Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hajbel


hajbel
addikt

Jó a cím! :D Sajnos a cikkről nem tudok nyilatkozni, mivel nem érdekel túlzottan a kihúzható antennás táccsos kínai tégla :D

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#2) JR.CSé


JR.CSé
senior tag

"Ez mi ez?" Csak ennyi jut róla eszembe:D

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#3) csabibmx


csabibmx
tag

Iphone4-es android :C :Y
Bezzeg az Atrix teszt nem sürgős :F :W
Pedig az elolvasnám :DD

[ Szerkesztve ]

Ericsson GA 628,Nokia 5110,3310,6220,N80,Samsung I8510,Nexus S,Note 2,Honor 7

(#4) Matthu


Matthu
aktív tag

A teszt jó, a "telefon" hulladék.

[ Szerkesztve ]

(#5) Zoli0726


Zoli0726
aktív tag

kövezzetek meg, de szerintem a kamera nem olyan rossz, a 2mp-es 5310em nem tudott ilyen képet csinálni, de még azt is bevállalom, hogy az xperia x8 sem.

(#6) z0d1AK


z0d1AK
veterán

DVB-T ready? :D

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7) Brown ügynök


Brown ügynök
senior tag

ezeket itt ütni, ... kell

Ezen szakadtam :DDD

Ez a telefon olyan mint valami gagyi műanyag játéktelefon 8-10 éveseknek.

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#8) mrlujoak


mrlujoak
veterán

"Ehhez jön 256 MB ROM és ugyanennyi RAM, amit a dobozon trükkösen 2 Gbit-nek írták mindkettőt, mert így nagyobbat éghet a tulaj, ha kiderül a turpisság."

Milyen turpisság? Az a 2Gb lényegében 256MB...

Egyébként tipikus kínai tömegcopy...

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#9) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

végig se tudom olvasni, egyszerre sírok és röhögök :D fájdalmas, na :DDD

főleg a 2 giga kamu ram/rom :W

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10) danih


danih
addikt

Várjunk, nem lehet a két sim-et EGYSZERRE használni? Fail.
Azért a romantikája megvan ezeknek a telóknak :)

(#11) Maxentius


Maxentius
addikt

1 apróságért viszont jár a pirospont: az aksi csak 4!!!négy!!! nap után adja meg magát, azért ez egy dupla-SIM-es, Android-os eszköztől pozitív. :)

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#12) JanFe


JanFe
aktív tag

Az otlet nagyon jo, a kivitelezes az nem :)

"There is nothing permanent except change"

(#13) Oppenheimer válasza Mr.Csizmás (#9) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Az nem kamu. Ettől függetlenül ez telefon nem sok mindenre jó :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#14) cilo9


cilo9
aktív tag

Lemaradt a videó beszúrása!

Vagy nálam van a hiba?

Üdv, Cilo

(#15) kcsa


kcsa
veterán

A QQ a kínai messenger ha jól tudom :)

(#16) CS_D


CS_D
senior tag

Örülök, hogy elkészült egy ilyen teszt.

Pár hónappal ezelőtt majdnem vettem egy ilyen telefont, de nagy szerencse, hogy megkíméltem tőlem magam! :DDD

Nagy álmom volt egy kétkártyás Android, és amikor megláttam, viszonylag elfogadható áron, akkor kis híján elcsábultam. :D Mivel volt már dolgom kínai készülékekkel, így tudtam csak ellenállni, hiszen már tisztában voltam vele, hogy nem minden arany, ami fénylik.

(#17) Saccco


Saccco
nagyúr

"Ja, a hazugságok megint nem maradhattak el, mert a kamera nem 3,2 megapixeles, ahogyan HSDPA sincs..." - Hogy erről miért nem tudnak leszokni... :W :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#18) mrlujoak válasza Saccco (#17) üzenetére


mrlujoak
veterán

...de legalább már nem egy VGA érzékelőre hazudják, hogy teszem azt 12 megapixel... :D

Azért a HD még jól cseng náluk...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#19) forintuser


forintuser
őstag

Már egy ilyen sz@ron is 2.2 fut. OMG.A Defyhez meg nem tudják kiadni.Tényleg Kína a jövő.

Holnapkészítést vállalok.

