Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) D1Rect válasza Def26 (#50) üzenetére


D1Rect
félisten

Asszem jól döntöttem a B50-el. :B

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#52) Fortissimus


Fortissimus
őstag

amugy jol nez ki, nagyon varos game. biztos vagyok benne, hogy mire kiadjak optimalizalva lesz es futni fog rendesen gyengebb gepeken is

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#53) Rossi


Rossi
addikt

Gondoltam, hogy nem a CPU-m lesz a gyenge keresztmetszet... VGA teszt is kellene. Bocs ha már van/volt.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#54) Wolverine válasza #85552128 (#46) üzenetére


Wolverine
félisten

Nem tudom, mire gondoltál, de vedd figyelembe, hogy a Starcraft 2 esetén brutális mennyiségű egység van, akiknek mozogni kell (AI, útkeresés) plusz a fizikai számítások plusz a harc maga (sebzések, ki mikor hal meg, és ezek szinkronizálása a résztvevők között). Van ott dolga a prociknak. szerk: aki a 4 magos támogatást hiányolja, az gondoljon bele abba a forgatókönyvbe, hogy a motor készen van 2 éve és azóta nem igazán nyúltak hozzá - márpedig akkor a 4 magos processzorok cseppet sem számítottak tömegterméknek...

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#55) dabadab válasza Wolverine (#54) üzenetére


dabadab
titán

Na jo, de ezek replayek voltak, itt az AI, utkereses nem jatszik, meg a sebzesek szamitasa sem, de hat ahhoz amugy sem kell szuperszamitogep :) (Neha tenyleg nehez felfogni, hogy mennyire baromi gyorsan szamol akar mar egy C64 is, pedig de)

DRM is theft

(#56) Wolverine válasza dabadab (#55) üzenetére


Wolverine
félisten

Nem tudom, hogy oldotta meg a Blizzard a replayek rögzítését és visszajátszását... viszont azt fenntartom, hogy a brutális adatmennyiség simán megfoghat egy amúgy erős gépet is (a Blizznél maradva: ez a WoW-ban is nem egyszer megtörtént raideken vagy Wintergraspban).

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#57) #85552128 válasza Wolverine (#54) üzenetére


#85552128
törölt tag

Viszont a játék 201x -ben fog megjelenni amikor már elég szép számmal vannak 2+ magos procik, így valamelyeset "hozzányúlhatnának" ahhoz a motorhoz.
C&C3-ban és más stratégiákban legalább annyi "teendő" van, mégis vígan megy ezeken a procikon Ultra-n is, ráadásul ott meg a Generals SAGE engine-je volt az alap, aminél még csak 2magos proci sem volt...

Ok, hogy más motort használnak, így más a megvalósítás, de valamennyi terhet átrakhatnának a VGA-ra (most itt dx11 és AI számításra gondolok, de az elavult motor miatt gondolom, nem lehetséges).

[ Szerkesztve ]

(#58) PuMbA válasza Sicilian (#27) üzenetére


PuMbA
titán

Ezt mikor találtad ki? Ha megnézel egy játékot 25 és 60fps-en simán láthatod a különbséget.
Ha ráguglizol a témára akkor azt is megtudhatod,hogy miért (most nincs kedvem leírni :C ). Konzolokon sok játékot terveznek 60fps-re.

[ Szerkesztve ]

(#59) Wolverine válasza #85552128 (#57) üzenetére


Wolverine
félisten

Viszont a SC2 simán játszható egymagos procival is - ez a különbség. A SC2 valószínűleg nem lesz a mostani középkategóriára sem optimalizálva...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#60) #85552128 válasza Wolverine (#59) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ahogy a C&C3 is ment a régi 1,8 GHz-es A64-emen, 512 RAM-mal 128-as Ati 9550-el low-on, majd + 1Giga RAM és 2600XT-vel HIGH-on AA nélkül és szebb volt mint ez, már akkor...

(#61) Scholes9 válasza Ateszzero (#10) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ennyi fps egy rts-nek több, mint elég. De azért 4 magos cpu támogatás 2010-ben eléggé alapnak kellene, hogy legyen sztem. Amúgy a tesztből is eléggé lejön melyik a legjobb ár/teljesítményű proci(legalábbis a teszt szerint) :C

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#62) D1Rect


D1Rect
félisten

Lehet érdekel még vkit:
Nálam 40-60 FPS körül megy, 30 alá pedig soha nem esik "ultra" részletesség mellett.

M4A79T Deluxe | AMD Phenom II X2 550BE @ X4 @ 3.5GHz @ 1,337V + Noctua NH-U12P | 2x1 GB OCZ Platinum 1600 cl7 | Sapphire HD 4850 Toxic + Accelero S1 + Turbo Module

1680x1050

[ Szerkesztve ]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.