Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) maxisama


maxisama
tag

:R Ez nem semmi. Köszi a cikket!

(#2) Narasim


Narasim
aktív tag

na ez most már a valódi elkövetőtől származó cikk!!

mindkét kártya az enyém (volt, mert az xtreme gamer első verziója volt nálam, és miután sikeresen letörtem róla az opampsort, visszaadtam a szerzőnek - aki egyébként unokatesóm).

jelenleg a cikk 2. kártyája ketyeg a gépemben; nagy megelégedésemre.

[ Szerkesztve ]

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#3) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

klassz cikk :C
pl egy népszerű Xonar-t is érdemes tuningolni?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#4) mettyuz


mettyuz
tag

Én csak arra lennék kíváncsi, hogy jobb-e, szebb-e a hangja, mint egy ilyennek

Beteg ez a világ, őrültnek titulálnak, ha nem állsz be a sorba, téged is kiutálnak

(#5) devast


devast
addikt

Én akkor is az ada4627-1brz-re szavazok :)

(#6) Ramachandra


Ramachandra
tag

A Xonar kártyákon is akad tuningolni való. Ha mást nem is egy stabilabb órajelet egyértelműen megérdemelnek. A http://www.head-fi.org egy jó kiindulópont ez ügyben.

USB-nek az órajel problémája közismert, de megoldható. A belső hangkártya 24bit/192 kHz -et tud. Az USB technikailag jóval többre is képes, de nincs hozzá driver Windows alá jelenleg. Az USB Audio Class 2 max 24bit/96 kHz -et enged.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे

(#7) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szép munka! Mondjuk a végeredmény nem túl esztétikus, de ennyi helyre...
A gépben meg úgysem látszik.

Mondjuk a végére nem írtam volna oda, hogy kezdők is megoldhatják, mert inkább ne próbálják meg, ha még nem szedtek ki 8 lábú SOIC tokot...

Amúgy érdekes, elég sok alaplapon túl vagyok már, de még csak 1-2 alkalommal sikerült fóliát hazavágnom rajtuk... A tápegységek nyákjai sokkal rosszabb minőségűek. Szóval jó esetben egy ilyen nem olcsó hangályha is értelmes minőségű nyákra épül.

Másik. Külső DAC. Nem lehet, hogy jobb ötlet? Mert a gépben mindenféle zajt összeszed a kártya, ha digitális formában kijuttatja az ember a jelet, akkor -1 zajforrás. És több lehetőség van árnyékolásra is :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#8) Anulu76


Anulu76
csendes tag

besz@-behu! Full respect! isteni cikk :R

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot"

(#9) #13260800


#13260800
törölt tag

Köszi! Remek mankót adtál! Nagyon jó írás! :C :R

(#10) Ramachandra válasza hcl (#7) üzenetére


Ramachandra
tag

Külső DAC jobb ötlet optikai kábelen keresztül, azért is van néhány az asztalomon :) Viszont csak 2 csatorna van :(

Ha valaki folyamatosan cseréli az alkatrészeket jelentősen megnő az esélye, hogy egy idő után leválik a réz a panelről. A gyári forrasztás ezeken a kártyákon nem egy átlagos eset.

Sok kezdő jár sikerrel, ha nem is megy mindig simán elsőre. Sajnos ez benne van a pakliban.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे

(#11) hcl válasza Ramachandra (#10) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Viszont csak 2 csatorna van :("
Füled is csak kettő van :D

Az mondjuk igaz, hogy szerencséje lehet kezdőknek is, de nem ezen kell elkezdeni gyakorolni :D Régen tanultam forrasztani, de még emlékszem, hogy először csak taknyoltam :D És akkor még SMD sem nagyon volt :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#12) Vladi


