Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-05-15 15:08:10

LOGOUT.hu

Sony Xperia Z2 - Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11201) Deck válasza DefJamHUN (#11200) üzenetére


Deck
titán

A warez tevékenységeidhez ne is kérj segítséget a fórumon.

PS5

(#11202) dedehu válasza Deck (#11201) üzenetére


dedehu
aktív tag

Nekem nem tiszta miert gondolod h warezol. Nem irta hogy letolti ncrol, "ha meg gondolva van retorzio nincs" :D

[ Szerkesztve ]

(#11203) Deck válasza dedehu (#11202) üzenetére


Deck
titán

Benéztem :D

PS5

(#11204) DefJamHUN válasza dedehu (#11202) üzenetére


DefJamHUN
aktív tag

koszonom a vedelmet! :))))) de az icon meg mindig kerdeses! :D

" Vegyetek jót ha tudtok "

(#11205) dedehu válasza DefJamHUN (#11204) üzenetére


dedehu
aktív tag

Ezek az ikonok csak bizonyos launchereken működnek? Soha nem próbáltam.

(#11206) DefJamHUN válasza dedehu (#11205) üzenetére


DefJamHUN
aktív tag

igen!
a sony gyarijat eleg nehez vagy franctudja regen az icon themer mukodott de a lp alatt mar nem! :(

" Vegyetek jót ha tudtok "

(#11207) Deck válasza DefJamHUN (#11206) üzenetére


Deck
titán

Nézzek valami megoldást számodra holnap?

PS5

(#11208) DefJamHUN válasza Deck (#11207) üzenetére


DefJamHUN
aktív tag

megkoszonnem, de ha van valami otleted amin elindulhatok azt megkoszonom!

" Vegyetek jót ha tudtok "

(#11209) Deck válasza DefJamHUN (#11208) üzenetére


Deck
titán

Persze, xda :D

PS5

(#11210) emge


emge
csendes tag

Sziasztok! Ha jól értelmezem a lollipopra még nincs root lehetőség. Kérdezném ,ha ez a helyzet változik akkor a kiemeltben ezt szokták jelezni? (Esetleg leírással?) Köszönöm a választ !

(#11211) Deck válasza emge (#11210) üzenetére


Deck
titán

Elolvastad a kiemeltet és az jött le neked, hogy nincs root Lollipopra?

"Esetleg leírással"
Most viccelsz? :D

[ Szerkesztve ]

PS5

(#11212) emge


emge
csendes tag

Bocs ha hülyeséget kérdeztem.A 23.0.1.A.0.167 rootolását értem,de ha már fenn van a lollipop(23.1.A.0.690) és az nincs rootolva ,akkor azt is ugyanúgy kell mint a 23.0.1.A.0.167-t ?

(#11213) Deck válasza emge (#11212) üzenetére


Deck
titán

Fuss neki mégegyszer,elég részletes.

Visszarakod a kk-t, root cwm, majd cwmből felrakod az előrerootolt lp-t.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#11214) emge válasza Deck (#11213) üzenetére


emge
csendes tag

Köszi,így értem. Csak a kk visszarakását akartam volna megspórolni,és ezért érdeklődtem .

(#11215) Deck válasza emge (#11214) üzenetére


Deck
titán

De nem azt írtad.

PS5

(#11216) DefJamHUN válasza Deck (#11209) üzenetére


DefJamHUN
aktív tag

sajnos

" Vegyetek jót ha tudtok "

(#11217) emge válasza Deck (#11215) üzenetére


emge
csendes tag

Mégegyszer elnézést kérek,és köszönöm a segítséget.

(#11218) Deck válasza emge (#11217) üzenetére


Deck
titán

Semmi probléma ;)

PS5

(#11219) Mayeye


Mayeye
csendes tag

Sziasztok.

