Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-05-15 15:08:10

LOGOUT.hu

Sony Xperia Z2 - Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10401) joszi1951 válasza imrus72 (#10400) üzenetére


joszi1951
tag

Szia nem tudom a romot letölteni 99% után megáll valami ötlet?

(#10402) Morph33 válasza imrus72 (#10400) üzenetére


Morph33
tag

Ennek a ROM-nak van már magyar vodafonos verziója is, sőt mi több, az xperiablogos cikkben egy magyar screenshot van a kapcsolódó cikkben, mert egy magyar srác hívta fel a szerkesztők figyelmét rá. A xperiafirm-be már több, mint 10 ROM van ebből a verzióból.

[ Szerkesztve ]

(#10403) Morph33


Morph33
tag

Egyébként 2 lagot fedeztem fel a 690-es végű rommal. Az egyik, hogy a recent apps képernyő több másodperces késéssel jön be, valamint a Google Now is jelentősen késik a home gombról történő suhintás után, illetve a home gomb körül ott marad a fehér buborék a Google Now használatakor. Tiszta telepítés volt flashtoolal, tehát biztos, hogy nem az előző romból beragadt dolgok okozzák.

Továbbá mivel nekem német régiós a telefonom, ezért a customized DE romot raktam fel és azon már megint halk az értesítések hangja, a baltin zsír hangos volt. Lehet, hogy feltolom a central europe romot, vagy majd az újat, ami most jött ki. Mint látom a central europeos romban is lte van a térerő ikon mellet, nem 4G, apróság, de nekem fontos.

Egyébként csessze meg mind a Sony PC Companion, mind a Helium. Mind a kettővel csináltam biztonsági mentést a flash előtt. Az előbbi semmit nem állított vissza, az utóbbi pedig nem látta a külső SD kártyára mentett back-up-ot, úgyhogy állíthattam be mindent nulláról, plusz egy pár játékom összes mentése elveszett.

És nem, nem akarok rootolni, hackelni, meg egyebek, kinőttem már belőle, és időm sincs rá, hogy utánanézzek, hogy hogy is kell csinálni ezeket, és minden más márkájú készüléknél megtanulni újra és újra.

Offtopic. Tegnap feltoltam az 5.1-es romot a Nexus 4-emre adb-ből és az első benyomások nagyon jók. Újra hasít a teló meg minden, pedig nem volt wipe meg factory reset.

(#10404) BalaG válasza Morph33 (#10403) üzenetére


BalaG
aktív tag

Az a sony c.p. egy fos ... nekem se mentette el a wifi beállításokat pl .... hiába nyomtam recovery róla :W

(#10405) somag válasza dedehu (#10399) üzenetére


somag
tag

Ja, wipe cache és wipe dalvik után is bootloop

(#10406) Latyaa


Latyaa
tag

Feltettem a CE verziót este. Nekem egyébként tetszik. :) Rootnak nem álltam neki, így is későn értem haza ennyire volt időm de majd egyik délután nekiállok szerintem. :)

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#10407) dedehu válasza somag (#10405) üzenetére


dedehu
aktív tag

Jó délután nekiesek megnézem mi lesz ha nekifutok megint, meg szerintem akkor már kipróbálom a másik deodexes megoldást.
Minden esetre továbbra is bújom xdat, és ha van valami stabil megoldás jelentkezem vele.

(#10408) mcsm88 válasza Morph33 (#10403) üzenetére


mcsm88
senior tag

Amennyi idő alatt ezt bepötyögted, meg is lett volna a root :)

(#10409) Neeko válasza Tomtotom (#10368) üzenetére


Neeko
tag

Az úgy konkrét :/ Azt hittem,hogy már rég megoldódott az ügy.

Galaxy Alpha White

(#10410) Deck válasza Morph33 (#10402) üzenetére


Deck
titán

A vodafonos verzió kb 200mb-al több mint a másik verziók.

PS5

(#10411) Latyaa


Latyaa
tag

Az értesítési ledet hol tudom beállítani? Messengeren kapok üzenetet de nem jelez a led, működni mőködik az fix, mert hívás közben megy. Köszi előre is! :)

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#10412) Morph33 válasza mcsm88 (#10408) üzenetére


Morph33
tag

Lehet. :D

(#10413) Rocoo


Rocoo
tag

hello szerintetek érdemes , bolti garanciával venni új Sony Z2-t ?