Vladi
nagyúr

Jááááj forrasztópáka... :Y Eddig bírtam idegekkel. :DD

Najó elolvasom, mert érdekel azért és persze respekt a munkádért. :R

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Nem hiszem el, hogy még mindig vannak emberek, akik a fülük után elkezdenek kondikat forrasztgatni random pontokra, anélkül, hogy kicsit is utánna néznének a dolgoknak. Komolyan, ártalmasak az ilyen cikek, úgy jön le, mintha a bugyuta mérnök ezeket a szar alkatrészeket használta, ahelyett hogy ezt a csúcsszuprt kigó-olaj kondit forrasztotta volna be egy kilóméteres vezetéken.
Elhiszem neked hogy más hangot hallasz, ha kicseréled az opampot. igen. az opa627 például nekiáll gerjedni ha nem kompenzálod ki. Ja meg FET bemenetű, teljesen más áramkör kell köré, mint pl az opa228-hoz. Az opa228-nak meg valóban megváltozik a hangja, ha összekötöd a lábait, csak nem arra lett tervezve, hanem hogy 20Kohm-os ellenállással állítsák be. Az opa1612 100pF terhelésnél elszáll az egekbe az opa627 nevetve kibírja. És hasonlók. Persze a körülötte lévő áramkörök azok le vannak tojva, a saját fülünk, az a műszer, ami biztos jó.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#14) Vladi válasza hcl (#7) üzenetére


Vladi
nagyúr

"Mondjuk a végére nem írtam volna oda, hogy kezdők is megoldhatják,"

Hát igen. Én például kezdő vagyok, de még a pákát se merném kézbe venni. :D

Gyors off kérdés, ha már felmerült: van egy rossz alaplapom, púpos kondival. Elvittem szervízbe, hogy cseréljék már. Azt mondták sima alaplapon nem cserélik, mert nem érdemes. Meg különben is több rétegű, és nem lehet jól kiforrasztani, meg megcsinálni.
Ez így van? Vagy csak nem akart vele szőrözni? :F

bocs az offé.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#15) #13260800 válasza Blindmouse (#13) üzenetére


#13260800
törölt tag

Nem tudom mi bajod van. Ezek a kártyák aprópénzes eszközök. Ebből kifolyólag ratyi cuccokat tesznek rá különben nem lehetnének ennyire olcsóak (az én XFI Fatal1ty Gamer hangkarim volt 25 000 rugó 6 éve most adnának értve vagy 3 rongyot). Ezek után miért ne mehetne kis sufni tuning? Elrontjuk a nem túl acélos kártyát vagy mi? Épp, hogy ilyen cikkek kellenek ezekből lehet építkezni meg a már amúgy is csere-érett cumóval kicsit kísérletezgetni.

(#16) hcl válasza Vladi (#14) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Büdös neki a munka. Ki lehet cserélni, az is csak NYÁK. Milyen lap? :)

@Dyra : Ami 25000Ft, az nem olcsó. De különben igazad van, ratyi cuccokból van, mert nem a user a lényeg, hanem a haszonkulcs ;) Meg valahogy a stúdiócuccokat is el kell adni...

@Blindmouse : És ki tiltja meg, hogy próbálgasson? Tanulni úgy lehet.
Meg ahogy elnézem, utánanézett, hivatkozik dolgokra.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#17) buherton


buherton
őstag

Első cikknek kiváló. Ezt nevezem színvonalnak! Van eleje, van közepe, és van vége. A szakmai színvonal is meg van. Közérthető nyelven van leírva. Gratula a cikkhez. Egy már végzett villamosmérnök. :R

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#18) #13260800 válasza hcl (#16) üzenetére


#13260800
törölt tag

Háát sajnos audiotechnikában ez aprócska pénz. Az én nézőpontom ez volt. Ha az átlag honi keresetet nézem valóban nem olcsó. Csak sajnos akkor is sza... illetve alapból nagyságrendekkel jobb mint az integrált de mégis...

[ Szerkesztve ]

(#19) hcl válasza #13260800 (#18) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Persze, audiotechnikában olcsó, csak amúgy nem. Meg azért ez nem stúdiócucc, csak egy otthoni használatra való hangkártya.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) madboy74


madboy74
csendes tag

Köszönet a kiváló írásért! :R

Mi a véleményed a FIIO E10-ről? Mit érdemes rajta kicserélni szerinted? És hogy lehetne az USB-ből többet kihozni? Amúgy jó cucc, a HD600-at jobban meghajtja, mint előtte bármi más. A fejhallgató nálam is a befutó.

(#21) Ramachandra


Ramachandra
tag

Csak idézek ECC82 -től egy másik fórumról aki kicserélte a hangkártyája kondenzátorait:
" Következő tesztnél azt hittem lefordulok a székről :) Megnőtt a kártya dinamikája, a közepek elrendeződtek, nőtt a térérzet minden irányban, tovább tisztult a hangzás és nőtt a dinamika. Összességében nagyon elégedett vagyok, 3.000Ft-ból egy nagyságrendet sikerült javítanom a kártyán, csak azt nem értem, hogy ezt a Creative-nak miért nem sikerült párszáz Forintért megtennie?!"

