Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) truba


truba
tag

Még mi sem, pedig már hideg van a lakásban ( +19 fok).
Inkább összebújunk a takaró alatt :D

(#2) Kolondrum válasza truba (#1) üzenetére


Kolondrum
félisten

19? Nálam 24-5 a házban meg amúgy 22.

(#3) anjani182 válasza Kolondrum (#2) üzenetére


anjani182
őstag

Mi sem, 23,5 fok van jelenleg! :))

Forever and ever, let's make this last forever.

(#4) Probber


Probber
őstag

Hideg idők járnak, mi már fűtünk, sőt mi több, majd az egész utca kéménye okádja a füstöt.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#5) Poll Tamás


Poll Tamás
csendes tag

Épp a mai napon vettünk új kandallót mi, már készülünk ünnepi módon felavatni. ;]

"A tenger szépsége nem csökken szemünkben attól, hogy tudjuk, olykor hajók süllyednek el."

(#6) potyautas válasza truba (#1) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Nálunk évtizedek óta 19°C-ra van beállítva a fűtés. Annyi még van. Spórolunk a gázzal.

(#7) veector


veector
senior tag

Fűt a Q6600 elég az. ;]

(#8) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Nálunk már megy a fűtés két hete. 22°-ra feltekertem.

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#9) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Látom csak olyanok írnak akik nem távfűtésesek! :P

potyautas! 21.5-re, nappaliból vesz mintát. Nálam ezzel az a baj, hogy ekkor én már megfőlök.

veector! Tudom,azért tudok én télen is 26-ot.

(#10) anjani182 válasza Kolondrum (#9) üzenetére


anjani182
őstag

Ahol most nincs legalább 22-23 fok fűtés nélkül, ott nagyon sz*r lehet a hőszigetelés. :Y

Nálunk jelenleg nincs is bekapcsolva a fűtés, nyári üzemmódon van a cirkó kazán! Ha alá menne a beállított értéknek, akkor sem kapcsolna be. :)

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#11) Kolondrum válasza anjani182 (#10) üzenetére


Kolondrum
félisten

Kazán tavasz óta ki van kapcsolva, csak a meleg vizet intézi.

Hát a drájvit sokat segít, de nem is jó egyes esetekben.

(#12) JetiRulez válasza anjani182 (#10) üzenetére


JetiRulez
őstag

Hát a nappalinkban bizony nem a legjobb. A felső szint még nincs kész és egyelőre csak egy vastag pléd takarja a feljárót. Az ősszel tervezzünk csinálni egy csapóajtót.
A szobánkban viszont nem kell fűteni sokat, mert 2 gép, 2 monitor, erősítő, tévé és maga a cirkó is fűti a helységet.
YTONG téglából épült házhoz meg tudomásunk szerint (érdeklődtünk is több helyen) nem kell külön szigetelés + "mert ez műanyag" nyílászáróink vannak.

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#13) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Még bőven nem fűtünk. Én úgy vagyok vele, hogy a pulóver kényelmes, a szobacipő kényelmes, egyiket sem szégyen otthon felvenni, úgyhogy amíg így nem fázok, nincs fűtés.

Barátnőmnek mondjuk erről kicsit más a véleménye, úgy hogy nálunk akusztikus termosztát van. Ha már kiabál, befűtök.

(#14) e=mc²


e=mc²
őstag

Panel, elso emelt, tavfutes... Nincs futes, es rohadtul fazom. Nem is lesz futes remelem sokaig, mert a koltsegei az egekben. A telen azt hiszem a kelletenel tobb forro teat, zsebkendot, gyogyszert fogok elfogyasztani...

Ambulimax Provider

(#15) JetiRulez válasza e=mc² (#14) üzenetére


JetiRulez
őstag

Ha fázol gondolom a gyógyszer alatt rumot értesz. :B

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#16) e=mc² válasza JetiRulez (#15) üzenetére


e=mc²
őstag

Nono! Mint azt mindannyian tudjuk, az alkohol kis mertekben gyogyszer, nagy mertekben orvossag :D

Ambulimax Provider

(#17) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

9cm-es szigetelés.. Majd két hónap múlva fűtünk..

(#18) sagesz93


sagesz93
addikt

a gép fűti a jobb felem
a bal lefagy.

(#19) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Ácsi. Ti tényleg fáztok? :Y Nekem pólóban majdnem melegem van, óránként nyitogatom az ablakot. Pedig nem vagyok fagyosszent. Beton-tégla 40 éves társasház, 2. emelet, műanyag ablak. Jó, mondjuk délnyugati fekvés...