(#20) kcsa


kcsa
veterán

ja és kelet európára állítva gyanítom azért rosszabb a tévé, mert néhány helyen mai napig úgy gondolják hogy itt még secam sugárzás van (pinnacle is így gondolta még egy-két éve :) )

(#21) RaveForce


RaveForce
veterán

ez olyan vastagnak tűnik h akár detonator is lehet benne, h kína elpusztitsa a világot ezekkel, nem engedném a kzelembe :D

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#22) Saccco válasza mrlujoak (#18) üzenetére


Saccco
nagyúr

A HD azt jelenti (náluk), hogy >VGA... :DD

Egyébként az a vicc, hogy megéri nekik ezeket a sz@rokat gyártani...

szerk:
Tényleg, ha már i4copy akkor bumper is jár hozzá? ;]

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#23) mrlujoak válasza Saccco (#22) üzenetére


mrlujoak
veterán

Végülis ja... Ami már nagyobb a VGA-nál (0,3 Mpx) és már van 0,9 megapixel, vagy még nagyobb is annál, arra a kínaiak simán rásütik a HD-t is...

Már alig várom a forradalmi Full HD-s logózást a 2 megapixeles (bármilyen eszköz esetében) felbontásnál nagyobb dolgok esetében :) :D

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#24) smkb


smkb
őstag

"hogy a 2.2 ellenére nincs benne a Flash és utólag se telepíthető rá. Úgy gondolom, hogy ez ésszerű és okos döntés volt."

- Ezt továbbra sem értem, hogy szinte minden mobilarenas tesztben 2.2 Androidhoz kötik a Flash támogatást, pedig már annyian és annyiszor jelezték, hogy nem attól függ hanem a cpu architektúrától, és lehet akármilyen verziójú Android egy kütyün (2.1-en is lehet Flash, ha az Armv7 feletti cpu-n fut), ha az nem CortexA8 és vagy fejlettebb, mivel Adobe csak Armv7-től felfele támogatja a Flasht... nem azért nem teszi bele senki pl. egy MSM7227 alapú telóba sem az Android 2.2 mellé, mert gyenge lenne a cpu hozzá, hanem mert szimplán nem megy rajta...

"DivX-et biztosan nem tud lejátszani (szerintem elolvadna a proci)"
". Ez némileg segít a sebességen, de nagyon nem tudja palástolni a proci véges képességeit (és akkor még DivX lejátszás kéne, mi?)."

- Divx lejátszásnak ugyancsak nem sok köze van cpu órajeléhez, kínai, koreai soc-ok esetén többségében a cpu + gpu (ha van) páros mellé alapból kerül egy dsp is ami felel a video és audio kodekekért.Így a SoC-on futó rendszer és ui sebessége semmi utalást nem nyújt a médialejátszó képességekre. A cikkben említett MTK6516 (Arm9) is rendelkezik egy 260mhz DPS-vel, így semmi akadálya, hogy lazán nyomjon divx, xvid, akár h.264 stb kódolású videókat. Az, hogy ezt teszi nem teszi, már driver kérdése. Nem véletlen, hogy egy mezei 660mhz es Armv5 (Arm 9) elavult architektúrájó RK2818 is lazán nyomja akár a 720p mkv-t is (H.264) 5mbit/s-ig, ( lowprofile, level 3.1), divx/xvid (h.263) meg szinte alig mozgatja meg pár %-ig a cpu-t. De ugyancsak alacsony órajele ellenére nagyon szépen megy akár 1080p h.264 is az Amlogic, Sochip, TCC SoC-okkal is. Abszolút nem cpu sebesség függő.

Egyébként épp most néztem, ennek a telefonnak kapacitív képernyős, ugyancsak 2.2.1-es androidos, szebb kivitelű verziója 87$-ért kelleti magát a shenzeni kereskedőknél... ennyiért viszont annyira nem rossz ez szerintem :)

[ Szerkesztve ]

(#25) Saccco válasza mrlujoak (#23) üzenetére


Saccco
nagyúr

Lesz még ott Ultra / Giga / Extreme HD is... Persze csak a Full után. :DDD

(#24) smkb:
Az meg már HTC copy. :D
A kapacitív dícséretes.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#26) Probber


Probber
őstag

Kínai szabotázs miatt nincs kitöltve a specifikációs oldal? Ezért hiányzik a videó és ezért nem nagyíthatóak a képek? :D

Egyébként szörnyű a cucc... :DDD

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#27) pista59 válasza smkb (#24) üzenetére


pista59
senior tag

87$?
Értékeljünk mindent a helyén!
Ennyi pénzért szuper! (feltéve, hogy működik, de valószínűleg igen)
Kérdés, itt mennyi lenne, ha lenne.
Írjátok, hogy ilyen, meg olyan borzalmas!
Van rajta képernyő? Van. Nem a legkisebb.
Android 2.2 (innetől korlátlan kb.)
A képernyő felbontásában valószínűleg tud videót lejátszani ezzel a procival is, de minek?
Nézzük már az árát!

