Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) total90


total90
veterán

A quadod azért nem a spórolós fajtából van, tudom, mert nekem is olyan van. A cikk meg jó lett :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#2) bakosgabor57


bakosgabor57
őstag

Bizony--bizony,nekem teccik.A másik nagy fogyasztón,a ,procin való spórolást is kifejthetted volna egy kicsit részletesebben,+fesz,tuning,alulfesz,energiatakarékos funkciók...hiszen az is max. 5perc,és újabb ezresek mínuszban :R

[ Szerkesztve ]

(#3) bejmuller


bejmuller
aktív tag

a barátnődnek van procija?:D méghozzá négymagos... remélem azért a krízis nem sokszor fut rajta :DDD

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#4) Drimi


Drimi
tag

Nekem egy 4850em van, és visszaveszi magát 160/250-re 2d-ben, de a cikk kíváncsivá
tett, így most nekilátok kikísérletezni, hátha sikerül még egy kicsit "zöldebbnek" lenni! ;)
Gratulálok az íráshoz! :K

[ Szerkesztve ]

(#5) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Az én GF 8800GT-m is hasonlóan zöld már jóideje :)
Nekem RivaTunerben be van állítva egy profil nagyon alacsony órajelekkel és így is indul el a Windows, ha meg játszani akarok, akkor pár klikk és ismét teljes erejét bevetheti a kártya.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#6) Depression


Depression
veterán

Nekem a q6600-asom 2400Mhz-en döcög 1,325V-ról alulfeszelve 1,088-ra, és a 8800GTX-szel alapjáraton kb. 90W-os a fogyasztása. Terhelésnél ez is gond nélkül felfut 240W-ra.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#7) torma99


torma99
aktív tag

Köszönöm ezt az írást, 4850-et én is beküldtem alukálni, a q9550 pedig 990 mhz-n jár 0,840V-al.
Hajrá környezet :D.
Respect az írónak! :R
(még annyit, h win7 aero azért tálcára pakolgatva ablakokat picit akad, de tűrhető)

(#8) Puma K


Puma K
veterán

Nagyon jó kis írás gratulálok! :R

Jómagam is állítgattam a CPU és a GPU órajeleit.

CPU-t (E8400) az Asus féle EPU-val

-Max Power Saving Mode 1.1Ghz@0.864v
-Medium P. S. M. 2.7Ghz@1.024v (ezt még majd módosítom 2.3-2.5Ghz közötti értékre)
-High Performance Mode 3Ghz@1.088v
-Turbo Mode 3.5Ghz@1.088v

GPU-t (HD 4850) pedig módosított CCC profillal vetem le

<Feature name="CoreClockTarget_0">
<Property name="Want_0" value="25000" />
<Property name="Want_1" value="50000" />
<Property name="Want_2" value="65000" />
</Feature>
<Feature name="MemoryClockTarget_0">
<Property name="Want_0" value="50000" />
<Property name="Want_1" value="75000" />
<Property name="Want_2" value="100000" />
</Feature>
<Feature name="CoreVoltageTarget_0">
<Property name="Want_0" value="1046" />
<Property name="Want_1" value="1123" />
<Property name="Want_2" value="1158" />

2D 250/500@1.046v
3D low 500/750@1.123v
3D high 650/1000@1.158v

Ezeket a GPU órajeleket és feszültségeket a netről néztem különböző BIOS-okból és mondhatni átlagoltam az értékeket. Lehet lejjebb tudnám még vinni az órajeleket és a feszültséget. Majd még a későbbiekben tesztelgetem. Azért nem használtam külső programot mert nekem sehogy sem akart összejönni egyikkel sem...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#9) BullZeye


BullZeye
veterán

Azért nem írtam a processzorról, mert említésre se méltó, legalábbis a Gigabyte DES nevezetű programja. Nagyon vártam, hogy a jól felhúzott processzort, majd ő szépen zöldesíti, és ténylegesen csökken a fogyasztás tőle, de nem! Hiába futott a DES, hiába írogatta ki, hogy ennyit meg annyit spóroltam meg, az semmit sem használt. Szoftver hiába írja, hogy megspóroltam 40 Wattot, ha az kb észrevehetetlen 1 óra használat után. Úgyhogy azt fel se raktam. Arra viszont gondoltam már én is, hogy processzorból is kéne csinálni ilyen 2Dasztali profilt, viszont még nem találtam rá megfelelő programot, csak olyat, ami újraindítja a gépet is. Én meg ha szeretnék adott esetben játszani, akkor szeretném azt is, hogy egy 1-2 perces procedúra nélkül tudjak. Bár megnézem mennyit számít, ha 3200MHzről leveszem 900Mhzre, és a memóriákat is minimálisra. De ilyenkor meg már mondhatni használhatatlan a gép, kicsomagolásnál is erősen belassulna.

