Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) CPT.Pirk válasza Chaser (#99) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

2020 februárban estél át rajta. Ez azt jelenti, hogy antitestes védettséged már szinte biztosan nincs. A sejtes immunválaszt kellene neked méretni, azt kevés helyen csinálják de Pesten pont lehet.
Mérés nélkül nem tudhatod, hogy kialakult-e a hosszú távú védettség. Ha nem és most beszopod, akkor egy sokkal rosszabb variánst fogsz megkapni, mint amit anno elkaptál.

Kolondrum:
Érdekes amit írsz, de nem tudom hová tenni ezeket a megmagyarázhatatlan tüneteket. A saját ismeretségemben csaknem mindenki oltott, meg a környezetük is de senkinek semmi baja nem lett az oltástól.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#102) Chaser válasza CPT.Pirk (#101) üzenetére


Chaser
titán

tegnap óta már nem a pesti faluban lakom ( : aztán a közeljövőben lehet megint ott leszek
mondasz valamit, de ha jól sejtem durván megerősödött az immunrendszerem, tényleg semmi nem volt azóta
és a rengeteg verzió közül melyiket érdemes beadatni? ebben is megoszló vélemények vannak mindenhol

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#103) buherton válasza CPT.Pirk (#101) üzenetére


buherton
őstag

Személy nem értem ezeket az antitest meg egyéb méricskéléseket. Gondolom ezek ráadásul fizetősek is.

Nem egyszerűbb - ráadásul most regisztráció nélkül - elmenni ingyenesen oltatni?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#104) Chaser válasza buherton (#103) üzenetére


Chaser
titán

egyszerűbb lenne ha nem lenne annyi vakcina
meg ha nem tudnék róla hogy ismerősi körben van akinél két oltás sem adott semmi védelmet - elvileg -
emellett durvább mellékhatás meg bármelyiknél előfordulhat nyilván, gyógyszert is csak akkor szedek ha nagyon muszáj

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#105) Gargouille válasza Chaser (#102) üzenetére


Gargouille
őstag

"ha jól sejtem durván megerősödött az immunrendszerem, tényleg semmi nem volt azóta"

Sajnos ez nem feltétlenül jó hír neked (ha így van), mivel ebben a betegségben ez egy eléggé kétélű fegyver, ugyanis a covid fertőzés lényegében egy heves immunreakciót indít be és ez a citokinviharnak nevezett immunreakció az, amitől a súlyos állapot beáll. Vagyis ha nagyon egyszerűen akar fogalmazni az ember, akkor a saját (megerősödött) immunrendszered öli meg a testedet a covid betegség során.

Azt gondolom, hogy sokkal több félnivaló van a betegségtől (ami naponta tömegesen visz el sok embert és amúgy bizonyítottan maradandó károsodásokat - mellékhatásokat - hagy maga után sok gyógyult esetében is), mint a védőoltás esetleges mellékhatásaitól. Én csütörtökön kaptam a 3-ik oltást, Pfizer volt mind a három és nem volt semmilyen mellékhatás. Picit mintha másnapos lettem volna következő nap, de ezen túl semmi.

Szerintem nyugodtan oltasd be magad, most már nem pilot user leszel, bőven van elég tapasztalat az oltásról, biztonságos.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#106) Chaser válasza Gargouille (#105) üzenetére


Chaser
titán

mondasz valamit, átgondolom

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#107) buherton válasza Chaser (#104) üzenetére


buherton
őstag

Ne az legyen már a probléma, hogy több vakcina közül lehet választani. :DDD

Elég konteósnak hangzik ez a nem adott védelmet két oltás sem duma.

Igen, lehetnek oltási reakciók. Ha pénteken kéred, akkor szinte biztos, hogy a munkából sem esel ki. Személy szerint a harmadikként Janssen után másnap bementem az irodába.

Gyógyszert pedig szimplán nem kell bevenni, úgyis hamar el fog múlni.

