Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #19617792 válasza Manitou (#50) üzenetére


#19617792
törölt tag

Akkor adjál a 4850-nek egy kövér tuningot, na az fog fűteni. :DDD

(#52) Probber válasza tildy (#48) üzenetére


Probber
őstag

A szobában jelenleg 17,5 °C van, jelentem hideg van. Itt elkél a fűtés.
Az angolok meg egyszerűen hülyék. :)

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#53) Fecogame


Fecogame
veterán

Igen, tegnap már be kellett gyújtani ( nem gáz!! ), és egészen kellemes 25 fok lett :D

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#54) gamek!ller válasza tildy (#48) üzenetére


gamek!ller
senior tag

:D:D:D Egy darabig gondolkoztam rajta miért futnának ha hideg van, de rájöttem, hogy nincs ékezeted.. :DDD :DDD

(#56) gamek!ller válasza Kalandor (#55) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Max ha bepofáznak, kibannolod őket.. ;]

(#57) dízelracer válasza gamek!ller (#56) üzenetére


dízelracer
senior tag

Nem jó ott nem házigazda. :N :D

Egyébként az tényleg szopás lehet. Emlékszem mikor még 10emeletes panelban laktunk április 15.-éig ha kell ha nem fullon nyomatták a távfűtést. Rövid gatyában és egy szál pólóban futkostunk a játszótéren, hetek óta olyan jó idő volt. Végig néztél a panel dzsungelen az összes ablak kitárva de a radiátor csövét nem bírtad volna megfogni olyan forró volt. Mi értelme ennek? Távfűtő cégnek is csak él(ősköd)ni kell valamiből... :U

[ Szerkesztve ]

(#58) joey04


joey04
titán

Fűteni???
Végre nincs az az átkozott meleg! Most érzem jól magam itthon, de ilyen pulóver meg egyéb rondaságok nem játszanak ám. Pulcsi este kintre kell maximum, de az sem muszáj.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#59) dízelracer válasza Kalandor (#55) üzenetére


dízelracer
senior tag

Na hagyd magad :DDD :

(#60) rolkaDb válasza DeFranco (#13) üzenetére


rolkaDb
aktív tag

Ne füccséé bee!! :DDD

Itt még nem fűtenek. Mivel központi fűtés van. Szóval, ha akarnék se tudnék. ;]

[ Szerkesztve ]

(#61) gamek!ller válasza rolkaDb (#60) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Ezért mondjuk nem szerettem városban élni. Volt olyan amikor már majd halálra fagytam, de még nem fűtöttek..

(#62) Kolondrum

Mit kell leszűrni a hozzászólásokból? Azt, hogy ahány ház annyi féle szokás és lehetőség. Valaki nem tud (még), nem akar, akar és fűt is, akar de spórol stb.......
Nekem most is nyitva van az ablak. Adok 3 hetet és mi is bekapcsoljuk a fűtést.

(#63) joey04 válasza Kolondrum (#62) üzenetére


joey04
titán

Mondjuk nálunk is úgy van, hogy amig lehet öltözünk, csak ha muszáj akkor fűtünk, mert kell a pénz persze nekem is, de szerencsére ez az időpont nálam később jön el, mint az átlagnál.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#64) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Amikor bekapcsoltam a gépet még csak 21 fok volt, 1-2 óra elteltével már 23,7 fokra fűtötte fel a szobát a vas :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#65) gamek!ller válasza Motion_Blur (#64) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Egyszer lehet én is lemérem mennyire fűti fel.. A G80 elég forrófejű..

(#66) Kolondrum válasza gamek!ller (#65) üzenetére

CPU + VGA páros a nyerő. Pár óra full terhelésen biztosan adna még pár fok pluszt.

(#67) Thome


Thome
addikt

Itt is megy a fűtés már, sokat volt szellőztetve. Drájvit nincs, minek az, van helyette vagy 60-as fal... Nem vályog.

