Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44) cairojack válasza virkir (#33) üzenetére


cairojack
aktív tag

Most nem azért, de szerintem az általad emlegetett facepalm pont hogy téged illet.

Lambach kollégának szvsz tökéletesen igaza van. Egy ilyen tablet ezerszer többet érne, mint egy droidos tabi, feltéve, hogy lesz rajta legalább 1 db teljes értékű USB port, és valami monitor kimenet.
Innentől kezdve ugyanis, ha tabletként akarod használni, akkor tablet, ha meg Windows-os gépként, akkor rádugsz egy logitech unifying vevőt, és rögtön van egered, billentyűzeted, minden ami kell, és halál kényelmesen el lehet rajta netezni, word-özni, sőt, még a régi játékokkal is lehet pötyögni. Én anno 8 colos netbookomon halál jól el Red Alert 2-ztem, Unreal Tournamenteztem, Halo-ztam. Akkor egy ilyen 8 colos tableten miért ne tudnám ezt megtenni?
Sőt, ha minden igaz az új atom nagyságrendekkel combosabb lesz, szóval nem lehetetlen, hogy ezeknél komolyabb játékok is elfussanak rajta. Nyilván nem a "krájszisz 20", de azért pl egy CoD4 szvsz simán elmuzsikálhat rajta. És ha azt nézzük, hogy mindez elfér a zsebedben, az király.

Én a magam részéről csak egy használható mobil procira várok (az új Atom, vagy a Temash elég bíztató), meg egy használható Windowsra, és már repülök is Windows-os tabletet venni. Igaz én inkább 10 colban gondolkodom, mert a 8 tényleg van amihez kicsi. Hurcibálni egyelőre marad a nexus 7, ha meg komolyabb cucc kell, vagy képregény olvasáshoz ott lesz a jó kis 10 colos Windows tablet.

Ami a laptop témát illeti, szvsz egy Surface Pro 2 simán kivált egy laptopot.
Nyilván nem egy 15-17 colos, dedikált GPU-s erőműre kell gondolni, de egy ultrabookot kompletten kivált, főleg, hogy most már lesz hozzá akksis billentyűzet is. Nekem az egyetlen bajom vele továbbra is a Windows 8, a ventilátor, meg az ára. Ha ezeket kiküszöbölnék, (passzív hűtésű ULV Core i5, Win9 (ha használható lesz), és egy max 300 rugós hazai ár, akkor) kb a világ összes tabletje mehetne a kukába.
Ez így mindent vinnie, mert használhatnád tabletként, ultrabookként, és egy monitorral asztali gépként is.
3 in 1. Jobb, mint a Head and Shoulder...

(Zárójelben jegyzem meg, hogy szeretem én a kis nyomorék Nexus 7-emet, de ha kijönne egy Win9-es, 8 colos, USB portos, Atomos tablet 100k alatt, én bizony mondom feltámasztanám a Gellért-hegy oldalába, azt rúgnék bele olyat, hogy a Dunáig meg se állna...)

[ Szerkesztve ]

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.