Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bibby


Bibby
addikt

Ki gondolta volna hogy a legjobb eredményt a legerősebb processzorok érik majd el... nem semmi, tényleg. :O :N

Azért gyengébb felbontásban és részletességben reméljük jóval kevesebbel is beéri, mert ez nem kimagasló eredmény egy viszonylag csúcs konfigtól.

Ελευθερια η θανατος

(#2) iSonic válasza Bibby (#1) üzenetére


iSonic
addikt

hát, azért nem rosszak ezek az eredmények, de még van mit csiszolni a teljes verzióig...

(#3) Domi_Jani


Domi_Jani
tag

Hát, én azt hittem h nem lesz ekkora gépigénye és röhögve megy majd a mostani konfigomon. Persze ahogy nézem a HD Ready felbontással nálam nem lesz gond, remélem...

[ Szerkesztve ]

A mi boltunkban mindenki örömet okoz nekünk. Egyesek azzal, hogy bejönnek, mások azzal, hogy kimennek.

(#4) hemaka


hemaka
nagyúr

Ez már így is simán menne. Gondolom a végleges még hoz pár +fps-t, nem gáz. :D

(#5) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Egy magon is simán játszható lesz, visszavett grafikával. Helyes. Ehhez a látványhoz csúnya lenne, ha négymagos kellene.

(#6) decibel válasza FoxiestFox (#5) üzenetére


decibel
aktív tag

Mi köze van a felbontásnak a cpu igényhez? Max akkor gyorsul ha reszelnek még a kódón.

"you are a monkey poo-poo"

(#7) Morden24


Morden24
nagyúr

Ennyi év alatt azért össze lehetett volna hozni egy 4CPU-s támogatást is... :U

Sectumsempra - For Enemies

(#8) Speeedfire válasza decibel (#6) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

meg drivert optimalizálnak meg enginet még és máris elmegy egy régebbi gépen is :C

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#9) FoxiestFox válasza decibel (#6) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Milyen felbontás, tosz?
A modellrészletesség, a fizika, meg a mittudomén mi minden, állítható lesz, gondolom.
Ugyanúgy ahogy a CNC3 is elszaladt 1 elég béna magon visszavéve, ez is el fog.
Ha nem, akkor fail.

(#10) Ateszzero


Ateszzero
őstag

Azért anyira nem barátságos ez az eredmény emberek.
Egy E8400-al meg 4GB ram-mal 30-37Fps??Akkor milyen lesz az én gépemen 1280-ban?

(#11) boeing


boeing
senior tag

Ez igy jó is,de szerintem nagyobb felbontásban,inkább erösebb videó kártya lesz a favorit. :K

(#12) DarkGubi


DarkGubi
aktív tag

Nem kell félni a gépigénytől. Az öcsém gépén például nagyon jól fut.
Konfig: Athlon64 3800+ (2 mag 2 Ghz. A legelső 2 magos amd proci :D ), 1 GB ram, Windows 7, Ati 4350 videokártya (512 Mb DDR2 videoram, a 4000 széria legalsóbb kategóriás kártyája), 1280x1024 felbontás. Az SC2 beállításai pedig medium-high közötti (sokat kísérletezett a beállításokkal) és az eredmény: 40-50 fps. Ami (szerintem) meglepően jó. Persze se élsimítás, se szűrés nincs berakva.

De én sem panaszkodom: Phenom II X4 940, 2 GB RAM, Win7, Ati 3850 (csak 256 MB videoram :( ), csupa high beállítások és 1920x1080-as felbontás 50-60 FPS-sel. Nálam sincs elsimítás se szűrés bekapcsolva.

Egyedül a laptopomon nem fut. C2D T7300 (2 mag 2 GHz), 3 GB RAM, Win7, Intel x3100 (fujj :((( ), 1280x800 és 10-20 fps közötti értéket kapok felbontástól függetlenül. Átkozott Intel GMA!!!

Tanulság: Nem kell berakni élsimítást és akkor minden jó, ha béta kulcs a vége.

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#13) Daczy


Daczy
aktív tag

azért ez még viccnek is rossz, hogy egy HD 5870 kevés mellé. Ez nevetséges. Közel se olyan jó a grafikája, ami megígényli ezeket a megoldásokat :W

(#14) D1Rect válasza DarkGubi (#12) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez így jól hangzik. :R

ui.:jutott beta kulcs? :)

(#15) Ptech válasza Daczy (#13) üzenetére


Ptech
őstag

Miből is szűrted le, hogy kevés neki?
Direkt erős VGA-t raktak be, hogy ne az legyen a limit, ráadásul le van írva, hogy az effektek számolása főleg processzorigényes, mi nem volt egyértelmű?

