Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) joysefke válasza moha21 (#49) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Leírtam.

Rövidebb játékidő, de intenzív tartalom.

Nem mindenkinek van 100 órája egy fallout 2-re vagy 150 egy BG2-re. A casual játékosoknak /és nekem sem/ meg pláne nincs.

Tudom, hogy szar érzés, hogy a Mass effectre/Dragon Age-ra majd 2 évet kell várni azt "csak" 30 óra játékidő (a DA több), én nem azt mondom, hogy 2 év várakozás és utánna már csak egy délután a játékidő, hanem azt, hogy félévente jöjjenek ki egy ME vagy DA univerzumban játszódó jól kidolgozott igényes sztorival ami egy délután vagy kicsit több. Közben pedig játszanál mással.

A tömegigényt az utóbbi konstrukció jobban lefedi szerintem. Jól kidolgozott (mozi szinten) játék egy délutánra 2500 HUF-ért.

Én kiadnám a pénzt rá (warez nélkül pláne).

J.

[ Szerkesztve ]

(#52) moha21 válasza joysefke (#51) üzenetére


moha21
addikt

Hát én nem tudom, nekem inkább tartson tovább egy játék / persze jó is legyen /, ha már pénzt adok ki érte. COD MW-t 1 nap alatt végig lehet tolni.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#53) joysefke válasza moha21 (#52) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Persze, de az én konstrukcióm az lenne, hogy:
Kevesebbet adsz ki érte (mert rövid, mert jobban veszik).
Gyakrabban jön ki folytatása.

CoD MW2 szerű őj gém 2500 HUF-ért nagy reklámkampánnyal megtámogatva a háborús film konkurensek, helyettesítő terméke lehetne a PCs társadalom körében.

J.

(#54) moha21 válasza joysefke (#53) üzenetére


moha21
addikt

Azért szerintem ennyire egyszerűen nem lehet összevetni a filmet egy játékkal. Én újabban nem is játszom, ha igen akkor is régebbi játékot multiba, viszont fáradtan szívesen inkább egy filmet nézek, azt is lehet kapni olcsón jót / pl megvettem 50 db Poiro-t 5000 Ft-ért / és közben meg lehet inni mondjuk egy sört és lehet egy jót szunyálni. : )

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#55) Zigur válasza joysefke (#53) üzenetére


Zigur
senior tag

Minek adnák 2500-ért azaz sokkal kisebb haszonnal, ha konzolra teljes áron el tudják adni ?
Egyébként sem életszerű a 2500, a mai játékok költségvetésének nagy része a grafika és a cutscene legyártás, ha nincs akkor meg ugye randa az egész, és nem sorolják AAA kategóriába.
Azt hiszem amíg ez a fő elvárás a játéktól hogy szép legyen, sőt, lélegzetelállító, addig nem lesznek olcsóbbak, PC-re meg főleg hiszen jóval kevesebb a bevétel onnan.

(#56) Angel1981


Angel1981
veterán

Klassz cikk, gratula! :R

(#57) CaptainChaos


CaptainChaos
tag

Gratulálok a cikkedhez, jó kis összeállítás. És sajnos igaz is. Az, hogy a játékipar láthatóan átállt a konzolokra, nálam is tökéletesen érezhető. Sokkal-sokkal kevesebbet játszom már.
Nem tehetek róla, de PC-s játékos maradok amig élek, azt a tetves kontrollert egyszerűen nem bírom megszokni... Ráadásul egér helyett azzal játsszak egy FPS-t? szó se lehet róla.
Nincs az az isten.

Az egész cikkhez csak annyit tennék hozzá saját gondolatként, hogy a konzol előretörésével nagyon csökken a kreativitás a játékosokban. Úgy értem, hogy amit megírnak 1 bizonyos konzolra, az tuti hogy el fog indulni, és tutira játszható lesz. (ez persze nem baj). De hol a kihívás? értem ezalatt, h. pl. néháy régi dos-os játéknál, pl.: comanche c. helikopter szimulátor csak úgyindult el, h. át kellett pötyögni pár sort egy file-ban (hogy mi volt az fogalmam sincs, k.va régen volt) valami virtuális memóriakezelés miatt.
A Win is egyre jobban foolproof, persze nagyinak teljesen jó dolog, hogy az autoexec.bat-ot nem tudja letörölni, de az, hogy a saját cuccaimhoz nem tudok azonnal hozzáférni a rohadt User Access Control miatt, egyenesen felháborít.
Szóval szép és jó, de unalmas, sematikus, és minden kreativitást nélkülöznek ezek az újdonságok azzal, hogy mindent a seggem alá tesznek.

