Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Két év mobilnet hűségesküvel ártámogatva USA-ban max. :DDD

(#2) margithid


margithid
veterán

Ez érdekesen hangzik, de gondolom mindenképpen androidos tábláról lehet szó.
Toshiba atommal lesz 90k kb win8cal. Ennél lejebb nem tudom lehet-e menni win tablet fronton...
Mondjuk androidnál elképzelhető, hogy akár egy minöségi gyártó kiad 25k-ért egy alap tabletet, de oda minek x86?

(#3) sz.balazs.95 válasza margithid (#2) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

„Mondjuk androidnál elképzelhető, hogy akár egy minöségi gyártó kiad 25k-ért egy alap tabletet, de oda minek x86?”

a felhasználóknak mindegy, hogy ARM vagy X86, de az Intelnek nagyon nem. ;)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#4) satz18


satz18
őstag

Én azért örülnék neki, ha mégis win8-as lenne. Az lenne aztán a must have kategória.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#5) McSpy


McSpy
őstag

Aztán a megjelenés elött kiderül hogy 150$ az a 100$ :K

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#6) margithid válasza satz18 (#4) üzenetére


margithid
veterán

Ennyibe kb az oprendszer kerül:)

(#7) Gilberto


Gilberto
aktív tag

Na tamad az Intel az iparihulladek Atommal. :facepalm:

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#8) satz18 válasza margithid (#6) üzenetére


satz18
őstag

10 col alatt ingyen adja az MS az OP-t és az Office-t is. (Hirtelen csak azt találtam meg, hogy az officet, de úgy rémlik, hogy az OS-t is)
#7 Kicsit olvass utána az újgenerációs atomoknak mielőtt kinyilatkoztatsz.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#9) gebro


gebro
aktív tag

Nálunk, azért biztosan többe fog kerülni.

(#10) cairojack


cairojack
aktív tag

Szerintem már az is jó lenne, ha itt Mo-n, 80k alatt lehetnek atmos Win-es tabletet kapni. (Max megvárjuk a Win9-et). 10 colos, atomos meg legyen 120 alatt, és akkor jó lesz ez.

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#11) tibi72


tibi72
aktív tag

A Mo-on sok pióca rárakja a pofátlanul a nagy hasznát!!

(#12) haxiboy válasza margithid (#2) üzenetére


haxiboy
veterán

hogy lewarezolhasd hozzá a win8-at

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#13) tjb007


tjb007
nagyúr

Év elején még 200 dolláros Windows 8-as táblákról beszéltek, most meg ez. Úgy látszik még mindig kifelejtik a képletből a gyártókat, akik biztosan nem fogják ingyen adni a tabletet, mert ez kb. az a kategória. 100 dollárból talán valamelyik kínai gyártó ki tudna hozni egy korlátozottan használható valamit, de hogy egy Samsung, Acer vagy ASUS az kizárt.

(#8) satz18

Magát a rendszert ezután sem fogják ingyen adni (Miért is adnák ? Nem szeretetszolgálat a Microsoft.), csak "jelentősen" csökkentik a díját.

(#12) haxiboy

Ha a Clover Trail+ az amit ebbe a 100 dolláros kategóriába vizionálnak, akkor attól, hogy lewarezolja még nem fog menni rajra a Windows, még akkor sem, ha megeszik egy marék darazsat.

[ Szerkesztve ]

(#14) satz18 válasza tjb007 (#13) üzenetére


satz18
őstag

De mi van, ha Bay Trail-T.
Az új Atomok esetében sarkalatos pont, hogy az Intel a Google operációs rendszere felé nyit. Mostantól nincs külön platform a Windowshoz és az Androidhoz, a Bay Trail-T ugyanis mindkettőhöz jó.

