Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát szvsz ez az egész infulenzajárvány csak egy hisztériakeltés, hogy legyen mivel kitölteni azt a fél órás "tényeket", legyen miből pénzt csinálni, stb.

Én magam is elkaptam az infulenzát, elsőre nem is vettem észre, mert kicsit döglöttnek éreztem magam meg minden, berakom a lázmérőt: 38.2°C. Onnantól meg aztán rendesen lerobbantam, 3 napig feküdtem, de végül kigyógyultam és élek.

Hihetetlen, nem? :U

Ja és az orvos is megmondta: "Ha felírok gyógyszert 1 hét, anélkül 7 nap." :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) Dany007 válasza lezso6 (#1) üzenetére


Dany007
veterán

Azért azt is hozzá kell venni a dologhoz, hogy amikor ez kirobbant, akkor pár nap alatt több százan haltak bele Mexicóban.
Persze, tény, hogy már kicsit eltúlozták, de talán jobb az óvatosság.
Másrészt ha vasárnapra itthon is meghalnának párszázan h1n1-ben akkor lenne aggodalom nálunk is.

(#3) ngabor2


ngabor2
nagyúr

személyes véleményem szerint ez a kör-email nem sokkal nagyobb hisztériakeltés, mint maga a h1n1... mindössze ez utóbbinak nagyobb a publicitása. mindkettő tele van féligazságokkal, amiről tudjuk, hogy rosszabb, mint a hazugság.

tavalyelőtt nem adattam be magamnak az influenza védóoltást. 2 napra le is csapott. tavaly beadattam, nem csapott le. korábban 8-10 év alatt kb. 2-3 alkalommal voltam influenzás, 1-2 napig. tehát bőven benne van, hogy ha nem adatom be, akkor is megúszom.

biztonsági játékos vagyok, jobb félni, mint megijedni. idén mind a h1n1, mind az aktuális oltást be fogom adatni, ha lesz rá lehetőségem. az oltóanyag-gyártók nem kapkodó és meggondolatlan cégek, ha egyszer is valóban tömeges megbetegedést okoznának a készítményeik, lehúzhatnák a rolót. a lehetséges mellékhatásokat leírják, innentől kezdve mindenki mérlegelhet a rendelkezésre álló (fél)információk alapján.

(#4) lezso6 válasza Dany007 (#2) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"Azért azt is hozzá kell venni a dologhoz, hogy amikor ez kirobbant, akkor pár nap alatt több százan haltak bele Mexicóban."

Gondolom Mexicóban az alapvető higiéniás dolgokkal volt gond. Ha az nincs meg, akkor meghalsz egy mezei náthától is.

"Másrészt ha vasárnapra itthon is meghalnának párszázan h1n1-ben akkor lenne aggodalom nálunk is."

Hát én nem kétlem hogy meg fognak halni páran itt is, ismerve pár hely higiéniai körülményeit. Azt meg aztán jól felfújják, s máris rohannak az emberek az oltásért.

Mai körülmények között azért nehéz belehalni a betegségekbe, s ezt nem az oltásoknak, sokkal inkább a higiéniának köszönhetjük. Persze veszedelmes betegségek ellen kell oltás, ahol magasabb a halálozási arány, na de az influenzánál minek? Hát mekkora ott ma a halálozási arány? És basszus, mennyi időre elég már az az oltás, ha állandóan változik a vírus, és immúnis lesz rá? :O

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5) Csemike válasza lezso6 (#4) üzenetére


Csemike
csendes tag

Gratulálok! Az ön postaládáját megfertőzte egy szcientológia nevű vírus.:DDD De komolyan. Ezt vagy Lenkei írta nagy-nagy sértettségében, mert az ő vitaminjait tiltották be, az extrém dózisú tablettái miatt, vagy a másik agymenéses, Szendi. A szcientológus jellemzője, hogy bármilyen témában ír, szerepelnie kell benne a "drog", a "gyógyszerlobbi" és a "pszichiátria" szónak. Az ostobaság végtelen, és messze még az influenza szezon vége. :W

[ Szerkesztve ]

(#6) Rive


Rive
veterán

Hagyományos hoaxlevél, kevés részlegesen igaz információval, sok félreértelmezéssel és rengeteg totálisan fals hülyeség sulykolásával.

