Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az SLC-64GB-os modell egész barátságosnak tűnik, kár, hogy nincs mellette árcédula:)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) Levin01 válasza t72killer (#1) üzenetére


Levin01
őstag

a gyorsabb típusokhoz nem mertek árat írni, mert nem fért volna ki :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3) Rossi


Rossi
addikt

Én eddig azt hittem, hogy az SSD-k a gyorsaságuk miatt drágák, de amint látom még a SATA1 sebességét sem érik el... Hát nem tudom.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#4) bteebi válasza t72killer (#1) üzenetére


bteebi
veterán

Nekem meg az SSD-SATA2-SLC-32-k közül a gyorsabbik egész szimpi :). Bár azért még van hová fejlődni az írási sebesség területén (is) :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#5) t72killer válasza bteebi (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

a gyorsabb példányok legalább hozzák kb a HDD-k sebességét. Bár kíváncsi lennék egy 320GB-os 2.5"/7200rpm írás-olvasási sebességére:))

Ami jó ötlet lenne pl, ha készítenének 16-32GB-os ultragyors modellt (pl 200+MBps read, 150+MBps write, 0.01ms access) mini-pcie csatlakozóval, rendszertárolónak :DD - így egy átlagos notiba is simán belemenne mellé egy nagyobb/olcsóbb, de lassabb tároló.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) azbest


azbest
félisten

bakker mi az a 7MB/seces véletlen írás :U (gondolom mert egész blokkot újra kell írni, így sokkal több adatot ír újra, mint szekvenciálisan)
Olvasásban azért jobb sokkal mint a merevlemezek.

[ Szerkesztve ]

(#7) #72042496


#72042496
törölt tag

Alakulnak ezek, alakulnak. De 3.5" méretben senki nem fog gyártani ilyet? Vagy majd csináltatunk hozzá beépítőkeretet? :)

(#8) t72killer válasza azbest (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

olvasásban annyira veszettül nem, egy jobb notiwinyó átlagosan 60-70MBps olvas szekvenciálisan. Ok, ez is egy jó 2x-es faktor, de emiatt nem adnék ki 5x annyit egy jóval kisebb, ráadásul rövidéletű SSD-ért. Ami érdekes ezekben a kütyükben az a random-elérés, attól fog 10sec alatt bootolni a vista, 1 sec alatt betöltődni a játék, stb:)

#7: vagy egy idő után nem is gyártanak majd 3.5" wincsit, és asztaliban is 2.5" lesz a szabvány :DDD éljenek a barebone-PC-k :C

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) Male


Male
nagyúr

Az a gond, hogy a fogyasztása se az igazi...

"A CSX SSD meghajtók áramfelvétele használat közben 390 mA, üresjáratban 300 mA"
Ez ugyebár 1.95W és 1.5W... namost egy 160-as Samsung notivinyó (HM160HC) adatlapja van elöttem:

Read-Write: 2W
Idle: 0.6W

A vinyó az idő nagyrészében üresjáratban van, így ez az SSD nemhogy kevesebbet fogyasztana, mint a vinyó, hanem többet.

(#10) orbano válasza azbest (#6) üzenetére


orbano
félisten

ha az új spinpointok 100mb fölötti szekvenciális olvasását nézem, akkor azért annyira nem egy hűde... pláne ennyiért

A vér nem válik VAZZE!™

(#11) orbano válasza #72042496 (#7) üzenetére


orbano
félisten

remélem. legalább marad hely a rezgéscsillapításnak :)) SSD silencer :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#12) liksoft válasza Male (#9) üzenetére


liksoft
nagyúr

:R Na végre észrevette valaki!

Az MLC-re meg ha jól tudom kevesebb írhatóságot garantálnak mint az SLC-re. Ennek függvényében méginkább érdekelne az áruk. :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13) Drenadar


Drenadar
veterán

nah most én nem értem ezek miért olyan jók? Icipici kapacitás, megbízhatatlanok (ahogy utóbbi hírekben is hallottuk), többet fogyaszt, és kb 100x annyiba kerül 1GB mint a hagyományos winyóknál. Engem nem zavar a vinyóm hangja, hogy érdemes legyen ilyeneb beruházni.