Egy ilyennel szerelt androidos tabletre az rak win8-at aki nem szégyell.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#15) tjb007 válasza satz18 (#14) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha az Intel ingyen fogja osztogatni akkor akár az is elképzelhető.
Mondjuk ettől még mindig a varázslás kategória lesz 4-8GB-ra felnyomorítani a (hivatalosan) 16GB-ot igénylő rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#16) satz18 válasza tjb007 (#15) üzenetére


satz18
őstag

Micro SD kártyára nem lehet OS-t telepíteni?

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#17) HawerKing


HawerKing
őstag

Hat igen csak nem magyarorszagon

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#18) djgeg


djgeg
őstag

x86!!! Oh jeeeeee

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#19) Lambach


Lambach
tag

Ha ezek bejönnek, értelmes áruk lesz, hajítom a szemétbe az androidos cuccaimat. Miért? Mert Windowsra a legnagyobb a programok támogatottsága, a régebbi rendes gamek ott lesznek a zsebemben, és lesz normális szövegszerkesztőm ami aláhúzza a gépelési hibákat. Minden asztali programot használni tudok, a zsebemben, konnektor nélkül órákon át.
Várom a Toshiba Encore-t. Ha az jó lesz bye bye Asus Transformer.
Ezek a laptopok halálát is jelentheti.

Now its too late/I bite I suck I empty you/Theres no escape/You have to follow me into/Into the empire of the vampire/Where dreams turn into fright/Into a land called transsylvania/Where life begins at night

(#20) djgeg válasza Lambach (#19) üzenetére


djgeg
őstag

Bezony.

Egyébként Azt nyilatkozták, hogy a 32 tabok jönnek még az évben ! És a 64 esek meg jövő év eleje közepe !

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#21) azopi74 válasza Lambach (#19) üzenetére


azopi74
addikt

"Ezek a laptopok halálát is jelentheti."

Hát hogyne. Egy 7 inches, billentyűzet nélküli atomos szutyok nyilván kivált egy laptopot... A laptopok fő felhasználási területe nem az angry birds meg a cut the rope.

(#22) margithid válasza azopi74 (#21) üzenetére


margithid
veterán

Nem biztos, kombinálódni fog a notebook a tablettel.
Érintőkijelzője lesz és a billentyűzet le lesz majd választható.
Persze ehhez az kell, hogy megfelelő teljesítményű passzív hűtésű apuk legyenek a gépekben.
Meglátjuk, mindenesetre ha 90k lesz a toshiba, akkor én is benevezek rá!

(#23) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Ezek mit szívtak? :Y
Ha tényleg $100-ért akarnak adni használható(!) táblát, akkor azon vki ordas nagyot fog bukni.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#24) sz.balazs.95 válasza fi:zi'k (#23) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

viszont ha komolyan gondolták, és meg is fogják valósítani, az nekünk, felhasználóknak csak jó lehet! :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#25) sing1ep1ayer válasza sz.balazs.95 (#24) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Figyeljünk a megfogalmazásra!

"Az Intel első embere szerint még idén piacra kerülnek az első, száz dollár alatti árfekvésű x86 processzoros internettáblák."

Azt egy szóval sem mondta, hogy ők ilyet fognak kiadni. Viszont a kínaiaktól valóban nem lenne elképzelhetetlen, hogy ilyesmivel árasszanak el minket. :)

(#26) satz18 válasza sing1ep1ayer (#25) üzenetére


satz18
őstag

Én ugyan nagyduzzogva de egy kínai cuccal is beérem. De legrosszabb esetben is ott a toshiba encore.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#27) WinPho


WinPho
senior tag

Ahhoz, hogy egy gyártó kiadjon 100-200$-ért egy Win8-as tabot, ahhoz vagy nagyon betépettnek kell lenni, vagy nagyon letagathatatlanul kínainak. Nem fűzök hozzá sok reményt, hogy ebből használható cucc jönne ki.. :(

[ Szerkesztve ]

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#28) HuMarc


HuMarc
addikt

A technikai kütyük árának magyar számtana: $100=€100=60 000 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#29) Mici80


Mici80
tag

A karácsony jó üzlet mindig! :)) A valamikori szeretet ünnepét a pénz mozgatja mostanra... :(

---

(#30) Matada2.3 válasza margithid (#6) üzenetére


Matada2.3
veterán

Na pont ez :U szerintem ez a 100 dodó eléggé irreális.