A 'szokásos' készlethez már hozzá se szólok, annyira gyér :DDD

Itt van viszont mindjárt az elején egy érdekes dolog.

A számtan példa: Amennyiben egy millió fertőzött emberből a sertésinfluenza megöl 500 embert, hányat fog megölni 10 millióból? A helyes válasz természetesen 5000, és ez a hivatalos WHO által publikált arány a jelenleg ismert H1N1 változat veszélyességét illetően.

Tömören: f@szság. Az az 500 arra az esetre vonatkozik, amikor mindenki megkapja a megfelelő orvosi ellátást. Ha tömeges előfordulás van, akkor erre esély sincs, ugyebár. Akkor jön az a halálozási arány, ami az elején volt, Mexikóban.

Itthon most néhány iskolában gyaníthatóan csupán egy-két fertőzöttből kiindulva ugye mi is volt? Ha beindul a szezon, akkor mi is lesz? Eléggé terjedőképes kis vírus ez.

Járványtan, alapelv: ha a lakosság valamely része már nem képes megfertőződni, akkor elegendő terjesztő hiányában tömeges járvány nem alakul ki.

A személyes kényelmen túl erre van a védőoltás. Hogy a potenciális terjesztők számát korlátozzák és megelőzzék a tömeges, kezelhetetlen fertőzéseket.

A hoaxok terjesztőit is be kéne néha korlátozni picit. Mondjuk néhány hónap net-megvonással :U

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7) lezso6 válasza Csemike (#5) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

He? :F Ebből a három szóból és hasonló társaikból kornkrétan NULLA szerepelt a hozzászólásomban, csupán elgondolkoztam.

Ja és nem akarom mégegyszer itt meglátni azt a bizonyos @%#&! "sz"-szel kezdődő szót... :(((

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#8) Tomaaasz


Tomaaasz
aktív tag

Hál' az égnek, én ritka erős szervezettel vagyok megáldva. Most voltam influenzás, kedden nagyon sz@rul voltam. Szerdán itthon maradtam pihentem, aludtam egész nap, ma már semmi bajom...

Amúgy is, egy évben egyszer vagyok beteg, de akkor úgy igazán, egy hétig ágyban vagyok utána még jobban érzem magam, mint a betegség előtt...

Szóval én gyógyszerből C-vitamint szoktam szedni...

Oda mentem, ahol vagyok!

(#9) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

,,Az influenza védőoltás nélkül is túlélhető. Rendszeres kézmosás, napi fél
óra mozgás a szabad levegőn, D-vitamin, C-vitamin és cink, szelén és egyéb
ásványi-anyagok bőséges mennyiségben, este egy hideg vizes zuhany
tökéletes védelmet biztosít. És a
mellékhatásai is kellemesek. Például a férfiak potenciája, a nők életkedve
egyaránt visszatér tőle. Ez mind nem mondható el a vakcináról."

Egészen idáig az írás a Bombagyár és azon belül is Tomcat szerzeménye, a mexikói halálesetekkel kapcsolatban meg annyit, hogy azok legfőbbképp 3. világi, legyengült emberek voltak meg ott a higénia is, szóval ezen ne csodálkozzunk. Azt, hogy ezeknek a gyógyszerkészítőknek meg nem a lóvé a fontos....Abszurdisztánban élünk kérem, az ami csinálja az oltóanyagot valamelyik politikus vagy legalábbis nagyhal (nem tudom pontosan most kié) tulajdona...a sok hülye meg fizet érte és neki dől a lé.

[ Szerkesztve ]

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#10) dabadab válasza Cthulhu Dawn (#9) üzenetére


dabadab
titán

Szeretnem felhivni a figyelmet arra, hogy a H1N1 virus aldozatai kozott eleg nagy szamban vannak fiatal es egeszseges emberek, szoval a dolgot nem lehet azzal elintezni, hogy ok biztos le voltak gyengulve.

Tomcat meg egy idiota, aki valamiert fontosnak tartja, hogy minden temaban megmondja a frankot.

Stangli meg, ahogy elnezem, eloszeretettel terjeszti az ilyen neten keringo suletlensegeket... :(

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#11) stangli válasza dabadab (#10) üzenetére


stangli
senior tag

Stangli meg, ahogy elnezem, eloszeretettel terjeszti az ilyen neten keringo suletlensegeket...

