Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12) dabadab válasza stangli (#11) üzenetére


dabadab
titán

"Én sem küldtem tovább, csak bemásoltam ide a blogomba."

Es ez effektive miben kulonbozik a korbekuldestol?...

"Az tény hogy hiszek (részben) az összeesküvés elméletekben, természetesen az ésszerűség keretein belül"

Az esszeruseg azt diktalna, hogy ne higyjel bennuk, hanem nezzel utana a tenyeknek: ha ezt megtetted volna, akkor pl. a penzrol szolo szosszenetet sem tetted volna kozze, meg ezt sem. Ehelyett a tipikus egyszeri hoaxaldozat viselkedeset mutatod: hallasz egy teoriat valami olyasmirol, amirol tul sok ismereted nincs (ez fontos, mert kulonben gyorsan kibuknak a marhasagok), a teoriaban van egy csomo erdekesen hangzo adat (amik egy resze feligazsag a masik resze meg teljesen kitalacio) meg rosszban santikalo, sotetben bujkalo alakok meg a hivatalos allaspont lehuzasa es ebbol rogton el is dontod, hogy akkor ez igy is van.

"Ettől függetlenül el lehet gondolkodni a madár influenzán, kinek is érte meg? Az előtt mennyi volt a csirke, meg a pulyka hús ára? Azután meg mennyit emelkedett?"

Tehat ha adott egy X jelenseg, ami jo Y-nak, akkor nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy X teljesen kamu, csak Y terjeszti?...
(Egyebkent meg a madarinfluenza biztosan nem tett jot a tenyesztoknek, mert jol betett a keresletnek es oszinten szolva nekem az se remlik, hogy megemelkedett volna a szarnyashus ara.)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.