Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) golya87


golya87
őstag

Nekik senki nem szólt, hogy az AMD is gyárt jobb multimédiás képességekkel és jobb fogyasztással rendelkező procit?

(#2) MCBASSTION válasza golya87 (#1) üzenetére


MCBASSTION
aktív tag

ez titkos info... :D

windows7sins.org

(#3) Peet91 válasza golya87 (#1) üzenetére


Peet91
aktív tag

Mikor hagyná el szerinted a Microsoft az Intel-t, ha saját márkás táblagépről van szó?

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#4) HawerKing


HawerKing
őstag

Akkor ezek sem lesznek sikeresek :D

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#5) Meteorhead válasza Peet91 (#3) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

Miért, a Microsoft gyártja az Intel procikat?

(#6) satz18


satz18
őstag

Az i5 4200U nagyon vadállat lett, sztem komoly előrelépés lett ez a "ráncfelvarrás".

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#7) #13110016 válasza satz18 (#6) üzenetére


#13110016
törölt tag

Kiv elszek erre az új processzorra.
4200U téllg bika.

(#8) Meteorhead válasza golya87 (#1) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

Ha lenne ilyen jó kis Temash APU-val, akkor azonnal váltanék rá.

(#9) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Feldughatják maguknak a Inteles tableteket, miközben csak az AMD rendelkezik ténylegesen tabletbe való APU-val (A6-1450).... :(((

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#10) lenox válasza =WiNTeR= (#9) üzenetére


lenox
veterán

Szerintem meg az sem valo tabletbe... Csak ami passzivan hutheto.

(#11) =WiNTeR= válasza lenox (#10) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Az már elvileg passzív, amennyiben nem használ turbót (1,4Ghz).

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#12) dreamdancer


dreamdancer
őstag

A MS-nál senki se gondolkozik? Vagy azt hiszek, a vevőjelölteknek az Ivy Bridge-dzsel és a kitámasztóval volt a bajuk, azért nem vették meg?

Ez a "tablet" tabletnek nevetségesen nehéz, vastag, az üzemideje pedig a Haswellel karcolja majd a 40K-s noname kínai tabletekét, az ára meg ugye...

Akinek valóban tablet kell, az továbbra se ezt fogja venni.

Nem a lényeg a fontos.

(#13) Glenda válasza dreamdancer (#12) üzenetére


Glenda
addikt

Ugye az Audi is mennyire gáz, Suzukit mennyivel olcsóbban tudsz venni, és kevesebbet is fogyaszt.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#14) dreamdancer válasza Glenda (#13) üzenetére


dreamdancer
őstag

Az Audi mindent tud, amit a Suzuki, sőt jobban-szebben tudja - ezért a felár. Többet eszik, kapott is nagyobb tankot, hogy bírja a távot - ha 200 km lenne a hatótávja, nem is vennék a gazdagok.

Azabaj, hogy a Surface nem a tabletek Audija, hanem a Hummere. És az emberek többségének az se kellett, mert közlekedni akartak, nem átmenni mindenen. Szerintem az autós hasonlatot ezzel ki is merítettük.

Nem a lényeg a fontos.

(#15) SX Wave


SX Wave
aktív tag

A Haswell generációs gépek már jónak ígérkeznek, de még mindig nem az igazi. Még 1-2 év és jók lesznek majd.

Nem azért nem játszol, mert megöregedtél. Azért öregedtél meg, mert elfelejtettél játszani. 5110 > 3210 > 3310 > 3330 > ME45 > 3100 > SX1 > 6233 > E51 > Wave II > XPERIA mini pro > SIII > Note 3 > Note 4 > S7 > Note 8 [Gear S3 Frontier] > Note 9 8/512GB [GW4 esim] / Tab S7+ 5G > S22 Ultra 12/512GB

(#16) vicze válasza =WiNTeR= (#9) üzenetére


vicze
félisten

Tessék AMD-s.
Mutattak be még párat, de most nem keresgélem ki mind.
Raklap Haswll-es is van, és "Lenovo exec: there's no longer a need for Windows RT". És akkor már csak MS gyárt RT-t...

(#17) Glenda válasza dreamdancer (#14) üzenetére


Glenda
addikt

De várjál, most látom, hogy megint almát körtével. A kínai dzsunkatablet tud x86 appokat futtatni?

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#18) virkir válasza Glenda (#17) üzenetére


virkir
veterán

És te használsz érintős felületen x86 appokat? Meg úgy egyáltalán bárki?

A Surface Pro 2 és Surface 2 a jelenlegi modellek árazását követi majd
Erről meg a Gagyimami2 kiskölke jut eszembe.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#19) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Na mit mondtam, hogy normális hardware-t kell tenni bele, meg normális Win 8 Pro-t?! :DD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#20) Glenda válasza virkir (#18) üzenetére


Glenda
addikt

És te használsz érintős felületen x86 appokat?
Igen.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#21) satz18 válasza virkir (#18) üzenetére


satz18
őstag

Én a laptopomat külső egér billentyűzet és xbox kontrollerrel használom. Szted egy érintős tabon nem lehet ugyanezt megtenni? Ha netezni vagy filmezni akarsz, akkor az érintő felülettel szted nem lehet elboldogulni?