SOS help kéne.
lpröl akartam visszaállni kkra és recoveryben nyomtam egy factory resetet, meg full wipeot, utána biztos ami biztos wipe to install new romot.
Elkezdte telepiteni majd "lefagyott", becsikozodott a kijelzö és restart.
Azota csak sony feliratig jut, töltöre se ég a led,
Se recovery se semmibe nem lép be.
Mit kell ilyenkor csinálni?????

Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Gear S3 Frontier

(#11220) Deck válasza Mayeye (#11219) üzenetére


Deck
titán

Nem így kellett volna vissza menned kk-re.

Flashtool majd flashmodeban csatlakoztasd, aztán flasheld fel a kk-et.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#11221) somag


somag
tag

Tudtok olyan módot, xposed modult ami azt csinálja, hogy ha egy appot futtatok és háttérbe küldöm, mert pl. jön egy mail, vagy hívás akkor a háttérben tovább fusson? Jelenleg újra indul.

(#11222) Rocoo


Rocoo
tag

Hali
nektek mennyit bír a telefon egy töltéssel ?

(#11223) mcsm88 válasza Rocoo (#11222) üzenetére


mcsm88
senior tag

Attól függ mennyit használod, de az átlagos androidnál egy picit jobban.

Egyébként miért nem csinálnak a gyártók olyan telefonokat amik kicsit vastagabbak, de jobban bírják?
Pl ha a Z2 kb 5mm-el vastagabb lenne, akkor
2, de lehet, hogy 3 plusz akksi is elférne ami azért elég ütős üzemidőt biztosítana.

[ Szerkesztve ]

(#11224) Rocoo


Rocoo
tag

hát kb egy napot bír ki vagy egy kicsit többet de nem sokkal jó mondjuk a stamina üzemmód nincs bekapcsolva

(#11225) Deck válasza Rocoo (#11224) üzenetére


Deck
titán

Használat függő.

PS5

(#11226) Rocoo


Rocoo
tag

[link]

:)

[ Szerkesztve ]

(#11227) Deck válasza Rocoo (#11226) üzenetére


Deck
titán

És? :D Beállítás és használat függő. Nálam jó az akksi idő.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#11228) Rocoo válasza Deck (#11227) üzenetére


Rocoo
tag

miket állítsak be hogy több legyen az üzemidő ?:)

(#11229) DefJamHUN válasza Rocoo (#11228) üzenetére


DefJamHUN
aktív tag

tedd le az asztalra reggel es ne nyulj hozza estig! :DDDD

" Vegyetek jót ha tudtok "

(#11230) Deck


Deck
titán

Jön az újabb frissítés: 23.1.A.1.28

PS5

(#11231) joszi1951 válasza Deck (#11230) üzenetére


joszi1951
tag

Szi Jön az újabb frissítés: 23.1.A.1.28a ez nem a z3-ra jön kösz.

(#11232) dedehu


dedehu
aktív tag

Tegnap Melanoma kollégával kicsit körbejártuk az xposed témát, mert szerencsétlent telefonját random rebootok gyötrik ha az xposed telepítve van. Xdan turkálva néhány érdekes adalékra bukkantunk, ide beillesztem amit írtam neki, hátha valakinek még hasznos lehet:

Sokat már nem kell várnod.
Tévedtem a random rebootok mibenlétével kapcsolatban. A linkednek köszönhetően kicsit jobban ráláttam a probléma okára. Nem összeférhetetlenség okozza, hanem az xposed álta módosított system_server folyamat dalvik maradványai a rendszer "elfelejti" törölni.
Az újraindítások sűrűsége a telepített appok mennyiségétől függ.
Ami nekem is rossz hír, hogy nincs egy bizonyos határ ami alatt ne jelentkeznének, minden csak idő kérdése. Eddig egyetlen fix sem oldja meg száz százalékosan ezt a problémát, annyit tudsz tenni, hogy jelentősen csökkented a telepített alkalmazásaid mennyiségét és a legfrisseb fixet használod.
Most Titaniumban megnéztem nekem most 250 alkalalmazás van fent, pénteken raktam fel a .726-ot azóta nálam nem történt semmi.
Amit linkeltél jelenleg az a legfrissebb fix (ITT)