Finn the human

(#31) sz.balazs.95 válasza sing1ep1ayer (#25) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

kicsit félreérthetően fogalmaztam... :DDD
úgy értettem, hogy ha valóban megvalósítják az ő részükről a dolgokat, hogy létrejöhessen $100-os tab illetve ha valóban lesz ilyen attól függetlenül, hogy ki és milyen néven gyártja.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#32) djgeg


djgeg
őstag

A Dell meglebegtette :[link]
Win 8 tablet Atom Z3000 Proci. (32 bit!!!)

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#33) virkir válasza Lambach (#19) üzenetére


virkir
veterán

régebbi rendes gamek ott lesznek a zsebemben,
Amiket ugye nyilván már 1990-ben felkészítettek a touchscreen-es használatra.
és lesz normális szövegszerkesztőm ami aláhúzza a gépelési hibákat
Amit a 7"-on úgysem fogsz látni, meg nyilván a Háború és béke tableten íródott volna csak annyi volt a nyűgje Tolsztoj-nak, hogy nem volt helyesírás ellenőrzője.
Komolyan a hét facepalm díjas hsz-ét olvashattuk. :W

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#34) Lambach válasza azopi74 (#21) üzenetére


Lambach
tag

Pedig de. Csatlakoztatni tudsz rá perifériákat, akkor lesz egered billentyűzeted monitorod. Minek akkor a laptop? Ha meg menni kell akkor viszed magaddal. Nem a 7 colos gépekre gondolok elsősorban, ha az árvariálás eléri a 10" colos gépeket (és ugyan miért ne érné előbb vagy utóbb) akkor nem lesz laptopokra szükség.

Now its too late/I bite I suck I empty you/Theres no escape/You have to follow me into/Into the empire of the vampire/Where dreams turn into fright/Into a land called transsylvania/Where life begins at night

(#35) Lambach válasza virkir (#33) üzenetére


Lambach
tag

Miért ne látnám akár hét colon? Neked netán rossz a szemed és csak 15 inchen érzékel? Akkor most hogy láthatom amit írok? ( pedig ez nem is 7 col)
Régebbi játékokhoz meg olvasd a másik hozzászólásom, melyben a perifériák csatlakoztatásával kapcsolatban írok.
Szerintem a tied volt a hét látássérült kommentje :D

Now its too late/I bite I suck I empty you/Theres no escape/You have to follow me into/Into the empire of the vampire/Where dreams turn into fright/Into a land called transsylvania/Where life begins at night

(#36) margithid válasza virkir (#33) üzenetére


margithid
veterán

Én már leírtam másik topikokban párszor, itt nem az a léyneg, hogy napi 8 órában ezen a 7"-os tableten kell pötyögnöd asztali alkalmazásokon, ez csak egy LEHETŐSÉG egy plussz dolog.
És szvsz ez a plussz dolog fogja elindítani a w8 tabletek népszerűségét!
Az biztos, hogyha ez a 100$ itthon 60k lesz akkor egy vevőjük már van!

(#37) satz18 válasza margithid (#36) üzenetére


satz18
őstag

2 :)

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#38) satz18 válasza virkir (#33) üzenetére


satz18
őstag

Nem unod már, hogy minden win8-as tablet fórumon leírod, hogy aki ilyet vesz az idióta? Lehet véleményed, de nem kéne túlragozni. Nekünk kell a cucc, neked meg nem. Ilyen egyszerű.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#39) #13110016 válasza satz18 (#38) üzenetére


#13110016
törölt tag

"Nem unod már, hogy minden win8-as tablet fórumon leírod, hogy aki ilyet vesz az idióta? "

Én úgy látom, csak te írtad ezt...