A véleményeitekre vagyok kíváncsi és nem arra kérlek benneteket, hogy körbe küldjétek, mert Én sem küldtem tovább, csak bemásoltam ide a blogomba.

Az tény hogy hiszek (részben) az összeesküvés elméletekben, természetesen az ésszerűség keretein belül, de ezt folyamatosan hsz-el nem tárom nyilvánosság elé, számomra elég ha baráti körben megvitatásra kerül...
Ettől függetlenül el lehet gondolkodni a madár influenzán, kinek is érte meg? Az előtt mennyi volt a csirke, meg a pulyka hús ára? Azután meg mennyit emelkedett? Több száz ft-ot emlékeim szerint. El lehet gondolkodni a sertés influenzán is, ezt követően is megugrott a disznóhús ára. Ha már négylábú akkor jóval a sertés influenza előtt volt a kergemarhakór. Most meg itt a H1N1 amiből a gyógyszergyártók részesülnek. Érdekes. Elmúlik egy vírus csönd van és hirtelen előbukkan egy újabb, veszélyesebb és hirtelen végig söpör a világon, majd jön egy kis csend és a folyamat kezdődik ismét elölről csak valami más vírussal.

[ Szerkesztve ]

(#12) dabadab válasza stangli (#11) üzenetére


dabadab
titán

"Én sem küldtem tovább, csak bemásoltam ide a blogomba."

Es ez effektive miben kulonbozik a korbekuldestol?...

"Az tény hogy hiszek (részben) az összeesküvés elméletekben, természetesen az ésszerűség keretein belül"

Az esszeruseg azt diktalna, hogy ne higyjel bennuk, hanem nezzel utana a tenyeknek: ha ezt megtetted volna, akkor pl. a penzrol szolo szosszenetet sem tetted volna kozze, meg ezt sem. Ehelyett a tipikus egyszeri hoaxaldozat viselkedeset mutatod: hallasz egy teoriat valami olyasmirol, amirol tul sok ismereted nincs (ez fontos, mert kulonben gyorsan kibuknak a marhasagok), a teoriaban van egy csomo erdekesen hangzo adat (amik egy resze feligazsag a masik resze meg teljesen kitalacio) meg rosszban santikalo, sotetben bujkalo alakok meg a hivatalos allaspont lehuzasa es ebbol rogton el is dontod, hogy akkor ez igy is van.

"Ettől függetlenül el lehet gondolkodni a madár influenzán, kinek is érte meg? Az előtt mennyi volt a csirke, meg a pulyka hús ára? Azután meg mennyit emelkedett?"

Tehat ha adott egy X jelenseg, ami jo Y-nak, akkor nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy X teljesen kamu, csak Y terjeszti?...
(Egyebkent meg a madarinfluenza biztosan nem tett jot a tenyesztoknek, mert jol betett a keresletnek es oszinten szolva nekem az se remlik, hogy megemelkedett volna a szarnyashus ara.)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#13) Rive válasza stangli (#11) üzenetére


Rive
veterán

...a folyamat kezdődik ismét elölről csak valami más vírussal.
Meg a fecskék is megjönnek minden tavasszal... :U

Éppenséggel volt egy-két évtizedünk, amikor csak a klasszikus, már unalomig ismert infulenzavirusok keringtek körbe-körbe. Részben ennek is köszönhető, hogy a 'mindenki' azt hiszi, hogy egy új virus is ugyanolyan könnyen átvészelhető lesz.

Spanyolnátha mond valamit?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#14) Cthulhu Dawn válasza Rive (#13) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Nekem a spanyolnátha 1918-19-et mond :U .

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#15) stangli válasza dabadab (#12) üzenetére


stangli
senior tag

Es ez effektive miben kulonbozik a korbekuldestol?...

szvsz abban különbözik, hogy nem küldöd tovább x embernek, hanem leírod véleményedet, ha nem érdekel. közömbös számodra, akkor olvasás után hsz nélkül elfelejted, törlöd emlékeidből.

Tehat ha adott egy X jelenseg, ami jo Y-nak, akkor nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy X teljesen kamu, csak Y terjeszti?...

benne van a pakliban, nehezen bizonyítandó kijelentés ezért hívják összeesküvés elméletnek... ki ezt, ki azt az oldalt tartja érdemre méltónak...

