Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .bableWes


.bableWes
őstag

nekem több mint 2éves az xp, minden bekapcsolásnál 3 nem találhato dll fogad. okézok és megyek tovább... :DDD

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#2) szablya válasza .bableWes (#1) üzenetére


szablya
tag

LoL :DDD
De itt nem lehet tovább okézni, mer' "NEMMEGY A GÉP!!!" :N

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#3) ABE


ABE
őstag

HAL :D

(#4) shadeofme


shadeofme
tag

Hasznos segítség. Köszi szépen!
Csak sajnos késtél vele pár évet. :( :D Sebaj, másik gépnél netről utánanéztem mi a rák van ilyenkor. Ugyanezt ntldr-rel is eljátszotta már a kis kecsege.

Ha privit irsz, tedd hozzá, h mi érdekel, mert több cuccot is hirdetek.

(#5) GReddy


GReddy
tag

Csinálta nekem is egy gép. (Mondjuk az szerver volt, 2k3 x64) Jó volt a boot.ini. Nézem, a %systemroot%\system könyvtár üres. De teljesen. Töküres. Mondom, engem nem szivatsz meg, wincommander, keresés -> hal.dll. És megtalálta! De ugyanúgy üresnek mutatta a könyvtárat, másolni sem engedte... viszonylag hamar kiderült hogy a RAID-1 tömb szétesett, és nem bírta olvasni a megmaradt HDD-ből a file-struktúrát, bár a file-ok megmaradtak. Ha nagyon akarok két napot szívni vele, akkor a getdatabekk visszaszedte volna. Nesze neked mirror... hál istennek semmi komoly nem volt rajta, de HDD-csere ÉS reinstall, plusz fél óra veszekedés a ruszki Natasával a telefonos aktiválásnál. Lehetett volna sokkal komolyabb is, de azt mindenesetre megtanította az eset, hogy még a RAID-1 sem ad valami óriási biztonságot. Azóta fontos adatot szigorúan szalagra mentek.. (Pl valami hülye bkf file-ok miatt nem fért fel a szalagra a sztárkráft 2 izó, úgyhogy gyorsan töröltem, nehogy a Wings of Libertyre még egyszer kelljen egy fél napot várni a letöltéssel. ;] ;] ;] A Pokoli Operátor működik...)

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#6) Night1Mare


Night1Mare
csendes tag

Helló.
Nekem úgyan ez a problémám, de windows 7 rendszerem van. A win 7-es parancssorban meg nem müködnek az előzőekben említett parancsok

(#7) szablya válasza Night1Mare (#6) üzenetére


szablya
tag

Na erre nem tudok megoldást, Win7-en még nem találkoztam az említett problémával. - mindenesetre a hiba hasonló lehet, próbáld meg Live operációs rendszerről (Linux live CD-k) szerkeszteni a boot.ini-t :)

[ Szerkesztve ]

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#8) Madbear


Madbear
újonc

Sziasztok!

bottcfg /rebuild után azt mondja az xp, hogy:

"Nem lehet Windows-telepítéseket keresni a lemezeken.
Ez a hiba sérült fájlrendszer miatt történhet meg, mivel emiatt a bootcfg nem tud futni, A lemezhibák felismeréséhez futassa a chkdsk parancsot."

A chkdsk nem ad hibát...
Na most akkor wattafak? :F

Köszi!
István

(#9) Yooha


Yooha
aktív tag

Nade mi van, ha a boot CD nem ajánl fel J(avítást)?

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#10) hNp88 válasza Yooha (#9) üzenetére


hNp88
aktív tag

akkor az szar :DDD

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#11) chollo


chollo
újonc

Nekem segített! Köszönöm! :C

(#12) taps77


taps77
újonc

Hey dude, jövök neked egy sörrel !!! Sok sz***stól mentettél meg !
Nekem egy három merevlemezes/sok partíciós gépem van, három windózzal (1., 2., 3.). Különböző feladatokra használom a windózokat, és ha valamelyik bekrepál még mindig tudom használni valamelyik másikat ill. az egyikből látom és ki tudom javítani a másikat.Az egyes rendszerpartíciók le vannak mentve (Acronis True Image-dzsel), a partíciókat pedig szépen lehet kezelni az Easeus Partition Manager-ével.Becuppantottam egy negyedik merevlemezt és a 3. windóz (ami a 3. merevlemezen van) indításánál én is megkaptam a hal.dll-ről szóló hibaüzenetet. Persze élből bemásoltam a hal.dll-t a 2. windózból a 3. windóz system32-be, de nem segített. Eztán bemásoltam a gyökérkönyvtárba is, de semmi. Gondoltam nem fogok én megszívatódni úgyhogy visszanyomtam a 3. windóz rendszerpartícióját az Acronis-szal, de még ez sem segített. Ezután találtam meg a Te cikkedet, és ez világosságot gyújtott az agyamban. Az Easeus-szal megnéztem a merevlemez/partícióstruktúrát, és látom hogy az új merevlemez nem állt be szépen negyediknek a sorba, hanem beékelődött harmadiknak, így a 3. merevlemez (a 3. windózzal) a negyedik helyre került. Ezt realizálván csak bementem az 1. windóz (ami ugye a bootolásért felelős) boot.ini-jébe, és ott a 3. windóz indításáért felelős sorban a merevlemez-sorszámot egyszerűen átjavítottam és hey presto ! ... indult a 3. windóz !!! Tehát a telepítőlemezes izzadást nem kellet végigcsinálni. Így megértvén a dolgok hátterét valszeg a windóz telepítő sem csinált volna mást mint megvizsgálta volna a hardverviszonyokat, megtalálta volna hogy a 4. merevlemezen van a 3. windóz, és az 1. windóz boot.ini-jében kijavította volna a sorszámozást. Szóval sokat segítettél azzal, hogy rávilágítottál hogy nem a hal.dll-el volt a baj, hanem a megtalálásával. Remélem én is segítettem másoknak ezzel a (tán kissé bonyolutnak tűnő) leírással, mivel nem kell mindig nulláról újrarakni a dolgokat, esetenként (mint nálam is) célzottan oda lehet nyúlni ahova kell és helyreütni a csorbát. Pusz mindenkinek

