Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A VGA javítása házilag.

Leszerelsz a kártyáról mindent, amit lehet.
Beizzítod a konyhai sütőt kb. 180 fokra, légkeverés mellett.
Felfüggeszted a kártyát a sütőrácsra, két ponton, valami kötegelő fémdróttal. Úgy hogy a legfelső állásba betolva a rácsot ne érjen le a sütő aljára.

Betolod a kártyát, 2-3 percre a sütőbe. A műanyagnak nem szabad megfolynia.
Ha kihűl a kártya, össze szereled és kipróbálod.
Ha megy, akkor időlegesen javítva a kártya. Ha nem akkor alkatrésznek eladó.

Ennyi, meg egy adag fagyi.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2) Freiherr


Freiherr
őstag

Alpári mocskosság az eljárás erkölcsileg a következő vevőre nézve.

XXX

(#3) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Sajnos nehéz is kiszűrni,a módszer mükszik.Bár ha az ember beleírja hogy mi volt a kari storyja akkor még okés.Persze jóval normál ár alatt érdemes beleugrani,mert nagyrészt megadják magukat.

(#4) Klaus Duran válasza Freiherr (#2) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Biznisz / kapitalizmus.
Gerinc az már nagy luxus / elvi kérdés.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#5) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

Előbb utóbb ráveszem magam, hogy feldobjam apróra a kiszuperált reflow kemencém. Kíváncsi vagyok kik érdeklődnének, és a vevő elkezdene -e árulni javított kártyákat :D

...csak én vagyok helikopter?

(#6) Redneck


Redneck
veterán

Az ilyen házi javítások nagy része lutri. Vagy megy, vagy nem. Ami nem, az megy apróra, ilyen egyszerű.
Véleményes, azzal pedig semmi gond hogy leírtad. :N

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7) Stonerice


Stonerice
őstag

Egy külföldi bga forrasztással foglalkozó személy youtube csatornán , mintha azt mondta volna (szerény angol nyelvismeretemmel :DDD ) hogy kamu az egész dolog. Ha elromlik egy ilyen nyákon alapuló alkatrész az többnyire nem a forrasztás hibája, hanem a chippé!
Gondolom ezért keresettebb a még működő, de hibás képmegjelenítéssel bíró eszköz!

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#8) Hieronymus válasza Stonerice (#7) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A történet az NVIDIA GF8xxx sorozatával kezdődőt. Akkor cserélték le forrasztási technológiát, egy környezetbarátabb változatra. Sajnos hiba csúszott a technológia váltásába és nagyjából az össze kártya forrasztási hibás lett, idővel.
Ennek a javítására a reball volt a megoldás. Ennek a házi változata a konyhai sütő.
Van egy hibás gf8600 kártyám és megsütöttem, jó lett. Évek óta nem volt gépben, szóval biztosan jó. :DDD

Lehet rá licitálni, de csak komoly érdeklődőket várok :DD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#9) Klaus Duran válasza Hieronymus (#8) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Csere egy GT610-re? Mikor kivettem még működöt. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10) Stonerice válasza Hieronymus (#8) üzenetére


Stonerice
őstag

Nemrég szereztem én is egy HD7850 et csak a hűtés miatt...
Pár hónapja van már lézeres hőmérőm is! Talán majd megpróbálom megsütni 180fok környékén :)
De a logika azt diktálja nem lenne szabad hamar kivenni mert a gyors lehűlés miatt újra megrepedhetnek a forrpontok..
Haverral régen sütöttünk vga-t Valami ócska GT 7600 lehetett! Elsőre jobb lett utána egyre rondább képet adott!

Van gyerekkoromból egy régi tapasztalatom! Úgysem fogjátok elhinni. ;] Elvileg memóriahibás lehetett! Torzított minden. Eagle Geforce 4 MX400 as volt. Játszani csak 2x AAval tudtam . Ez eléggé megfogta szegény P2-es gépemet. De így legalább láttam hogy játszom :DDD . Még ha szaggat is mint a #@&^°˘^˘°

Egyszer poénból a regeditben elkezdtem átírni a vga memória méretével kapcsolatos számokat 64 megát akartam 256mb- ra feltüntetni.. Kb 2006 ban lehetett :D Azt se tudtam mia az az internet.
Aztánb addig addig írtam az értékeket amíg meg nem untam. Gépet kikapcsoltam, majd a legközelebbi restartal már nem láttam képhibákat az asztalon sem. Játékban is csak úg darálta a kicsike az fps-eket kikapcsolt AA-val. Akkor nem tudtam ezt mire vélni. Azt gondoltam talán megjavult magától! Ennek örömére pár kör játék után neki is fogtam egy windows újrahúzásnak, hogy megbizinyosodjak arról hogy a vga megjavult?! Vagy mi a fene :F . Sajnos ugyanolyan rossz volt. Utána soha többé nem sikerült a fentieket elérnem vele. Egyszerűen csak mákom volt.

Mai fejjel... talán kihathatott a memóriacímzésre.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#11) Sethdobaloah válasza Stonerice (#10) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

180 fokon ne süsd, csak rosszabb lesz. Minden forrasztópasztának (mióta kötelező az ólommentes gyártás) amivel konzumer cuccot gyártanak 200 fok felett van az olvadáspontja.
A hűlésben meg igazad van, kb 6 fok per másodperc amit kb bárminek ki kell bírnia.

...csak én vagyok helikopter?

(#12) 8th


8th
addikt

"Mit gondoltok erről?!" Jó messzire kell kerülni az ilyet. A tákoló művész-bűvész sufniszervizes hülye gyerekektől mentsen meg az isten mindenkit. Meg a sütőben kártyát sütögető eladóktól. Pöcsére lépve kéne hanyatt lökni mindet.

(#13) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Neten láttam hasonló hirdetést. Ilyesmi volt a szöveg:

Kóbor kutyát/macskát vásárolok. 500 Ft/kg.
Ugyanitt házi kolbász eladó, 1200 Ft/kg.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#14) Hieronymus válasza icemad (#13) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

200 Ft/kg vételár fölött, ráfizetés a történet. :DD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.