A zöld szöveggel leírt utasításokat kell követni ami jelenleg így néz ki magyarul:
TWRPben telepíted a fájlokat ebben a sorrendben:
xposed-uninstall-v1.1.zip (ez eltávolítja a már meglevő xposedet az összes korábbi fixel együtt)
xzdr-busybox-enable-v1.0.zip (bekapcsolja a megfelelő XDZR busybox funkcióat)
xposed-sdk21-arm-date.zip (xposed zip)
xposed-leakplug-v1.2.zip (fix)
(ez után leírja hogya n tudod a logokat kimenteni, hohy a fejlesztőknek segíts)

Jelenleg ez a leírás, de mivel megtalálták a probléma forrását ezért ez még változhat ami azt jelenti, hogy a végleges fix már nem várat sokat magára.

Nagyjából ennyi

Ezt megosztom a fórumon is mert az xposed usereknek hasznos infó lehet

A Bootloop (meg a randomreboot) kerüljön el téged!

(#11233) Deck válasza joszi1951 (#11231) üzenetére


Deck
titán

Mindegyikre.

PS5

(#11234) joszi1951 válasza Deck (#11233) üzenetére


joszi1951
tag

Köszönöm a válaszod,akkor várjuk.

(#11235) Kossuth


Kossuth
tag

Üdv! Bootlooppal mit lehet kezdeni?
Azt csinálja a teló, hogy töltő nélkül bekapcsolni sem engedi, de ha a töltő be van dugva, akkor is csak a Sony logoig jut el, majd újra kezdi. Ez bootloop egyáltalán? Prerooted .690 LP van fent és xposed is.
Újra kell húzni a ROM-ot flashtoollal vagy van valami egyszerűbb megoldás is. Ha ROM-ot kell újrahúzni, akkor elég a .690-es lollit rá flashelni vagy ismét vissza kell rakni a KK-t és úgy? Backupom nincs a jelenlegi ROM-ról sajnos.

(#11236) Deck válasza Kossuth (#11235) üzenetére


Deck
titán

Cwm wipeolj (cache, dalvik cache) utána elindul.

Cwmből csak simán felrakod. Nem kell vissza menned kk-re. Előtte (install new rom...)

[ Szerkesztve ]

PS5

(#11237) BalaG


BalaG
aktív tag

Nem tudtok esetleg olyan szilikon vagy gumi tokot ami körbe védi az egész telot?
( lassan már ott tartok hogy az ár sem számít ) :D :((( .. hiába tisztitom a gumit kijár az usb ajtó pedig miota megvan 1 hetet használtam max, kell egy tok ami letakarja csak hát akkor vághatom ki dokkolo részt (sebaj)... tok vs dokkolo komborol már nemis beszélek ... illetve azt már megse emlitem hogy egy hete feltett üveg fólia ami nem olcso az is bepárásodott :D ..szinte minden ami szar vagy meg történik az az én telommal meg is történik,,, a leejtéstől kezdve a kék folt a kijelzőn át "minden" .. ( a fos lolli csak hab a tortán dehát az vissza tehető bármikor kk-ra )... de nem akarok hozzányulni mert tuti hogy szoftveresen is elba***nám. Egyetlen dolog maradt ki nálam a sorból aza beázás, de szerintem hamarosan azis meglesz. :DDD :B :W
( kicsit viccnek találom, hogy 150-200 ezres telóval ennyit kell szo*ni, kár hogy "rákényszerítik" az embert a gyári tokra, gyári töltőre, gyári szoftverre, gyári minden lof***ra, bár ez a: "SONY Marketing") :DD

( még a végén fos samu-t veszek vagy buzi ájfont :O )

[ Szerkesztve ]