Nincs azzal semmi gond, hogy ha nem akarsz oltást, de akkor ne gyere ilyen kamu dumával, mert az oltáspártiak darabokra szednek. Senkinek nem kell megmagyarázni, hogy miért nem. Ha nem akarsz, akkor nem akarsz és pont.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#108) Chaser válasza buherton (#107) üzenetére


Chaser
titán

nem az a probléma hogy több közül lehet, hanem hogy nem mind jó és erről is megoszlanak a vélemények bárhol nézem
abban mi a konteó hogy egy cégnél tesztelték az alkalmazottakat, és volt akinél két oltás után sem mutatott ki semmilyen védettséget a teszt?
ha nem gondolkodnék az oltáson akkor talán nem is érdeklődnék

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#109) Hieronymus válasza Chaser (#102) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"ha jól sejtem durván megerősödött az immunrendszerem, tényleg semmi nem volt azóta.."

A legjobb hasonlat, ha az immunrendszert akkumulátorhoz hasonlítod.
A gyógyulás vagy immunizálás után magas az antitest szint. Az immunrendszer fel van még készülve az újabb támadásra. Aztán a felkészültségi szint lassan de folyamatosan csökken a felkészültségi szint. Úgy "merül le", mint egy feltöltött, de nem használt autó akkumulátor.
Nagyjából fél év után már kritikus a reakció idő egyeseknél. Tünetes lehet egy újabb fertőzés. Rosszabb esetben komolyabb tünetekkel.
Most jön az afrikai változat. Agresszívebb a mostaninál.

A problémát a betegség kialakulása után szedhető gyógyszerek oldhatnák meg. De ma még nincs engedélyezett gyógyszer.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#110) CPT.Pirk válasza Chaser (#104) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nincs 100%-os oltás, soha nem is lesz. Egy influenza oltás hatásossága 50-60% körül van (nem vicc, utánanéztem), ehhez képest az orosz és a nyugati oltások 90% körül. Szóval bármelyiket nyugodtan.

buherton: így van. De ettől még megvizsgáltathatja magát...

A régi SARS és MERS fertőzésből kigyógyultaknál még ennyi év után is megvannak az emlékező sejtek és úgy néz ki a kutatások alapján, hogy ez megvédte őket a covidtól is. Azt hiszem a briteknél volt egy kutatás nem rég erről, volt 1-2 ember aki nem kapta el a covidot miközben körülöttük mindenkin átment és akkor fedezték fel az összefüggést a korábbi fertőzéssel.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#111) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Tegnap beadattam az első Modernát. Kis sajgás az oltás helyénél, és nyomottság. Menten elalszom, pedig eleget aludtam.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#112) CPT.Pirk válasza Algieba (#111) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az új firmware telepítéséhez újra kell indítani a rendszert. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#113) Polllen válasza buherton (#83) üzenetére


Polllen
nagyúr

És vissza is értünk oda, hogy nem is az egészről volt szó. :DDD Na mindegy.

5w40
Ott valami félrement az oltásnál, mert a Pifzer-Biontech részben német. Azokat a hangokat is kellene hallanod, igaz az a kisebbik része, lehet túl halk... :DDD

Chaser
Az ismeretségi körömben biztosan van 30-40 oltott ember, aki hivatalosan elkapta a covid-t a 2. oltás után valamikor, de szerencsére egyiknél sem volt influenza szerű tüneteknél súlyosabb. Van akinek tünete sem volt, de rendszeresen tesztelik. 20-50-s korosztály. Az ellen, hogy elkapd, nincs 100%-s védelem. Az ellen se, hogy lélegeztető gépre kerülj, DE ez utóbbinak minimális lesz az esélye oltás után.

Mérlegeld, hogy esetleg 1-2 napos kellemetlenség elkerülése miatt kockáztatod, hogy te leszel az 1000-ből az az egy a korosztályodban, akinél a covid beüt és kórház lesz a vége.
Persze jogos a kérdés, egyszer már túl estél rajta különösebb gond nélkül, akkor miért lenne súlyosabb most?
A vírus megváltozott, az egészségi állapotod nem biztos, hogy ugyanolyan, mint anno.
Nincs semmi biztosíték arra, hogy másodikra is simán megúszod az éppen aktuális omitron plusz delta béta 21-s variánst.