(Egyebkent meg a madarinfluenza biztosan nem tett jot a tenyesztoknek, mert jol betett a keresletnek es oszinten szolva nekem az se remlik, hogy megemelkedett volna a szarnyashus ara.)

ha egy termékből kevés van, de a kereslet majdnem ugyanakkora, akkor a kereskedő mit fog tenni, amikor az utánpótlás szűkében áll? árat emel, hogy a kereslet csökkenjen... amúgy erre kiváltképpen emlékszem, hogy sertésinfluenza bejövetelekor a kétlábú hús volt az olcsóbb, mert akkor azt vették az ősök spórolás gyanánt, amikor a madárinfluenza volt, akkor már és qrvára nem érdekelt az ára, de emlékeim szerint akkor pulyka meg disznó hús volt az olcsóbb a csirke húsénál, mert emlékeimből előidézve nagybátyám megrémülve mesélte egy vasárnapi ebédnél, hogy a kedvenc húsa (csirke) mennyivel drágább a többi húsnál...

(#16) Armahun


Armahun
addikt

Imádom az ilyen direkt felháborító körleveleket.
Ez most azt állítja, hogy aki eddig az infulenza témában megnyilvánult az mind hülye hozzá, és csak át akar gyakni hogy pénzt keressen :F

Egyáltalán ki az aki ilyeneket írogat, vagy a nevét már nem adja hozzá? Mivel tudja alátámasztani amit mond?

Részemről különben a természetes kiválasztódásban hiszek.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#17) Csemike válasza lezso6 (#7) üzenetére


Csemike
csendes tag

Jajajajajaj! Elnézést kérek, mea culpa! A cikkhez akartam hozzászólni. :O

(#19) Rive válasza Cthulhu Dawn (#14) üzenetére


Rive
veterán

Az nem sok.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#20) cucka válasza Armahun (#16) üzenetére


cucka
addikt

Részemről különben a természetes kiválasztódásban hiszek.
Egész addig hiszel benne, amíg sem te, sem a szeretteid nem érintettek. Csak úgy mondani könnyű.

(#21) talmida válasza stangli (#11) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Én meg azt hiszem, hogy az összeesküvés-elméleteket is fanatikus "összeesküvők" gyártják.

De, hogy ON is legyek, én ezt kaptam ma e témában. Szerintem lehet benne valami, hiszen tényleg az 1918-as influenza járványba azért haltak mge olyan sokan, mert annak idején még nem volt se penicillin a tüdőgyulladás kezelésére, se nem állt rendelkezésre a mai modern kórházi kezelés.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#22) Cthulhu Dawn válasza Armahun (#16) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Mint azt egy előbbi hozzászólásomban írtam, Tomcat a szerzője a nagy részének, a végét viszont hozzáírta valaki...valaki.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#23) Armahun válasza cucka (#20) üzenetére


Armahun
addikt

Már vártam mikor kezd el valaki ezzel példálózni.
Egyébként igazad van, de nekem is.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#24) Rive válasza stangli (#18) üzenetére


Rive
veterán

Ja.

Azóta picit szorosabban vagyunk, picit közelebb van Ausztrália is, satöbbi. Ha most ütne be egy spanyolnátha-kaliberű betegség, akkor vagy van védőoltás, vagy potenciálisan sokkal súlyosabb következményekkel kell számolnunk, mint az akkoriaknak.

Különösen az a rész rémitő, hogy a halál néha már órákkal a fertőzés után jelentkezett, az immunrendszer túlreakciója miatt. Heveny emlékeim szerint túlreakció előfordult a H1N1 esetén is.

Általában a járványoknál a terjedést lassitó körülmények a kevésbé agressziv törzseknek kedveznek. A betegség egyre kevésbé észrevehető, a lappangási időszak nő. Ha viszont a terjedési lehetőségek jók, akkor az agresszivebb törzseknek áll a zászló.

Ősz jön, meg tél. Szezon...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#25) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Tamiflu-val nem lehet megelőzni semmilyen influenzát, mert nem arra van.
Ezt csak így közbevetőleg, mert voltam olyan marha, hogy (munkaköri kötelességből) elolvastam ezt az írást. :O

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#26) Rive válasza talmida (#21) üzenetére


Rive
veterán

az 1918-as influenza járványba azért haltak mge olyan sokan, mert annak idején még nem volt se penicillin a tüdőgyulladás kezelésére, se nem állt rendelkezésre a mai modern kórházi kezelés.
Ne legyenek illúziói senkinek, ha beüt egy tömeges járvány, akkor pillanatok alatt összeomlik a modern kórházi kezelés.