(#11238) TTommi válasza BalaG (#11237) üzenetére


TTommi
aktív tag

Szia! Csak pár gondolat gyorsan: ha foltos a kijelződ, azt garanciálisan javítják. A lolli nekem szuperul szuperál, lehet nálad nem stimmelt valami a telepítésnél. Az ajtócska gumi peremét pedig érdemes 98%-os tiszta gyógyszertári alkohollal megtörölgetni kívül és belül is, mert ez zsírtalanítja és egyben meg is oldja a problémát 90%-ban és ha csak ezért vennél tokot, akkor máris megspóroltál pár ezrest:)

SXZ2 és SXZ5c

(#11239) dedehu válasza Kossuth (#11235) üzenetére


dedehu
aktív tag

Ez nem bootloop (vagyis az csak kicsit mélyebb szinten) . Ilyen akkor szokott lenni ha törlöd, vagy megsérül a system partíció. A (normál) booltloop az akkor van, ha újraindul a telefon a a furán hullámzó képernyőnél amikor tölt a rendszer.
Sajnos ezt csak a flashtool fogja megoldani, ugyanis valószínűleg így nem férsz hozzá a cwm/twrphez sem (ha mégis akkor szerencséd van és amit dekrer írt menni fog) .
Az egyetlen aggasztó dolog az hogy, csak töltőről kapcsol be a cucc. Ez azt jelenti valószínűleg, hogy az akku lemerült (a hiba jellegéből adódóan valószínűleg pont egy flashelési folyamat közben) szóval ha flashelted a romot flashtoolal dugd fel tölteni és addig ne is nagyon kapcsold be amíg a töltöttség el nem éri az 50 (de inkább 70) %-ot mert ha a rendszer megáll az első bootnál könnyen előfordulhat, hogy ismét jelentkezni fog ez a hiba.
Ha rootolt rendszert akarsz akkor a 4.4.2-t flasheld és kövesd az utasításokat amik a kiemeltben vannak.
Flashelést pedig csak akkor kezdj (flashtoollal vagy recoveryvel) ha az akkumulátor töltöttsége legalább 50%-on van (ismét javaslom inkább legyen több).

[ Szerkesztve ]

(#11240) BalaG válasza TTommi (#11238) üzenetére


BalaG
aktív tag

:R Kössz a tippet de:

Gondoltam rá hogy vissza viszem de nincs kedvem várni 3-4-hetet hogy azt mondják: "bocs leejtetted azért ilyen, nem garis - viszlát" :DDD (mert tényleg leesett amugy ).
Igen az ajtokat már áttöröltem minden szarral és egy hétig tart a csoda, szoval muszáj valami full-tok :DDD vagy új ajtó ...fasza.... lassan többet költök rá mint amennyibe került , egy vicc de tényleg 3000'~ kis fólia 3000~ kis tok 9000~ kis dokkolo 1500~ másik tok 3000~ usb ajtó stb stb,,, és 90-ezres telóból lesz lassan 150 :DD :W :(((

( csak azért nem ba**tam még földhöz mert nincs kifizetve és mert el akarom majd adni szép állapotba, de egyenlőre nem találok ennél szebb,okosabb és jobb aksival bíró telót :)) )

[ Szerkesztve ]

(#11241) Tomtotom válasza BalaG (#11240) üzenetére


Tomtotom
senior tag

[link]http://www.tok-shop.hu/termek/sony-xperia-z2-aluminium-vedokeret-bumper-gyari-love-mei-ezust
Próbáld ki ezt, a sérülést is takarja. Bocs, mobilról a linkelés nem igazán jön nekem össze.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Watch, OnePlus 8t

(#11242) Kossuth válasza dedehu (#11239) üzenetére


Kossuth
tag

Üdv! Nem flasheltem éppen semmit. Reggel kaptam egy hívást, azt még fogadta a telefon, beszélni is tudtam, majd leraktam a telefont és kb. 15 perc múlva amikor telefonálni akartam, akkor már ki volt kapcsolva. Töltőre dugva 64%-os töltöttségi szintet jelzett, tehát nem merült le. El kellett mennem itthonról úgyhogy kikapcsolt állapotban töltőn hagytam. Haza értem, fel lett töltve 100%-ra. Gondoltam rápróbálok, hogy bekapcsolom, el jutott a kék hullámokig, majd kikapcsolt, de ez is csak töltőre dugva. A cwm-et nem érem el, így marad a flashtool.