Örülök, hogy hasznosnak bizonyult a cikk.

szerk.:
bejmuller
q9400-a van ;) és játszik rajta minden félével, per pill Left 4 Deadezünk, és tetszik neki. De már jó pár játék futott azon a gépen, mióta megvan ;). Egyébként főleg az AION miatt kellett neki gépet cserélni :)

szerk2.:
Drimi
HD4850nél azért lehetséges, hogy lejjebb veszi alapból biosból a memóriát, mert az "csak" DDR3, és a HD4890 egyik sajátossága, hogy DDR5 van rajta, itt pedig ha a memória feszültsége átállítódik, akkor megugrik a kép, és mivel biosból eléggé gyakran váltogatja ezt (legalábbis GPU-Z szenzorai szerint) ezért meglehetősen zavaró lenne ez a jelenség pár percenként! Ezért van szükség ATT-re, ha nem ugrálna a kép, egyszerűen biosba flashalném én is!

szerk3.:
torma99
Próbáld meg picit feljebb tenni a processzort is, mert főleg az számolja Aero-t (azt hiszem).

[ Szerkesztve ]

(#10) BullZeye válasza BullZeye (#9) üzenetére


BullZeye
veterán

Javítom, mert elírtam, nem a memória feszültsége, hanem a memória órajele :(((

(#11) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Üdv.! Gratula a cikkhez! :C

Más: HD3850 nem tudja visszavenni a memória órajelét? (gpu-t gond nélkül visszaveszi 300-ra, de a memóriához nem nagyon nyúl)

sweetlou6.wordpress.com

(#12) aram01


aram01
nagyúr

jó cikk

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#13) bakosgabor57 válasza BullZeye (#9) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Pedig valaki,valahol mérte,hogy csak +0,05V a procinak = 5--10W :F Persze senki nem játszik 12 órán keresztül...

[ Szerkesztve ]

(#14) Cannabis7


Cannabis7
senior tag

nekem nincs szükségem ilyene h zöld legek, laptopom 25-30 w-ot eszik üresjáratban, és amelyik játék érdekel azzal tudok is játszani:) mivel főleg stratégia/ügyességi játékokat játszok:)

(#15) marcee


marcee
addikt

Nagyon szépen köszönöm az írást!!!
Az elsők között vettem a 4850-emet, és baromira zavart, hogy vagy hangos, vagy meleg, de nem cseréltem rajta hűtést, CCC-ben 35%-ra emeltem a ventit és tűrtem, ez még nem elviselhetetlen, de már hallható. Gyárilag 20% menne, de akkor 2D-ben is 70-80 fokos a GPU. Aztán különböző leírásokon felhergelődve nézegettem a bios szerkesztés lehetőségeit, az enyémben, gondolom a korai mivolta miatt a 625/993-as 3D mellett csak egy 500/750-es visszakapcsolási lépcsőfok van, de mint hogy nem értettem minden beállítást a bios szerkesztésnél, és olvastam, hogy a pörkölő (vagy szerkesztő?) program hibázhat, ha nem angol a területi beállítás, így inkább elálltam a szerkesztett bios alkalmazásától. Olyan optimalizált bios sem találtam ami biztosan jól lenne a kártyámhoz, így inkább feladtam a dolgot annó. (nem volt időm annyit foglalkozni vele, hogy valamelyik megoldásba biztonsággal bele mertem volna vágni)

Ezt a szoftveres utat úgy tűnik nekem találták ki! Egyelőre 300/490-re tudtam visszavenni 0,968V feszültség mellett. Így az alapbeállításon lévő automatikus ventilátorszabályzás 31%-on tartja a ventit, mert 62 fokos a GPU. Szóval alig halkabb mint eddig, de hűvösebb és kevesebbet fogyaszt, szóval már ennek is örülök. Úgy veszem észre, hogy minden újabb sikeres próbálkozás után egy kicsit hagyja lejebb állítani a frekvenciákat. Úgyhogy még majd kísérletezek.