(#16) DarkGubi válasza D1Rect (#14) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Még nincs kulcsom, csak módosítva lett, hogy legalább a visszajátszásokat nézhessem és ezáltal tesztelhessem a grafikát. A kulcsra még várnom kell.

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#17) ollie válasza Ateszzero (#10) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Most erre mit mondjunk? A te géped már alsó kategóriásnak számít. Az E8400 + 4GB ram + Radeon 4850-4870 meg középkategóriának.

***

(#18) D1Rect válasza DarkGubi (#16) üzenetére


D1Rect
félisten

Mi lett módosítva?

(#19) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Hát erre még ráfér egy optimalizáció, igaz arra is lett volna idejük, az hogy jól kihasználja a több magos procikat azt megcsinálhatták volna, de meglepő hogy ekkora felbontásba egy csúcs kártya egy jó E8400-al 37 fps-t tud. Valahogy nem ezt vártam volna, az hogy 2 magos kell neki az már érthető mert látszik hogy foglalkoztak a fizikával, de hogy miért nem elég neki egy 5870 ekkora felbontásba az magas. Azért egy 80-100 fpst simán elvártam volna az 5870-el, egy átlag kártyákkal meg legyen meg az 50-60, csak mindenki azt mondta hogy gyenge gépeken is jól fog futni, de most ebből nem igazán ez jön le. Az mondjuk oké hogy stratégia játékhoz nem kell magas fps, de ez akkor is meglepő eredmény.

[ Szerkesztve ]

(#20) ollie válasza BalaNce87 (#19) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Gyanítom, hogy a proci fogja vissza a kártyát. Mindenesetre majd meglátjuk.

***

(#21) Wolverine válasza BalaNce87 (#19) üzenetére


Wolverine
félisten

Direkt procilimites beállításokat használtak. Normálisan belőve lesz 100 fps, ha neked az kell.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#22) dabadab


dabadab
titán

Azért vicces, hogy az ilyen brutálisan megemelkedett gépigény (mármint az első részhez képest) mennyire minimális minőségjavulást hoz.

(Pedig lehetne igazán élethű is :) )

DRM is theft

(#23) vhunor válasza BalaNce87 (#19) üzenetére


vhunor
őstag

A DoW II sem fut 100 fps-sel és szintén stratégia, és az eddigi videók alapján grafikailag jobban is tetszik nekem mint az SC2.

Nekem inkább az tűnt fel, hogy milyen nagy a különbség az i5-750 és a PII X4 965 között.

(#24) D1Rect válasza dabadab (#22) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez baromi jó. :) :D

mod: a felénél meg kellett állítanom, mert nem bírtam.

[ Szerkesztve ]

(#25) DarkGubi válasza D1Rect (#18) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Csináltak egy új gombot a SC2 béta menüjében, hogy belépés vendégként. Ekkor hozzáférünk a beállításokhoz és a visszajátszáshoz, de csak azokhoz. Nézegetni, tapasztalat gyűjtésre és az egységek tanulmányozásához jó. Amint kulcsot kapok, profiként(?) vághatok a multiba. Itt megtalálod a szükséges infókat és fájlokat (angolul). Még egy telepítőt is létrehoztak az egyszerű telepítés érdekében. Magát a béta SC2-t pedig torrenten megtalálod.

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#26) BalaNce87 válasza Wolverine (#21) üzenetére


BalaNce87
addikt

Nekem nem kell 100 fps, csak hát ettől a kinézettől alap lenne hogy hozza a 100-ast egy 5870-en. Fura hogy AA sincs rajta meg Anisotropic se, azt nemlehet tudni hogy mi terheli le ennyire a procikat hogy limitesek lesznek?

vhunor: A Dow 2 se ronda mondjuk de egy 5870-en tuti hozná 100 fps-t, viszont ott maga a játék nem tetszett (igaz csak beta-val toltam), az első jobb volt, nekem fura az hogy nem kell építkezni benne csak legyártani az egységeket, nekem attól lesz stratégia ha tartalmazza ezeket, warcraft 2-vel kezdtem anno és a dow hasonlított hozzá és ezért is tetszett.

sicilan: Ezt nem kellett volna, játéknál más a helyzet mint filmeknél, kell az a 60 fps, de próbáld be egy fps játékba hogy lekorlátozod az fps-t 100-ről 30-ra, ha nem veszed észre a különbséget akkor...

