Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Stonerice


Stonerice
őstag

Emlékeim szerint nekem csak 1db vga halt ki a kezeim között. Asus GTX 650 ti Direct cu
Utolsó napjaiban tuningoltam, szlengben mondva OC-ztam. Volt minden. Feszültség emelés, és garancia is :P
Gondoltam amíg garanciás megnyüstölöm a hozzám került vga-t. Sosem tuningoltam tartósan vga-t csak néhány benchmark erejéig érdekelt a dolog.

Másnap egyszerűen filmnézés közben tuning nélkül elment a kép és többé nem ébredt fel.

Szóval röviden: ASUS GTX 650 ti 1GB direct CU / halál oka: Tuning

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#2) Lenry


Lenry
félisten

egy döglött VGA-ra emlékszem, még az ősidőkből egy GeForce 6600-as, random időközönként lefagyott játékok alatt (de csak akkor), nagy élmény volt az Obliviont így végigjátszani, hogy bármikor csonttá fagyhatott a gép :D
már így vettem kis pénzért, vagy a HSI chip (ez felelt a GPU natív AGP buszának és a kártya fizikai PCI-Express csatolójának áthidalásáért, vagy fordítva, nem tiszta már ennyi idő távlatából :D ugye-ugye, mondom, hogy kőkorszak) volt lesarkazva vagy maga a GPU.
aztán nyugdíjaztam inkább.

tl;dr: Inno3D GeForce 6600, halál oka: fizikai sérülés

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nekem egy db vga-m halt meg a hosszú évek alatt. Inno3D 8800GT 512MB DDR3. Természetesen G92 aminek (a G80-al és az akkori xbox 360-akkal karöltve) sajnos anno nagy szokása volt. Kb. 2-3 év után tette ezt annak ellenére hogy a gyári trágya inno3D hűtést már 2. nap lecseréltem egy Accelero S1-re, hiába a 3 slotos hűtés és a 60 fok körüli hő, szrból nem lehetett várat építeni.
Nem tuningoltam, gyári órajelen mászkált. Semmi előjele nem volt. Egyik nap még nagyban tolom a Dead Space 2-őt, majd menet közben befagyott a gép és a hang is. Reset után már nem volt többé a monitoron csak feketeség.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#4) erer1000


erer1000
őstag

NV GF MX200
Radeon X1550 AGP
GT 6600 AGP
550Ti
1050Ti

ezek szolgáltak az évek alatt, nem mentek tönkre.

GT 6600-on főtt tojást is akartam csinálni

végül nem sikerült, mert a 60 fok körüli víz már nem hűtötte eléggé a gpu-t és GPU-Z szerint 120fokig ment szépen, majd egyszercsak lekapcsolt a gép

mai napig működik még

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#5) Dr. Romano válasza erer1000 (#4) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Valami jó hűtőpasztát azért tettél a bödön aljára? :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#6) erer1000 válasza Dr. Romano (#5) üzenetére


erer1000
őstag

ami a gpu-n és a hűtőn volt, azt vakartam össze, de az nem sok :)

6-7 éves sztori ez, akkor 200ft os pasztára se volt nagyon fölös pénzem kisdiákként :D

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#7) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Galaxy 8800GT, használtan vásárlás után tán 1 hónappal ment tönkre. Sajnos nem tekerte eléggé a ventit (auto szabályzás nem ment), pedig hőcsöves volt.

Aztán EVGA 9800GTX, megvettem, postán megjött, gépbe be, DirectQuake futott, HL2-nél lilulás és onnantól mindig lilulás. Visszavette az eladó.

Akkor besokalltunk, megvettük a GTS450-et dupla ennyiért, és az azóta is köszöni jól van.

A két zabagép közt egy fostos LP Leadtek 9500GT volt, amin kínzás volt gamingelni...
Bár az garantáltan nem ment tönkre. Igaz a CoD4 is 20FPS volt.