Kiváncsi lennék hogyan mérhető az RMAA-vel vagy műszerekkel amit hallott. :D

Különböző műveleti erősítőket, audiograde kondenzátorokat kipróbáltam már elég sok helyzetben és tapasztaltam a cseréjük által elért kedvező hatásokat. Persze ha valakinek egy gép meg tudja mondani mi a jó az csak nyugodtan dőljön hátra élvezze a szürke élettelen mosott hangot, a szép számok és zseniális tervezés tudatában. :K

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे

(#22) GBazsu válasza maxisama (#1) üzenetére


GBazsu
csendes tag

Nekem saját külső DAC van, 2db mono pcm1704 DAC IC-vel túlmintavételezés nélkül. Diszkrét A osztályú erősítővel. Szerintem nincs az a kártya ami megközelíti.

Az a baj, hogy a kártyák bitvesztéssel csökkentik a hangerőt. Analóg hangerőszabályzó kell.

(#23) kovy79 válasza Blindmouse (#13) üzenetére


kovy79
őstag

Miért, te kocsit is úgy veszel, hogy egy gép megmondja, hogy most xy a legmenőbb szín és a "legalkalmasabb" neked, vagy a szemedre, ízlésedre hallgatsz?
Egy ilyen, komoly hangtechnikában nulla értékű kártyával miért ne lehetne kísérletezgetni?
Esetleg postázza el a pár ezer Forintos kártyát a Fraunhofer intézetbe újratervezésre?
Szakmailag nem vitázok, de ebben az esetben szerintem blödség, hogy "amit a műszer mond, az a tuti".

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#24) Blindmouse válasza #13260800 (#15) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Az hogy ratyi cuccokat raknak bele, az egész egyszerűen nem igaz. Olcsó cuccokat tesznek bele. Csak egyes emberek fejében drága==jó, illetve egy műveleti erősítőt 1-2 paraméter alapján választanak ki, jellemzően sávszélesség (vagy slew rate) és distortion. Az már senkit sem érdekel, hogy az egyikhez pl 10x akkora ellenállásértékek tartoznak, vagy gerjedni kezd, esetleg közel sem hozza az adatlapon lévő értékeket.
Miért ne próbálkozzon? Azért mert személyes (szubjektív) véleményt formált meg a műveleti erősítőkről, anélkül, hogy a gyártó által elképzelt kapcsolást megépített volna, megfelelő nyákkal, terheléssel, impedancia illesztéssel...
És akkor jönnek a városi legendák, hogy az a régi 30 éves cerdip tokozású katonai erősítő mennyivel jobban szól, mert kicseréltem és rosszabb lett a hang. Persze, mert a körülötte lévő összes alkatrészt cserélni kellett volna.
Az ESR hajhászás meg a kedvencem. Az ott lévő 1mm-es kerámia kondinak ezredrésze az ESR kb mint amit ráforrasztott. ESL-ről, és hasonlókról nem is beszélve. Ez nem így működik.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#25) Blindmouse válasza kovy79 (#23) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Ha le akarunk alacsonyodni az autós hasonlatok szintjére, akkor:
Nem úgy veszek autót, hogy a boltban veszek egy Dízelt, amibe berakok egy turbót, mert azt olvastam hogy az növeli a teljesítményt, aztán megtankolom kerozinnal, mert annak nagyobb a teljesítmény/súly aránya. Meg a haver autójában lévő légzsákot beleteszem, mert neki bevált. Aztán megírom az újságba, hátha más is utánam csinálja.

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#26) Nemeske válasza Ramachandra (#6) üzenetére


Nemeske
csendes tag

Nemrég adtam el a tavaly szerzett X-fi Xtreme musicom, mert lett egy helyettesítő megoldás a Xonar Essence ST személyében néhány csereopával.

Eredetileg tuning lett volna az X-fi.n, valami ehhez hasonló, de nem tudtam beszerezni jó zenekondikat, végül lemondtam róla.

http://imageshack.us/g/171/im009006.jpg/ Imádom a munkámat !