Még egyszer köszönöm! :R

\m/

(#16) iday válasza BullZeye (#9) üzenetére


iday
aktív tag

Hidd el hogy egy 3200Mhz -es procit 900Mhz-re lelassitva is elég erö van benne.
Ne ugy képzeld hogy olyan mint egy régi 900Mhz es proci.
Azota fejlödött a technika. 900Mhz-en is meglepöen gyors lessz a masina. :)

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#17) Myers


Myers
senior tag

Egy baja van az ATT-nek, hogy ha hibernálásból tér vissza a gép, akkor nem alkalmazza a 2d-s profilt. Mindig kézzel kell ráállítani.

Rendes gépindításnál működik, ha 3d-s dolgot indítok el, akkor is, 3d-ből kilépve is. De hibernálásból való felélesztéskor nem alkalmazza a 2d órajelet.

Egyébként nekem 573/675-ön megy alapból a cucc. Mikor visszavettem 121/175-re, össz-vissz 5W-ot csökkent 2d-ben. Sőt a GPU leórajelezése semmit nem használt, csak a memória visszavétele jelentett 5W-ot.

http://www.muszaj.hu/

(#18) Drimi válasza BullZeye (#9) üzenetére


Drimi
tag

Köszönöm! Ennyivel is okosabb lettem! :DDD
És amit írtál beigazolódni látszik mivel 1herzel se tudtam lejebb tornázni
a 4850-es biosban lévő 2D-s értékeit, de még csak a feszültséget sem.
Így marad a 160/250 1,044V értékek.
Túlhajtásban viszont szépen elmegy 690/1105-ig, ráadásul ezt megtalálta
a 9.6-os CCC auto tuningja, nem kellett semmi plussz progi hozzá, és több
órás kísérletezgetés.

(#19) Trub válasza Puma K (#8) üzenetére


Trub
tag

Én is ilyen módszerrel állítottam be az órajeleket. A feszültséget nyugodtan le lehet venni 990-re, szerintem ez neki az alja. Én is így használom.

Ha a desktopot bámulom a kártya 38 fokos és 8% venti :D
Ha internetezek (ie lapgörgetés) felnyomja want_1 értékekre, ekkor melegszik jobban. Ilyenkor 33% használatot mutat :F .

(#20) viszta99


viszta99
tag

Jó cikk, tényleg sokat lehet spórolni!!!!

(#21) Puma K válasza Trub (#19) üzenetére


Puma K
veterán

Az az egy gond van az én drága Gigabyte gyártmányú kártyámmal, hogy nem lehet szabályozni szoftveresen a venti fordulatát. Csak külön Zalman potméterrel amivel CPU/GPU hűtők fordulatszámát is lehet állítani egyaránt.
A feszültséget amit mondtál azt meg le fogom tesztelni, és köszi a tippet!

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#22) virkir válasza BullZeye (#9) üzenetére


virkir
veterán

Ezért van szükség ATT-re, ha nem ugrálna a kép, egyszerűen biosba flashalném én is!

Nézz be a 4850/70 topikba régebben leírtam ha jól emlékszem annak a menetét hogyan állítsd be a biost.
A lényeg, hogy az üzemmódoknál minden értéknek ugyan azt kell megadni nem hagyni a 3 variációt.

A feszültségekkel nem próbálkoztál? Vagy azt már visszaveszi a 4890 rendesen és nem hagyja maxon mint a 4870-ek?

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#23) 14adam


14adam
addikt

Én spórolok a legjobban,3dfx-el... :D Majd nemsokára veszek egy másikat,ez csak ideiglenes állapot

(#24) Sanyix


Sanyix
őstag

nekem hd 3850 és 4400+-os am2-es x2 (2,3ghz). Videokártyánál a gpu órajelet automatikusan visszaveszi 680-ról 300 mhz-ra, és a gpu feszt is 1,2v-ról 1,05-re. De talán egyszer majd megpróbálok belemódosítani.