AZ a (vérzéses fajta) tüdőgyuszi meg nem a bacis fajta tüdőgyuszi volt, amire jó az antibiotikum. Azok csak a másodlagos fertőzések ellen védenek, de emez meg az immunrendszer felől jött.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#27) Dany007 válasza Rive (#24) üzenetére


Dany007
veterán

Én azon gondolkodtam el, hogy vajon milyen gyorsan terjedhet el egy ilyen vírus, ha a levegőben, vagy egyszerű érintkezéssel is terjedhet.
Mert ugye minél nagyobb a lappangási idő, annál több idő van körbefertőzni mindenkit, mielőtt az első illető egyáltalán rájön, hogy beteg.
Mondjuk egy utazásról hazatérve a reptéren egy rakás embert eleve megfertőzhet, akik szintén tovább repülnek és továbbfertőznek ki tudja hány embert, mondjuk az 5-6 napos lappangási idő alatt. És amire az elő rájön, hogy beteg, addigra már egy csomó másikat is megfertőzött, akik a világ másik feleire repültek és így tovább...

(#28) Ijk


Ijk
nagyúr

Gyógyszerlobbi volt, van és lesz is. Igazából semmi érdemlegeset nem mond ez a levél.
Szerintem bármelyik más influenza vírustörzs elvisz ugyanannyi embert egy évben, mint most a H1N1. Hányan halnak meg pl. rákban? Mit tesznek ellene az emberek? Valahol biztos lehetne találni egy érdekes kis statisztikát hányan dohányoznak. Én legalábbis sokkal jobban félnék egy olyan betegségtől ami több éves szenvedéssel visz el, mint amelyik pár nap alatt. Fel van fújva ez az egész, majd ha elkezdenek hullani az emberek akkor majd én is elkezdek aggódni.
A védőoltásokkal kapcsolatban pedig azért nem akarok egyoldalú állást foglalni, mert bizony van amelyekre tényleg szükség van. Viszont pl. mindkét hepatitis oltásom után valamilyen ismeretlen okból 1-1 hétig katasztrofálisan lebetegedtem.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#29) dabadab válasza Ijk (#28) üzenetére


dabadab
titán

"Fel van fújva ez az egész, majd ha elkezdenek hullani az emberek akkor majd én is elkezdek aggódni."

Csak az a baj, hogy akkor mar keso lesz.

DRM is theft

(#30) Ijk válasza dabadab (#29) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mert mit kellene tenni? Oltassam be magam, és valószínűleg egy év múlva semmit nem fog érni, ha mutálódik a vírus? Úgyhallottam itthon már jópáran megkapták, mégsem tudok halálesetekről.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#31) cyanide

Én nem nagyon vettem észre, hogy körülöttem a diákok foglalkoznának vele, persze én is csak gondolati szinten. Egy üvegből piálást láttam, kézfogások sem csökkentek. Szappan sincs minden mosdóban. Majd akkor lesz gáz, amikor hidegebb lesz és a sokan bejönnek köhögve, lázasan, mert nem akar lemaradni. Orvoshoz sem mennek el, mert csak albérletben vagy koleszban laknak, nem is tudják hova kéne menni. Az ország legtávolabbi pontjaiba is eltudják vinni vagy akár be is hozhatják. Buszon, vonton vihetik a fertőzést mindenfelé. Rossz belegondolni.

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#32) Dany007 válasza Ijk (#28) üzenetére


Dany007
veterán

Mivan akkor, ha épp a felfújás miatt nincs még akkora gond? : )
Gondolj bele egy olyan mutációba, ami levegőben terjed... Egy reptéren hány száz embert fertőzne meg egyetlen egy beteg is? És hány száz másik városba jutna el pár órán belül? És ha mindennek van 4-5 napos lappangási ideje, akkor vajon hány száz ember fertőződik meg mielőtt a legelső rájönne, hogy beteg? Jobb az elővigyázatosság :)

(#33) cucka válasza Dany007 (#32) üzenetére


cucka
addikt

Most katasztrófafilm forgatókönyvet írsz?

