebbre. Következő vasárnap Kerekegyházára megyünk, ami 20 km-re van tőlünk, és ott laknak anyukámék. Hiába, kell egy kicsit világot latni. :D

(#11) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Jó kis túra lehetett. :D Grat hozzá. :R
Én szerdán voltam Istállós-kő fele. Szép hely. :K Csak szakadt az eső. :(((

(#12) venember83


venember83
nagyúr

Még még még! Na nem távot, hanem ilyen írásokat a logoutra. Nagyon jó, köszi! És gratulálok a teljesítményhez! :K

(#13) .mf


.mf
veterán

Őrültek vagytok, ugye tudjátok? :DDD
Van pár ismerősöm, aki szokott Kinizsi 100-ra járni; dobosunk a félmaratonit szokta lefutni, az is most volt nemrég, tűző napsütésben; én viszont inkább maradok a max. huszon-km-es túráknál, amelyek még inkább kellemes élmény, mint önszívatás kategóriába sorolhatóak ;)
Érdekes, hogy nektek ez végig egyre nagyobb szenvedés volt (mondhatnánk szigorúan monoton növekvő :DDD). Azok az ismerőseim, akik teljesítménytúrákra szoktak menni, azt mondják -- és én is ezt tapasztalom pl. "hosszabb" táv (pár km) leúszásánál --, hogy van egy holtpont, ameddig fokozatosan egyre szenvedősebb, de amint túllendültél rajta, szinte már észre sem veszed.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#14) frescho


frescho
addikt

Gratulalok. Elso elhatarozasra nem semmi fokent betonon ennyit gyalogolni.

Egy kicsit tobb felkeszulessel nem lett volna ekkora szenvedes a vege. A siras is a lelki felkeszuletlenseget mutatja. Ha tobbet turazol es elmesz tobb teljesitmenyre, akkor majd meglatod, hogy sokszor nem is fizikailag, hanem lelkileg kell tulesni a holtponton. A jo tarsasag is sokat szamit, regebben csinaltunk Kinizsit, de heccbol setaltunk nem egyszer Visegrad-Budapest tavot is.

https://frescho.hu

(#15) niti


niti
aktív tag

Gondolom a sírás és a kimerülés is nagyban köszönhető annak, hogy végiggyalogoltuk az éjszakát. De nem a szenvedés maradt meg emléknek, cseppet sem :) majd leszünk edzettebbek is, most ennyire futotta. Volt, aki 8 és háromnegyed óra alatt teljesítette a távot. Meg olyan is volt valamelyik évben, aki úgy készült, hogy lefutja, de ráfázott, mert az ellenőrzőpontok nem nyitottak ki olyan korán, és így azt hiszem, 2 órás kényszerpihenőre kellett magát fognia. :Y
Általában én így szoktam fáradni. Nehezen hangolódok a mozgásra (a túrán épp nem így volt), aztán belejövök, és jól nyomom, majd egyre jobban kivagyok. De kitartok az eredetileg kitűzött célig. :)

[ Szerkesztve ]

(#16) venember83 válasza niti (#15) üzenetére


venember83
nagyúr

Végül is "simán" végig lehet futni, mivel szintkülönbség nincs, alig több egy maratonnál a táv. :)) Maratonfutó meg van rengeteg.

(#17) niti válasza venember83 (#16) üzenetére


niti
aktív tag

Igen, ebben igazad van. Nem is egy nehéz terep, az ellátás is jó, nem kell vizet sem vinni magaddal. Nekem mégis megfoghatatlan dolog ez a hosszútávfutás. Nem is értem, hogy csinálják :D és akkor még nem beszéltünk a Terep 100-ról, ami megy ám hegyen- völgyön keresztül, mégpedig elég brutálisan. Többek között felmegy az út a Prédikálószékre Dömös irányából, ami sziklás is, meredek is... És 10 óra a szintideje :Y