A te döntésed, de az oltás mellékhatása - jelenleg - eltörpül amellett, amit a covid tud az emberek szervezetével tenni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#114) buherton válasza Chaser (#108) üzenetére


buherton
őstag

Az oltás hatékonyságán korábban senki nem akadt fenn. Se a BCG-nél, se a pertussis-nál, se a többi ragályos és egyébként veszélyes betegségnél. Miért most érdekli az embereket? WTF?! Maradéktalanul egyetértek tán Merkely véleményével, hogy az a legjobb oltás, ami a karban van.

És akkor mi van, ha egy random embernél a tesztek alapján nincs védettsége? Nem mész oltásra emiatt? Egyáltalán hogy került elő, mint szempont?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#115) buherton válasza CPT.Pirk (#110) üzenetére


buherton
őstag

Nem tudok én sem mást írni, hogy így van, mehet azon úton is.

Amit nem értek, hogy minek?! Ha elmegy egy ilyen tesztre, akkor időpontfoglalás, pénz, idő, utazás, egy tesztért, ami után vagy nem csinál semmit, vagy újabb időpontfoglalás, idő, utazás az oltópontra. De ha nem is rögtön kellene mennie, végül csak elkerül az oltópontra. Szóval dupla szívás és végtelenszer - tekintve, hogy a másik 0 HUF-ba kerül - több pénz.

Ezzel szemben, ha rögtön oltásra megy, akkor időpontfoglalás, idő és utazás megy el. Ennél egyszerűbben nem lehet megoldani ezt a szituációt.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#116) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Sose voltam oltásellenes. Az akciós héten minden van, így reméltem, hogy sima ügy lesz a Moderna beszerzése. Az volt. És pont tegnap volt a temetése egy makkegészséges 30-as férfinak helyben, akit két hét alatt kicsinált a Covid. :( Ő tényleg életerős ember volt. Csak fogékony erre a kis dögre. És egy oltása se volt. A saját jól felfogott érdekemben szinte repültem az oltópontra. Le a kalappal az egészségügyi dolgozók előtt. Mondtam is nekik, hogy többet érdemelnétek ezért a sok szarért, aminek ki vagytok téve. A doktornő napok óta reggel hattól este tizenegyig dolgozik az oltóponton. Ideje lenne a Covidnak észhez térítenie az embereket. Ostoba és kizsákmányoló módon létezünk, inkább vegetálunk. Mindjárt megpukkadok, amúgy Algiebásan, ahogy szoktam...

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#117) Chaser válasza Polllen (#113) üzenetére


Chaser
titán

nem különösebb gond nélkül estem át rajta, majdnem belehaltam magam
de ugye akkor még fasorban sem volt egy világjárvány kikommunikálása, orvoshoz nagyon ritkán járok, kopp-kopp nagy átlagban egészséges vagyok - most belegondolva háziorvosom sincs perpill, aki volt már nem praktizál meg amúgyis pár faluval arrébb lakom -
de ezt benyeltem rendesen, 2 hét volt legalább, magas láz, étvágytalanság, sokszor alig kaptam levegőt, soha nem volt előtte ilyen
miután kikommunikálták egyből tudtam mit sikerült elkapni, ahogy hozzám hasonlóan sokan mások is elkapták
amitől tartok, hogy több év egy vakcina kifejlesztése meg tesztelése, fene tudja majd esetleg 5 év múlva mi derül ki mi siklott félre ami csak akkor jelentkezik - persze lehet semmi -

buherton
ez csak amolyan "érdekesség", teljesen mindegy hogy random ember és személyesen nem ismerem
édsanyám' már hármat kapott, talán modernát, nála lett védettség - ő komolyabb tesztet kapott laborban, igen, fizetős volt, de valahogy nyugodtabb lettem utána -
de mint mondtam gondolkodom rajta, már néztem hol/hogy lehet menni jövő héten

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#118) UnA válasza buherton (#114) üzenetére


UnA
Korrektor

"És akkor mi van, ha egy random embernél a tesztek alapján nincs védettsége?"