Bocs hogy elkanyarodtam, de úgy éreztem hogy részben ez is a témához kapcsolódik.

Hajrá PC game-k (és remélem lesz még eredetileg PC-re! irt fullos gamma)

70/403-03-54 Hívj, ha nem vagyok PH-n, és biznisz van JUSTICE FOR HUNGARY!!!! Szebb jövőt! Azért jó tengerparton lakni, mert csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék

(#58) ddekany


ddekany
veterán

Ha már játékok tegnap és ma... Az emberek is megváltoztak vagy mi... mert a mai játékok az én szemléletem szerint 90%-ban nem minősülnek játéknak, csak valami buta interaktív mozinak, ahol végig veregetik a válladat, hogy milyen fasza csávó vagy (ödönke elsírná magát, ha néha veszít is ;]). Semmi kihívás... ami érdekes, mert régen ez nem így volt, szóval mitől változott meg az igény? Talán stresszesebb az emberek élete, és már csak elfolyni akarnak szabadidejükben. (Érdekes módon nekem fáradtan is csak az érdekes, ha kockázatot rejt egy játék... ha nagyon nincs kedvem "szívni", akkor meg már inkább olvasok vagy filmet nézek. És nem, én játékokban nem érzem magamat egy sztori szereplőjének, egyrészt mert elmúltam már 8 éves, másrészt meg mert üvölt, hogy ki van nekem kövezve az út, csak egyféle végkifejlet lehetséges, semmi nem múlik rajtam.)

A PC vs konzol dolog kapcsán... Én annyira talán nem is bánnám, hogy "kauzál" játékok a gigászi költségvetésükkel szépen átmennének a konzolokra, PC-n meg felfut a keratívabb indi vonulat.

A videó kártyák fejlődési ütemének lassulása kapcsán, azért itt az is fontos tényező, hogy egy fiatal területen sokkal könnyebb lehet fejlődni, mint egy régebbin. Tehát régen sokkal könnyebb volt fejleszteni a GPU-k képességit mint most... persze hogy nem nyargalnak már.

[ Szerkesztve ]

(#59) zseko válasza joysefke (#53) üzenetére


zseko
veterán

Na ez lenne az a modell amiért egy fillért nem lennék hajlandó kiadni, nemhogy 2500ft-ot. Vagy ha mégis fizetnék érte, akkor is max 4-500ft-ot érne meg nekem egy 1-2 órás játékmenettel "kecsegtető" fps. Ezzel a mostani játékidővel bíró játékokért fizetnék ~2500-at, nemhogy még ettől rövidebbért.

Véleményem szerint ezzel a modellel csak még több szenny játékot adnának ki valós tartalom és érték nélkül, így még kevesebben fizetnének érte, pláne hogy semmi játékidő nincs benne. Arra meg hogy 1-2 órára kikapcsolódjak, ott vannak a flash játékok.

Veled ellentétben pedig én így 33 évesen már inkább a tartalmasabb, hosszabb szórakozást és játékidőt adó játékokat keresem már, egyszerűen nem elégít ki hogy végig lehet tolni egy fps-t 1 max. 2 délután alatt, aztán lehet keresni mást, pedig kevesebb időm van gép előtt ülni mint régen, és kevesebbet is játszom.

Az pedig hogy (saját vélemény!) egyre több retardált van, aki játéknak nevez egy CODBO förmedvényt és 60€-s áron megveszi, az részben a kiadó hibája mert elhülyíti a népet az ilyen sz.rokkal, részben meg a játékos társadalom hibája, mert hagyja magát elhülyíteni.