(#40) Rickazoid válasza satz18 (#16) üzenetére


Rickazoid
addikt

Bármilyen Linuxot, de Windows-t nem. Legalábbis legálisan nem.

A hírhez: Tablet $100 alatt, Windows 8-cal? Valakinek elgurult a gyógyszere. Még az ARM alapú androidos tabletek is az ócskavas kategóriát képviselik $100 alatt.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#41) virkir válasza margithid (#36) üzenetére


virkir
veterán

Itt megint az a lényeg hogy ultimate érvnek megfgalmaztok egy abszolút réteg igényt.
Szerinted az iOS vagy az android attól sikeres mert lehet perifériákat csatlakoztatni hozzá?
Az meg egy szép szivárványos álom, hogy 100 dollárért univerzális eszközt fogsz kapni amivel kiváltod a desktopot is.
Lásd surface pro. Az is mekkora siker volt ugye, ölték érte az emberek egymást.
Ja nem... lényegében a kutyának nem kell.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#42) margithid válasza virkir (#41) üzenetére


margithid
veterán

Szeritnem ez nem réteg igény. De abban igazad van, hogy 100 dódóért nem tudom miylen ezsközt fognak adni, az atom procinak a minimum 32 GB tárhelynek és a 2 GB Ramnak minimumnak kell lenni.
Az iOS-t meg az androidot ne hasonlítsuk ehhez, ott nincs még ilyen egybegyúrt ha akarom asztali ha akarom mobil OS.
Mégegyszer mondom, én se az asztali programokkal akarok pötyögni egy 7"-os tableten, de sokszor jól jön szerintem ha ott van.
Szerintem siker lesz, főleg ha olcsón adják.

(#43) satz18 válasza virkir (#41) üzenetére


satz18
őstag

toshiba encoreon van micro hdmi amivel 1080p-ig olyan monitort teszel rá amit akarsz. Létezik olyan micro USB USB átalakító amivel olyan perifériát teszel rá amit akarsz. Csak akarni kell és van megoldás.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#44) cairojack válasza virkir (#33) üzenetére


cairojack
aktív tag

Most nem azért, de szerintem az általad emlegetett facepalm pont hogy téged illet.

Lambach kollégának szvsz tökéletesen igaza van. Egy ilyen tablet ezerszer többet érne, mint egy droidos tabi, feltéve, hogy lesz rajta legalább 1 db teljes értékű USB port, és valami monitor kimenet.
Innentől kezdve ugyanis, ha tabletként akarod használni, akkor tablet, ha meg Windows-os gépként, akkor rádugsz egy logitech unifying vevőt, és rögtön van egered, billentyűzeted, minden ami kell, és halál kényelmesen el lehet rajta netezni, word-özni, sőt, még a régi játékokkal is lehet pötyögni. Én anno 8 colos netbookomon halál jól el Red Alert 2-ztem, Unreal Tournamenteztem, Halo-ztam. Akkor egy ilyen 8 colos tableten miért ne tudnám ezt megtenni?
Sőt, ha minden igaz az új atom nagyságrendekkel combosabb lesz, szóval nem lehetetlen, hogy ezeknél komolyabb játékok is elfussanak rajta. Nyilván nem a "krájszisz 20", de azért pl egy CoD4 szvsz simán elmuzsikálhat rajta. És ha azt nézzük, hogy mindez elfér a zsebedben, az király.

Én a magam részéről csak egy használható mobil procira várok (az új Atom, vagy a Temash elég bíztató), meg egy használható Windowsra, és már repülök is Windows-os tabletet venni. Igaz én inkább 10 colban gondolkodom, mert a 8 tényleg van amihez kicsi. Hurcibálni egyelőre marad a nexus 7, ha meg komolyabb cucc kell, vagy képregény olvasáshoz ott lesz a jó kis 10 colos Windows tablet.