(#10414) dedehu válasza Latyaa (#10411) üzenetére


dedehu
aktív tag

Beállítás/Hang és értesítés/Jelzőfény.

(#10415) Latyaa válasza dedehu (#10414) üzenetére


Latyaa
tag

Na eddig én is eljutottam, és be is van kapcsolva, viszont nem tudom személyre szabni csak be vagy kikapcsolni...vagy ennél jobban nem is lehet állítani?

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#10416) Deck válasza Rocoo (#10413) üzenetére


Deck
titán

Nem

PS5

(#10417) dedehu válasza Deck (#10416) üzenetére


dedehu
aktív tag

De. GravityBoxszal :DD

[ Szerkesztve ]

(#10418) Latyaa válasza dedehu (#10417) üzenetére


Latyaa
tag

Akkor ez nekem szól gondolom :D Root kell hozzá egyébként? :)

GravityBox_KitKat_3.4.7.apk-t találtam, ez vajon Lollipopon is elmegy? Otthon leszedem, a céges nem szereti a torrentet :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#10419) dedehu válasza Latyaa (#10418) üzenetére


dedehu
aktív tag

Root meg xposed

(#10420) Deck válasza Latyaa (#10418) üzenetére


Deck
titán

Xposeddel bootlop lesz lollipop alatt. Szerintem hanyagold. Alfa is a cucc. Meg minden sonys cucctól megkell szabadulj.

PS5

(#10421) Latyaa válasza dedehu (#10419) üzenetére


Latyaa
tag

Xposed meg lollira nincs még, vagy? :/

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#10422) Latyaa válasza Deck (#10420) üzenetére


Latyaa
tag

Jaja pont mikor visszakerestem láttam a bootlopos kommented. Azt nézegetem playen vannak még ilyen led kezelő appok, ebből nem tudom mondjuk melyik működne jól... Hazaérek ránézek jobban. :)

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#10423) dedehu válasza Deck (#10420) üzenetére


dedehu
aktív tag

Hát igen. Xposeddel csak annak éri meg egyenlőre szarakodni akinek kedve van hozhá. Igen csak lutri, hogy sikerül-e vagy nem.

(#10424) Rocoo válasza Deck (#10416) üzenetére


Rocoo
tag

ha megbízható a bolt akkor sem ?

(#10425) Deck válasza Latyaa (#10422) üzenetére


Deck
titán

Elvileg jók az ilyen appok. Lightflow asszem az egyik neve.

PS5

(#10426) KZP válasza Rocoo (#10424) üzenetére


KZP
őstag

Én simán vennék - többek által megbízhatónak mondott - sufni boltból is, ha lényegesen olcsóbb, mint hivatalos helyen. Amilyen tapasztalatok vannak a "gyári" Cordon szervizről, sok vesztenivalód úgysincs. ;]

[ Szerkesztve ]

(#10427) Latyaa válasza Deck (#10425) üzenetére


Latyaa
tag

Azt pont néztem, Nmagon fent van de szerintem csak a tabletes verzió. Hiányzik azért a villogó jelzés. Ez a füles egyébként tényleg rettenetesen jó, buszoztam ma, teljesen más volt, pedig van még sony fejhallgatóm is mellette de ez ég és föld.

Bár ahogy nézem rootra mindenképp szükségem lesz, mert a felesleget ki kell szórnom innen...

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#10428) w333 válasza Deck (#10425) üzenetére


w333
félisten

Igen +1 nekem pl. a személyes kedvencem a Light Manager volt ! :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#10429) Deck válasza Latyaa (#10427) üzenetére


Deck
titán

A füles tényleg nagyon jó, örülök is, hogy nem kellett külön vennem.

Nem warezolok, szerintem ha szükséged van egy appra vedd meg. Pár száz ft-ok, örök licence, több telóról is elérheted, nincs frissítés gond, sem, hogy mit raktak bele még, támogatod a fejlesztőt is. 130k a telefon ne sajnáljuk már a pár száz ft-ot hasznos appokra ha szükségünk van rá.