[ Szerkesztve ]

(#20) gamek!ller válasza DeFranco (#19) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Én amúgy rohadt fázós vagyok, de most melegem van.

(#21) At4 válasza DeFranco (#19) üzenetére


At4
tag

jó neked, én momentán a téli cuccomban rohadok itt, elektromos melegítő mellettem, és majdnemhogy fázok :D

!!! Logout-os pályafutásomat hNp88 néven folytatom !!!

(#22) anjani182 válasza gamek!ller (#17) üzenetére


anjani182
őstag

Nálunk 7 cm :))

De simán pólóban vagyok most is, papucs sem kell, a lábam sem fázik! (és nincs semmilyen elektromos fűtő berendezés a számítógépen meg a Tv-n kívül, bár a gép kemény 60W-al "fűt") :D

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#23) ABnormal


ABnormal
őstag

nálunk nincs szigetelés egy centi sem,de 25fok van..igaz 3.emelet

(#24) Samus


Samus
addikt

Nálunk is. Bár a szomszédunk olyan, hogyha egy kicsit hidegebb van, már füstöl a kémény. Télen meg egész nap rakja, ablakok nyitva, de a szobákban 28-30 fok van...és csodálkozik, hogy mennyi tüzelő elmegy.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#25) eastsider


eastsider
nagyúr

napokba már be kellett kapcsolnia fűtést reggelenként....

(#26) gamek!ller válasza eastsider (#25) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Otthon vagy a kocsiban?

(#27) eastsider válasza gamek!ller (#26) üzenetére


eastsider
nagyúr

otthon :)

am 19fokra van belőve a lakás szezonyban

(#28) máyköl


máyköl
veterán

még nem, de pont most gondoltuk ma, hogy lassan már kell.
pedig csak szeptember van.
és a vicc az, hogy november elejére egy óriási meleg frontot mondanak, majdnem-hogy kánikulát. :Y

(#29) proci985 válasza veector (#7) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

pontosan. egy hete teszteltem a hűtőmet, kb folyamatosan szellőztetni kellett, pedig itt jóval hűvösebb van.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#30) tkazmer


tkazmer
addikt

igen, már kell, a télen-nyáron 23 fok elvhez ez sajnos hozzá tartozik...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#31) Armahun


Armahun
addikt

csak szerda, csütörtök kellett egy picit.

Különben ha nyáron van egy hidegebb esős időszak , akkor minden szemrebbenés nélkül csinálok egy kis meleget :K .

Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség. Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy.

(#32) #19617792


#19617792
törölt tag

Nálunk mindig, minden kedden és asszem szombaton füstöl valaki persze esős időben is, hogy a vizes fű, szemét, gumik, stb. tejköd füstje belepje az egész környéket. Erre rájönnek a népi hangszerek, mint flex, fűnyíró, fűrész, rotációs kapa, néhány motoros a határban, esetleg üvöltő családok. Na és persze valamilyen árus. A szódás kocsija zenél, a dinnyeárus nagyon komoly ember, igazi modder, hangosbeszélő helyett fogott egy hifi hangfalat és spaniferrel a szélvédőre dobta. A krumplis-zöldséges meg recseg, torzít. Fémesek is jönnek, kész zene-bona. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33) JetiRulez válasza e=mc² (#16) üzenetére


JetiRulez
őstag

Ezt mindenki tudja és igaz. :D

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#34) Vic87


Vic87
csendes tag
LOGOUT blog

Nálunk nem kell még fűteni, elég jó a hőmérséklet. Nem tudom szobában mennyi, de galérián 25 fok van, ergo lent se lehet kevesebb.

Az igazi barátok sosem hagyják hogy hülyeséget csinálj...egyedül!

(#35) nem_tom


nem_tom
őstag

Ja.

(#36) r-chee


r-chee
őstag

Családi ház. Mi még nem fűtünk, nem kapcsoltam még be a konvektort. Ráér az még. Múltkor, mikor lehűlés volt és esett az eső, akkor felvettem egy pulóvert. Olcsóbb, mint befűteni. Most pólóban vagyok és kb. 22 fok lehet itt bent a szobámban.

Megjegyzem, a számítógép hűvös időben és télen egy rohadt fokot sem ad hozzá a szobahőmérséklethez, ha 5 winyót üzemeltetek és lekapcsolom vízhűtés radiátorán a ventiket, akkor sem. Nyáron kinti 30+ foknál viszont 5 perc után olyan meleget csinál a gép idebent (egy winyóval, tuning nélkül), hogy le kell kapcsolni, mert nincs az a ventillátor, amivel ki lehet bírni gép mellett feélmeztelen, izzadás nélkül :) . Ki érti ezt...