És akkor mi van, ha egy random embernél a fertőzéssel szemben nincs védettsége az oltás után? ;)

Ott a hiba az érvelésedben, hogy bevált módszereket hozol ide, ez erre az oltásra nem igaz. Persze lehet benne hinni, vagy akár tagadni, de itthon elég nehéz a helyzeted, mert nem adnak ki valós információkat a fertőzés helyzetéről: kor, nem, oltás, betegség súlyossága, stb.

Csak véletlenszerűen választottam egy országot, nézd meg ezt: [link]

(#119) Chaser válasza UnA (#118) üzenetére


Chaser
titán

így van, pontosan, vagy "hat" vagy nem, ha meg nem és az ember nem ellenőrizeti nagy karrier volt
meg ugye én mindig azt láttam mennyi idő egy vakcina kifejlesztése meg tesztelése, most meg ez az idő nagyon lerövidült, és ki mondja meg 100%-ra hogy 5 év után pl nem fog galibát okozni?
na ilyenekért hezitálok, nem az "antennáktól" félek ( :
az csak egy érdekes adalék nálunk, hogy "elfelejtik" közölni milyen számban van nagyon komoly baj

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#120) CPT.Pirk válasza Chaser (#119) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Átment ugyanazon a tesztelésen, mint pl. az évenkénti influenza oltások. Nem marad meg semmi az oltásból pár nappal a beadás után, az mRNS egyébként is gyorsan szétesik.

Ha amiatt aggódsz, hogy 5 év múlva mi lesz, akkor pl:
-ne igyál kólát
-ne dohányozz
-ne egyél bolti parizert
-ne igyál olcsó töményet
-ne egyél gyors kaját
-ne igyál cukros üdítőket
-mozogj többet
...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#121) Chaser válasza CPT.Pirk (#120) üzenetére


Chaser
titán

a felsoroltakból kb kettő vonatkozik rám
hát aszem' meggyőztetek, már csak azt kellene kitalálni melyiket
sokan mondták van egy kis oroszos beütésem, a sputnik kellene nekem ? :d bár mióta láttam az ilyen című orosz filmet, azt valahogy nem akaródzik elméletben sem beadatni ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#122) CPT.Pirk válasza Chaser (#121) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah azt én is láttam. :) Helyette gondolj arra, hogy Putyin ereje benne van! :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#123) Chaser válasza CPT.Pirk (#122) üzenetére


Chaser
titán

jaja, és még a sötét énem is előbújhat ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#124) buherton válasza UnA (#118) üzenetére


buherton
őstag

Úgy kezelik ezt a COVID oltást, mint valami nem is tudom mi lenne. Ez egy oltás a többi mellett. Se több, se kevesebb. Jó, azért annyival több, hogy itt jogi vonzatai is vannak, hogy valaki oltott - pontosabban jogi szempontból védettnek van nyilvánítva - vagy sem. Mondjuk a kötelezőnek is vannak jogi vonzatai, de ez egy más kérdés.

És akkor mi van, ha egy random embernél a fertőzéssel szemben nincs védettsége az oltás után?

Mi lenne? Semmi! Ha azért nem verik a tamtamot, mert a rubeola, varicella, difteria, stb. ellen nem 100%-os a védelem, akkor miért pont a COVID oltásra verik a nyálukat?

A Pfizer vakcinája megkapta a teljes körő engedélyt, amivel beállt a többi oltás közé. Már semmilyen különlegessége nincs a többi oltással szemben.

A politikának ehhez semmi köze.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#125) Gargouille válasza UnA (#118) üzenetére


Gargouille
őstag

"Persze lehet benne hinni, vagy akár tagadni, de itthon elég nehéz a helyzeted, mert nem adnak ki valós információkat a fertőzés helyzetéről: kor, nem, oltás, betegség súlyossága, stb.
Csak véletlenszerűen választottam egy országot, nézd meg ezt: [link]"

Mivel ugyanaz a vírus fertőz itt is és ugyanazokkal az oltásokkal oltanak mint a többi országban, így más országok adataiból is pontosan ugyanúgy le tudod vonni a helyes következtetéseket az oltással kapcsolatban. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#126) Steve_Brown válasza Chaser (#94) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Hidd el, hogy semmilyen védelmed nincs a jelenlegi vírus ellen. Az egybehangzó orvosi vélemény az,(vakcinainfó - orvos válaszol facebook csoportban olvastam) hogy aki 2 vakcinát több mint fél éve kapta nem számolhat vele a negyedik hullámban.