És ha mindennek van 4-5 napos lappangási ideje, akkor vajon hány száz ember fertőződik meg mielőtt a legelső rájönne, hogy beteg?
És ha hozzáteszed, hogy a vírus a lappangási idő után gyorsan megöli a beteget, akkor ki tudod következtetni, hogy végveszélyben van az emberiség.

(#34) Dany007 válasza cucka (#33) üzenetére


Dany007
veterán

Most ebben mi nem tetszik? :D

(#35) Ijk válasza Dany007 (#32) üzenetére


Ijk
nagyúr

Egyrészt a mutáció nem terjed a levegőben:) Maga az influenza vírus terjed a levegőben.
Szerinted milyen elővigyázatosság van pl. egy repülőtéren? Vagy valamiről lemaradtam, csinálnak mindenkivel becsekkolás előtt egy vértesztet?
A helyzet az, hogy a jelenlegi vírussal fertőzöttek 99,x%-a meggyógyul. Ez kb. az összes többi influenzajárványra is jellemző arány. Szóval azért még nem kell kongatni a vészharangot.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#36) Dany007 válasza Ijk (#35) üzenetére


Dany007
veterán

Hééé... A mutálódott vírusról beszéltem, ami terjed a levegőben, nem a mutáció :S hogy szűrted ezt le ? :D
És nem azt mondtam h belehalnak, meg nem is a h1n1-re gondoltam....
Csak próbálom elképzelni, hogy egy levegőben is terjedő vírus, milyen gyorsan tudna fertőzni egy reptéren... Pontosan azért mert semmi se akadályozná meg. Nem lehet vértesztelni minden utazót.

(#37) cucka válasza Dany007 (#34) üzenetére


cucka
addikt

Hát hogy olyan, mint egy átlagos zs kategóriás katasztrófafilm forgatókönyve. (Amiket amúgy perverz módon nagyon kedvelek. :D )

Kicsit komolyabban: igen, elképzelhető, hogy a jövőben felbukkan egy olyan vírus, ami megtizedeli az emberiséget. Vagy becsapódik egy meteorit. Vagy bármilyen más katasztrófa. Nem tudjuk megjósolni, nem tudunk tenni ellene semmit, tehát kár stresszelni magunkat. :)

(#38) Dany007 válasza cucka (#37) üzenetére


Dany007
veterán

:D Perverz módon, mi? : P

De én csak azt képzeltem el, hogy milyen gyorsan terjedhet. Ami képes a levegőben és nem csak cseppfertőzéssel terjedni.
Gondolj bele. Adott egy pólgár. :) Leszáll a reptéren. Menet közben találkozik mondjuk 10-15 emberrel akiket meg tud fertőzni. Az a 10-15 ember továbbmegy mondjuk 5 különböző városba, és az első tünetek megjelenése előtt megfertőz még 10-15-öt mindegyik reptéren... Aztán az elkövetkezendő 3-4 napban még X embert, mire rájön, hogy beteg és orvoshoz megy... Akiket megfertőzött szintén tovább fertőznek amíg ők is meg nem betegszenek... Ebben mi a sci-fi? :S

(#39) Ijk válasza Dany007 (#36) üzenetére


Ijk
nagyúr

A mai világban egy vírust mondhatni reménytelen izolálni. Az, hogy egy zsúfolt helyen mennyire terjed szét sokmindentől függ. Igazából nem azért kritikus a reptér, mert sokan vannak és egymás közt szétterjesztik, hanem mert repülővel tud a leggyorsabban eljutni egy fertőzött ember a világ másik pontjára. Tehát mire egyáltalán valahol kiderül, hogy járvány van, már rengeteg fertőzött ember juthat ki a területről. Maga a fertőzés már csak később a tünetek jelentkezésével számottevő, mivel addigra szaporodik el a vírus olyan szinten a szervezetben hogy fertőzzön (az immunválasz akkor van amikor már a védekező rendszered észleli az idegen anyagot).

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#40) Dany007 válasza Ijk (#39) üzenetére


Dany007
veterán

Hát pontosan erről beszélek : D Látom azért szeled, csak kicsit később :)

edit.: oké, de a reptér volt a lényeg a terjesztésben...