(#18) tildy válasza niti (#17) üzenetére


tildy
nagyúr

Dedurva, ugye én is újszász mellettről származo. Jól értem, hogy valahol szántóföldi utakon mentetek?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) niti válasza tildy (#18) üzenetére


niti
aktív tag

Igen, de nem teljesen. Szolnokról kiérve, valamilyen TSz után fordultunk szántóföldre, és azon haladtunk egyenesen, amig kiértünk arra az útra, ami összeköti Abonyt Újszásszal. Ezt csak kereszteztük, és onnan mentünk 7 km-t autóuton Tápiógyörgye elejéig. Innen megint szántók között, egészen Szeléig. Innen már az utolsó 10 km-t leszámítva végig betonon haladtunk.
A terep 100 szintidejét rosszul írtam az előbb, rosszul emlékeztem. Nem 10, hanem 18 óra. Így már egy kicsit emberibb. :)

(#20) niti válasza tildy (#18) üzenetére


niti
aktív tag

Dupla lett, hülye Opera mini.

[ Szerkesztve ]

(#21) Olcsi válasza Dzsekó (#9) üzenetére


Olcsi
senior tag

Sziasztok! Én lennék a cikk Zolija... :)
Engem az érdekelne a legjobban, hogy hogyan lehetne megóvni a lábat a kikészüléstől. Gondolom az első lépés egy jo sport/túra cipő. Na de mire érdemes figyelni?
Illetve hogyan lehet megelőzni a vizhólyagok kialakulását? A legnagyobb baj nekem az volt, hogy 2 lábujjam összeért és egy idő után folyamatosan dörzsölték egymást. Ez már kb 20km utan fájdalomként jelentkezett. Eztán ráadásként jött a talpfájás.:)
De nem bánom egyáltalán, büszke vagyok magunkra, mert ez nekünk nem mindennapi teljesítmény volt. Főleg Niti kitartását és küzdeniakarását becsültem... Jó volt!:)

(#22) Dzsekó válasza Olcsi (#21) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ment egy pü.
Ami még kimaradt, hogy izom és csontfájdalmat nehéz megelőzni, kb. csak azzal lehet, hogy edzésben kell lenni., illetve kék Richtofit jó az izmokra nagyon, de ez inkább túra és fürdés után hatásos, éjjel fejti ki hatását. Másnap reggel az ágyból kikelve kevésbé tojod össze magad a fájdalomtól. :)
Ami közvetlen túra közben nagyon jó izomfájdalomra/izomgörcsre, az a Polar Bear kínai kence, ilyen mentolos szaga van. Azonnal hat, az ember tudja tőle folytatni a túrát. Hátránya, büdös lesz a táska tőle, érdemes baromi jól elcsomagolni, különben mentolos szendvics lesz az ebéd. :)
Hali!

(#23) .mf válasza Olcsi (#21) üzenetére


.mf
veterán

"Sziasztok! Én lennék a cikk Zolija... :)"

De családias lett ez a Ph :DDD
Fura belegondolni, hogy pl. valaki egyszercsak egy fórumon találkozik szembe apjával - anyjával - fiával - lányával - barátjával - barátnőjével - férjével - feleségével stb. :))

Szerk. off

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#24) niti válasza .mf (#23) üzenetére


niti
aktív tag

Egymástól függetlenül regisztráltunk még anno, Zoli a PH-ra, én meg a Logoutra, de már akkor is együtt voltunk :)

(#25) Noddy válasza Olcsi (#21) üzenetére


Noddy
senior tag

Érdemes egy vagy két számmal nagyobb cipőt venni mint az utcai cipő, és a hintőpor is segíthet a vízhólyag ellen.

Ez egy nagyon jó oldal sok hasznos tanáccsal érdemes olvasgatni.
[link]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#26) Geri Bátyó válasza Olcsi (#21) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Szia!