Proci viszont szépen megy az alap órajelén az alap 1,3v-os tápfesz helyett 1,000 volton, 1 ghz-s dowclocknál (crystalcpuid állítja terheléstől függően), pedig az alaplap által minimálisan adható 0,8 v-megy, és még vagy egy 1,6gh @ 0,85 v-os fokozat.

Így az egész gép full terhelésen 170-150w-ot eszik, alapjáraton 70-80w-ot.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#25) DBob


DBob
őstag

Lehet hogy elhangzott, és csak én nem találom, de milyen mérőműszert alkalmaztál a 10w-nál alacsonyabb fogyasztás mérésére?

Mert a kommersz teljesítménymérők inkább csak teljesítmény-indukátorok kis felvett teljesítmény esetén. A jobb (hitelesebb) műszer meg exponenciálisan drágul ugyebár.

Nem mintha mondjuk sokat számítana ha az a 0.12W helyett 0.73W, de ha tudsz valami pontos műszert ami elfogadható árú, ne tartsd magadban a típust.

(#26) tdd587


tdd587
őstag

Jó kis cikk, de 2 dolog kimaradt:

1. a feszültségek csökkentésével is lehet nyerni, hiszen ilyen alacsony órajelen nem kell annyi kraft a GPU-nak. Ezt én sosem csináltam, de pár watt a nyereség állítólag.

2. a 3. pontban írod, hogy CCC alatt is be lehet állítani 100/200-at. A kérdésem hogyan? Ha csak átírom a profil xml-t, akkor azt nem veszi figyelembe, ha a bios-ba beírt határoknál kisebbet adok meg. HD4870 alatt ez 250/500MHz volt, annál alacsonyabb értéket egyszerűen nem alkalmaz. Szóval ezt a részt még beleírhatnád a cikkbe, ha tényleg van rá megoldásod.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#27) BullZeye válasza tdd587 (#26) üzenetére


BullZeye
veterán

Feszültség csökkentés-t még nem próbáltam, de majd megpróbálom mindenképpen, és bővítem a cikket. Viszont nem írtam hogy 100/200-al ment CCC-vel, max annyit hogy 240/500, mert ennyire lehet levenni (500-500 mind2 értéket, és ugye GPU az nálam 240 2Dben)

Bob
Egy teljesen átlagos, boltban vásárolt no name fogyasztás mérő, mihelyst lesz rá megfelelő pénzmag, beújítok egyre magamnak is talán egy jobbra, mert ezt csak kölcsön kaptam.

Egyébként most processzorral babráltam, 3200Mhz-ről levettem 2.4ghz-re, és 1.050V mellett PRIME95 Stabil, cserébe 100Wattot eszik 130 helyett ... 1.2250Vnál meg 118W-ot ... úgyhogy megtalálni a legalacsonyabb stabil feszültséget kifizetődő :D

És így túlképp nem vesztettem teljesítményből túl sokat, a memória ugyanúgy 1066Mhz, és 6x400 a processzor. Játékok meg ritkán akadnak így is. (csak crysis maxon)

(#28) Gyick


Gyick
őstag

Nagyon jó írás.Thx

(#29) tdd587 válasza BullZeye (#27) üzenetére


tdd587
őstag

"3) 100/200Mhzre levesszük CCC-ben az órajelet (erre kitérek majd alább, hogy hogyan).
Itt már nem túl drasztikus az ugrás, de említésre méltó. Az eredeti órajelekhez képest a fogyasztás 130 W-ra csökken."

Akkor ezt vedd ki a cikkből szerintem, mert onnan másoltam ide és nem térsz ki rá...

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#30) stevve válasza tdd587 (#29) üzenetére


stevve
nagyúr

Ezek a csúcs kártyák, konfigok nem a spórolásról szolnak, de azért jó hallani, hogy valakinek fontos a felső kategóriában is a fogyasztás.

