Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

-= Sony Xperia XZ1 Compact =-

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102) Jeanne d'Arc

Sajnos engem továbbra sem nyűgöz le annyira főleg a design miatt

[ Szerkesztve ]

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#106) petymeg


petymeg
addikt

Ennek a telefonnak csak az alapterülete meg a kijelzője kicsi, a térfogata majdnem akkor, mint az XZ1-nek. Bár kétségtelen, hogy így is könnyebb zsebre vágni, mint a nagyobbat. Azért az igazi nagy dobás az lett volna, ha arányosan az alapterülethez a vastagsága is csökken, vagy legalábbis nem vastagodik.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#107) #96302336 válasza sBc (#85) üzenetére


#96302336
törölt tag

Reméljük ilyen sose lesz. Ritka ronda az a görbe kijelző.

(#108) arn


arn
félisten

Huha, a nexus 6 utan az s8 is kicsinek tunik :) a kijelzo merete is.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#109) vicze válasza petymeg (#106) üzenetére


vicze
félisten

Milyen varázslattal oldod, meg azonos aksimérettel? :) A fizika elég makacs dolog.
1000x inkább 1,9mm-rel vastagabb telefon mint, kisebb aksi.

(#110) nordo


nordo
tag

Az a fránya fm rádió nagyon hiányzik.

(#111) nordo válasza vicze (#109) üzenetére


nordo
tag

+1

(#113) jUUh


jUUh
addikt

De fura lenne visszaállni 5.5--ról 4.6-ra :)) Nagyon korrekt telefon lett ez, biztos megvan a célközönsége, de én már annyira hozzászoktam a nagyobb kijelzőhöz, hogy lehet nem bírnék visszaszokni... :DDD

Samsung Galaxy S23+

(#115) ANOka


ANOka
őstag

Ebből nincs/nem lesz dual SIM-es változat?
(Dual SIM + micro SD egyszerre!)

[ Szerkesztve ]

(#116) hemaka


hemaka
nagyúr

z5c 100x jobban nezett ki, mint egy a borzalom...

(#117) vicze válasza ANOka (#115) üzenetére


vicze
félisten

Nincs Dual SIM-es változat egyáltalán, és nem is lesz. Azt a modellt lelőtte a Sony.

(#118) tibor72


tibor72
tag

Ez a hét vicce : ajánlott....kinek, mire, hova? A teszt "hiánypótló", a készülék már kevésbé. És a kamera, itt már jobb mint a nagy tesónál, de van még bőven mit csiszolni rajta. (ár/érték, messze egymástól)

(#119) ANOka válasza vicze (#117) üzenetére


ANOka
őstag

:(

(#120) #56573440 válasza tibor72 (#118) üzenetére


#56573440
törölt tag

Mindig tele volt sírva egy tonna topik ha valami flagship kijött hogy ezzel a hardverrel miért csak 5.5"-on lehet találkozni meg fölötte, kéne egy izomkocka, dejóvoltaziphonerégen, ekkora tepsikkel nem lehet semmit csinálni, etc.

Na nekik tessék itt az izmos kocka, nem a megszokott játékhardverrel, normális képaránnyal, egykezes használatra. Hogy ekkora mérethez, felbontáshoz minek alá a bitang vas azt nem igazán látom, de akinek ez kell hát már kapható is.

AndyRich: Na ezt még én is venném vinném, ultra óta nem találtam sony palettán ami instant kellene, de ez így jöhet. Az se baj ha kicsit nagyobb modellként is megjelenik akár ;]

[ Szerkesztve ]

(#121) ddaydome válasza #56573440 (#120) üzenetére


ddaydome
senior tag

Sziasztok!

Ha valaha is ennyi pénzt adnék telefonért a màrkàs ligàban én lehet, hogy ezt vàlasztanàm. Szerintem meggyőző, de a sony vegyen màr át valakit, aki ért a jó kamera rész elkészítéséhez. Ez a 4,6" nekem alsó- közép kategóriàban hiànyzik. Mondom ezt az 5" telefonommal a kezemben. Nagyon sok olyan helyzet van, amikor igenis sokkal kényelmesebb az 1 kezes hasznàlat.

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#122) kárátékutyá válasza DanielLong (#84) üzenetére


kárátékutyá
őstag

A3 2017 tulajként és néhai Z3C tulajként mondom, hogy a kis Samu sokkal lassabb. Már a Z3c is egy szélvész volt a Samuhoz képest, ez meg kb ég és a föld lehet vele szemben....Igaz nem is egy ligában játszanak. Nekem ez a telefon tetszik, egy bajom a Sony Compactokkal az, hogy a 4,6-os kijelzőn vannak a vezérlő gombok, így a 0,1 " különbség sokkal többnek érezhető. Nekem nagyon bejön ez a forma, még ha nem is új keletű, legalább kitűnik a tömegből. Ára nagyon túl van lőve, pontosan annyira, mint a többi új zászlóshajóé.

