Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) #50192640


#50192640
törölt tag

Na, én pl ezért várom az új IOS-t, ugyanis azt rebesgetik, hogy lehet majd default appokat választani bizonyos feladatokra, pl Safari helyett alternatív böngésző legyen a default, Mail app helyett, tegyük fel, Spark... Ez jelenleg sajnos kényelmetlen.

[ Szerkesztve ]

(#3) peter9228


peter9228
aktív tag

Én főleg Chromeot használok, de lehet ideje lenne váltani mert végtelen memóriát meg tud enni. Most is éppen 8 GB-ot eszik úgy, hogy a teljes memóriahasználat 27 GB... Az XCode kevesebbet használ buildelés közben. :DDD

Milyen egeret használsz? Nekem soha nem volt ilyen problémám a Safarival (Magic Mouse és Magic Trackpad használatával)

(#4) totron válasza #20749568 (#1) üzenetére


totron
addikt

p+lusz egy1

(#5) Syl válasza #20749568 (#1) üzenetére


Syl
nagyúr

Egyébként a Chrome Mac-en ugyanolyan darabos, mint a Safari.

(#3) peter9228

Logitech G300s (van egy M705 is - de azt nem szeretem)
A Magic mouse a kialakítása miatt szóba sem jöhet, a Trackpad meg az ára miatt.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6) UnA


UnA
Korrektor

Az AdGuard az miért lenne külön app? Mondjuk én sohasem láttam macOS-en, de Linux és Windows esetén egyszerű mezítlábas kiterjesztésként működik. Sőt Androidon is.

(#7) Syl válasza UnA (#6) üzenetére


Syl
nagyúr

> Az AdGuard az miért lenne külön app?

Mert külön app. Külön app az Applications mappában, külön indítóikon. És a böngészőtől függetlenül külön kell elindítani. És a kis ikonja beül a tálca jobb szélére az óra mellé. [kép], [kép]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Nekem Firefox-szal sajnos a Chromium elterjedtsége miatt egyre több kompatibilitási problémám van.
desktop: MEGA-n nem megy a fájlletöltés, céges IDM-et nem tölti be és nemrég egy blogot is szétcsúszva, olvashatatlanul jelenített meg
mobil (Firefox Preview): index főoldalon a portfolio illetve napi.hu lenyíló menüje nem működik, illetve itt pl. nem működik a zoom. Ilyen hibákból elég sok van, itt gyűjtik őket: webcompat.org
Chromium alapú böngészőkön ezek persze működnek.

sweetlou6.wordpress.com

(#9) Syl válasza Sweet Lou 6 (#8) üzenetére


Syl
nagyúr

Ott vagyunk mint 20 éve, amikor az egész ipar egy böngészőre fejlesztett, a többiek meg szenvedtek ha nem akartak beállni a sorba... :(

A MEGA letöltés pedig megy Firefoxszal is. Egyedül a nagy (2 GB vagy nagyobb) állományokkal van gond, a javascript motor memóriakorlátozása miatt.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#10) Silεncε válasza Syl (#9) üzenetére


Silεncε
őstag

Ezért is sajnáltam, hogy a Microsoft dobja a régi Edge-et, pedig nekik aztán lett volna lóvé fejleszteni. Gyakorlatilag az egész internetet a Chromium uralja, ahogy anno az IE, és ugyan open source, de azért mégiscsak a Google-nek van ráhatása, merre haladjonak a dolgok (lásd QUIC protokoll, vagy hogy a YT egy Chrome-only API-t használ, ezért lassú FF alatt)

(#11) Syl válasza Silεncε (#10) üzenetére


Syl
nagyúr

> a YT egy Chrome-only API-t használ, ezért lassú FF alatt

Na most, az a helyzet, hogy én mac-en pont az ellenkezőjét tapasztalom. Tudom röhejes, de így van. Például ha egy videót full screen-re dobok, akkor rókán szinte azonnal vált, chrome-on meg van egy érezhető lag. Majdnem egy másodperc mire vált.
Egyedül a 4K 60 FPS megy simábban (framedrop nélkül) a Chrome-ban.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#12) UnA válasza Syl (#7) üzenetére


UnA
Korrektor

De ez nem a Firefox kiegészítés, hanem egy külön alkalmazás: Adguard for Safari ;)

Ezt írják az adguard.com-on is: "The extension’s advantage is possibility to use it on different operating systems. Adguard for Firefox will work correctly on Windows, Linux, MacOS and even on Android. The extension mechanism is binded to a browser which means that the OS type is of no importance."

(#13) UnA válasza Silεncε (#10) üzenetére


UnA
Korrektor

Az Edge esetén én azt nem értettem, hogy miért nem Firefox motorra tértek át, itt lett volna a lehetőség elmozdulni a Google ellenében. De már mindegy...