[ Szerkesztve ]

(#8) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Geforce MX2/64 Leadtek - Túlélte az elavulását (továbbiakban TEA)
Geforce MX4 440 Inno3d - TEA
Gainward 9600GT - TEA (végén hangos ventikkel)

Gigabyte 7870 Windforce (3 venti) - Rendszeresen porszívózott gépben megmakkant. Jó, nem törtem rongyosra magam az életben tartásával, nem pasztáztam meg amikor megvettem.
Sapphire (talán) R7 250

MSI Aero 1050Ti TM (Itt a rövidítés túlélte hogy meguntam)

Mobil:
HD4270 - még húztam is, mégis TEA
AMD FX7600P - Lenovo Z50-75-ben makkant meg, néha volt a rostélyokon porszívózva, gar.idő után egy hónappal lett vége

A két halálozás annyira megviselt, hogy most safetyben tolom: I5-3320 IGP-vel. Ez biztos nem adja fel (kop-kop) egy üzleti lapos belében :)

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#9) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

VGA nem halt meg nalam, bar volt ket gyari felhibas:
- MSI hd3870 OC 512MB: gyari tuning 775tol 800as orajelre, viszont gyari hutovel Dirt3 alatt fagyott. kapott egy thermalright HR03GTt aztan azzal is fagyott. atszereltem a HR03GTt a nyak hatoldalat huteni es kapott a pcb ket 120as ventit, utana rendben volt. a VRM szenzor amig 40 fok alatt maradt addig oke volt, szoval a PCBt hutotte ket venti, a GPU meg ment passzivan aztan meg ugy is 10 fokkal huvosebb volt az elviselhetetlenul hangos gyarihutonel. #thuglife
- Asus R9 290X Matrix Platinum. Asus top of the line kartya, memoriahutes nelkul, lazara allitott ventivezerlessel gyarilag annyi fesszel amit normal esetben leghutessel hataresetnek mondanak. Far Cry 4 alatt tulmelegedett a memoria rajta, egyebkent meg 94 fokon tekert. kapott egy szep fullcover blokkot, na az magaban vagy 50Wal csokkentette a kartya fogyasztasat meg utana nem melegedett tul es nem dobalta le az orajeleit.
+1: occso visszakuldott VTX3D R9 290X X-Edition, amin nagyon ugy nez ki valaki megprobalt hutot cserelni aztan veletlenul karcos lett a PCB aztan visszakuldte. a kartya jelentem azota is megy szepen, bar az is kapott vizet.

bonusz: a vizes kartyak tulvannak egy kulonosen meleg nyari napon, amikor a viz nem birt el 800Wos hotermelessel (63 fokos viz), tuleltek. meg amikor fellevegosodott a rendszer szallitas utan, aztan a pumpa nem birta megmozgatni a vizet. azota is mind megy egyebkent, bar a 3870et 2013 korul nyugdijaztam.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#10) #16939776


#16939776
törölt tag

Egy új 6800GT AGP nem adott képet dobozából kivéve. ;] a legtöbbnek kitapostam a belét, de nem volt velük probléma.

[ Szerkesztve ]

(#11) DigitXT


DigitXT
félisten

X800Pro-AGP: egy rövidzár után kakukk (a táp elvitte magával)
X1950XT-AGP: nem nálam halt meg, de a "Rialto" (nV-nél HSI)
melegedése miatt néha fagyott, így fújni kellett* a hátulját is:O
Node, aki elvitte, kipróbálta hűtés NÉLKÜL... Hát akkor leégett!
Nem tudom, milyen ötlettől vezérelve tesztelte a HR03 nélkül...
Vissza akarta rakni a gyárit kísérletképpen, s közben ráindított.

*: a Peltier elemes gyári hűtés jó sz*r volt, kapott egy HR03-at.

Más halál nem volt. Egy HIS 9600XT volt anno memóriahibás...
De gyárilag, gariban csere után is: belenyúltam a "jó" szériába!
Utána lett egy Sapphire, az tökéletes volt, bár picit lassabb, lol.

Halálközeli élmény eláztatott VGA-val volt, de miután kiszáradt,
ment tovább. Mintha mi se történt volna. Hűtéscserénél szokás
elfelejteni, hogy nem elég a GPU-t rendesen meghűteni, más is
tud melegedni (pl. RAM, VRM), és abból is lehet gebasz...:R
(Manapság már kevésbé jellemző... de azért előfordulhat. Ezért
pl. tök jó egy Full Cover vízhűtőblokk, mert az mindent hűt. Bár,
ennek "ára van", miszerint kártyaspecifikus, és anyagilag bukó,
ha VGA csere van... Mondjuk egy jobb VGA-t sokáig meg lehet
tartani, nálam is évekig megvolt a GTX285 és a GTX580 is, sőt.)