(#127) UnA válasza Gargouille (#125) üzenetére


UnA
Korrektor

"így más országok adataiból is pontosan ugyanúgy le tudod vonni a helyes következtetéseket az oltással kapcsolatban."

Ez nagyon szép elmélet, de ezzel szemben a magyarok vezető helyen szerepelnek sokféle tünet és krónikus betegség szempontjából (elhízás, stb.), ezért én továbbra is helyesnek tartanám a korrekt tájékoztatást.

(#128) Gargouille válasza UnA (#127) üzenetére


Gargouille
őstag

Persze, ebben teljesen egyetértek veled, a pontos tájékoztatás valóban alapvető kellene, hogy legyen. Csupán arra céloztam, hogy ha tényleg az információ fontos és nem csak kifogást keres az ember, akkor azért van sok információ már, amikre támaszkodva azért nem nehéz dönteni. Józan érv az oltás ellen sokkal kevesebb van, mint mellette.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#129) Hieronymus válasza UnA (#127) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az oltás hatékonyságát vagy hatásosságát nem befolyásolják a meglévő alap betegségek.

Ezért kapták az első körben az oltást, a krónikus betegek és az idősek valamint a gondozóik korábban, mint az "egészségesek".
Egyetlen védőoltás sem tudja megakadályozni, hogy a vírus bekerüljön az oltott személybe. Arra a szkafander alkalmas.
Az oltás "csak" annyit segít, hogy optimális esetben tünet nélkül küzdje le az immunrendszer a fertőzést.
Kevésbé optimális esetben a tünetek okán, akár kórházba is kerülhet a beteg. Ez esetben a betegnek elhanyagolható mértékben kell felkészülnie arra az esetre, hogy a saját lába helyett, tepsiben fogja elhagyni a helyet.

Azt gondolom, a félévenkénti oltásismétlés sokkal jobb kilátást biztosít, mint a betegszoba plafonja, a lélegeztetőgép zúgása mellett.
Úgy tűnik ettől a járványtól nem fogunk megszabadulni a következő egy - másfél évben. Az oltakozni nem akarok az egyik oldalon, az oltottak a másik oldalon fáradtak bele a helyzetbe.
A helyzet csak akkor fog javulni, ha hatékony gyógyszer lesz a kialakult betegség kezelésre.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#130) Chaser válasza Steve_Brown (#126) üzenetére


Chaser
titán

lehet úgy van, nem vagyok orvos

Hieronymus
vírus ellen van gyógyszer egyáltalán? amennyire rémlik ha vírusos betegségem volt arra nem kaptam gyógyszert, max lázcsillapítót

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#131) #81556480


#81556480
törölt tag

Én nem nagyon foglalkozok a témával, be vagyok oltva, inkább immunerősítést csinálok , vitaminokat szedek meg ilyenek ( koncertre nem járok, közösségbe se, csak nagyon szűk társaságba) , de persze én is unom már a dolgot, de a lehetőségekhez képest jól megvagyok.

Tehát érdekességképpen leírom mit nem értek:

Hogy lehet kb ugyanannyi halálozás most mikor már több mint 6 millió ember be van oltva, mint mikor egy éve még senki nem volt? Vagy csak akkor van értelme az oltásnak ha mindenki be lenne, akkor miért nem teszik kötelezővé? Ha kötelező lesz ( mondjuk nálunk még nem, de a labor ausztriában igen) és ugyanúgy halni fognak az emberek akkor mi lesz ? ( ez számomra a legérdekesebb kérdés, meg hogy a mai okoskodós fészbuk világban mivel fog járni a kötelező oltás - polgárháború)

5 millió beoltottnál levettük a maszkot , 6 nál meg fel :F

Egyáltalán miért kell maszkot hordani?
Ebben a kérdésben nálam nem áll meg az az érvelés hogy " hát ha minimálisan is, vagy kicsit is véd akkor van értelme" mert akkot a gázálarcot vagy a teljes vegyvédelmi ruhát kellene kötelezővé tenni. Nem látszik semmiféle számokon a maszkhordás eredményessége.