Ami a laptop témát illeti, szvsz egy Surface Pro 2 simán kivált egy laptopot.
Nyilván nem egy 15-17 colos, dedikált GPU-s erőműre kell gondolni, de egy ultrabookot kompletten kivált, főleg, hogy most már lesz hozzá akksis billentyűzet is. Nekem az egyetlen bajom vele továbbra is a Windows 8, a ventilátor, meg az ára. Ha ezeket kiküszöbölnék, (passzív hűtésű ULV Core i5, Win9 (ha használható lesz), és egy max 300 rugós hazai ár, akkor) kb a világ összes tabletje mehetne a kukába.
Ez így mindent vinnie, mert használhatnád tabletként, ultrabookként, és egy monitorral asztali gépként is.
3 in 1. Jobb, mint a Head and Shoulder...

(Zárójelben jegyzem meg, hogy szeretem én a kis nyomorék Nexus 7-emet, de ha kijönne egy Win9-es, 8 colos, USB portos, Atomos tablet 100k alatt, én bizony mondom feltámasztanám a Gellért-hegy oldalába, azt rúgnék bele olyat, hogy a Dunáig meg se állna...)

[ Szerkesztve ]

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#45) satz18 válasza satz18 (#43) üzenetére


satz18
őstag

Lásd surface pro. Az is mekkora siker volt ugye, ölték érte az emberek egymást.
Ja nem... lényegében a kutyának nem kell.

Azért az nem mindegy, hogy a tab 60, esetleg 90k ba kerül, vagy 300k-ba.

41-nek akart menni a válasz.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#46) margithid válasza cairojack (#44) üzenetére


margithid
veterán

Bezony, itthon igy már szóba se jöhet a nexus 7 nálam se.
Szerintem lesz a win8as tableteken micro usb és hdmi kimenet is, ez nem akkor tétel, hogy ne férne bele.
Hátoldali kamera viszont nem lesz ilyen árba nem fér szeritnem bele. (nekem nincs is rá szükségem)
Az nfc és a gps azért remélem elsz, ezek is elhanyagolható tételek.

(#47) CharlieDrop válasza satz18 (#45) üzenetére


CharlieDrop
veterán

meg hogy az oprendszer alatta mennyire használható ;)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#48) cairojack válasza margithid (#46) üzenetére


cairojack
aktív tag

Nálam mondjuk a Win8 mint olyan, kizáró tényező (legalábbis a jelenlegi formájában). Az vele a baj, hogy sajnos tableten még annyira sem használható mint asztali fronton. Mielőtt valaki Win 8-as tablet vásárlására adná a fejét, javaslom teszteljen le előtte egyet, hogy mennyire tud vele együtt élni. Sajnos jószerivel használhatatlan. Gyakorlatilag ujjakkal vezérelni nem lehet, csak a metro felületet, ami meg túl buta, és korlátozott. Sok mindent asztali felületen kell intézni, ahol nincs pinch zoom, emiatt meg rémálom tapicskolva kezelni. És ezt egy Surface Pro után mondom, ami 10 colos, kisebb képernyőn sokkal rosszabb lehet a kezelése. (Gondoljatok bele, fájlkezelés 8 colon) :(
Ezért is mondom, hogy a magam részéről megvárom a Win9-et.

És ezért is tudom azt mondani CharlieDrop kollégának, hogy +1

(Egyébként meg ha a Win9 jól használható lesz, az Intel meg rágyúr az Airmont Atomra, akkor az Apple, meg a Google kezdhet csomagolni, és azon agyalni, hogy a jövőben lángos sütőként, vagy biciklis futárként kíván a jövőben működni. Igaz sok a HA ebben a mondatban, de HA ezt az MS összehozza...)

[ Szerkesztve ]

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#49) zsirfecske válasza Gilberto (#7) üzenetére


zsirfecske
addikt

az ultramobil atomok kur**jó soc-ok, tudnád ha próbáltad volna bármelyiket.

(#50) virkir válasza cairojack (#48) üzenetére


virkir
veterán

Na az utolsó bekezdésben szépen összefoglaltad.
Na most akkor nézzük az MS mit pipál ki ebből a sok ha-ból.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.