[ Szerkesztve ]

(#41) Ijk válasza Dany007 (#40) üzenetére


Ijk
nagyúr

De nem a reptéren fertőzik meg egymást, hanem már előtte.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#42) Csemike


Csemike
csendes tag

Hűdemekkora felfedezés lesz, ha egyszer meglesz az általános, minden vírusbetegségre ható "antivirotikum". Mondjuk akkor meg lesz más halálos közellenség, annak mindig kell lennie. :)

[ Szerkesztve ]

(#43) Rive


Rive
veterán

[link]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#44) stangli


stangli
senior tag

IWIW üzenőfal: (nem tudom, hogy ez mennyire igaz, meg hogy műsorban, vagy újságban leadták-e, vagy ez is csak egy hoax... de egy biztos, tele az üzenőfalam ezzel az írással)

Beláthatatlan következményei lehetnek a H1N1-oltásnak

Nem a WHO-tól kapott új H1N1 vírustörzsből készült el az új influenza elleni magyar védőoltás, hanem egy korábbiból, amely még az 1930-as években Amerikában bukkant fel. Vagyis az oltóanyag nincs rászabva a jelenlegi vírusra – mondta Dr. Tóth Kálmán.

A gyermekorvos és infektológus szerint az orvosok többsége aggódik a szer miatt. A vakcinát ugyanis kevés emberen, és nem elég hosszú ideig tesztelték - így nem tudni, milyen hosszú távú veszélyes mellékhatásai lehetnek.

Befejezett klinikai vizsgálatok híján, 18 éven aluliaknak egyébként sem javasolt még a vakcina, sőt, állapotos nők vonatkozásában sem állnak rendelkezésre adatok – mondta a Vasárnap Reggelnek Dr. Tóth Kálmán. Az orvosok attól félnek, hogy nem várt problémák és mellékhatások esetén ők lesznek a bűnbakok, mivel az államot nem lehet perelni - az oltás ugyanis nem kötelező.

(#45) stangli válasza stangli (#44) üzenetére


stangli
senior tag

IWIW üzenőfal 2.0:

Dr. Sebő Zsuzsanna gyermekorvos véleménye a H1N1 oltásról

Miért ellenzem?
- Mert nem ismerjük az összetételét, miközben néhány nap múlva el kellene kezdeni a vakcinációt!
- Mert az már biztosan tudható, hogy teljes sejtes vírust tartalmazó oltóanyagról van szó, amelyet az Európai Unió országaiban sehol nem alkalmaznak! Talán még Afrikában…
- Mert az oltóanyag kipróbálása mindössze negyven (40!) 3-18 éves gyermeken történt, és sem a hatékonyságról, sem a hosszú távú mellékhatásokról nincsenek információink.
- Mert az egyre szaporodó gyermekkori autoimmun betegségek, gyulladásos bélbetegségek és az oltások kapcsolatáról nincsenek érdemi információink.
- Mert a napi hírek állítása, miszerint már járványos szinten van a megbetegedések száma – hamis.
- Eddig mindenhol azt tanították, hogy 3 éves kor alatt nem szabad teljes sejtes vakcinát adni, most meg hirtelen 6 hónapos kor lett az ajánlott.
- Eddig teljes sejtes vakcinával tilos volt oltani a terhes nőket, ezért nincsenek is ilyen tárgyú vizsgálatok. Ennek ellenére most az első körben oltandók közé sorolták őket. Milyen magzati károsodások várhatók a későbbiekben? Vagy az összefüggést úgysem lehet majdan bizonyítani?
- Az oltás mögött komoly anyagi érdekek vannak, aminek jelei már kiszivárogtak (ld. Omninvest Kft. ügy.

(#46) Rive válasza stangli (#44) üzenetére


Rive
veterán

IWIW üzenőfal:
Most komolyan, mi a f@ér' olvasol ilyen baromságokat???

Nem a WHO-tól kapott új H1N1 vírustörzsből készült el az új influenza elleni magyar védőoltás, hanem egy korábbiból, amely még az 1930-as években Amerikában bukkant fel
Remélem, ezekér' a hülyeségekér' szénné perlik.

A vakcinát ugyanis kevés emberen, és nem elég hosszú ideig tesztelték
A szezonális infulenzák gyanithatóan aktuális törzseinek izolálásától a védekezési időszakig mindig rövid az idő. Ennek megfelelően a gyártási technológia megy át a klinikai vizsgálatokon, egyszer. Aztán meg évente az új vakcina hatásvizsgálaton. Ez történt most is. Persze évről évre semmi baj nincs, mostmeg mindenki belehal majd az oltásba, naná.