Először is én is gratulálnék nektek!
Az viszont igaz, hogy az aszfalt út és a sík terep a legrosszabb.
Én geológusnak tanultam Tatabányán. Sokat gyalogoltunk a suli miatt, ezért egyszer kipróbáltuk a Gerecse 50-et. Bőven szintidőn belül voltunk és utána még elmentünk sörözni. De, mi edzésben voltunk!

A legfontosabb szerintem a láb épségének megőrzéséhez, a megfelelő lábbeli. Sportcipő kizárt! Ilyen távon már túracipő sem javasolt, jó bakancs kell! Lehetőleg gore-tex (vagy ahhoz hasonló) béléses, mert abba kevésbé izzad a lábad (sokat számít). Ilyet kb. 30k-ért vehetsz már. Még jobb, a tiszta bőr bakancs, bőr béléssel. Ez már jóval drágább, 50K környéke. A többi csak részletkérdés.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#27) niti


niti
aktív tag

Arra esetleg nincs valami tippetek, hogy azt hogyan lehetne elkerülni, hogy a forgóim megfájduljanak?
Most nem is annyira éreztem, a Kinizsin sokkal jobban. Tudjátok, ott combtőben, minden lépésnél tud fájni. Ez is cipő kérdése?

(#28) Gergő_ válasza niti (#27) üzenetére


Gergő_
őstag

idegfájdalom? tűéles? :(

szerk.:

egyébként Grat nektek!! Én képtelen lettem volna az 50-esre....

[ Szerkesztve ]

(#29) niti válasza Gergő_ (#28) üzenetére


niti
aktív tag

Nem igazán hiszem, hogy idegfájdalom. Vagyis biztosan nem az. De nem tudnám megmondani, hogy mi fáj olyankor.
Köszönjük a gratulációt! Annyira azért nem nagy ügy. :)

[ Szerkesztve ]

(#30) Gergő_ válasza niti (#29) üzenetére


Gergő_
őstag

nekem olyan, olyan mintha ki lenne kopva(24 évesen :D )..ortopédorvosom szerint sem kóser. nekem időszakosan szokott előjönni. 2-3 napig érzem, ahogy szúr miközben mozog az ízület.
szerintem ez egy olyan dolog ami nem fog csak úgy elmúlni. :D

[ Szerkesztve ]

(#31) niti válasza Gergő_ (#30) üzenetére


niti
aktív tag

Uhh, sajnálom! :( de nekem csak sok- sok gyalogláskor fáj!

(#32) Geri Bátyó válasza niti (#27) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nem tudom, hogy mennyire vagytok edzésben, de a hirtelen terhelés is okozhatja. Az viszont biztos, hogy a lábbeli sokat számít, de csodákra az sem képes.
Fokozatosság! Ez a lényeg, különben csak tönkreteszitek magatokat!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#33) bartucc válasza Gergő_ (#30) üzenetére


bartucc
addikt

Edzettség kérdése is nagyrészt. Elég sokáig kaptam kemoterápiás kezeléseket, meg 6 hétig jártam sugárterápiára fekvőbetegként. Na az utáni nyár maga volt a szenvedés forgó és térdizületi gyulladások hol egyik lábamon, hol másikon. Felctor R-en éltem (egyik legerősebb fájdalomcsillapító, protézises betegek szedik) egész nyáron. El fog múlni ha nem terheli az ember, és helyre tud állni. Ha kopás akkor viszont ez már elindult egy irányba:(

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#34) talmida


talmida
Közösségépítő

Gratulálok :R és büszke vagyok rád! ;)

IN GOD WE TRUST!

