Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5) GReddy


GReddy
tag

Csinálta nekem is egy gép. (Mondjuk az szerver volt, 2k3 x64) Jó volt a boot.ini. Nézem, a %systemroot%\system könyvtár üres. De teljesen. Töküres. Mondom, engem nem szivatsz meg, wincommander, keresés -> hal.dll. És megtalálta! De ugyanúgy üresnek mutatta a könyvtárat, másolni sem engedte... viszonylag hamar kiderült hogy a RAID-1 tömb szétesett, és nem bírta olvasni a megmaradt HDD-ből a file-struktúrát, bár a file-ok megmaradtak. Ha nagyon akarok két napot szívni vele, akkor a getdatabekk visszaszedte volna. Nesze neked mirror... hál istennek semmi komoly nem volt rajta, de HDD-csere ÉS reinstall, plusz fél óra veszekedés a ruszki Natasával a telefonos aktiválásnál. Lehetett volna sokkal komolyabb is, de azt mindenesetre megtanította az eset, hogy még a RAID-1 sem ad valami óriási biztonságot. Azóta fontos adatot szigorúan szalagra mentek.. (Pl valami hülye bkf file-ok miatt nem fért fel a szalagra a sztárkráft 2 izó, úgyhogy gyorsan töröltem, nehogy a Wings of Libertyre még egyszer kelljen egy fél napot várni a letöltéssel. ;] ;] ;] A Pokoli Operátor működik...)

Dominate the woods... The Bowhunter.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.