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#22) golya87


golya87
őstag

A Surface 1 bukta volt, orbitális nagy!
Erre kihoznak egy folytatást, valószínűleg nem olcsóbban, nem sokkal véknyabban és könnyebben. Halkabb sem lesz, mivel csak félig lesz passzív a Haswell. Multimédiában sem lesz kiugróan über, mert jó a Haswell IGP-je valamire. De nem úgy lehetne eladni a p@r@sztnak valamit, hogy demózunk rajta valami eddig elképzelhetetlent? (Dirt@tablet) És mindebből kifolyólag gondolom olcsóbb sem lesz. Van ennek így értelme?

(#23) dreamdancer válasza Glenda (#17) üzenetére


dreamdancer
őstag

Nem tud. De attól, hogy a Surface Pro igen, még nem lesz jó tablet.

Merthogy a tablet-vásárlók többsége nem is akar x86-os alkalmazásokat futtatni, az viszont fontos nekik, hogy egyszerűen használható, könnyű, vékony legyen és sokáig bírja szuflával. Ezért sikertelenek a pc-táblák már 10 éve és ezért sikeresek az iPad-ek és az androidos tabletek. Ha ezeket nem tudja a Surface, akkor sem lesz sikeres, ha elektromos konzervnyitót, fogpiszkálót meg ablaktörlőt raknak bele.

Tudom, hogy vannak, akiknek fontos, hogy x86-os alkalmazások is fussanak, és ne egy ultrabookon (amit a Surface árából simán megkapnak), hanem kifejezetten tableten - na ők a Surface Pro & társai mostani vevő, amivel a MS-nak a tabletpiac 4%-át sikerült meghódítania. De lefogadom, hogy ennél azért többre vágynak.

Nem a lényeg a fontos.

(#24) Gusztáv válasza golya87 (#22) üzenetére


Gusztáv
addikt

Én pl azt tudom demózni, hogy ha nyaralás közben jön egy telefon, akkor újraindítom a tabletet, bebootol a céges Win 7 és onnantól tudok SAP-ban jogosultságot adni, vagy valamelyik szerverre bejelentkezni. Na ezt nem tudja az összes többi tablet. A Surface meg persze, hogy bukta, a világ nagy részén nem lehet megvenni. Ennél már csak az AMD-s tabletek nehezebben beszerezhetőek.

Laci

(#25) Glenda válasza dreamdancer (#23) üzenetére


Glenda
addikt

Szuper, ezentúl viszlek a Surface RT szar topicokba ;-)

Egyébként én is Surface RT-t vennék, a tablet companion device. A Pro csak úgy játszana, ha a cover meg tudná tartani, ergo lehetne ultrabook helyett használni. Egy olyan gép úgyis annyiba kerül...

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#26) virkir válasza satz18 (#21) üzenetére


virkir
veterán

Most komolyan a w8-al terjesztenek egy antiértelmezés vírust is?
Mondom érintő felületen x86 app.
Nem billentyűzet, nem egér, nem kontroller, nem lukas lavór.
Az a szép böte ujjad kezeljen már valami komplexebb x86-os app-ot érintő felületen, mondjuk egy vegast vagy egy illustrator-t de legyen csak egy world2007.

Gusztáv
Nincs androidra SAP alkalmazás? Mert eddig úgy tudtam hogy van és szépen bővülget is.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#27) Glenda válasza virkir (#26) üzenetére


Glenda
addikt

Nagyobban

mod: kicseréltem a képeket.

[ Szerkesztve ]

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#28) vicze válasza Glenda (#17) üzenetére


vicze
félisten

Szerinted a Atomos Android tableteken mi fut? Megsúgom x86-os programok! :D
Na jöhet a kimagyarázás. :P

(#29) virkir válasza Glenda (#27) üzenetére


virkir
veterán

Jó hagyjuk.
Neked meg úgy is a szélkakas volt a jeled oviban.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#30) Glenda válasza virkir (#29) üzenetére


Glenda
addikt

Nem szoktam forogni, egy ideje ugyanazt szeretem. Kinőttem a lázadó korszakomból. Akkor Debianoztam testing/sid repókkal.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#31) dreamdancer válasza virkir (#26) üzenetére


dreamdancer
őstag

puszta kíváncsiságból kérdem: tényleg lehet normálisan kezelni érintőképernyőn egérre + klaviatúrára optimalizált Illustratort vagy Word-öt (jobb klikk, legördülő menü stb)?

Nem a lényeg a fontos.

(#32) virkir válasza dreamdancer (#31) üzenetére


virkir
veterán

Most ezt komolyan tőlem kérdezed?
Szerinted mi a búbánatért nem terjedtek a táblagépek amíg csak desktop rendszerek voltak az árukat most nem nézve?