(#27) kovy79 válasza Blindmouse (#25) üzenetére


kovy79
őstag

Látszik, hogy nem olvasol autósújságokat...
A tuning pont az általad felsoroltakból áll. Kivéve persze a légzsákot, mivel annak nem teljesítményfokozó, hanem biztonságtechnikai szerepe van.
Szerinted rengeteg pl gyorsulási, jól összerakott, de nem profi gép hol készül? A nasa-nál vagy sufniban?
Ilyen gépeknél is lehet, sőt kell kísérletezni a turbóval, a benzin/levegő keverékkel, stb. Szerinted ezeket egy szakadt 1-es Golfon, amibe tesznek egy 300.000km-t futott 3.0L-es V6-ost és végigverik a mezőnyt, hogy kísérletezik ki? Elviszik Wolfsburgba?

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#28) dzsuva


dzsuva
tag

Nagyon jó, cikk köszönöm :R

(#29) Ramachandra válasza madboy74 (#20) üzenetére


Ramachandra
tag

A FIIO E10 -en a műveleti erősítővel érdemes játszani, sajnos az SMD az igazi akadály a további csereberében, és nem lehet így eldönteni, hogy a néhány kondi megéri-e. Tisztaság a szempontjából a WM8740 DAC az egyik legjobb chip muzsikálni ezért megértem ha szereted. (Én nagyon :K )

Jobb alternatíva egy duál mono DAC kit, és ott legalább van hely jobb alkatrésznek. Nekem úgy 150€-ra jött ki mire teljesen befejeztem, viszont tényleg üt.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे

(#30) Ramachandra válasza Nemeske (#26) üzenetére


Ramachandra
tag

Az eBay-en érdemes kajtatni jófajta audió kondik után mert kínálat az van. Valószínű 0-val vetélkedik az esélye, hogy a sarki boltban felbukkan, sőt nem is hallottak ilyesmiről.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे

(#31) atike


atike
nagyúr

Le a kalappal... :R

Nekem egy ilyen átalakítás / tuning még gondolati szinten sem merülne fel, nem hogy nekikezdeni... :) Megéri a befektetett energiát? (pénzem gondolom nem veszélyes, na de akkor is...)

(#32) Narasim


Narasim
aktív tag

biztos neked van igazad és idefarád-odafarád után kiderülne, hogy milyen szar ez a kártya.

szerencsére egy betűt sem értek ezekhez a dolgokhoz és így csak annyit látok (hallok) az egészből, hogy eddig tompa fos volt minden amit hallgattam, most meg nem.

lehet, hogy csak bebeszélem magamnak :K

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#33) Tüzi

elite-prot is megéri vajon moddolni?

köszi :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#34) sztanozs válasza Narasim (#2) üzenetére


sztanozs
veterán

Épp íni akartam, hogy mintha már olvastam volna valahol :DDD

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#35) Tamy


Tamy
senior tag

Nekem egy Audigy2 Platinum eX kártyám van, aminek az egyik bemenete halott (ha jól rémlik az rca). Az okáról nem tudok semmit, már így került hozzám, talán hangszórókimenetre lett kötve. Egyszer szétkaptam, de valami szivacsszerű anyaggal le van ragasztva a panel, így kb. semmit nem láttam belőle. Próbáltam szervizeknél is javíttatni, de szokás szerint senki nem vállalta. Nem életbevágóan fontos, eddig is megvoltam nélküle, és nyilván túl sokat sem szeretnék költeni rá, valószínűleg relatív olcsón lehet találni használtan, inkább csak a cikk láttán felvetődött bennem, hogy lehet-e valahogy javítani (nyilván a szivacs miatt kérdéses leginkább)?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#36) hcl válasza Blindmouse (#24) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Miért ne próbálkozzon? Azért mert személyes (szubjektív) véleményt formált meg a műveleti erősítőkről,"
Van egy rossz hírem : az audiofilek szubjektív benyomások alapján működnek!
Ha módosít a kártyán, és utána jobban tetszik neki a hangja, az miért baj?
És ebben az esetben rohadtul mindegy, milyen erősítőt mire cserélt, mert nem erősítőt tervez, hanem szubjektív szempontok alapján módosít.

És ha leírja, hogy mit csinált, az senkit sem kötelez, hogy utána csinálja.
Ha meg utána csinálja, az az ő baja. Ez is meg van mondva.

Leírta, milyen hatáa lett a módosításnak. Aki ezt megcsinálja, annál is ilyen hangja lesz. Ha valakinek nem tetszenek a teltebb mélyek, az nem ezt a módosítást fogja csinálni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#37) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Neki akartam állni én is ilyesminek, de nemrég pont behalt a tűpákám, így csúszik a dolog.