PS5

(#10430) KZP


KZP
őstag

Skacok,
igaz, Z2 Tablet, de:
mi a különbség a 726-os és a 690-es végű romok között?
Amit sikerült találnom, az az X-Realty és a Szuperélénk módokhoz kapcsolódik, de nekem a 690-esben is megvannak ezek a kapcsolók és működnek is.
Ezen kívül van a 726-osban valami újdonság, ami miatt érdemes lenne feltenni? :R

(#10431) Deck válasza KZP (#10430) üzenetére


Deck
titán

Elvileg nincs azokon kívül. De azokra mrg van fix. Ez csak mini frissítés. Én csak a ce1 vonalon frissítek már a többi nem érdekel. Bár nem tisztán rakom fel hanem csak ráfrissítek.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#10432) Latyaa válasza Deck (#10429) üzenetére


Latyaa
tag

Ezzel nincs is gondom, hogy párszáz forintot ne adnék ki, viszont szeretem előtte kipróbálni, hogy tényleg rendesen működik e, a trialok meg általában elég korlátozottak. Endomondot is megvettem pl, azóta sem bánom. :)

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#10433) Latyaa


Latyaa
tag

Lejárt a szerkesztési időm, de az miért van, hogy ha az értesítési sávot lehúzom, van hogy az ikonok pl mobilnet ikon eltűnik stb...és most 2 ikonom hiányzik tök random. Néha meg csak úgy újra feltűnik :D :F

Tartózkodási hely és mobilnet ikonokról van szó. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#10434) dedehu válasza Latyaa (#10433) üzenetére


dedehu
aktív tag

Húzd le egyszer zárképernyőn egysuer a főképernyőn. A zárképernyőn nekem kevesebbet mutat.
Konkrétan az első két sort.

[ Szerkesztve ]

(#10435) dedehu


dedehu
aktív tag

Najó, most megpróbáltam megfejteni a gyorsbeállítások panel logikáját zárképernyőn de nem egészen sikerült.

(#10436) Latyaa válasza dedehu (#10435) üzenetére


Latyaa
tag

Záróképernyőn mindenképp kevesebbet mutat, az igazából nem is érdekelt volna, de a sima kezdőlapon néha eltűnik, a mobilnetet még azzal esetleg összefüggésbe hoznál, hogy ha nincs hálózat vagy esetleg pont 3G - LTE között van egy váltás esetleg akkor eltűnhetne mert nyilván ilyenkor nem lenne mobilnet, viszont a tartózkodási helyet miért? Helymeghatározás elvileg nem függ mobilhálózattól, ha csak egy GPS-t nézek, legalábbis így gondolom, de lehet rosszul persze. :)

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#10437) gti16v


gti16v
őstag

Sziaztok!
van köztetek olyan aki még idén csinált készülék biztosítás ügyintézést ? Azért kérdem hogy egy új készüléket kapok akkor egy Original dobozban kapom az összes tartozékával? vagy csak küldenek egy új szimpla telefont?
Köszi

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#10438) ftamas0201


ftamas0201
senior tag

Sziasztok. A zajszűrős headset elnevezésében a végén E illetve EN elnevezés között van különbség? Vagy az is csak valami Régiót jelöl és technikailag semmi különbség?

(#10439) BalaG válasza ftamas0201 (#10438) üzenetére


BalaG
aktív tag

EZ engem is érdekel! :U :DD

(#10440) espista


espista
senior tag

A .726 HK Rooted|Recovery feltehető? Nincs vele gond?

Romani ite domum!

(#10441) dedehu válasza Latyaa (#10436) üzenetére


dedehu
aktív tag

Ott viszont nálam nem szoktak eltűnni (vagy csak nem veszem észre, de most majd figyelem)

(#10442) Morph33 válasza ftamas0201 (#10438) üzenetére


Morph33
tag

Az E (Earphone) végű csak fülhallgató, az EM (Microphone) vegű pedig headset is egyben.

[ Szerkesztve ]

(#10443) Deck válasza espista (#10440) üzenetére


Deck
titán

Felrakhatod nyugodtan.

PS5

(#10444) mcsm88 válasza Morph33 (#10442) üzenetére


mcsm88
senior tag

Akkor nekem a sony lefelejtett egy N betűt, mert nekem E végű, de van benne mikrofon.

