Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) talmida válasza Crystalheart (#50) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi! ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#52) Rive válasza talmida (#49) üzenetére


Rive
veterán

Mo-on nem tudom, hogy mi a helyzet, de itt nálunk tényleg van valami influenza-járvány (vagy volt :F ).
A jelenlegi állapot szerint errefelé vagy két megfázásos virus van forgalomban, plusz a H1N1. Az egyik megfázásos csinál egy pöpec arcüreggyulladást, szóval fejfájás, hányinger, meg ami belefér. Ezt szokták most itt a H1N1 nyakába varrni. Pedig az még csak lappang, jobbára. Vannak már megbetegedések, de igazi tömeges járvány még nincs, köszönhető a napos, zokatlanul száraz ősznek.

Mondjuk ilyen időben a 'szokásos' infulenza még meg se tud moccanni.

Egyébként én is úgy tudom, hogy az influenza vírusa nem élőlény, nem sejt, hanem valamilyen molekula
A fentebbi linken minden, ahhoz már fölös szólnom... Az a 'teljes sejtes' dolog meg arról szól, hogy mi ttartalmaz az oltóanyag. Van, amelyik 'döglött' kórokozót. Bacit vagy virust. Egy rakás oltás efféle vakcinával működik. A világon mindenütt. Európában is. A gyerekek kötelező oltásainak egy része is ilyen.

A vicc az, hogy ennél még durvább is van, az ellen meg nincs rinya. Pölö a klasszikus BCG oltás élő baktériumtörzs szervezetbe jutttását jelenti, mindjárt újszülöttkorban.

Gyermekorvos, mi?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#53) talmida válasza Rive (#52) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi neked is a kiegészítést. :R

Te, és mit tudsz az oltóanyagok egyéb tartalmáról? MIÉRT tesznek bele pl mercuryt..mégha minimális mennyiségben is? :F Itt sokan pont emiatt nem szívesen oltatják be magukat, mert az újabb kutatások szerint a mercury elbutulást okoz.

IN GOD WE TRUST!

(#54) Rive válasza talmida (#53) üzenetére


Rive
veterán

MIÉRT tesznek bele pl mercuryt
Amennyit tudok róla: tartósító- és állokmányjavító, mint a kajában. Csak gyógyszerben kicsit ugye trükkösebb a megfelelő minőség biztosítása. Ez amúgy valami szerves higanyvegyület, nem higany.

Arról, hogy elbutulást okozna, még nem hallottam. Az autizmussal hozták kapcsolatba, talán erre gondolsz. Azt az orvost aki vonatkozó vizsgálatokkal jelentkezett utóbb vizsgálati eredmények szándékos meghamisításáért felelősségre vonták, már nem praktizálhat. Kanadában néhány éve betiltották a higanytartalmú oltóanyagokat. Utóbb végeztek vizsgálatokat a betiltás előtt és után születettek körében az autizmus gyakoriságát illetően és nem volt változás, tehát jó eséllyel vaklárma volt.

Ugynakkor a magam részéről örülök, hogy szép lassan eltűnik a forgalomból.
Úgy tudom, az USA több államában is kivonták a forgalomból illetve dolgoznak ezen, ha jól rémlik téged ez érint.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#55) talmida válasza Rive (#54) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Te orvos vagy, hogy mindenre ilyen naprakész és szakszerű választ tudsz adni? :D
Köszi megint. :C Igen vonatkozik rám. Egyébként én még nem hallottam arról, hogy itt kivonták volna a forgalomból az ilyen oltóanyagokat, és talán pont ezért az egészségügyben (itt) dolgozó barátaim között van a legtöbb, akik tartózkodnak az oltásoktól.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#56) Rive válasza talmida (#55) üzenetére


Rive
veterán

Se orvos nem vagyok, se lusta utánanézni, ha valami aktualitás kopogtat...

A vonatkozó amerikai utalások és hirek jobbára államokra szoktak hivatkozni, nem az USA egészére, szóval lehet, hogy ezt állami szinten kell keresni. Nem ismerem mélységében az ottani rendszert. Néhány linket mindenesetre találtam, ami esetleg érdekelhet: 1, 2, 3, 4.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#57) talmida válasza Rive (#56) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszönöm szépen! (Az 1. és a 4. nagyon érdekes.) :R

IN GOD WE TRUST!