Nekem ilyen gondom nincsen. ;]

Bocs, nem válaszolni akartam, új hsz-t terveztem írni. :U

[ Szerkesztve ]

(#31) iBlast válasza total90 (#1) üzenetére


iBlast
aktív tag

hátnem:D de nemérdekel az energia fogyasztás ink legyen telljesitménycentrikus... :C

(#32) BullZeye válasza iBlast (#31) üzenetére


BullZeye
veterán

Kinek a Pap, kinek a Paplan. Én szeretem pl, ha épp nincs szükség a gép teljes erejére, akkor legyen már fogyasztás csökkentett üzemmódban. Viszont ha játszom, szeretem ha az egész majdnem megmozdul, és érezni lehet (ventik felpörögnek), hogy igen elszabadult a pokol :D és hirtelen egy pillanat leforgása alatt a 75/175-ös órajelről, megugrik a masina 980/1100-ra :C de mivel csak ritkán (átlag 50 órából 1 óra, tekintve, hogy nincs játék mostanában) van szükség HD4890 teljesítményére, szeretem, ha kevesebbet fogyaszt ilyenkor. Most pl 2400MHzre raktam vissza q6600-at és 1.000 Volt mellett a teljes gép 100 Wattot eszik, ami már baráti!

tdd587
köszi az észrevételt, cikk írás közben elkalandoztam azt hiszem :) és Ati Tray Tools helyett CCC-t írtam :) elnézést.

(#33) bakosgabor57 válasza BullZeye (#32) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Csak nem írtam hülyeséget,hogy procinál +0,05V = 5-10W :)

(#34) BullZeye válasza bakosgabor57 (#33) üzenetére


BullZeye
veterán

Persze hogy nem, és kb stimmel is az érték :) 100W viszont már egy kellemes fogyasztás napi 1 kw...napi 45 forint havonta 1500~

hűtő bezzeg napi 2 kwot megeszik

(#35) bakosgabor57 válasza iBlast (#31) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Mi nem?Az,hogy a quad nem spórolós,vagy hogy neki is olyan van,vagy hogy jó lett a cikk?Ha nem érdekel,ne tégy ilyen megjegyzést,és még tapsikolsz is a bugyuta hsz-edhez...

[ Szerkesztve ]

(#36) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

akinél van vezérelt(régi nevén éjszakai áram),az megoldhatja úgy is,hogy a vezérelt áram bekapcsolásakor egy kapcsoló átváltja, a lakás nappali áramát vezéreltre.
máris 45 helyett 25 forint lesz a költség.
az órajelek visszavételével és ezen apró trükkel már jelentős megtakarítás érhető el.
mindez teljesen legálisan, mivel manapság az eon 32 ampert oszt ki vezérelt áramra.
régebben 10, majd utána 16 ampert adott.
a 16 elég volt a számítógép, hűtő, mikró üzemeltetésére.

üdv
gúZ!

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#37) bimbócska


bimbócska
csendes tag

A tesztben azt írod, hogy a monitor fogyasztása nem változik szinte semmit használat közben. (És én ezt nem is akarom megkérdőjelezni.) De akkor az egész Blackle átverés? Vagy csak crt-vel működik? vaagy?
Üdv

(#38) Löncsi


Löncsi
őstag

<--- --->
Specifikációm:
q6600@3200 (1.3V) + Xigmatek S963
Gigabyte P45 DS3P
Corsair Dominator CM2X2048-8500C5D (5-5-5-15, Turbo)
Sapphire HD4890 OC @ 986/1100, DC @ 75/175
WD1001FALS-00J7B1
Corsair hx520
Samsung Syncmaster 2494HS
<--- --->
1 év alatt 8475 Forintot lehet spórolni, pár perc rászánással!

Hát ilyen géppel, gondolom életfontosságú a 8e Ft spórlás...

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#39) Drimi válasza Löncsi (#38) üzenetére


Drimi
tag

Ez így önmagában nem hiszem, h helyes "következtetés" volt részedről, hiszen
itt 8e, ott 5e, amott újabb 6e... és a végén összejön egy új alkatrész ára egy év alatt!
Ne becsüld le azt, aki odafigyel a részletekre! :C

(#40) Löncsi válasza Drimi (#39) üzenetére


Löncsi
őstag

Minek ide új alkatrész?

Akinek meg ilyen gépe van, amúgy sem 8e Ft kat számolgat.