A győztes féreg irtó baktérium

(#28) simonzé


simonzé
addikt

Akkor mondom sorban:
1. A QQ-t azért érdemes ismerni, kína legnagyobb social network hálózata. Az ottani Facebook. Ha már láttál kínai MTK-s cuccot, akkor már láttad a QQ nevét.
2. Nem szerepel ár a leírásban. Ez azért fontos tétel egy ilyen telefonnál
3. Hol lehet kapni?
4. A specifikációk oldalon minden adatnál XX szerepel. Nincs kitöltve.

I don't fit in. I fit out.

(#29) Rusi


Rusi
senior tag

Először is, a specifikációs oldalt javítottam, bár szerencse, hogy lefotóztam a doboz alját, mert a neten egyből más adatokat találtam róla, remélem, a dobozon lévők a valódiak.
A QQ közben eszembe jutott, valóban a kínai telókon rajta van, itt viszont csak a dobozon volt ott, a telefonban nyoma sem volt. Igaz, nem is nagyon kell, mert felraktak helyette három messenger programot...
A hol lehet kapni kérdés elég triviális, mivel az első oldalon és az utolsón is fel van tűntetve, hogy kitől kaptuk a készüléket (XXL GSM). Az árat azért nem írtam bele, mert ez a példány használt volt, az ilyenekből meg nyilván nincs tele a raktár, leginkább csak egyedi rendelésre hozzák. Mellesleg kb. lényegtelen az ára, mert az ilyen kínai cuccoknak legfeljebb 5-10 ezerért lenne értelme (ez is hiába Android, meg két SIM, egyszerűen szörnyű ezeket használni egy normál mobilhoz képest), ám az biztos, hogy ennyiért itthon nem kapod meg. Innentől meg az ár/érték arányról nincs értelme beszélni.

Mobilaréna (2010-2017)

(#30) mrlujoak válasza Rusi (#29) üzenetére


mrlujoak
veterán

...és a videót mikor láthatjuk?

+ a 2 gigabites dolog sem "turpisság" :U

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#31) gepardlacee


gepardlacee
tag

Kövezzetek meg, de nekem tetszik. A Huawei u8120-hoz képest mintha némiképp jobb lenne.

radioPLAY - online rádió - www.radioplay.hu

(#32) Saccco válasza mrlujoak (#30) üzenetére


Saccco
nagyúr

Azért egy kis turpisság van benne, de még ezt sem tudták maguktól kitalálni....
...LG Optimus 3D 4Gb RAM

BTW IMHO amíg nem szoknak le a hazudozásról addig nem hiszem, hogy nagyon életképesek lennének az Európai piacokon.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#33) mrlujoak válasza Saccco (#32) üzenetére


mrlujoak
veterán

Pont a mobilos sajtót felkavaró - de nem átverő - általad is megemlített Optimus 3D után szabadon! :K

Mivel a memória méretének megadása nem csak MB-ban, és GB-ban fejezhető ki, így semmi kivetnivaló nincs benne, ha az egyébként 255 MB-ot 2 Gb-nek írják...

Bár tény, nekem erről ez a vicces találós kérdés jut eszembe:
- Melyik a nehezebb? 1 kg pehelytoll, vagy 1 kg tömör acéltömb? :D

Jómúltkor találkoztam egy eredeti-kínai (VGA)webkamerával, amire a képérzékelő méretéhez a 300000 képpontos felbontást írták lób@szó karakterekkel, hátha a sok nullától megrészegült júzer a 0,3 megapixelt majd 3-nak hiszi... :U

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#34) Duree


Duree
veterán

Hát elég szörnyü telefon,nem biztos,hogy kellene nekem,de mondjuk ha a márkás gyártók csinálnának 2 kártyás hasonló telókat,biztosan nagy keletje lenne,mert nagyon sok embernek van céges meg saját telefonja.

duree54

(#35) danih válasza Duree (#34) üzenetére


danih
addikt

De mi értelme, ha egyszerre csak az egyik aktív?
Úgy látszik ezt még az andro alatt nem oldották meg. MTK platformon három, sőt négy sim-et egyszerre kezelő telók is vannak.