(#11243) mcsm88 válasza Tomtotom (#11241) üzenetére


mcsm88
senior tag

Ez pont nem takarja az usb fedelet. :)

[ Szerkesztve ]

(#11244) Tomtotom válasza mcsm88 (#11243) üzenetére


Tomtotom
senior tag

De a sérülést a kereten azt igen:)

Samsung Galaxy Watch, OnePlus 8t

(#11245) dedehu válasza Kossuth (#11242) üzenetére


dedehu
aktív tag

Ez viszont érdekes. Nem teljesen értem miért nem megy csak töltővel. Minden esetre majd írj milyen eredménnyel zárul a flashtoolos akció.

(#11246) BalaG válasza Tomtotom (#11241) üzenetére


BalaG
aktív tag

köszi :R
.. lehet kiprobálom de első sorban a fedél takarása a lényeg, ha más nem begurulok és veszek egy usb fedelet és kicserélem plusz egy gyári tokot az leglább tuti jo a dokkoloval és akkor megba***ja magát a sony a gyári töltö + gyári tokkal! :((( :D :D :D (csak nagyon nemtetszik eza hajtogatós megoldás)

( már kezdek belefáradni lehet nem teszek rá semmi hagyom had rongálodjon, karcolodjon, kopjon, essen szét, huljon szét, ázzon be, stb... )

[ Szerkesztve ]

(#11247) Kossuth válasza dedehu (#11245) üzenetére


Kossuth
tag

4.4 visszarakva. A teló továbbra sem csinál semmit töltő nélkül. Töltőre dugva csak akkor lehet bekapcsolni ha a bekacsp gombot nyomva tartom, ha elengedem azonnal újraindul. Nyomvatartással sikerül eljutni a PIN kód beírásig, de amint megnyomom a kijelzőt újraindul. Ebből szerintem szervíz lesz. Lehet gond belőle, hogy rootolva volt. Elvileg most ez a rom van fent : "D6503_17.1.2.A.0.314_Customized CE1.ftf" és ha minden igaz akkor a flash eltüntetett mindent a belső memóriából.

Pontosabban nem a kijelző érintésre indul újra, hanem a telefon megmozdítására. A PIN kódot is engedi beírni,de a legkisebb mozdításra újraindul és ha elengedem a bekapcsoló gombot, akkor a teló is meghal.

[ Szerkesztve ]

(#11248) dedehu válasza Kossuth (#11247) üzenetére


dedehu
aktív tag

Próbáld meg azt visszaflashelni amelyik eredetileg rajta volt (t mobileos van a kemeltben, ha nem szolgáltatónál vetted valószínűleg a CE1 volt rajta) , bár >elméletileg< nem számít mi van fent rajta. A root minden nyomát eltüntetni a flashelés. A belső memóriát is wipeolja.

Amikor írtad, hogy nem merült le az akku már sejtettem, hogy itt valami komolyabb gond van...

[ Szerkesztve ]

(#11249) Kossuth válasza dedehu (#11248) üzenetére


Kossuth
tag

A t-mobilenál lett véve tavaly nyáron. Próbáljam visszaflashelni a .690 LP-t, vagy szerinted inkább menjen egyből szervízbe?

(#11250) Kossuth


Kossuth
tag

Alakul, most már elindul bekapcs gomb nyomvatartás nélkül, a PIN kódot beírva bejön a telefon, lehet használni is normálisan, de ha lehúzom a töltőről akkor azonnal kikapcsol, mintha nem lenne benne akksi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.