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#33) dreamdancer válasza virkir (#32) üzenetére


dreamdancer
őstag

Bocs, felületesen olvastam, elsőre azt hittem, ppont az érintőfelületes Word és Illustrator mellett kampányolsz.. :)

Sorry, na pont a fentieket gondolom én is, de szeretnék hallani valakit, akinek tablet pc-je van és jóízűen szövegszerkeszt, táblázatkezel, photoshopol rajta.

Nem a lényeg a fontos.

(#34) lenox válasza =WiNTeR= (#11) üzenetére


lenox
veterán

En ugy tudom, hogy ahhoz, hogy passzivan lehessen huteni az igp orajelet is le kell venni.

(#35) =WiNTeR= válasza lenox (#34) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Jaja, jól mondod, a GPU sem mehet turbo-n, meg gondolom még ezer másik energiatakarékos funkció üzemel, ha nincs dokkolón.

#36: Ezt sajnos nem tudom, de elvileg 6-8W-t még lehet passzívan hűteni, bár ebben nem vagyok biztos.

[ Szerkesztve ]

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#36) lenox válasza =WiNTeR= (#35) üzenetére


lenox
veterán

Nem a turbora gondoltam, hanem az alaporajelre. 300--on megy az A6-ban (400 a turbo), de passzivan 200 koruli kene.

(#37) NGA válasza dreamdancer (#33) üzenetére


NGA
addikt

Simán ki lehet próbálni: ipad - teamviewer. Egyébként meglepően jól kezelhető.

(#38) dreamdancer válasza NGA (#37) üzenetére


dreamdancer
őstag

Próbáltam teamviwert iPad-en, de Office-ig nem jutottam el, annyira fura és "nem magától értetődő" volt egy sima böngészőhasználat is, folytonos nagyítgatás a gombok eltalálásához stb. hogy gyorsan letettem az egészről. Igazából ez volt az utolsó megerősítés a "desktop OS 10 hüvelykes érintőkijelzőn SOHA" véleményemhez. (Persze a win8 gondolom sokkal jobb ilyen szempontból a win7-emnél.)

Nem a lényeg a fontos.

(#39) NGA válasza dreamdancer (#38) üzenetére


NGA
addikt

Felbontásfüggő.

(#40) satz18 válasza =WiNTeR= (#35) üzenetére


satz18
őstag

Én úgy tudom, hogy csak az a4 1200-at lehet passzívan hűteni, és ott is csak 1 GHz-en, abban ráadásul csak 2 mag van. De lehet hogy tévedek.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#41) leslie_smith


leslie_smith
aktív tag

Na erre kíváncsi leszek! :D

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#42) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Ráncfelvarrt Surface az előddel azonos áron? Bukta lesz. A Nokia még sikerre vihette volna a Windows RT platformot, saját hozzáadott szolgáltatásaival és a márka vonzerejével, de a MS nem fogja...

[ Szerkesztve ]

(#43) danih


danih
addikt

Jöhetnének infomorzsák majd egyéb Win 8.1 tabletekről, különösképp a budget kategóriába szánt Bay Trail-lel szereltekről :)
Samsung készül egy masinával, az Inventec-nek is van mini tablete, úgy hallottam a Toshiba is csinál...
Ez mehetne a Temash ellen, mely legyen bármennyire is jó chip, egyelőre egyszerűen alig épít köré bárki is terméket (pedig vártam nagyon) :(

[ Szerkesztve ]

(#44) Graphics válasza Glenda (#17) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

"Az ARM processzor köré épülő Surface RT"

Szerintem ez se fog x86-os appokat futtatni...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45) Gusztáv válasza virkir (#26) üzenetére


Gusztáv
addikt

Amiket én láttam, azok mind nagyon korlátozottak voltak (max pár reportot tudtál lekérdezni) és jellemzően csak a SAP Business One-al működtek. A nagyvállalati R3 már más tészta, ha van is, akkor annak az árából egy tucat Surface Pro-t veszel. De nálunk hagyományos tablettel max a leveleidig jutsz el, a belső hálózathoz esélyed sincs hozzáférni.
De az iparban rengeteg helyen használnak érintőfelülettel x86-os programokat, kb az összes terminál Win Xp, vagy Win 7 Embeddedet használ. Csak egy GUI-t kell a programhoz gyártani. Nálunk pl a szervizes kollégák új diagnosztikai, adminisztrációs programja már maximálisan úgy készül, hogy ujjal kényelmesen kezelhető legyen.

Laci

(#46) ZS3NI


ZS3NI
őstag

300 dollár és akkor indulok is érte.

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#47) Glenda válasza Graphics (#44) üzenetére


Glenda
addikt

Haswell

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#48) Graphics válasza Glenda (#47) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igaz :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49) szőröscica


szőröscica
addikt

Hmmm, ha ez viszonylag használható súlyú lenne (értsd: este az ágyban tudok róla ebookot olvasni), akkor lecserélném az ipad+asztali gép kombinációmat rá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.