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#37) Lauda


Lauda
félisten

En mar egy hete, de csak az olajradiatorral.

[ Szerkesztve ]

(#38) dízelracer


dízelracer
senior tag

November előtt csak ha éjjel fagy akkor kapcsolok fűtést. Nem azért mert spórolok egyszerűen nem szeretem a meleget. Ha télen a szobában 16-17°c nál melegebb van már szarul alszom. A nyarat szabályosan végig szenvedtem. Volt, hogy egész éjjel egyetlen percet sem aludtam a hőség miatt. Szóval tőlem aztán jöhet a jó kis hűvös idő, már alig várom. Aludnék egy jót végre. Most is nyitva az ablak had jöjjön be a friss hideg levegő. Már csak 18°c van bent. :)

(#39) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog (1)

Majd akkor fűtünk be a kazánba, amikor megjönnek az éjszakai fagyok. Amíg este is nulla felett van a hőmérséklet, fölösleges a tüzelőt pazarolni. Egyszerűen fel kell öltözni. :)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#40) .bableWes válasza Kolondrum (#9) üzenetére


.bableWes
őstag

télen 26 :DD

központi fütésünk van. 250m2-t füt a kazán és hozzám jön elöször a melegviz a radiátorba. a szobám nincs több 15m2-nél. gondold amikor 70-80fokon megy a kazán. 1x megmértem - nappali a leghidegebb - amikor mértem ott volt 25C, nállam 31C. anyukám fázott. kb 2 orán át nyitva volt az erkély ajtom mert pusztultam meg :W ez volt tavaly télen amikor itt -25fokok repkedtek

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#41) potyautas válasza .bableWes (#40) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Nálunk nyáron is volt már a szobában 31°C, de akkor hűvösnek éreztem. :)

(#42) Fadam


Fadam
csendes tag

Szerdán vagy Csütörtökön bekapcsoltam a radiátort pár órára mert rohadt hideg volt. Gondoltam rá, hogy tegnap is bekapcsolom, de inkább spórolást kell eszközölni.

(#43) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

ejjj....

itt 16 fok van, és pólóban alszok :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#44) Kolondrum válasza gamek!ller (#17) üzenetére


Kolondrum
félisten

38-as tégla + 10cm drájvit. Van hátránya is.

(#45) gamek!ller válasza Kolondrum (#44) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Túl vastag a fal?

(#46) Kolondrum válasza gamek!ller (#45) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem. Annyira szigetelt a ház, hogy pl a szobámba ha be van csukva az ablak és én becsapom az ajtót szinte teljes erőből, akkor sem csapódik hanem megáll éppen csapódás előtt. A levegő nem tud hova mozogni ezért nem csapódik. Beszorul a levegő, ugyan úgy a meleg is, nyáron a 36 sem ritka.

[ Szerkesztve ]

(#47) k.


k.
őstag

Mi már igen. Lehet hülyén hangzik de én 25-26-27 fokot szeretek a lakásban, ha az alatt van az idegesít. Ergo mikor 24 alá ment először már bekapcsoltam a fűtést.:D

(#48) tildy válasza Probber (#4) üzenetére


tildy
nagyúr

Papirkutyak. Itt londonban rendszeresen van odakinn 16-22 fok, nem fut senki.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#49) Manitou válasza anjani182 (#10) üzenetére


Manitou
addikt

Nálunk 19-20C van . De nem megy a fűtés, én 16-17-ig bírom ;] Egyszer régen volt 13 is :D Igaz akkor azért mert a kazán bedöglött és hirtelen jött egy nagy hideg is. Kabátban voltam a lakásban.
A hőszigetelés valóban szar. 85-ben épült a ház, de a tégla amúgy annyira nem lenne rossz amiből van, ez az akkori kor "csúcsterméke" volt, ha lehet ilyet mondani :D Viszont egy ház nem csak falból áll, vannak benne nyílászárók, a legtöbb energia a nyílásszárókon keresztül megy ki a házból, érdekes módon az se annyira rossz a házunkban( 85-ös kor szinvonalán igen modernnek számított), persze mai szemmel egy nagy 0 :D Meg ami még sokat számít,hogy akkoriban nem sok gondot fordítottak a hőhidak kezelésére, vagy sokan azt sem tudták mi az.
Csak kicsit kibukott belőlem a szakma...... :)

[ Szerkesztve ]

(#50) Manitou válasza Manitou (#49) üzenetére


Manitou
addikt

Pontosítok, a szobámban , ahol a gép megy 22,9-et mér a hőmérő, de szerintem ez felé mér kicsit. Bár lehet közrejátszik, hogy fűt a régi X2 is kicsit ;]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.