Lehet hülyeséget mondok, ebben az esetben javítsatok ki.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#41) bimbócska válasza Löncsi (#40) üzenetére


bimbócska
csendes tag

Te is tudod, hogy idővel kell új alkatrész.

Miből gondolod hogy nem? Lehet hogy éppen ezért tudja megvenni, mert spórol ilyen apróságokon is... Attól még mert viszonylag sokat költ a gépére nem jelenti azt, hogy nagyon sok pénze lenne... Ez a hobbija...
Szerintem teljesen jól teszi, hogy megosztja velünk ezt a cikket. Attól tartok belőled csak az irígység szól :K

(#42) Löncsi válasza bimbócska (#41) üzenetére


Löncsi
őstag

Szia!

<-- Te is tudod, hogy idővel kell új alkatrész. -->

Profilomban látható a konfigom, ami mellé 21,6os tft-t használok.
1 éve van meg, nagyon kicsi a valószínűsége ,hogy bővítem, mai napig nincs kihasználva, ekkora grafikai teljesítmény fölösleges, képernyő pedig megfelel.

<--Ez a hobbija...-->
Nekem is.

<-- Attól tartok belőled csak az irígység szól -->
Ha Te annak nevezed ,tedd.
Engem az zavar ,hogy ilyen géppel beszél nekem környezetvédelemről és spórlásról.

Flame off részemről.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#43) bimbócska válasza Löncsi (#42) üzenetére


bimbócska
csendes tag

Nem mondta, hogy különösebben nagy környezetvédő lenne, azt se hogy nincs pénze, csak egyszerűen feleslegesnek tartja, hogy folyamatosan zabáltassa az áramot az erőművével (ahogy a villanyt is lekapcsolod ha átmész egy másik szobába, de ettől még nem felesleges abba a szobába a lámpa, csak éppen akokr nem használod ki...)

De igazad van, hagyjuk :) (és bocs a béna hasonlatért :P )

(#44) BullZeye válasza Löncsi (#42) üzenetére


BullZeye
veterán

Fogd fel te úgy akkor, hogy 37°C melegben, azzal a -70 Wattal pontosan annyi hőt spórolok meg a szobában, hogy jól meglehet lenni mellette :) légkondi nélkül :)

Ha meg szeretnék játszani, akkor meg tudom, hogy nem akadály a Full HD 8x AA-val, viszont amikor csak MSNezek, vagy Prohardvert olvasgatom, minek termeljen a masina ekkora mennyiségű hőt?

Így, hogy proci is le van véve, majdnem annyit jelent 1 év alatt, hogy vehettem egy Xonar DX-et :)

De nem igazán értem, hogy konkrétan mi a bajod a gépemmel, hisz nem attól lesz zöld, hogy csak 2 magos és nem quad, hanem hogy mennyit fogyaszt. Húgom 2500+ Barton magos AMDje, és 9800Pro videokártyája fogyaszt 120 Wattot...és azzal jó ha sims 2 neki jól elindul.

Egyébként Ha picit utána jársz, pár keveset fogyasztó izzó, meg egyéb nyalánkságok, és meglehetősen sokat lehet spórolni árammal éves szinten :)

(#45) becksim


becksim
aktív tag

Én a régi jó atitool-lal "clockolom" a karimat, 2D-ben down, 2dben pedig over. Automatikusan detektálja a 3D-t, és váltja a profilt pl mikor játékot indítok.
A procit RMClockkal downclockolom, igénybevételtől függően vált az is, 1,1Volt 0,8GHz és 1,45V 2,3 GHz között, egy 5 fokú skálán. Az állandó fesz és szorzó állítgatás ellenére több mint 3 éve megy a gép halálstabilan.

Az áramszámla mellett a downclock természetesen a hőtermelést is csökkenti, így a ventik is csak akkor mennek, ha izzad a gép. (speedfannal szabályozva.)

Nindzsák?? Hol?

(#46) tdd587 válasza BullZeye (#44) üzenetére


tdd587
őstag

Teljesen egyetértek veled, ennyi erővel le se kapcsoljuk a villanyt, hiszen ki szeret sötétben élni (sztereotípiák ugye...) az a 60W szobánként meg igazán semmi, hiszen egy pesti lakás 20 millát is ér, ha arra volt pénz, akkor a villanyra is legyen. Na nézzünk csak körül a világban, hogy mekkora pazarlás megy az ilyen hozzáállás okán. 6 milliárd ember nem élhet így.