(#68) dízelracer válasza Kolondrum (#66) üzenetére


dízelracer
senior tag

Szerintem egy CRT monitornál semmi nem fűt jobban. :D

(#69) gamek!ller válasza Kolondrum (#66) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Nem hiszem, hogy megérné.. Full terhelésen eszik kb óránként 300W-ot a gépem. Ha jól tudom most 42ft/kw az áram ára.. Inkább ha majd fázom konvektorozok..

dízelracer: Nekem majd egész napja megy már, de nem meleg..

[ Szerkesztve ]

(#70) Kolondrum válasza gamek!ller (#69) üzenetére

Dehogy gondoltam komolyan! Alapon is kellemes meleget csinál.

CRT moncsi igen is fűt, én egy sony trinitronról beszélek, 32kg, 21col.

(#71) gamek!ller válasza Kolondrum (#70) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Az lehet, hogy fűt, de az én 17"-os LG-m beza nem akar melegedni.. :DDD

(#72) dízelracer válasza gamek!ller (#71) üzenetére


dízelracer
senior tag

Volt anno egy 17-es Flatron F902P-m, fűtött mint az állat. Ősszel mindig a tetején héderezett a macskánk. :DDD

(#73) dízelracer válasza dízelracer (#72) üzenetére


dízelracer
senior tag

Helyett F702P

(#74) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Hát ha lehetne itt a buszon fűteni, már menne. Nem hiszem el, hogy a sofőr nem fázik.

(#76) gamek!ller válasza Kalandor (#75) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Akkor megnyugodtam, hogy ő legalább nem fázott.

(#77) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Az év majd' minden napján fűtök. :D Igen, bent a nappaliban, ott van a sparhelt. :D

Azért éjjel 10 fok körüli hidegekben a mi házunk szigetelés híján és cúgos, vetemedett ablakokkal bizony annak a közelébe hűlne le...

(#78) Gergő_ válasza Crystalheart (#77) üzenetére


Gergő_
őstag

az ablakszigetelést elég könnyen meg lehet manapság oldani, ilyen szilikonos csíkokkal és szilikonpasztával, 2-3-4 forintból. Kb. 5 évig teljesen tökéletes.

(#79) dízelracer válasza Gergő_ (#78) üzenetére


dízelracer
senior tag

Azok az idők már elmúltak mikor te ilyen öntapadós hőszigetelő szivacsot vettél 4 forintért. :D

(#80) Gergő_ válasza dízelracer (#79) üzenetére


Gergő_
őstag

nem szivacs. nem egyre gondolunk. nyilván nem olyan mint egy jól szigetelt műanyagablak, de a közelében van.

(#81) Manitou válasza Gergő_ (#80) üzenetére


Manitou
addikt

Max légzárásra jó, hogy ne járkáljon a levegő a réseken, de amúgy ha az ablakban van egy sima 2 vagy 3 rétegű üveg ami nem modernebb hőszigetelt üveg (gázzal töltött), akkor kb annyit ér hőtechnikailag, mint halottnak a csók. Ott az üvegnek van egy kb 5-6W/m2K k-s értéke, szemben egy modern nyílászáróval , aminek mondjuk 1W/m2K

(#82) Crystalheart válasza Manitou (#81) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Arról nem is szólva, hogy a macskák a szilikont rendre kiszedik az ablakok mellől, már ha lett is volna benne gáz, rég kiszökött volna. :D Ez a heppjük és nem lehet vele mit kezdeni. Mondjuk ez fa ajtó, nem volt ebben semmi, csak így meg a két üveglap között is párásodik. Meg egy helyen kitört az egyik kazettából mindkét üveg, ott most csak karton van. A nyílászárók szinte mind megvetemedtek, vagy éppen megdagadtak, mert fenyőből készültek és rosszul lettek lekezelve, hiányosan és alapozás nélkül. Az erkélyajtó zárja három ponton zárt, de mindhárom ponton eltört már, amibe a másik szárnyon be kellene akadnia, így csak behajtjuk, és a dagadás miatti szorulásában bízunk. Télen meg mindenütt húsz centire is érezzük a fújó jeges cúgot. Tavaly előtt, mikor még nem volt sparheltünk, az átlag 9 fokos házban aludtam az egyik ilyen ablak alatt, ahol fújt rám a mínusz. :D A gond, hogy már nem csak pár ezer forint volna megcsinálni az egészet, hanem sok tízezer. A sparhelt előbbrevaló volt, hiszen fűtés hiányában a tökéletesen szigetelt házban is fagyás van télen, azonban elvitte a megtakarított pénzünket.