- Mert nem ismerjük az összetételét, miközben néhány nap múlva el kellene kezdeni a vakcinációt!
Ugyanaz, mint egy évvel korábban.

- Mert az már biztosan tudható, hogy teljes sejtes vírust tartalmazó oltóanyagról van szó, amelyet az Európai Unió országaiban sehol nem alkalmaznak! Talán még Afrikában…
Pszt - a virusoknak nincsenek sejtjeik. De ne mondd el senkinek.
A többit lásd egy hozzászólással fentebb.

- Mert az oltóanyag kipróbálása mindössze negyven (40!) 3-18 éves gyermeken történt, és sem a hatékonyságról, sem a hosszú távú mellékhatásokról nincsenek információink.
OK, megint leirom még egyszer. Pont úgy, ahogy ez már évek óta megy a vakcinabizniszben...

- Mert az egyre szaporodó gyermekkori autoimmun betegségek, gyulladásos bélbetegségek és az oltások kapcsolatáról nincsenek érdemi információink.
A marslakók és az oltások kapcsolatáról sincsenek érdemi információin, ugye.

- Mert a napi hírek állítása, miszerint már járványos szinten van a megbetegedések száma – hamis.
Végre valami, ami igaz. A legtöbb H1N1-nek elkönyvelt betegség jelenleg más virusoktól ered.
A baj csak az, hogy az immunizálást nem akkor kell elkezdeni, amikor már dühöng a járvány...

- Eddig mindenhol azt tanították, hogy 3 éves kor alatt nem szabad teljes sejtes vakcinát adni, most meg hirtelen 6 hónapos kor lett az ajánlott.
Erre meg a következőre nem tudok mit mondani, meg kell nézni a szezonális vakcinák ajánlásait.

- Az oltás mögött komoly anyagi érdekek vannak, aminek jelei már kiszivárogtak (ld. Omninvest Kft. ügy.
A józan ész szerint meg egy durva járvány elkerülése illetve következményeinek mérséklése még egy-két nagyságrenddel nagyobb anyagi érdeket jelent. Szóval?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#47) Rive


Rive
veterán

Lassan kezdem azt érezni, hogy marhára kéne egy akkurátus világjárvány a pofánkba. Annyi mindent letisztázna hirtelen...

Közben meg reménykedem, hogy ne legyen ilyen.

B+.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#48) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Látom a legtöbben az iwiw üzenőfalát tekintik hiteles forrásnak. :W :DDD

(#49) talmida válasza Rive (#46) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Mo-on nem tudom, hogy mi a helyzet, de itt nálunk tényleg van valami influenza-járvány (vagy volt :F ). (Én is átestem rajta. Sokáig bújkált bennem, aztán egy hete kitört...Az első 5 nap nagyon rossz volt. 3-4 napig csak a torkom fájt, meg fáradékonyabb voltam, mint máskor, majd kb 3 napon át folyt az orrom, mint a csap, + a fejem is fájt, + kis lázam is lehetett valamennyi, (nem mértem, csak éreztem) ...nem volt súlyos a köhögés sem, de az egyik fiam csúnyán elkapta, illetve nála az volt a baj, hogy betegen is ment mindenhova, és a fülére húzódott.. :((( .

Valóban többféle influenza létezik. Az egyik orvos barátunk azt mondta, hogy itt Floridában ilyenkor nem nagyon szokott influenza-járvány lenni, (itt még "nyár" van) Szóval szerinte mindenki, aki most influenzás itt, az a H1N1-estől beteg. Ezt a kimutatást nemrég frissítették.

Egyébként én is úgy tudom, hogy az influenza vírusa nem élőlény, nem sejt, hanem valamilyen molekula, ...de nem nagyon értek hozzá. Szívesen hallanék egy szakszerű ismertetőt róla.

IN GOD WE TRUST!

(#50) Crystalheart válasza talmida (#49) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát a vírus az vírus. Mivel gazdaszervezetre van szüksége a szaporodáshoz, tehát önmaga nem szaporodik, és még anyagcseréje sincsen, nem egyértelmű, hogy élőlényeknek kell-e őket tekinteni. Hanem a fertőtlenítőszerek elpusztítják őket, és hosszú idő alatt a magára hagyott vírus is elpusztul/hatástalanná válik, úgyhogy leginkább élő szervezetként tartják számon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.