Az elmúlt 15 év története, 2003-ban egy FX5200-zal kezdődött...
9600XT->9700->9800Pro->X800Pro-AGP->6800GS-AGP->9550**
X1950XT-AGP->HD3850->HD4850->GTX285->SLI->GTX580->SLI
És végül: GTX780Ti (Ebből nem lesz SLI. És egyelőre váltás se.)

**: ideiglenesen kellett valami, amíg összejön zsé vmi erősebbre:
a 6800GS-től meg azért váltam meg, mert ótvar gyári hűtése volt.

Szerk: és az a durva, hogy a 15-ből volt 5 év ATi, aztán 10 év nV.
Konkrétan 2008 végén váltottam GTX285-re... Az egyik 580 meg
még mindig megvan, de amúgy a HD4850 is. Ráadásul az ennyi
év után is aftermarket hűtéssel: GFX Chilla, vagy mi a tököm van
rajta.:D Igaz, közben kihalt a gépben a táp, de a VGA még jó.;]
Természetesen egy extra hűtőborda van a VRM-re is szerelve.:K

Szerk2: egyszer "passzívra" átkapcsolt GTX285-tel (amikor még
levegős volt) játszottam Assassin's Creed-et. Elkezdett akadni a
kép, de nem fagyott. Throttlingolt szerencsétlen VGA a hő miatt.

[ Szerkesztve ]

(#12) janeszgol


janeszgol
félisten

Nekem volt egy Radeon X1950XT. Frankó volt, majd polcra tettem néhány év használat után, természetesen tökéletes működéssel. Később gondoltam eladom és kipróbálásnál gatya lett. Amúgy más nem ment még tönkre nálam egy Ram modult leszámítva.

[ Szerkesztve ]

(#13) total90


total90
veterán

Nekem volt 2 eset és elhaláloztak volna, ha nem lépem meg, amit megléptem.

ASUS AtiRadeon 9600XT: elkezdett kásásodni a gép ha nagyobb terhelést kapott a gép, majd jött fagyás is mellé. Az egyik kondenzátor volt felpúposodva és gondoltam, hogy nekiesek én a cserének... már gari lejárta után történt és gondolkodtam a váltáson, nem volt vesztenivalóm.
A kondit végül apró pénzért vettem az egyik elektronikai üzletben és valami nagyon gány módon nézett ki a végén, de utána mág egy évet használtam. Sőt, el is adtam egy havernak, aki még 2 évig használta, majd lecserélte, de el nem romlott ;]

Gainward nVidia 8800GT: fagyott bizonyos idő után, lényegtelen, hogy terhelés alatt volt vagy nem. Mind kiderült a ventilátor vezérlő szállt el. Vettem rá egy másik hűtőt, valami passzív AC hűtőt és utána annak adtam egy 12cm-es ventit. Azóta is megy, az ősök gépében van használatban :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#14) Csorbi


Csorbi
addikt

Csak a legelső VGA-m halt meg anno, 1994-ben. Egy 256kb-os ISA buszos Trident :D (16MHz-es 286-os CPU, 1 MB RAM, 85MB HDD!)
Akkor 14 évesen 1 évig gyűjtöttem a lóvét, hogy legyen másik, addig a PC a sarokban pihent :C Piszok kemény idők voltak azok! :DDD

(#15) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Vga mėg nem halt meg nálam (ko kopp). Na jó eleve haver által kapott sütőt 7600Gt,de 4 sűtėst túlėlt miután vėgleg meghalt.

(#16) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A nemzeti konzultáció siránkozáshoz.

GF8600GTS, de a konyhai sütő csodát tett vele.
Egy hónap után cseréltem. Azóta nem volt használva, akár még működőképes is lehet.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#17) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy gyári hibás r9 290-el találkoztam anno, egy csíkot produkált a monitoron, azt mondják a bölcsek, hogy a vram-mal lehetett valami.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Nos, urak most kell figyelni, hogy mit nem szabad :D
Próbálok időrendben haladni.

Gigabyte Radeon 9600Pro - Ez volt a legelső kártyám hosszabb távon is. Egyszer Sims3 közben artifact-eket csinált és ez is lett a vége. Húzva nem volt akkoriban nem értettem hozzá. A halál beállta 2009. augusztus (vagy nyár) oka elhasználódás(?).(sokat nyúztam anno :DDD )

Gigabyte GeFroce 6200 - Ezt a kártyát "újítottam" anno a másik után, lényegében sok szempontból visszalépés volt. Ezt egyszer kivettem a slotból, visszaraktam és nem ment. Többet nem adott képet. A halál beállta 2012.december oka ismeretlen.