(#14) Syl válasza UnA (#12) üzenetére


Syl
nagyúr

Szó sem volt AdGuard for Firefox-ról. Safarira (már) nincs uBlock, a helyette használható AdGuard viszont önálló program.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#15) Sweet Lou 6 válasza UnA (#13) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Technológiailag az egyszerűbb utat választották, Chromium-ra könnyebb volt ráhúzni másik skint meg feature-öket, Firefox sokkal jobban integrált (Androidon is csak nemrég lett beágyazható GeckoView, míg Chromiumra boldog boldogtalan építhetett appot).

sweetlou6.wordpress.com

(#16) totron


totron
addikt

Miért lett egyeduralom?

(#17) Syl válasza totron (#16) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha a Chromra vonatkozik a kérdésed, akkor a válasz egyszerű. A Google dollár-százmilliókat tolt a fejlesztésébe. És jól csinálták (mármint a szoftver jó). Persze most hogy kellően elterjedt, elkezdték az MS-féle gennyeskedést. Úgy csűrik-csavarják a szabványokat, hogy csak nekik feleljen meg.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#18) Klaus Duran válasza peter9228 (#3) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#19) pengwin


pengwin
addikt

Röviden összefoglalva a miért Firefox Safari helyett kérdésre a válaszod:
Mert nem Apple.

Nagyon jellemző rájuk, hogy valamit megcsinálnak jól/elfogadhatóan, de az csak úgy fog működni, ahogy ők kitalálták. A felhasználóik tekintélyes része úgysem jut el egy beállítások menüig, hanem elfogadja, hogy "it just works [this way]"

Még ha van is testreszabási lehetőség valamilyen platformjukon/szoftverükben, akkor az kevésbé van előtérben, mint pl. a FF testreszabhatósága, bővíthetősége.
Persze ez nagyrészt az én szubjektív Apple-értelmezésem.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#20) totron válasza pengwin (#19) üzenetére


totron
addikt

Nekem inkább a sírva zokogós átiratok villannak be a jól működés helyett. Itt is darabosságról szól a fáma Chrome-ilag. Az meg nem jó. Az elnemjutást-elfogadást ugyanúgy látom, ez egy egészen objektív filozófia.

(#21) zoltanz válasza Silεncε (#10) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Gyakorlatilag az egész internetet a Chromium uralja, ahogy anno az IE, és ugyan open source, de azért mégiscsak a Google-nek van ráhatása, "

Ez még nagyobb gáz, mert a gugli egyben komoly tartalom szolgáltató is (youtube, térkép, kereső, email, androidos Google Play áruház stb.) Mostanában feldarabolni sem lehet, ahogy félti az USA a helyzetét Kínától, az országok nem a közért vannak ma már, csak a tőzsdékért, multikért.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22) Syl válasza pengwin (#19) üzenetére


Syl
nagyúr

Sok igazság lehet abban, amit írsz. Velem is az a baj, hogy az elmúlt 35+ évben végigjártam a szamárlétrát. 8 bit, 16 bit, MS DOS, Windows 3.1-től végig. De a legnagyobb bajom, hogy van bennem pár év linux is. Vagyis ha valami nem úgy működik, ahogy én szeretném, akkor indul a viszketegség. Guglizás, config fajl keresés, szerkesztés. Rám nem mindig illik az Apple-féle egyen kabát :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#23) cskamacska


cskamacska
addikt

"- Nagyon szűkös a bővítmény kínálat, és azok nagy része is fizetős. Alapvető, Firefoxon (és Chrome-on) ingyenes dolgok (pl. Translate tab) csak fizetősben vannak Safarira. És sajnos gyakran ezen fizetős modulok sokkal kevesebbet tudnak, mint a konkurencia ingyenes megoldásai."

Ezt kiemelném, mert ez szíven talált. Meg is őrülnék a bejáratott tucatnyi kiegészítő nélkül. :) Így is van aminek nem találtam alternatíváját mikor az kimúlt. Van több ami hasonló (Tabs Manager Plus, Split Up, Tabs Outliner, és szekérderék Tab Menu féleség ami kizárólag egy ablakban működik), de egyik sem pont olyan, vagy tud annyit. :(
Töredék elérhető extension-nél ilyen gond nem lenne, ha kihullik az egyik akkor IJ, nem hogy az alternatíva túl magy vagy nem float popup-ban jelenik meg. :D

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#24) #90088192 válasza Syl (#22) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ne aggódj szintén zenész, de idővel elmúlik ez is :K
Legalábbis nálam már elmúlt, nem vívók annyi csatát a szélmalomok ellen :DDD

(#25) zoltanz válasza Syl (#22) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én is ilyen típus vagyok. A desktop böngészőkkel elégedett vagyok. Mobilon vannak hiányoságok pl ha egy olyan szöveg felett megállok egérrel desktopon ami megjelenít egy képet. Mobilon/tableten nincs ilyen, ha rányomsz előjön a böngésző kontext menű, ennyi.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.