(#36) Totheground


Totheground
addikt

Ebből ráadásul a HD Player kőkemény kamu, ez a cucc már a HD szó hallatán kikapcsol.
:C

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#37) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ezek aztán ott is hazudnak ahol nem kéne. Lehazudják a 2.2 es androidot 2.1 esre. Jellemző ezekre a kínaiakra xD :W :W

All→M8

(#38) rep3at


rep3at
őstag

Ha ugyanezt megcsinálták volna hazugságok nélkül, kicsit gyorsabb procival és kapacitív kijelzővel akkor elfogadható alternatíva lenne mint egy középszintű kétkártyás telefon, így viszont nincs vevőköre.

Forward thinking. كرر

(#39) Dr. Romano válasza rep3at (#38) üzenetére


Dr. Romano
veterán

"Ha ugyanezt megcsinálták volna hazugságok nélkül, kicsit gyorsabb procival és kapacitív kijelzővel...."

...akkor árban sem jönne ki 100$ környékén.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#40) domi007


domi007
őstag

A 3D Music Player amúgy leszedhető a Marketről, a neve ^3, azaz cube (köb).
Nálam nem akad :D (persze nem ezen a telefonon).

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#41) klambi


klambi
addikt

jobb kéz bal váll!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#42) kaller1 válasza Rusi (#29) üzenetére


kaller1
veterán

az ilyen kínai cuccoknak legfeljebb 5-10 ezerért lenne értelme

Azért ne essünk már túlzásokba, nyilván érdekes hatással lenne a piacra, ha hirtelen ilyen áron megszórnák a terepet ezzel a készülékkel. :U

Egyébként ebből van kapacitív panellal szerelt kiadás is.

.::> <::.

(#43) Rusi


Rusi
senior tag

Látom, van itt néhány félreértés, szóval tisztázzuk:

A telefonon 2.2.1-es Androidot futtat, tehát NEM hazugság, csak a dobozon még 2.1 volt írva. Tehát tulajdonképpen itt pozitív hazugságról van szó.
A másik, hogy a két SIM EGYSZERRE működik, ez a kijelzőképeken is jól látszik, illetve a cikkben is írom, hogy lehet választani, melyik legyen aktív, persze mindkettő is mehet együtt, én is így használtam.

Mobilaréna (2010-2017)

(#44) mrlujoak válasza Rusi (#43) üzenetére


mrlujoak
veterán

Vidi?

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#45) Lacazr93


Lacazr93
senior tag

Na legalább Andorid :)

(#46) Rusi válasza kaller1 (#42) üzenetére


Rusi
senior tag

Persze, az 5-10 ezer talán túlzás, de azért te is sejted, hogy ha ezeket beszórnák a boltok polcaira, akkor a készlet kb. 95%-a rá is rohadna a kereskedőkre, a maradék 5% meg egy hét után letagadná, hogy pénzt adott érte. Egyszerűen nem érdemes pénzt adni ezekért, talán ez még belefér, mert mégis kétkártyás és Androidos. De most őszintén, a komolyabb programok el se indulnak rajta vagy legalábbis iszonyúan akadnak, játékokról meg nem is beszélek (az Angry Birds elindult, de játszhatatlan), egyszerűen a teljesen alap, mindennapi használat is szenvedés velük. Egy ilyentől nem fogja mondjuk a Samsung hirtelen felére csökkenteni a Galaxy-sorozat árát.

Mobilaréna (2010-2017)

(#47) Rusi válasza mrlujoak (#44) üzenetére


Rusi
senior tag

Videót még keressük, a hét elején még megvolt a cucc, fel is volt töltve YouTube-ra és most meg eltűnt onnan. :(

Mobilaréna (2010-2017)

(#48) szili_x14


szili_x14
csendes tag

"...ez a cucc már a HD szó hallatán kikapcsol."

Ez jóóó :D Rusi, ez a kínai telefon tesztelősdi neked jól "áll" :D . Iszonyat jó dumákat levágsz, kb füligérő vigyorral olvastam az egész tesztet :DD :DDD Grat hozzá! :C

(#49) mrlujoak válasza Rusi (#47) üzenetére


mrlujoak
veterán

Nem hasonló indíttatásból "tűnt" el? :) :P

Különös büntetéssel kampányol a YouTube - videó

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#50) Sennalacy


Sennalacy
aktív tag

:U

[ Szerkesztve ]

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.