Leadtek GeForce 6600GT (agp) - Mai napig kedvenc agp-s kártyám. A 20 éves kiadású limitált verziót sikerült megszereznem. FX5900XT Aopen kiadásút cseréltem (ami azért nem túl gyakori szerintem) a 6600GT-re. Eléggé melegedett, 82°c-os volt használat közben. Ezért akkori fejemmel gondoltam, hogy teszek egy szimpla bordát a kártya hátuljára hátha javul valamit és javult is 2 fokot :DDD . Igaz, hogy néha cicergett, meg fura karakterek voltak biosban indításkor, ilyenkor odébb kellett rakni a bordát és ment. Majd 6 napra hogy megszereztem, skype közben a gép kikapcsolt, és a kártyával nem is volt hajlandó elindulni. A halál beállta 2013. tavasza, oka user error :C .

Ezután voltak átmeneti kártyáim elég sok, és az egyik FX5200.nak megcsiszoltam a csatlakozóját mert itt a fórumban írta valaki, hogy jót tesz. Kamu azóta nem működik :D . Pedig csak pár vonást húztam 2000-res papírral.

ASUS HD3650 (agp) - Ezt a kártyát egy PS2-re plusz 1-2 játékra cseréltem el. Amikor hazaértem akkor vettem észre, hogy nincs meg a fém dolog a kártyán amivel hozzá tudnám csavarozni a gépházhoz. Mindegy, beraktam, adott képet következett a driver telepítés , és az istenért sem találtam egy működőt, ugyanis amikor nagy terhelést kapott újraindult. Kis terhelésnél futott. (furmarkkal is ment) Aztán arra tippeltem, hogy azért nem jó mert nem áll rendesen így egy jenga téglával kitámasztottam hogy egyenesen álljon. Eléggé stabilan állt, és másnapra be is csíkozott.(most vagy azért mert sütött volt, vagy mert a jengával szétnyomtam a magot. A halál beállta 2013. nyara, oka user error.

Radeon HD6850 - Ezek után, sokáig APU-t használtam, majd GTX285-öt, és 6850-et is de nem "az romlott el".Sok 6850-nel volt dolgom , a legelső az egy sütött (hőlégfúvózott) darab volt, haverét csináltam , és az ment is még 3-4 hónapot crossfireben. Amiért sütni kellett, az az elégtelen táp volt. Nagyobb terhelésnél megnyikkant. A "híres" Approx táppal használta. A saját HD6850-em ami megdöglött az 2016. őszében volt. Úgy halt meg mint az összes hd6850 szokott, 3D terhelés közben összeugrik a kép, (általában barnára) vagy előtte artifactol, ilyenkor eltolódik a kép jobb oldalra, és a kép bal oldala a jobbon lesz. Meg vízszintes fekete csíkok jelenek meg. A másik HD6850 kb két hónapra rá követte a társát, ugyan úgy halt meg. Egyébként őket szeirntem a hőingadozás ölte meg. A ventik rajta elég nagy fordulaton jártak mindig, hogy be legyen hűtve.Hőmérsékletük 75°c-volt maximum 80-ig sosem mentek el, húzva voltak.

Sapphire HD7850 - Ez a legújabb áldozat, a halál 2017. decemberében állt be. Ugyan úgy halt meg mint a 6850-esek . A kártya hűtve volt, húzva, de alulfeszelve.

V6

(#19) MasterDeeJay

noname Geforce2 Mx400 - Ez volt az az időszak amikor elképesztően sok gyártó volt és brutál szar minőségeket sikerült összehozni a noname gyártóknál. A kártya ramhibás lett zöld színben szemetelt. Garanciába cserélték. húzva nem volt, hűtése az akkori kornak megfelelő papírvékony borda és 4cm-es darálós venti. Paszta? Azt sem tudtam mi az...

Leadtek A400 (6800GT) - ramhibás lett, pedig csak az ultra szintjére húztam fel, hűtése megfelelő volt. Számomra érthetetlen miért ment tönkre, tényleg csak minimálisan volt húzva. Pasztázva nem volt.