De legalább most már közvetlenül a sparhelt mellett a -15-ben is jó meleg van. :)

[ Szerkesztve ]

(#83) Csemike


Csemike
csendes tag

Na, ezekben a légmentesen záródó lakásokban penészednek is a falak rendesen. :)

(#84) Manitou válasza Csemike (#83) üzenetére


Manitou
addikt

Nem feltétlenül :N

(#85) kovsol


kovsol
titán

én tegnap este vettem észre, hogy meleg a padló mondom mi a fene ? :F azt észrevettem, hogy bekapcsolt magától a fűtés, mert 18 fok alá ment a lakásban a hőmérséklet, ki is kapcsoltam azonnal :B

May the Force be with you!

(#86) Barthezz2 válasza Mr.Csizmás (#43) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Egész nap nyitva az ablakom, estére becsukom, és egy rövid gatyában alszok :D
Anyámék már fűtenének, de én szeretném még hanyagolni, mert én kapom a központiról legelőbb a meleget, az én szobám a legárnyékosabb, alattam van a kazán, szóval ha fűtve van, akkor van itt 30+ télen a kinti -20-ban nyitott ablakkal, kereszthuzatnál :DDD

Everybody lies.

(#87) McKane


McKane
senior tag

ja,reggelente az autóban elkél a fűtés..
igaz kb 5:45-kor szoktam indulni,este 21, 22-kor meg hazajövök..

(#88) Kolondrum válasza gamek!ller (#74) üzenetére

Volvo 7700-on még nem kell a fűtés. Ne aggódj nyáron a légkondival spóroltak mert úgy kevesebbet evett a jószág és a maradék pénzt el tudták tenni. Télen gondolom a fűtés rovására megy a dolog.

(#89) BITBOYS


BITBOYS
addikt

én fűtök, ..szom se fázzon:D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#90) talmida


talmida
Közösségépítő

Ezt nézzétek meg! :Y Erdélyben már havazik.

IN GOD WE TRUST!

(#91) Crystalheart válasza Csemike (#83) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Azt nem említettem, hogy a cúg mellett nálunk konkrétan minden penészedik, a szekrényekben már nem is szerencsés ruhát tárolni, a konyhabútor fölött fekete a plafon, és a sarkokban a hőhidakon szintén problémák vannak... :D

(#92) potyautas válasza talmida (#90) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Havazik, de 2000m fölött.
Mi csak 170m-en vagyunk. Egy kicsit azért már befűtött az asszony.

(#93) caizzz


caizzz
aktív tag

Egy kis hibát találtam címlapos cikkedben kedves CikkYró96! A nyelvtanilag helyes szerkezet a "Füvet már valaki?" lenne!!4!!!4! xDDDDD

:DDDD űdv: forúmózó97!!

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#94) DeFranco válasza BITBOYS (#89) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Dugd meleg helyre... :D

(#95) Barthezz2 válasza talmida (#90) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

A múlt hétvégén már az osztrákoknál is esett, ha jól tudom 1200m körül volt a hóhatár.

Everybody lies.

(#96) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Na! :) Délutánra egész elviselhető idő lett, pedig reggel majdnem elgondolkoztam rajta, hogy adok az érzésnek..

(#97) Barthezz2 válasza gamek!ller (#96) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nálunk megint esik :O

Everybody lies.

(#98) gamek!ller válasza Barthezz2 (#97) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Az eső itt is szemerkél, de alapvetően nincs baj az idővel.

(#99) Csemike


Csemike
csendes tag

Tegnap óta... Nem bírtunk tovább hősködni a didergéssel. Van még valaki, aki már rendesen befűtött, vagy csak mifelénk ilyen puhányak az emberek? :))

(#100) barnam_ válasza Csemike (#99) üzenetére


barnam_
nagyúr

:K
Itt 25.3 °C... melegem van :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.