[ Szerkesztve ]

(#27) Sicilian


Sicilian
addikt

25 fps felett nem mind1 mennyivel megy, úgysem látni különbséget.

nothing is true everything is permitted..

(#28) Tom5


Tom5
addikt

Mi ez a sok Starcraft 2-ős nfo? Tán jön ki a játék? :F

(#29) Wolverine válasza BalaNce87 (#26) üzenetére


Wolverine
félisten

Hogyne. A fizika számítása, meg a rengeteg egység, akik látszanak...

#28: egy hete tart a bétateszt :DDD

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#30) D1Rect válasza DarkGubi (#25) üzenetére


D1Rect
félisten

Köszi! :R

mod: ez így kb. mennyire hivatalos?

[ Szerkesztve ]

(#31) BalaNce87 válasza Wolverine (#29) üzenetére


BalaNce87
addikt

Nyilván az is számít, de egy csúcskártyának meg csúcs processzornak az lenne a dolga hogy megbírkozzon ennyi tereptárggyal meg a mozgó egységekkel, szóval itt nem a grafika lesz ami szarrá fogja terhelni a videókártyát, inkább proci kell majd neki, mint pl CS-be se számít nagyon a videókárta, minnél jobb procid van annál több lesz az fps, persze nemhiszem hogy óriásit ugrana tőle, de valamennyit javulna.

[ Szerkesztve ]

(#32) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Nosza, az intel CPU-kat lassan megeszi az AMD.
Nem is lenne baj, legalabb nem lenne csillagaszati ara az inteleknek.

...

(#33) Wolverine válasza BalaNce87 (#31) üzenetére


Wolverine
félisten

Nyilván nem, hanem a fizika; ami szintén megoldható lenne szerintem, ha mind a 4 magot kihasználná adott esetben a motor, de ez kb. kizárt (2007-ben jelentették be, és előtte is dolgoztak rajta - valószínűleg legalább 2 évet... márpedig a 2-nél több magos procik csak azóta terjedtek el, és sokaknak máig nincs olyan gépe).

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#34) BalaNce87 válasza Wolverine (#33) üzenetére


BalaNce87
addikt

Hát a lényeg a lényeg egy 2 magossal, meg egy 25-30ezres vga-val fusson értelmesen, de úgyse fogom nézni mennyi fps-em van, ennyire ez nem izgat, csak ne szaggason be azt zsír.

(#35) DarkGubi válasza D1Rect (#30) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Csak a menühöz ad plusz 1 gombot (1 új fájl másol a SC2 mappájába, a pályákat a SC2 temp mappájába és a visszajátszásokat a dokumentumok mappábba). Netre sem csatlakozik. Ártalmatlan. Nem lesz belőle baj. Játszani nem lehet vele, de jobb,mintha egy videót néznél.

[ Szerkesztve ]

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#36) bozont válasza BalaNce87 (#34) üzenetére


bozont
veterán

Nem a vga lesz a szűk keresztmetszet, tényleg nagyon kell neki a proci. A grafikai beállításoknál több effektnél is írja, hogy a processzort terheli és low beállításon 75%-kal kevesebb terhelés hárul rá mint ultrán. Ilyen pl a fizika, de a különböző robbanásokat meg ilyen-olyan effekteket is a cpu-val számoltat, az meg van bőven a játékban. Szóval nem kell megijedni, az ultra beállítás megeszi a gépet, de még úgy is folyamatos és játszható, ha meg meg nagyobb sebesség kell kicsit vissza kell venni a beállításoknál és high-on már szépen fut szerintem.
Nálam pl egy nagyobb pályán 2v2-ben (csak replay), 1920x1200 és ultra beállításon így futott:
min: 19
max: 61
avg: 37.2

A végére már jól belakták a pályát és sok egység is mozgott, viszont AA és AF nem volt bekapcsolva. Ami még megfigyeltem, hogy néha tekergette rendesen a vinyót és be-be akadt, mintha keveselné a 2GB memóriát. De majd még lemérem high meg medium beállításon mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#37) #85552128


#85552128
törölt tag

Már nem azért, de egy Phenom x4, meg AMD 6000+ procit kifektet "ez"???
Semmi látványos nincs ezeken az effekteken szóval, ha eddig nem volt idő, akkor most húzzanak el még 3 év optimalizációs kurzusra...