HR24.hu

(#60) petymeg


petymeg
addikt

Èn fps és stratégiai játékokat játszom pc-n. Próbáltam konzolon fps-t játszani de nem érzem a kontrollert, senkit se találtam el. Meg a jó stratégiai játékok ( total war, hearts of iron stb) nem is tudom h megjelentek e konzolra vagy csak pc-re. Ezért én maradok a pc-nél.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#62) krystman


krystman
őstag

Nem rossz a cikk tényleg, sok igazság van benne! A konzolos részhez annyi hozzáfűzni valóm van, hogy itt is meg lehetne szabni, hogy egy konzol hardvere mennyi időközönként újulna meg. Lehetne 3-4év simán. Biztos a mostani Box-al szépen ellehet játszani, és elég jó minőségben lehet játszani, de pl.ennek ellenére is a X-box hw-re már pc-és szemmel elavult. Pl.ezévben simán egy új box-ot kiadhatnának ami egyből DX11-es hardvert tartalmazza és erősebb procit. Ekkor biztos elindulhatna a valós változás játékok terén látványba főleg. És szerintem meg lehetne írni a játékokat úgy is, hogy akinek a régi Dx9-es konzolja van, ahoz igazodna a játék, úgy hogy továbbra is szépen menne. Akinek meg az új van, annak alapból Dx11 effektel mennének. És engedhetnék, hogy akinek kell bill és egeret is használhatna hozzá, aki ehez ragaszkodik. A legtöbb Pc-ést a kontroller riaszt el egy konzoltól, pl.én sem szeretem egyáltalán. A Pc vonalon is ezek után lehetne kihasználni rendesen az új kártyák lehetőségeit. Még ezek igazából nem történnek meg addig a Pc-én ami Dx11-nek neveznek mondhatni egy kis fényjáték ami sok esetben köze sincs a Dx11-hez. A jövőben még a konzol nem fejlődik, addig minden játék ami Dx10-11-es lesz lassabban vagy ugyan úgy fog menni, mert a játék nem erre lesz alapból írva, ha nem Dx9-re. Saját vélemény persze ez.

(#63) BalaNce87 válasza krystman (#62) üzenetére


BalaNce87
addikt

Sajnos ilyen soha nem fog megtörténni, kedvezzünk a vásárlóknak, mese habbal.

(#64) Kumite


Kumite
aktív tag

"a játékipar mindezekkel együtt továbbra is virágzik (na nem a bennük rejlő kreativitás)"

(Többek között) ezzel egyáltalán nem értek egyet. Most, hogy ennyire tömeggyártása folyik a játékoknak, rengeteg cím tud a kreativitásával kitűnni. Természetes, hogy kell hozzá egy megfelelő marketing gépezet, de a kreativitás legalább, vagy még nagyobb szerepet játszik.

Azt sem helytálló kijelenteni, hogy "könnyű" a flash piacra betörni, elég egy egyszerű ötlet. Ha azt akartad írni a könnyű helyett, hogy viszonylag olcsó, akkor azzal egyetértek. De véleményem szerint minden eddiginél nehezebb az ilyen kis casual játékokkal kitűnni: Flash, iOS, Android, FaceBook, DS, 3DS, DSiWare, WiiWare, Wii Virtual Console, XBLA, PSP, korábban Gameboy, C64, SNES, Sega stbstbstbstbstbstb. ezermilliószor ezermillió ötletet lőttek már el az az ezermilliószor ezermillió játékban.

A grafika nem fejlődik semmit a konzolokon kijelentés is téves. Nézd meg bármelyik korai ps3 fps-t és nézd meg mellé a killzone 3-at. De ugyanez igaz az Xbox, de talán méginkább a Wii játékokra, ahol a hardver korlátozottságai miatt tényleg minden egyes erő "darabkát" ki kell sajtolni a gépből és jól megpakolni igenis kreatív, soha nem látott tartalommal.

Én még további pontokban sem értek egyet a cikkel, de elfogadom, hogy van, aki így látja.

Végszóként: aki RTS-t, MMO-t, vagy nagy mennyiségű warezt (igen, warezt) akar, annak ott a PC, aki mást, arra mindenre van legalább olyan jó, de az esetek nagyobb százalékában sokkal jobb, kényelmesebb (kanapén fekve az 1 méterest tvt bámulva vs íróasztal előtt görnyedve a 24es monitor előtt), jobb irányítású (Wii, Move, Kinect, érintős telefonok), élvezhetőbb (lsd előző kontroller lista), mobilabb (iOS, DS, PSP, Android stb.) alternatíva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.