Van a cikkben viszont olyan, amivel nem értek egyet:
A decoupling kondenzátorok lábának összeforrasztása a közép és magas hangokon kívül sajnos nem kedvez a fő csatornának, de a többinek tudom ajánlani. Legalább egy próbát megér és egyszerű is kivitelezni.

A csatoló kondenzátor rövid zárása egyértelműen csak javulást okozhat. Ha nem szeded ki őket és pl. erősítő van a hangkarira kötve, annak a bemenetén úgy is lesz csatoló kondi, így már kettő csatoló kondin ment át a hang, holott csak egyre lenne szükség, fejhallgató esetén meg még arra sem. Ha berakod a csatoló kondit, akkor feleslegesen befolyásoltad jelet.
Lehet jobban tetszik a végeredmény, de az már nem az lesz, aminek lennie kellene.

Valamint tuning mellé megemlíteném a hangzás meghallgatását Linux alatt. Winen a Daneil Kawakami support pack driverét használtam, mint ahogy az Audigymnél is. Gyári állapotban próbáltam, egyszerűen nem szól jól a kártya, baromi nehéz eltüntetni a "doboz" hangzást, játszani kell a potikkal meg mindennel, meg kapcsolgatni a dinamika kompresszor hatását kiküszöbölni igyekvő opciót.
Ugyanez Linux alatt annyi volt, hogy semmit nem állítottam el és normálisan szólt, mindenféle "doboz" hangzás nélkül, természetesen.
Majd még adok egy lehetőséget a PAX drivernek, hátha azzal el lehet érni ezt a szintet, mert a support packal nem ment.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#38) KillHates


KillHates
nagyúr

Fúúúú....
A cikk nagyon jó, és vérprofi a tuning is! :R :C
22 éves elektrotechnikai praxissal egy-két kivitelezés mosolyt csalt az arcomra.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#39) KillHates válasza CPT.Pirk (#37) üzenetére


KillHates
nagyúr

Sicc!
"Tűpákát" legfeljebb hátvakarásra használunk :K
Én ezzel:

Forrasztom meg ezeket:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#40) CPT.Pirk válasza KillHates (#39) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ügyes vagy, de sicc-et a macskának mond. Én forrasztottam már ekkora smd-t "pisztolypákával" (TRP pillanatpáka) is, mikor a szükség úgy hozta...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41) Rive


Rive
veterán

Hát, ahogy ez össze lett kendácsolva, attól valamirevaló mérnök agyfaszt kap, de izibe.
A kivitelezés meg szimplán randa lett.

Az utóbbi valamelyest megbocsátható, elvégre nem mindenkinek van efféléhez felszerelése.
Az előbbihez meg - hát, kinek-kinek izlése szerint. Efféle kendácsra már próbáltak engem is megfűzni, de ilyet a kezemből kiadni én soha nem fogok, az is tuti.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#42) Ramachandra válasza Tüzi (#33) üzenetére


Ramachandra
tag

Az SB Elite Pro-n minden csatornának van egy saját DAC-ja, a képekről ítélve kapott egy adag SMD filmkondit is a kritikus helyeken. Egy picikét eltér az elrendezése a dolgoknak a panelen de a lényegében ugyan arról a dologról van szó.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे

(#43) jaja1981


jaja1981
addikt

Na ez az!

Ez kellett. Gondoltam én is, hogy ugye egy hangkártya lelke a műveleti erősítők és AD átalakítók.
Ha ezeket cseréljük jobbra, akkor a hangkari is sokat fog fejlődni. Gyakorlatilag ez, meg a driverek a lényeg.

Én meg is fogom csinálni, ha már így összeszedted!

Nagyon köszönöm. :R

(#44) #27483136


#27483136
törölt tag

Bátor ember vagy, ilyet végig csinálni... :R
Gratula hozzá és a cikkhez is.

Amire felkaptam a fejem a cikkben és teljesen egyet értek vele:
"... a hangnak pedig az a rossz tulajdonsága, hogy ha adott dolgokon áthalad, akkor a minősége nem javul - ezért van értelme a fölösleges dolgok kiiktatásának."
Ezért az általam tervezett hangkártyának is létezik már egy olyan verziója papíron, ami kondenzátor-mentes a jelútban.