Inno 8800Gt Nem referencia hanem a fekete laposhűtős - Ez sem a minőségéről volt híres, a ramokra pont nem ért rá a borda, szegény csak simán nem adott képet windows betöltés után. Sütés után még ment egy darabig aztán vége lett. Húzva nem volt halála elött egy évvel sem. Pasztázva volt és zalman VF900 hűtést+ramsüniket kapott még az elején.

Sapphire HD4850 referencia - sikerült ebből is kifogni egy gyenge hűtésűt. Egyslotos kártya gyárilag üvöltő hűtés, 80-90 fokon ment és lassulgatott. Ugyan nálam nem halt meg de később másnál igen. Húzva nem volt, nem is lehetett ilyen hűtéssel. Pasztázva volt.

Szóval tapasztalatom az hogy a hűtésen sok múlik, és nem szabad azon spórolni mivel a gyártók képesek rá hogy szándékosan annyira gyenge hűtést rakjanak rá ami miatt az élettartamuk csökken.

Gépházaim mindíg jól szellőzőek voltak.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#20) #16939776 válasza MasterDeeJay (#19) üzenetére


#16939776
törölt tag

Igyekezni kellett olyan kártyát venni, amin nem túlfeszelt olcsó ramok voltak, amik így kicsit alacsonyabb órajelen is többet fogyasztottak, és melegedtek mint a márkás, feljebb binnelt társaik.. Ugyan látszatra bírták az óraelemelést, de könnyen összefosták magukat.

Emlékeim szerint a modul jelzéséből és a mért tápfeszültségét összevetve nagyon pontosan be lehetett lőni hogy "meddig megy".

GPU-nál nagy szórás volt, egyszerre vásárolt VGA-ból volt amelyik alig melegedett és "ment", volt amelyik alap órajelen is köhögött mert kevés volt a rajta lévő táp által szolgáltatott áram neki, de éppen nem hibázott, ki se cserélték.

[ Szerkesztve ]

(#21) Bobó_20


Bobó_20
aktív tag

Egyetlen VGA halt meg nálam, mondjuk használtan vettem.

MSI R78702GD5TOC (meg van még egyébként, csak driver telepítés után nem ad képet, szemetelni se szemetel)

Előtte pár nappal valami kilőtte az Afterburnert és elment 120 fokig (lövésem sincs miért), extra fájó pont, hogy folyamatosan pormentes a gépház és rendesen szellőzik is.

Halál oka: túlmelegedés

[ Szerkesztve ]

(#22) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Röviden vannak eleve azok a vga-k amiknėl gyakori a halál. G80-ak, 68xx szėria, 7850 szėria(volt mind) . Bár fura mód 3 6850em is volt de egyik se halt be. Bár igazából sokat se volt nálam. Talán a hőtágulást nem igazán szeretik, vagyis egyszer 30 fokos utána meg 80-90.Mai kariknál ritkábban fordul elő. Mondjuk a 1060 ės most a 1070-em is kiegyensúlyozottan melegszik ha lehet ezt mondani, na meg a technika is fejlődik ha picit is.

[ Szerkesztve ]

(#23) prolad


prolad
őstag

Egyetlen asztali VGA halt meg nálam, egy régi ati 9600, megsült teljesen. Meg volt egy nvidia 7600 valami (gt/gs ??), amitől meghülyült a gép és időnként nem bootolt. Újabb kártyák már jók voltak, ati 4650 8 évet ment el érdemi takarítás nélkül rosszul szellőző házban sok játékkal (már amit elbírt), rx480 kiváló kártya volt, csak elvitték a bányászok, mostani palit kalmx 1050ti meg legorsszabb esetben megfázik, mert egy venti segít a hőt terelni :D
Notebookban volt egy 750m, ami 2 év alatt kétszer elhalálozott (komplett alaplapcsere kellett, nem biztos, hogy a VGA volt az oka).

(#24) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Sapphire Radeon X1950XT 512 MB

Használtan vettem 2007 nyarán, tökéletes állapotban. A következő nyáron azt vettem észre, hogy hangos mint állat. Nézem a hőmérsékletet, 105 fok. Hú vazze! Kiszedtem, a blower típusú hűtő kivehető nyílásán filccé égett porréteg. Kiszedtem, mindjárt 75-80 fok lett a max. Fél évre ra jöttek az artifactek (vicces a "kamu" fal megjelenése rally játék közben... ja nem, nem vicces :D), aztán 1 hónapra rá el is hunyt, csak 2D képet adott. Egyértelműen a túlmelegedés okozta a halálát szerintem, a blower hűtők érzékenyek erre, nem is szeretem őket azóta.