De megpróbál.

Az igazi környezetvédő viszont BullZeye húga, aki egy régi gépet használ, azaz nem miatta dübörögnek a gyártósorok. Szép, hogy az új kevesebbet fogyaszt, de ha évente kidobod az újat, akkor újra meg újra legyártani ugyanazt (kicsit fejlesztve) már nagyon sokba fáj a világnak. Nem baj, majd csak elfogy a réz a földben... és akkor megindul a végső harc... a zalman full réz proci hűtőkért...

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#47) AtHoS válasza bimbócska (#37) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Van mikor átverés van mikor nem.
Monitorja válogatja

LOL mán. Látom, hogy 1V körül küldik a jó kis Q6600-ot páran. Én pedig meg se próbáltam 1.2V-nál kevesebbet adni neki alapjáraton, mert 1.35V-os amúgy is alapállapotban. Na de, ha hazamegyek biztos odakenem neki én is 1.1V környékére :DDD

A 4830 meg már amúgy is down clock és -volt -olva van már jóideje.

Q6600 tuninghoz nincs véletlen RMclock típusú program, amivel érdemben lehetne alul illetve túl hajtani/feszelni a procit relatíve pikk-pakk megoldással?

read-only mode on the forum

(#48) BullZeye


BullZeye
veterán

bimbócska:
Régi CRT monitoroknál van ez csak (és ahogy előttem linkelték, drága eizoo termékeknél), nálam egész pontosan 28-32 között ugrál szépen, de átlag 30W, próbáltam tényleg full fehér, full fekete, meg színes, gyorsan mozgó dolgoknál, nem emelkedett a fogyasztás.

becksim:
Bogarat ültettél a fülembe ezzel az RMClock dologgal, még nem hallottam róla, ha lesz kis szabadidőm mindenképpen kipróbálom, mert ezzel megint csak lehetne elérni egy jó 30 watt spórolást sztem :D
Erről a programoról van szó, ugye? Mert támogatott processzorok között írja, hogy Core 2 Quad! Remélem működni fog, mert nagyon megkönnyítené a dolgomat :D SpeedFan nem is kell, mert alaplap feszültség alapján vezérli a proci ventijét.

tdd587:
Húgom nem környezetvédésből használja azt a gépet :) egyszerűen csak szereti az én "kidobott" gépemet használni :) azaz ami előtte az enyém volt jó pár évig, és jó pár év után végre vettem egy normális gépet, azt ő használja ;) így semmi sem megy kárba (kukába). És ez ezek után is hasonló képp fog zajlani, így nekem nem kell aggódnom amiatt, hogy eladjak egy gépet, neki meg mindig van egy normális gépe! (Nem Crysisezni akar, csak MSN, és firefox ;))

(#49) BullZeye válasza BullZeye (#48) üzenetére


BullZeye
veterán

W7 64 biten, nem nagyon indul el, nincs aláírt driver stb stb :)

majd még próbálkozom

(#50) tdd587 válasza BullZeye (#49) üzenetére


tdd587
őstag

BIOS-ból be tudod állítani, hogy vegye le a szorzót (9x-ről 6x-ra fogja egy Q6600 esetén) meg azt is, hogy a feszt is csökkentse. Amikor kézzel levettem az órajelet a lehető legkisebb értékre (ami talán 133-as FSB) akkor talán 5-10W jött már csak le. Viszont letölteni elég a 800MHz is ugye.

Én is néztem szoftveres megoldást, és van ilyen: [link]

Ez tényleg működik x64 alól is. Egyetlen hátránya, hogy ha simán lehúzod 266-ról 133-ra, akkor kifagy a gép és mehet a reset. Nálam csak úgy működött, hogy 10-20MHz-enként húzkodtam lefelé a csúszkát. Ez tuning esetén ugye pont elég, de underclocked/normal üzemmódok közötti váltásra nagyon kényelmetlen lett volna, 1 percig kattingatni, ezért elvetettem. De mondom, a 6x266-hoz képest alig pár Wattot hozott csak.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.