Én csak a maszkozást unom főleg, meg jónéhány indokolatlan hétköznapi intézkedést amikben nem hiszek.
Kamionsofőrként elmegyek németországban egy céghez, bemegyek és csak nekem kell maszkot felvenni, vagy takarodhatok a faszba :(( A munkám amúgy is elég komfortzónán kívüli, de annyi de annyi értelmetlen szopatásnak lettünk kitéve hogy igazán szörnyű lett az élet benne ( bezárták rengeteg helyen a zuhanyzókat a koronavírus járványra hivatkozva. -???- hogy mi? Amikor a legjobban kellene figyelni a tisztálkkodásra és a higiéniára, olyankor tiltják meg :D ) . Szerencsére októbertől januárig szüneteltetem a munkám, ami most nyugaton megy a kamionosokkal az katasztrófa. Nem vesznek át árut oltatlan embertől meg ilyenek :(( Van időm átgondolni hogy hogyan tovább.

Na okosítsatok ki ;] Tesóm meg a férje mikrobiológus doktor, okosítottak már ők is eleget, mindenki be van oltva, nem vagyunk oltásellenesek, nem is látok benne semmi összeesküvéselméletet. Az meg hogy vakcinagyártók gazdagodtak, hát ez van, kapitalizmus velejárója ;]

(#132) Chaser válasza #81556480 (#131) üzenetére


Chaser
titán

masznak egy értelmét látom
sok gyönyörű ember van aki mikor tüsszent annyira nem képes hogy a szája elé tegye a kezét és megy minden a vakvilágba...no meg a néhány m-es körzetben levő emberekre
a maszk legalább ezen "tompít"
vagy tompítana, ha az emberek felénél nem lenne lehúzva orr alá
nemrég eü-i helyen - állatorvos -, nem lehet bemenni csak maszkkal, nem mehet be csak egy gazdi, bemenve azt láttam több orvoson nincs is fenn egyáltalán, másik részénél lehúzva, a maradéknál normálisan feltéve, na pfffff

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#133) CPT.Pirk válasza #81556480 (#131) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

2 dolog van.

10-ből kb. 6 ember oltott. Ebből a 6-ból 3 olyan, aki már nagyon korán kapta az oltást, (és) vagy idős létére a kínait adták neki. Nekik nem sok védelmük van, ha van még egyáltalán.
A felröppent hírek alapján a kórházi ápolt oltottak többnyire a kínait kapták.

A másik pedig, hogy a delta és a delta+ variáns is jóval fertőzőbb, mint a korábbi törzsek, rövidebb időt adnak a szervezetednek védekezésre.

A kötelezővé tétel meg bár jó megoldás lenne, jelenleg lehetetlen bevezetni. Az egész covid téma alatt folyamatosan mindent titkolnak a hatóságok, meg ilyen Nyunyó anyókat raknak a kamera elé,,. Ezek miatt a társadalom egy jelentős része teljesen hiteltelennek tart mindent, ami covid témában elhangzik. Ha itt most bevezetnék a kötelező oltást, akkor tömegtüntetések lennének belőle.

*a maszknak kevés értelme van úgy, hogy még rá sem szólnak arra, aki az orra alatt hordja.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#134) #55525888 válasza #81556480 (#131) üzenetére


#55525888
törölt tag

Ezt én se értem, hogyan lehet ugyanannyi, sőt TÖBB a napi halálozás, mint tavaly ilyenkor.