(#10445) Morph33 válasza mcsm88 (#10444) üzenetére


Morph33
tag

Mármint egy M betűt. Ne aggódj, az enyémhez is csak a fülhallgatós verzió volt csomagolva, ami telefonáláskor szar, ugyanis nem hallják a vonal másik végén, hogy mint mondasz, tehát a telót elő kell venni. Tapasztalat. Pedig egyébként a fülhallgató házában vannak mikrofonok a zajszűrés miatt.

(#10446) espista válasza Deck (#10443) üzenetére


espista
senior tag

Köszi, este akkor nekiugrok. .690-re van már utólagos CWM? Nem lenne hátrány, ha nem kellene a 4.4.4-ről indítanom.

Romani ite domum!

(#10447) Majko102 válasza Morph33 (#10445) üzenetére


Majko102
aktív tag

Nekem EM headset van, mégse hallanak telefonálás közben. :DD

(#10448) dedehu válasza espista (#10446) üzenetére


dedehu
aktív tag

Nem kell 4.4.4 ről indítanod mert 4.4.2 ről kell. Sajna nincs utólagos cwm...

(#10449) mcsm88 válasza Morph33 (#10445) üzenetére


mcsm88
senior tag

Ezzel arra akartam célozni, hogy az E végű nem azt jelenti, hogy sima füles.

(#10450) dedehu válasza somag (#10390) üzenetére


dedehu
aktív tag

Nos somag, ma nekifutottam mégegyszer és most is megy. Leírom pontosan mit csináltam:

-1. Az elsőnél friss flashtoolos 4.4.2-vel indítottam mert valamit úgy elbarmoltam, hogy szerencsétlen nem jutott túl a sony logón, most ezt időspórolás céljából kihagytam.
0. Backup ( :DD )
1. PhilzCWM-ben (itt csináltam mindent) Clean to install a new ROM
2. Flasheltem a kiemeltben lévő Prerooted .690 CE ROM-ot
D6503_23.1.A.0.690_CE1_SuperSU_2.46_XZDR2.8.9.zip
3. Flaseltem a debloater zip-et
bloatware-removal-script-safeboot
4.Ráeresztettem a biztonság kedvéért egy Factory Resetet
5. Flasheltem az a lolliőophoz való xposed.zip-et
6.Ráeresztettem méeg egy Factory Resetet biztos ami biztos.
7. Reboot (5-10 perc kellett neki amíg magához tért.)
8. Feltettem egy fájlkezelőt (ES File Explorer) ugyanis a debloat zip leradírozza a stock File Commandert
9. Feltettem a lollipophoz való Xposed.apk-t.
10. Reboot (itt viszont iszonyat gyorsan bootlot, bootdallam alig ért véget már kérte is a pint)
11. modulok (szerintem érdemes először egyesével telepíteni-újraindítani, de most ezt lesz@rtam ésfelraktam rögtön 3 darabot névszerint GravityBox, APM+, YoutubeAdblock)
12. Reboot.
+ 1.: én csak ezek után raktam fel a többi alkalmazásom, nem tudom ez befolyásolja-e a dolgokat.

Ezek után ment rendesen, 3x indítottam újra, de amit tegnap előtt csináltam az már jópár újraindítást megélt, több modullal is próbálkoztam, bootloop nem volt.
A módszer hátránya, hogy rengeteg mindent kisöpör:
A stock sony alkalmazások közül majdnem mindent (maradt a Walkman, Album, Kamera, Biztonsági mentés, Számológép és a Social Life (valószínűleg ez utóbbi nem elérhető a készítő régiójában ezért maradt bent)), ráadásul a beállítások is meg lettek kurtítva (nem lehet váltani az MTP usb mód valamint a Mass Storage mód között, csak az MTP elérhető, és a Sixaxis vezérlő stock támogatásának is búcsút inthetünk, plusz amit eddig még észre se vettem.)
Ezeknek a nagy része mondjuk kis utánajárással visszatehető, ebben tudok segíteni ha valaki elkezd játszani vele, de pl a Szoftver frissítés NEM, ugyanis ez bizonyítottan az egyik azon alkalmazások közül amelyekkel az xposed összeakasztotta a bajszát.

Remélem sikkerrel jársz/jártok, a bootloop kerüljön el titeket!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.