(#58) Rive válasza Rive (#46) üzenetére


Rive
veterán

Szénné perlik. Vagy valami hasonló.
[link]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#59) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Annyira tudtam, hogy ezen ügy kapcsán is formálódik összeesküvés elmélet. Modern korunk egyik világvallása.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#60) bullseye válasza fordfairlane (#59) üzenetére


bullseye
addikt

és lemaradtál már a tegnapiról a ahol az ellenanyagban telavivi gyilkos robotok voltak, és körülmetéltek férfit nőt egyaránt, vagy ilyesmi. nem figyeltem igazán...

amúgy szórakoztató állat az ember. télleg van itt némi gyanú gyógszerlobbi, stb. de hónapokig meg azért ment az anyázás, hogy nincs oltás, jajjmilesz.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#61) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Sziasztok! Munkaadóm (Országos Mentőszolgálat) , minap megérdeklődte, kérünk-e H1N1 védőoltást. Az érdeklődés nagyon csekély volt, erre ma annyi védőoltást kaptunk a mentőállomásra, ahányan vagyunk, és egy "hegyibeszédet" miszerint nagyon ajánlott beadatni. Szerencsére (Jogilag..?) kötelezővé nem tehetik, de nagyon ajánlott, hogy beadassuk magunknak. Azt mondják, ha ideér a járvány, és a dolgozók 20%-a megbetegszik, akkor működésképtelenné válunk, ezért fontos a dolog.
Elmondom, hogy tavaly 2 kolléga kért sima influenza elleni oltást. Utána 3 hétig lázasak voltak, köhögtek, minden bajuk volt.
Én eü. dolgozó vagyok, de őszintén megmondom, nem szívesen böködtetem magam. Ha nem ér semmit az oltás, azt lesz....m, nem érdekel. Attól félek, hogy hetekig lázasan járhatok dolgozni, mert ugye 60% táppénznél az ember meggondolja a dolgot...
Szóval azt akarom kérdezni, van-e olyan, aki kapott H1N1 védőoltást, és azt szeretném kérdezni, volt valami következmény, "mellékhatás" utána?

(#62) hecktor


hecktor
aktív tag

Rengeteg ferdítés van a szövegben, nézzük pl. ezt:

"hogy Önt villámcsapás végzi
ki az élete során (1:5000) Forrás: NOAA
"

Okosan hivatkozik, de a fordítás szándékosan?! rossz!

Eredeti szöveg: "Odds of being struck in your lifetime (Est. 80 years)"

Azaz esélye hogy megbasz;) a villám (80 életévet feltételezve)

80 életévet kevesen érik meg, de az igazi ferdítés hogy "kivégez" helyett az eredeti szövegben csak "megvág" szó szerepel és ez azért fontos, mert akiket megvág a villám csupán 10% hal bele. Forrás: NOAA ;)

Szerintem ez elég nagy műhiba ahhoz hogy a szöveg bármely betüjét is komolyan lehessen venni pláne ilyen részeket mint pl. "élet megmentése a H1N1 vírussal szemben 200-800 millió forintba kerül,"

[ Szerkesztve ]

(#63) Motion_Blur válasza Zoli bácsi (#61) üzenetére


Motion_Blur
félisten

"ma annyi védőoltást kaptunk a mentőállomásra, ahányan vagyunk, és egy "hegyibeszédet" miszerint nagyon ajánlott beadatni"

Várom, hogy hozzánk is jöjjön egy ügynök :) Nagyon kilóg a lóláb...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#64) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Istenem!!!

Most megint olvashatom a sok baromságot a bejegyzésben és a kommentekben... :U :O
(Mielőtt még valaki ezzel jönne, sajnos nekem kötelező... :( )

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#65) Motion_Blur válasza Racecam (#64) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Add át másnak! Vagy H1N1 fan vagy? Úgy véded a vakcinát, mint egy anyatigris a kölykét! :P

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#66) Uzmany válasza Zoli bácsi (#61) üzenetére


Uzmany
őstag

passz

[ Szerkesztve ]