(#135) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

27yo, tegnap kaptam a június 22.-ei második Pfizer után a Moderna boostert - ahogy kell, full adagot cca 5 hónap után. Reggel óta KO... hőemelkedés, didergés, kar-hát-fejfájás, most már szar közérzet is. Legalább nem fáj mindenem mint a második Pfizertől, gondolom...

De inkább ez négyhavonta mint a Covid. 3 embert vesztett a családom idén.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#136) Parci válasza Chaser (#121) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kifejezetten nagyon jól szerepelnek az mrns oltások a korábban átesetteknél, maxi védelmet csinálnak

mellékhatásokban is sokkal jobbak, mint a vektorosak

kínai neked nem sokat ér, hiszen elölt helyett már élő vírussal is találkoztál

és feleségem egyik legjobb barátnője tavaszi, könnyed átesés után most két hétig lázas volt vele és minden baja volt

menj el és bökess be egy modernát vagy pfizert, és egy percig se aggódj. esetleg olyankor, amikor a másnap nincs dolgod és belefér, hogy pihenj.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#138) tboldi válasza Chaser (#130) üzenetére


tboldi
nagyúr

Favipiravirt és Remdesivirt használnak most a covid osztályokon kezelésre. Persze ezekhez alá kell írnia egy beleegyező nyilatkozatot a kedves páciensnek.

Amit anyum tapasztalatai szerint még a legnagyobb oltásellenesek is megtesznek gondolkodás nélkül. A vakcina nem kell, mert nem tudják, mi van benne, de ezt a kettőt meg elfogadják, mert akkor már komoly veszélyben érzik magukat, pedig ezeknek sem tudják az összetételét. :)

[ Szerkesztve ]

(#139) tboldi válasza CPT.Pirk (#133) üzenetére


tboldi
nagyúr

A felröppent hírek alapján a kórházi ápolt oltottak többnyire a kínait kapták.

Ezt nem tudom, illetve anyum nem tudja megerősíteni, se megcáfolni, ezt nem nagyon szokták megkérdezni (csak hogy kapott-e oltást avagy sem), viszont többnyire valami egészen mással mennek a sürgire (mondjuk combnyaktöréssel), aztán pozitív gyorsteszt után egyből a covid osztályra pattintják őket, még akkor is, ha a fertőzés miatt nem is érzik magukat rosszul.
Az oltatlanok zöme meg covidos tünetekkel, rosszabb esetben fulladással kerülnek oda.

[ Szerkesztve ]

(#140) tboldi válasza tboldi (#138) üzenetére


tboldi
nagyúr

Illetve van még olyan is, hogy Esbriet, és ezeken kívül gyógyultakból nyert vérplazmát is adnak a betegeknek.

[ Szerkesztve ]

(#141) Hieronymus válasza Chaser (#130) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"vírus ellen van gyógyszer egyáltalán?"

Van.
Pontosan az, amit az immunrendszer használ. A Pfizer's Paxlovid tűnik hatásosnak. 89% a betegség elleni hatékonysága az eddigi tesztek szerint. Az engedélyezése rövid időn belül várható.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#142) Hieronymus válasza #55525888 (#134) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ezt én se értem, hogyan lehet ugyanannyi, sőt TÖBB a napi halálozás, mint tavaly ilyenkor.

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/hungary/ nem ezt mutatja. Csak akkor emelkedik a tavalyi fölé, ha kimaradnak napok a statisztikából.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#143) stickermajom válasza tboldi (#138) üzenetére


stickermajom
addikt

Ráadásul a Favipiravirnak elég komoly mellékhatásai lehetnek az oltáshoz képest. Akkor inkább 1-2 nap láz meg levertség az utóbbi miatt, hogy várhatóan elkerüljem a gyógyszert..