(#38) Wolverine válasza #85552128 (#37) üzenetére


Wolverine
félisten

Olvasni luxus? Nem a grafika akasztja ki a gépeket, hanem a fizikai számítások.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#39) #85552128 válasza Wolverine (#38) üzenetére


#85552128
törölt tag

És a fizika az nem effekt?

(#40) BalaNce87 válasza bozont (#36) üzenetére


BalaNce87
addikt

Majd megnézem ezt a replayt, nah de én őszintén tökre úgy voltam ezzel a játékkal hogy az én gépem bőven elég lesz alá, de ez úgy látszik nem lesz így. Mondjuk nem értem a teszbe 5870 volt neked 4870 van és E8400-al lett 37 fps 1680-ba, neked meg gyengébb kártyával nagyobb felbontáson ugyanaz az az eredmény?

[ Szerkesztve ]

(#41) bozont válasza BalaNce87 (#40) üzenetére


bozont
veterán

Ebből is látszik, hogy nem a vga szűk keresztmetszet, hanem a processzor.

(#42) ollie válasza #85552128 (#39) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A fizika önmagában nem.

***

(#43) D1Rect válasza DarkGubi (#35) üzenetére


D1Rect
félisten

Értem! :R

(#44) vhunor válasza Devid_81 (#32) üzenetére


vhunor
őstag

i5-től elég messze van a 965 BE ebben az SC2 tesztben, és az egy árkategória.

(#45) bpx


bpx
őstag

hát azért szerintem egy i7 + 5870 kombóval a 46 fps AA nélkül elég gyatra eredmény
ha meg ennyire kell neki a proci, akkor igazán használhatná a négy magot, "vicces" hogy pl. a Q6600 is mennyire hátul van
remélem azért részeletesen testre lehet szabni a beállításokat, és szépen fog menni

(#46) #85552128 válasza ollie (#42) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ok, akkor viszont úgy fogalmazok, hogy 100x jobb fizikájú játékok nem fektetik ki ennyire a gépet, szóval inkább optimalizálják még, mert egy beta RTS-től is sok ez az erőforrásigény...
(ráadásul még gondolom van pár dolog amit ki is hagytak belőle)

(#47) Rebell válasza #85552128 (#46) üzenetére


Rebell
senior tag

Csak azt nem értem hogy fejlesztik a játékot évekig, de a 4mag támogatást meg kihagyják a játékból. Komolyan nem értem ezeket.
De a videokari meg legyen brutál amit a DUO is nehezen hajt meg.???

(#48) mephi666


mephi666
nagyúr

asszem ezzel elleszek 1280ban az athlon2 250-nel :) de nem is baj, hogy nincs überbrutál gépigénye... (az első rész azért megelégedett kisebb géppel is: p100+32mega rammal csak úgy száguldott)

#47: ez engem is zavar, de másik szemszögből is meg lehet érteni->aki programozott, az tudhatja, hogy nem egyszerű normális multigpu/cpu támogatást összehozni... pedig ez lenne a cél... én abban látnám a jövőt, hogy ezt normálisan megvalósítsák, sőt továbbmenve: akármilyen akár többmagos cpu/vga/sli/cf konfiguráció esetén automatikusan vagy előre beállított módon megoszoljanak a számítások egyenletes terheléselosztással... gyengébb+erősebb vga párosnál főleg az erősebben menjenek a grafikával kapcsolatos számítások, cpu-n meg a gyengébb vga-n meg minden egyéb... mármint a kisebb vga is segítsen be a cpu-nak a számításokba... szép ez így leírva, már csak az kellene, hogy valaki normálisan leprogramozza :B nem kis feladat... főleg, hogy dinamikusan változzon mindig aszerint, hogy az adott pillanatban mi a legoptimálisabb...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#49) Rebell válasza mephi666 (#48) üzenetére


Rebell
senior tag

Ez így tényleg konkrét lenne. :C
Erre csak rábólintani tudok. :DDD

(#50) Def26


Def26
félisten

Asszem tényleg jól döntöttem a core i5 750 -el. :B

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.