Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18) M0ng00se


M0ng00se
őstag

Nos, urak most kell figyelni, hogy mit nem szabad :D
Próbálok időrendben haladni.

Gigabyte Radeon 9600Pro - Ez volt a legelső kártyám hosszabb távon is. Egyszer Sims3 közben artifact-eket csinált és ez is lett a vége. Húzva nem volt akkoriban nem értettem hozzá. A halál beállta 2009. augusztus (vagy nyár) oka elhasználódás(?).(sokat nyúztam anno :DDD )

Gigabyte GeFroce 6200 - Ezt a kártyát "újítottam" anno a másik után, lényegében sok szempontból visszalépés volt. Ezt egyszer kivettem a slotból, visszaraktam és nem ment. Többet nem adott képet. A halál beállta 2012.december oka ismeretlen.

Leadtek GeForce 6600GT (agp) - Mai napig kedvenc agp-s kártyám. A 20 éves kiadású limitált verziót sikerült megszereznem. FX5900XT Aopen kiadásút cseréltem (ami azért nem túl gyakori szerintem) a 6600GT-re. Eléggé melegedett, 82°c-os volt használat közben. Ezért akkori fejemmel gondoltam, hogy teszek egy szimpla bordát a kártya hátuljára hátha javul valamit és javult is 2 fokot :DDD . Igaz, hogy néha cicergett, meg fura karakterek voltak biosban indításkor, ilyenkor odébb kellett rakni a bordát és ment. Majd 6 napra hogy megszereztem, skype közben a gép kikapcsolt, és a kártyával nem is volt hajlandó elindulni. A halál beállta 2013. tavasza, oka user error :C .

Ezután voltak átmeneti kártyáim elég sok, és az egyik FX5200.nak megcsiszoltam a csatlakozóját mert itt a fórumban írta valaki, hogy jót tesz. Kamu azóta nem működik :D . Pedig csak pár vonást húztam 2000-res papírral.

ASUS HD3650 (agp) - Ezt a kártyát egy PS2-re plusz 1-2 játékra cseréltem el. Amikor hazaértem akkor vettem észre, hogy nincs meg a fém dolog a kártyán amivel hozzá tudnám csavarozni a gépházhoz. Mindegy, beraktam, adott képet következett a driver telepítés , és az istenért sem találtam egy működőt, ugyanis amikor nagy terhelést kapott újraindult. Kis terhelésnél futott. (furmarkkal is ment) Aztán arra tippeltem, hogy azért nem jó mert nem áll rendesen így egy jenga téglával kitámasztottam hogy egyenesen álljon. Eléggé stabilan állt, és másnapra be is csíkozott.(most vagy azért mert sütött volt, vagy mert a jengával szétnyomtam a magot. A halál beállta 2013. nyara, oka user error.

Radeon HD6850 - Ezek után, sokáig APU-t használtam, majd GTX285-öt, és 6850-et is de nem "az romlott el".Sok 6850-nel volt dolgom , a legelső az egy sütött (hőlégfúvózott) darab volt, haverét csináltam , és az ment is még 3-4 hónapot crossfireben. Amiért sütni kellett, az az elégtelen táp volt. Nagyobb terhelésnél megnyikkant. A "híres" Approx táppal használta. A saját HD6850-em ami megdöglött az 2016. őszében volt. Úgy halt meg mint az összes hd6850 szokott, 3D terhelés közben összeugrik a kép, (általában barnára) vagy előtte artifactol, ilyenkor eltolódik a kép jobb oldalra, és a kép bal oldala a jobbon lesz. Meg vízszintes fekete csíkok jelenek meg. A másik HD6850 kb két hónapra rá követte a társát, ugyan úgy halt meg. Egyébként őket szeirntem a hőingadozás ölte meg. A ventik rajta elég nagy fordulaton jártak mindig, hogy be legyen hűtve.Hőmérsékletük 75°c-volt maximum 80-ig sosem mentek el, húzva voltak.

Sapphire HD7850 - Ez a legújabb áldozat, a halál 2017. decemberében állt be. Ugyan úgy halt meg mint a 6850-esek . A kártya hűtve volt, húzva, de alulfeszelve.

V6

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.