Szerk.: Egy ellenpélda. Van egy Sapphire Radeon 9100-am (8500 LE szint kb). Na az 2,5 évig ment a gépemben, utána a hugoméban még vagy 6-ot. Kb 4 év után lehalt a ventije, állt, de így is mentek vele még az egyszerűbb játékok. Aztán anyámék netezős gépében is ment még 3 évet és utána is csak az AGP platform leváltása miatt szedtem ki. Azóta is a fiókban pihen a nagy túlélő. :)

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#25) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Inno3D Geforce 2 MX400
- halál oka: zárlatos alaplap (Pentium III)

Inno3D "Tornado" Geforce FX5500 256MB (passzív!!)
- halál oka: túlmelegedés (ki gondolta volna)

Radeon 9550 256MB
- halál oka: OC-t követő memória hiba (9700-ként járattam szegényt, tán egy hónapig bírta)

Geforce 7800GT
- halál oka: menni ment, csak masszív terhelés alatt csíkozott

Sapphire Radeon HD3650
- halál oka: túlmelegedés (nyáron), TKO

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#26) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Asus Radeon HD7770-1GD5

Hibajelenség: Hibás képmegjelenítés, kis piros pöttyök a BIOS-ban és Linux alatt, a Windows be se bootol.
Hibaok: Feltételezhetően túlmelegedett, mert elkoszolódott a hűtő és mindig pont holnap akartam kitakarítani. :D

(#27) Dr. Romano válasza Zicokuka (#22) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Igen a sok nagy hőtágulás/lehűlés ciklus a flipchipeket megöli. Anno a xbox 360 ring of death-jét is ez okozta, ezért jöttek rá a hűtőmodok hogy a gép kikapcsolása után is még jár 5-10 percig a venti.
Mondjuk én a mai napig így használom a gépet. Ha pl játszom utána nem lövöm le egyből a gépet, hagyom még hadd menjen pár percet, addig ránézek a levelekre stb...

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#28) Ry0K3N


Ry0K3N
senior tag

Nekem csak 1 kártyám halt meg egy HD7870 Gigabyte. Utolérte a driver után fekete képernyő típushiba.

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#29) Bobó_20 válasza Ry0K3N (#28) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

kár érte kiváló ügynök volt

(#30) Stonerice


Stonerice
őstag

Minap megérkezett az Accelero Twin turbo II :DDD
Főőpattintottam a GTX 970-re oszt minden zsír :P
Na jó nem fejezem be ennyivel!
Friss vga-k is fel vannak tűntetve a manuáljában. RX 580 és GTX 1080 stb..
3 féle távtartótól kicsit tartottam. 2,5mm-es szemre kicsit távolinak tűnt a nyák és a borda talpa közötti helyre.
Behúztam csavarral a hézagkülönbséget. Aztán majd az idő eldönti hogy jól gondolta e a manual..

Ramsüniken kellett variálni. GPU alatt és felett már csak kisebb sün fért el. VRM mellé húztam egy ragasztócsíkot a javaslat alapján... VRM re pedig a négyzet alakú sünöket raktam.

YT videók alapján érdekesnek tartom hogy GTX 1060 asokon semmiféle gyári VRM hűtés sincs a levegőközegen kívül.

Eredmények a következők! Gyári és maszek hűtővel is 68-76 fokos volt a GPU attól függően hogy milyen évszak volt , illetve levettem-e az oldalát a gépháznak.
Vicces hogy ezt is Twin Turbonak nevezi a Gigabyte :DDD

Szóval a másik Twin Turbo az Arctic -tól (250W) teljesítménye 26 fokos szobában levett gépház oldallal 1200-1300 rpm mellett 49 -50 fokra áll be. Nyák hátoldala ilyen lassú légkavarás mellett a vrm túloldalán 92Cˇ Ugyanez max RPM (2000) mellett pedig 83Cˇ . A gpu ezesetben 46 Cˇ
Ezt arra alapozom amennyire oda tudtam dugni a toronyhűtőtől a lézeres hőmérőm egy mérés erejéig.

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.