(#45) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Igen igényes a cikk!

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#46) KillHates válasza Rive (#41) üzenetére


KillHates
nagyúr

Azért kendácsolásnak nem nevezném, lehetne mit szépíteni rajta, de ettől függetlenül rendesen össze van rakva. Aki profi, nyilván szebben is meg tudja csinálni, aki lelkes az így dolgozik, aki igénytelen az meg gányol-kendácsol... Erről a munkáról azért nem mondanám, hogy igénytelen, az elkészítőjéről meg végképp nem. :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#47) KillHates válasza CPT.Pirk (#40) üzenetére


KillHates
nagyúr

(dorombolni azért nem kell)
Akkor ott a pont, ami a pisztolypákát illeti, azzal tényleg nagyon nehéz már SMD-n dolgozni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#48) hcl válasza KillHates (#39) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én is ilyennel forrasztom ezeket, de azért egy hegyesebb heggyel sokkal könnyebb dolgozni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#49) rsf válasza Ramachandra (#6) üzenetére


rsf
senior tag

Én egy Audigy2 ZS-t használok még mindig azon érdemes vmit tuningolni?
Vagy dobjam ki és használjam az integrált realtek szutykot?
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#50) #63439360 válasza #27483136 (#44) üzenetére


#63439360
törölt tag

"Amire felkaptam a fejem a cikkben és teljesen egyet értek vele:
"... a hangnak pedig az a rossz tulajdonsága, hogy ha adott dolgokon áthalad, akkor a minősége nem javul - ezért van értelme a fölösleges dolgok kiiktatásának."

Ennyire általánosítva, nem igaz, de legalább is félrevezető. Esete válogatja... Aktív, passzív elemek (elemek kombinációja) a hang útjában elhelyezve, ronthatnak is, javíthatnak is az eredő hangzáson, hangképen, stb. Konkrét megítélés egy áramkörről (áramköri részletről) konkrét példát kíván, csak úgy minősíthető. Általánosságban nem.

Az SK. építésnek/módosításnak az elsődleges buktatója: a szubjektivitás (feltételezve a megfelelő elektronikai jártasságot, építési gyakorlatot, ez minimum..). Hajlamos az ember azt, és úgy hallani, ahogyan elképzelte/várta az átalakítás előtt. Vagy valós, vagy nem.
Egy audoifill emberke elsősorban a fülére hagyatkozik, annak hisz.

Tisztelettel megjegyezném, hogy az emberi fül igen tökéletlen "műszer". Nagyon könnyen becsapható egyszerű technikákkal (hangkép, fázismenet, boost "javító" áramkörök).

Aki nem hiszi, próbálja ki sima alaplapi Realtek (vagy hasonló) mellett a "procc" Media Playerrel lejátszani egy kedvelt, és jól ismert zeneszámot. Szól ahogy szól (a külső erősítő most mellékes szempont), na most telepítsd a Media Player alá a dfx-et ( http://www.fxsound.com/dfx/index.php ), fusson a MP.-rel, és így hallgasd meg ugyanazt a zeneszámot.
Még botfülűek számára is nyilvánvaló lesz a különbség. Ügyesen becsapja az emberi fület. Lesz akinek tetszik, lesz akinek nem. Ennyit az audiofill természetéről. Erősen ízlés-függő csoport.

Ezért kell a technikai adatok elolvasása mellett MEGHALLGATNI egy általunk jól ismert számot, bármilyen audio ketyerén (netán vásárlási szándékkal).
Sajna, ez nem mindig kivitelezhető, pedig így kellene. Kevesebb lenne a csalódás (pedig olyan szépeket írtak róla..).

A konkrét átalakításról: aki szeret kísérletezni (megfelelő el.i gyakorlat birtokában), jó időtöltés, tapasztalat bővítés.
Vannak szerencsés vénájú amatőrök, és vannak egyebek. Vagy jobb (hangzású) lesz az átalakítás után, vagy nem.

De ha leírnák (ajánlással) egy áramköri átalakítást, azt MŰSZERES mérésekkel is alátámasztanám.
Egy erre megfelelő műszerpark nem olcsó, és csak keveseknek áll rendelkezésre. Nem is kell, csak kivételes esetekben, szakembereknek.

Szerk: az ELKÓK gyártó/típus szerinti előírásán jót mosolyogtam. (Katalógus adatok)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.