(#35) Dzsekó válasza niti (#27) üzenetére


Dzsekó
addikt

Izületi fájdalom. Ahogy előttem írták, fokozatos edzséssel kevéssbé jön elő (mert a megvastagodott izmok jobban tartják a combtövet), de ha már előjött, akkor a Polar Bear kence gyors segítség lehet. Nekem az bevált.
Még valami ami nem hangzott el. A rossz testpozíciótól is hamarabb elő tud jönni. Értem ezt úgy, hogy harántboltozat meg van süllyedve (lúdtalp), ebből adódik a térdfájás, mert máshogy terhelődik (leginkább rosszul), és ebből adódik a combtő fájás, mert ez is máshogy terhelődik. Ezt orvos mondta nekem és mutatta ábrán. Ha lúdtalpas vagy, akkor ajánlatos valamilyen gyógybetét használata és nem csak túra alatt, hanem utcán is. Illetve orvosi vizsgálat sem árt, ha súlyos lúdtalpad van. Vannak fokozatai.

(#36) niti


niti
aktív tag

Tegnap részt vettünk a Kondor- tó 35-ön, ami egy eltévedés miatt nekünk 38,5-re bővült. Igen érdekes volt: a 20 indulóból utolsóként értünk be, pedig elég jól haladtunk, csak mi sokan másokkal ellentétben nem vágtunk le az útból 6 km-t... Aztan még mi éreztük magunkat kellemetlenül, amiért olyan elnézően mosolyogtak ránk a végén... Na mindegy. A 10 hónapos kiskutyánk is vígan teljesítette a távot, a végén még volt kedve minden pocsolyába beletrappolni, pedig azt hittük, azért nehezebben fogja bírni. De így úgy tűnik, új állandó túratársra tettünk szert :)
Most túrabakancsban indultam, a múltkor utcai cipőben. Most a leukoplaszt ellenére is több vízhólyág nőtt a lábamon. Nyilván csereérett a bakancsom. :(
Viszont combilag jobban bírtam- most kevésbé fájt, és érdekes módon belül, nem pedig elöl vagy combtőben.

(#37) fateless


fateless
veterán

Gratulálok, és készüljetek csak bátran a következő túrákra.

Régen rengeteget jártam mindenféle teljesítménytúrára, de már egy ideje nem voltam. Jövőre viszont tervezek elmenni a Kinizsi100-ra. Még valaki?

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#38) Bala888 válasza Dzsekó (#35) üzenetére


Bala888
csendes tag

Igen az izomlázzal tényleg így van!
Mikor érettségi előtt minden hétvégén túrázni jártunk a töritanárunkkal (mert mikor máskor :D), az eslő 2-3 alkalommal baromi izomlázunk volt utána, már a hazfelé tartó buszról leszállva alig tudtunk menni, aztán már meg se kottyant.
Ami vicces volt, hogy gyakran volt például karizomlázunk is, gondolom a tempós gyalogláskor aktívan lóbáltuk a karjainkat is :DD

Jó túrázást mindenkinek!
Magyarország gyönyörű, érdemes bejárni!

Bala

(#39) niti válasza Bala888 (#38) üzenetére


niti
aktív tag

Érdekes módon a múltkori túra után nekem is volt a karomban némi izomláz. Furcsállottam is.
Fateless: mi is beszélünk a Kinizsi 100-ról... Némi rákészülés hiányzik, meg 1-1 pár jó cipő. :K

(#40) fateless válasza niti (#39) üzenetére


fateless
veterán

Nekem többletem van, nem hiányom. 25 kg többetem :B :D
De a felkészülés meghozza a maga gyümölcsét. Csak kell még mellé más is, pl a régi barátom, csak lehet, hogy költöznek :O

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#41) niti válasza fateless (#40) üzenetére


niti
aktív tag

Nekem már "csak" 10 kg feleslegem van :D fogyni nagyon jóóóó! Most is a futópadról írok, tolom az intenzív emelkedős gyaloglást :D
Szombaton részt vettünk a Csemő virágünnepe 30-as túrán. 6 óra 5 perc volt a pihenőidőkkel együtt :) eddig ez a legjobb átlagunk. Persze, Alföldön nem nagy kunszt. Nagyon szeretnénk elmenni a Muzsikál az erdő nevű túrára a Mátrába, de nincs pénzünk benzinre :'(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.