(#13) shmonsta


shmonsta
csendes tag

Egy EEEPC miatt sokat olvasgattam a fórumot, gondoltam megosztom a tapasztalataimat. Sokat szívtam én is a hal.dll dologgal. A megoldás az, hogy, 1.: a telepítés után amikor már egyszer újraindult a gép, akkor a második újraindítás már ne a telepítős pendrive-ról történjen, hanem az ssd-ről. 2.: ne legyen a gépben sd kártya meg másik pendrive sem, csak a telepítős. A sokadik telepítésnél jöttem rá a dologra és amikor működött a rendszer akkor megnéztem az sd kártyát amit korábban a gépben hagytam és voltak rajta windows file-ok, pedig elvileg semmi köze nem volt a telepítéshez. 3.: a partícionálásnál egy partíciót csináljatok az ssd-re ahogy korábban többen is leírják. Nem lehet a teljes méretre partícionálni, maradt külön 8 mega. Ezt particionálatlanul hagytam és így elsőre települt az XP. Remélem hasznos lesz valakinek. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#14) sz0tyi


sz0tyi
csendes tag

Köszi nektek, nagy segítség volt!

(#15) fulton válasza Madbear (#8) üzenetére


fulton
addikt

helo istván olvastam a problémádat, érdeklődnék hogy sikerült megoldani? én is hasonlóban szenvedek.. Köszi

(#16) lehoczky0119


lehoczky0119
csendes tag

1000 hála ! Bejött ! :)

(#17) deicide válasza lehoczky0119 (#16) üzenetére


deicide
veterán

Te lettél a mai napi régész... ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#18) lehoczky0119 válasza deicide (#17) üzenetére


lehoczky0119
csendes tag

Köszi ! :D
Apumnak Még Xp Fut a Gépén És Pont ez Volt A Baja :D

(#19) Fecogame válasza deicide (#17) üzenetére


Fecogame
veterán

Hé, ez winner_hun szövege :D

Üdv, winner_hun ;]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#20) deicide válasza Fecogame (#19) üzenetére


deicide
veterán

Gyorsabb voltam :DDD

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#21) S-Attila válasza Fecogame (#19) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Akarod mondani, Eczke-é. :)

(#22) lysgb


lysgb
tag

USBről telepítettem XP-t egy eeepcre. szépen elindult, aztán elkezdte kiköpködni hogy egyik-másik file nem került másolásra a telepítés alatt. Befejezése után persze nem indult a rendszer, a hal.dll dologgal fogadott.. Ám itt jött az, hogy nem tudtam megpróbálni újra feltenni, ugyanis ekkor már a win nem ismerte fel a HDD-t így nem volt hova telepíteni. Próbáltam egy linuxot, az látta a HDDt de a telepítés végén annak is baja lett és nem tudta befejezni a telepítést. Most, egy olyan jó félórája áll az újfent berakott XP-USB "--->DEBUG, in case of HAL.DLL ir NTOSKRNL.EXE not found errors <---" módban... tanács?

(#23) lysgb válasza lysgb (#22) üzenetére


lysgb
tag

megoldásnak tűnik h biosban átállítottam a hddt native-ide-re így már tud vele mit kezdeni

(#24) olasz69


olasz69
senior tag

Üdv mindenkinek!
Nálam is bejött ez hal dll hiány miatti hiba jelenség!
Gondolkoztam a telepítő lemezzel való javításon,de mivel a gépben nincs dvd olvasó gondoltam megteszem az usb-s pendrive-ból való beolvasással,de mivel 1,8,16 Gb-s eszközeim vannak és olvastam valahol,hogy 4Gb-s a
legalkalmasabb!
Ezért a következőt tettem,letöltöttem a net-ről egy hal dll-t ,majd a hibás gépből kivettem hdd-t amelyen a problémás rendszer volt, beletettem egy usb-s külső winchester házba másik windows-os géppel összekötve,bemásoltam a windows/system32 mappába a hal dll-t felül írtam a sérültet!
Majd vissza a helyére,indítás :) xp logónál fagyás !
Csökkentett mód indul!! majd automatikus eszköz telepítések,restart és indul rendesen!

Minden esetre köszönöm a topic-ot és a segítséget!
Szép napot,jó hétvégét Mindenkinek!
olasz
:R

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.