® visions created with passion

(#67) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Én 2 hétig voltam H1N1-el fertőzött. Szar volt, de meggyógyultam belőle, nem is olyan nehezen. UTÁNA kaptam meg a H1N1 elleni oltást (kb. 3 hete). Azóta sincs semmi bajom. Nem azt mondom oltassátok be magatokat, de nem csak én kaptam meg, hanem még 4 másik ember akit ismerek, nekik se lett semmi bajuk. Azt akarom elérni, hogy nem kell félni, az egész egy nagy félelemkeltés.

sweetlou6.wordpress.com

(#68) tkazmer válasza Sweet Lou 6 (#67) üzenetére


tkazmer
addikt

Nem azt mondom oltassátok be magatokat, de nem csak én kaptam meg, hanem még 4 másik ember akit ismerek, nekik se lett semmi bajuk.

huhh, megnyugodtam, nem lesz bajom a védőoltástól :))
az már nem jó, ha fel tud merülni olyan, hogy bajom lehet tőle...

egyébként én sem tervezem beoltatni magam, van a közelben egy (homeopata) orvos, aki javasolt néhány "szert" (grapefruit mag olaj, szimpla c-vitamin illetve még egy valami) illetve több alvást a szokásosnál, ezek tökéletesen megteszik - és nem csak ez ellen az influenza ellen.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#69) Sweet Lou 6 válasza tkazmer (#68) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Most oltották be az osztályt. ,,huhh, megnyugodtam, nem lesz bajom a védőoltástól" - nem 100%, mert ma pl. a 35 emberből egy rosszul lett, összesen a suliban 2-en lettek rosszul (az iskola több száz fős és a 90%-át a tanárokkal együtt beoltották). Szóval nem azt mondom, hogy veszélytelen, csak azt, hogy nagyon kicsi az esélye és hogy fel van fújva.

,,egyébként én sem tervezem beoltatni magam, van a közelben egy (homeopata) orvos, aki javasolt néhány "szert" (grapefruit mag olaj, szimpla c-vitamin illetve még egy valami) illetve több alvást a szokásosnál, ezek tökéletesen megteszik - és nem csak ez ellen az influenza ellen." - na igen, a megelőzés talán a leghasznosabb dolog.

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#70) tkazmer válasza Sweet Lou 6 (#69) üzenetére


tkazmer
addikt

az igazat megvallva ez kicsit inkább olyan irónikus megjegyzésnek lett szánva, ha megnézed alatta az off részt is, akkor érthetőbbé válik

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#71) Sweet Lou 6 válasza tkazmer (#70) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

:R

sweetlou6.wordpress.com

(#72) Sish


Sish
tag

Nos ha ennyire meg akarjátok tudni az igazat a H1N1 védőoltásról és társairól akkor javaslom, hogy kössétek az összes gyártásban, tesztelésben stb. résztvevő embert hazugságvizsgálóra és akkor talán kiderül, hogy mi igaz és mi nem ;) Én azt mondom egyszer meg kell halni, ha nem ebben akkor majd valami másban.

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#73) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Na gyerekek, megkaptam a védőoltást. Azt mondták, oké nem muszáj beadatni, de ha ideér a járvány, akkor elküldik fizetés nélküli szabadságra aki nem oltatta be magát. Hát, a feleségem ápolónő, az átalakítások miatt elvesztette az intenzíves nővéri pótlékát, nem írom le 23 év munkaviszonnyal (1 helyen) mennyit hoz haza, nem akarok derültséget kelteni, lényeg hogy annyira hiányzik a fizetés nélküli szabadság, mint derült égből a lórúgás.
Szóval beoltottak engem, asszonyt is a munkahelyén, és beoltattuk a lányomat is.
Gyereket nem akartuk oltatni, de nálunk aztán tényleg hazahordunk mindenféle vírust meg bacit a munkahelyről, úgyhogy aláírtuk az iskolai papírt, oltsák be.
Engem szerdán oltottak, ma (péntek) délután olyan erőtlennek éreztem magam, egy széket alig tudtam volna odébb tenni, lefeküdtem, aludtam egy órácskát. Már egész rendbejöttem, kissé kapar a torkom, más bajom nincs.
Lányomnál is az oltás után 2-3 nappal kis levertséget tapasztaltunk, és oltás utáni nap erős hasmenése volt.
Ennyit tapasztaltunk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.