(#14) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Azokból a tesztekből amiket eddig láttam az jött le, hogy egy gyorsabb SSD agyonveri még a Raptort is, szóval ezek a gyári adatok nem mondanak sokat, esetleg az SSD-k közti megkülönböztetést segítik.
Egyébként a CSX állítólag küld nekünk tesztpéldányokat. Ha ez igaz, akkor meglátjuk, hogy mire képesek.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#15) liksoft válasza fLeSs (#14) üzenetére


liksoft
nagyúr

Kérdés, hogy ugyanolyan rendszerbeállítások mellett-e? Úgy tudom, az SSD használatához eléggé sok adminisztrációt célszerű kitiltani a W rendszereiben. (A kevesebb írás miatt.) Érdekelne, hogy sima winyó esetén egy ilyen módosított OS mit fut?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16) freeapro válasza liksoft (#15) üzenetére


freeapro
senior tag

a swap kikapcsolasra gondolsz?

(#17) liksoft válasza freeapro (#16) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem csak arra. Kitiltható, hogy a file-ok utolsó hozzáférését regisztrálja. Ezzel minden file olvasásakor annak adminisztrációját írja. Vagyis egy sűrűn használt de nem rezidens modul névbejegyzését egy futási idő (bekapcsolás) alatt többször is írhatja, holott csak olvasta a file-t! Vagyis egy boot során rengeteg file adminisztrációja írásra is kerül. Ez pedig ha jól tudom "kicsit" gyilkolja a flash típusú tárakat. Ehhez a reg. módosítások, ..... még hozzájönnek. Nem is tudom, hány pontot érinthet. Viszont amit nem végzünk el (és nem kell a rendszer életéhez), az gyorsít.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18) Male válasza liksoft (#12) üzenetére


Male
nagyúr

Igen... amiket még régen néztem doksikat, azokban az MLC a tizedét bírta az SLC-nek.

fLeSs: Ha nem nagy kérés, valami fogyasztás mérést is csinálnátok? Ha más nem, notiba betenni, és az akksi időt lemérni vele és notivinyóval is.

(#19) fLeSs válasza Male (#18) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a sima konnektoros fogyasztásmérő erre tuti alkalmatlan.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#20) Loha válasza fLeSs (#14) üzenetére


Loha
veterán

Azért majd a tesztbe vegyétek be az új VelociRaptort is, mert úgy fair ;]

(#21) azbest válasza fLeSs (#14) üzenetére


azbest
félisten

Ha lesz ilyen teszt, akkor légyszi menjetek rá a random olvasás írás témára erőteljesen, mert sok tesztben pont azt nem hansúlyozzák ki, hogy a random műveleteknél van lényeges különbség a winyó és az ssd közt :)

A hírben a 7MB/s random írás elég lehangoló volt számomra... olvasásban nem rosszak... írásban viszont nem tűnnek jobbnak a winyóknál. (hmm bekapcsolt adminisztráció amit fentebb emlegetett liksoft lehet erősen visszafogja a teljesítményét... mert random írást kell csinálnia mindenféle fájlt olvasásakor :U )

[ Szerkesztve ]

(#22) Male válasza fLeSs (#19) üzenetére


Male
nagyúr

Akkor marad az akksis üzemidő... mondjak az nem egy gyors teszt, tudom :B

(#23) fatal`


fatal`
titán

Hát még mindig iszonyú drágák és nem igazán alternatíva a vincsikre, ráadásul ahogy nézem csak olvasásban gyorsabb a HDDnél:(

(#24) BRinyo


BRinyo
aktív tag

Nekem szimpibb egyelőre inkább egy db 1TB vinyó, mint egy 32GB SSD....