(#144) #55525888 válasza Hieronymus (#142) üzenetére


#55525888
törölt tag

Tavaly nem emlékszem napi 130-150-re, most sokszor simán megvan. :F

[ Szerkesztve ]

(#145) Chaser válasza Parci (#136) üzenetére


Chaser
titán

az lesz :R édsanyám' modernát kapott, én is azt lövetek ha lehet
jaja, találkoztam élő vírussal, én túléltem, ő nem ;] de most biztos(abbra) megyek

tboldi
értem

mondjuk azt nem értem ha tényleg hatásos az oltás akkor mért nem teszik kötelezővé leginkább globálisan - másrészt meg értem -, de ez jgy matek alapján még sok évig elhúzódik és mindig erősebb lesz az anno eredeti víruska

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#146) Gargouille válasza #81556480 (#131) üzenetére


Gargouille
őstag

A maszkhordáshoz csak annyit, hogy ez cseppfertőzéssel, légúton terjedő vírus, tehát ha fizikai akadályt képezel ki- és bejövő légutak elé (maszk), akkor ezzel csökkented a lehetőségét annak, hogy a kilégzéssel vagy tüsszentéssel szanaszét köpd, illetve belégzéskor nagyobb eséllyel fog fennakadni a maszkon a mikroszkopikus csepp, amin a vírus utazik. Ha csak 20%-át "megfogja" már akkor is pont 20%-al előrébb vagyunk mint anélkül. Meg ha nem csak én hordom, hanem te is, akkor már összeadódnak a valószínűségek...

Nyilván a maszktól függ a hatékonyság, de még egy egyszerű textil maszk is kimutathatóan csökkenti a továbbfertőzés és a megfertőződés esélyét. Nem nullázza le, de csökkenti. És itt a maszkhordásnál is pontosan ez volt a cél, hogy csökkentsék, lassítsák a vírus terjedését. Önmagában nem ez állítja meg a járványt, de segít lassítani.

Szerintem egyébként egy teljesen vállalható "áldozat" ez, ha már egy ember életét megmentem vele (mert mondjuk nem fertőzöm meg), akkor már megérte a "kényelmetlenség".

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#147) CPT.Pirk válasza Gargouille (#146) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Penny-ben a pénztáros fél percenként lehúzta a maszkot, hogy köhögjön, rá a kezére... Na mondom az emberiség megérett a pusztulásra. :Y

tboldi: egyébként neki is alá kellett írnia a titoktartást? Hogy van ez mostanában?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#148) Chaser válasza CPT.Pirk (#147) üzenetére


Chaser
titán

látnád a bkv-n mi megy
most amikor visszahozták az elején mentem busszal, legtöbb ember már csak fellépre a buszra húzta volna fel a maszkot, holott ugye a megállóban is kötelező
szerencsétlen sofőr meg nem győzte nekik mondani hogy leszállás és húza fel ott a maszkot, egyik gyereket azt hittem tarkón vágom annyira prosztó volt vele
de mondtam rendelőben is a dokik eléggé lazán kezelték ezt a dolgot

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#149) CPT.Pirk válasza Chaser (#148) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah, Pest meg a BKV az egy más világ... Itt Pécsett jobb a helyzet. A megállóban nem kell maszk (annak szerintem nincs is sok értelme), a buszon meg 10-ből 7-8 ember helyesen hordja a maszkot és mindenki előre felveszi a maszkot még odakint. Nem szokott balhé lenni a buszon a maszkozásból.

Én továbbra is busszal járok melóba, véleményem szerint kell az immunrendszernek, hogy találkozzon mindenféle dologgal, a buszon meg megvan ez. :) A májusi covid-ot leszámítva egy náthát se igen szedtem össze mostanában.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#150) Polllen válasza Chaser (#117) üzenetére


Polllen
nagyúr

Akkor viszont nem tudom, mi tart még vissza az oltástól. A legdurvább dokumentált mellékhatás az Astránál meg a Pfizernél a vérrögképződés és ezt mutatta a statisztika idén szeptemberben:

Statisztikák szerint minden 10 millió Pfizer-t kapott emberre 143 ischaemiás stroke jut. Ez a Covid fertőzés után ez 1699. Az Astrazeneca után 10 millió beoltottnál 107 trombocitopénia és 66 vénás vérrögös esetet számoltak. Fertőzés után esetében ezek a számok 934-re és 12.614-re ugrottak..

A többi mellékhatás eltörpül attól, amit leírtál.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.