(#25) Lavves válasza liksoft (#17) üzenetére


Lavves
tag

Ehhet van vmi könnyen használható segédprogram?

(#26) t72killer válasza Lavves (#25) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Felesleges, a registryben kell 2 értéket megváltoztatni a következőkre:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\FileSystem]

1.

DisableNTFSLastAccessUpdate=1 (ez felelős az adminisztrációért)

2.

NTFSDisable8Dot3NameCreation=1 (ez 8x3-as fileneveket csinál a renszer számára, szintén felesleges)

#24: teljesen 1etértek: Majd ha 500+GB-os, gyors SSD-ket adnak a tera+kapacitású vinyók árában (40-50eFt) akkor beruházok egybe :))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27) fLeSs válasza t72killer (#26) üzenetére


fLeSs
nagyúr

"Majd ha 500+GB-os, gyors SSD-ket adnak a tera+kapacitású vinyók árában (40-50eFt) akkor beruházok egybe :))"

sztem ez egy hibás meglátás, persze jogod van hozzá. :D sztem SSD-t nem tárolásra kell venni, hanem rendszervinyónak, arra pedig elég 32/64 GB. a rendszer legyen gyors illetve azok a programok amik még ráférnek, de film/zenetárolásra minek SSD?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#28) t72killer válasza fLeSs (#27) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

közepes notiban gondolkozom, amibe nem fér 2db wincsi, főleg emiatt. (külső HDD-t meg mindigis másodlagos tárolónak használtam, szeretem, ha van hely, ami rögtön elérhető:) )

Mondjuk emiatt lenne jó megoldás a kicsi, de villámgyors mini-pcie SSD, akkor maradna hely a winyónak:)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#29) liksoft válasza t72killer (#26) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ajjaj! A 8+3 tradicionális file-név használata sokszor igencsak előnyös. Adatmentésből tudom, hogy az ékezetes file-nevekkel mind a mai napig gondok vannak. Ha viszont nincs DOS kompatibilis neve, nem tudod átnevezni, így időnként (leginkább hurcolászós eszközön - pendrive, külső winyó - NTFS használata mellett) elérhetetlen egy-egy file. Természetesen mindig a legrosszabbkor, a leginkább fontos file az. :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#30) t72killer válasza liksoft (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

hú, ezt jó tudni... akkor registrybuhera 2 kilőve:) Teszek 1 kísérletet az adatmentőprogimmal, ő hogy reagál. Hogy is kell? Tehát kitörlök 1 létfontosságú filet... :DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31) liksoft válasza t72killer (#30) üzenetére


liksoft
nagyúr

A probléma akkor jelentkezik, ha eltérő XP (német, magyar, angol, stb...) alatt mindenhol a magyar karakterkészlet van kiválasztva. Ekkor ugyanis meg kell még a rendszernek adni, hogy a nem unicode-os karaktereket milyen kódkészlettel kezelje. A két beállítás különböző variációi a hosszú ékezetes karakterek esetén más-más fizikai kódot, de ugyanazt a látszólagos karaktert adják. Ilyenkor kiesik a szemed, mert ott van a file, olvasható a neve, amikor meg hivatkozol rá, közli : Ilyen nincs. :P Hát köszönöm!

Ebben az esetben lehet DOS box-ban vagy régi DOS-os progival (ekkor lehetőleg csak 2GB alatti file-t próbáljunk) átnevezni (már ha van rövid neve). Ezután az új névvel már elérhető. A kódlapok használata miatt még ekkor is érhet meglepetés, így annak (nem unicode rész - lásd előrébb) átállítására is szükség lehet. Van, hogy ilyenkor a hosszú néven is elérhetővé válik, de nem minden esetben. :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#32) Crytek


Crytek
veterán

Na gyakorlatilag mostanában kb minden 2. hír ssd ről szól.
Remélem 2 év múlva már arról is lehet majd beszélni hogy lehetne venni egy ilyet már már olcsó.

Next PC Upgrade: 2022

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.