(#76) Aprósólyom Nekem volt XA, ott gyakorlatilag nem volt oldalsó káva, emiatt rengetegszer beleért a jobb kezem oldalsó része, és nyomkodta éppen azt amihez hozzáért. Dizájnra szép. használatra nálam kevésbé ok.

[ Szerkesztve ]

(#123) ollie válasza kárátékutyá (#122) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Már miért lenne túllőve az ára? Nézted mennyi egy OP5, ami egy fapados készülék?

***

(#124) #67656192


#67656192
törölt tag

Jó ez csak elkésett. Régebben szerettem, volna egy ilyet de jobb híján feljebb és feljebb mentem méretben. Nehezen de megszoktam, a nagyobbakat, most már maradok.

(#125) Sgr_A válasza kárátékutyá (#122) üzenetére


Sgr_A
addikt

Szintén ez a bajom csinálnak agy 4,6" kijelzőt ekkora kávákkal és akkor még a gombok is a hasznos területből vesznek el simán elfértek volna alatta
Számomra az ideális teló redmi 4x mérete és aksija 5"fullhd amoled kijelző, gombok alatta, 3/32gb, legalább snapi 625 soc kamera kb honor8 szint, nfc, 2 éves hazai gari, fém v müa hátlap
Stock vagy droid one, max 100k

Tulajdon képpen az a5 kellene kicsit kissebben :D

[ Szerkesztve ]

(#126) joey04 válasza Aprósólyom (#76) üzenetére


joey04
titán

Persze, 1 éve kb iPhone SE-t. Azonban a problémával amiről te beszélsz, inkább egy nagy eszköznél találkoztam és egyben a probléma megoldásával is. Csökkentett kávájú iPadnél vezettek be olyat, hogy szoftveresen kiszűri a véletlen érintéseket a rendszer. És ez olyan jól működik, hogy pl buszon amikor könyvet olvastam rajta, vagy inkább amikor neteztem, a tartó kezem hüvelykujjának fele rálógott, hozzáért a kijelzőhöz, de a másikkal ha görgettem, vagy egyebet csináltam, nem zavart be a másik érintés. Ugyanakkor természetesen nem érzéketlen az a rész, de a rendszer pontosan tudta, hogy én ott most tartom az eszközt, és nem érintem. És ez egy 4 éves technika, szóval meg lehetne oldani.

79: nem nagyobb kijelzővel kéne szerelni, a 4,6 nagyon jó, hanem kisebb kávával.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#127) kárátékutyá válasza ollie (#123) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Sony: 4,6 " - HD - nem túl erős kamera (szerintem) 200k
OP5: 5,5" - FHD - elég jó kamera (szerintem) 8/128 170k

Miben jobban árazott? Nem értem. Tényleg. Ha neked megér 2 kilót így ahogy van, akkor hajrá.
Ha elolvasod a hszemet rendesen, akkor látni fogod, én általánosítottam a túlárazást.

(#128) Elementh válasza Fred23 (#95) üzenetére


Elementh
aktív tag

Az A3 tesztben szerepelt 100ezres ára, na az nem volt reális. Ez a Sony egy csúcs hardveres masina, 2 év múlva is vígan fog működni, nem lassul, támogatva is lesz, az A3 meg jövőre megy a levesbe.. Ez a 2 giga igencsak harmatos lesz..

(#129) kárátékutyá válasza Elementh (#128) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Jah, jövőre azért még megkapja az Oreo-t, de semmi gond. :DDD

A3 200-ért is túl volt árazva...nah de ez 2x annyiért???

[ Szerkesztve ]

(#130) <Adamsky> válasza kárátékutyá (#127) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Tényleg nem érted?? :F
Picit segítek: 4,6 " vs. 5,5"
Neked szemlátomást mindegy, de szerinted akinek nem, annak alternatíva az 5,5" péklapát?

(#131) tibor72 válasza #56573440 (#120) üzenetére


tibor72
tag

A méretével és a kinézetével semmi probléma, sőt tetszetős külsőre. A probléma nem itt kezdődik, és amint javításra kerülnek a hibák és mérséklődik az ára, már is lehet "ajánlott", de addig csak "tetszett"-ős maximum.

(#132) spawn21 válasza <Adamsky> (#130) üzenetére


spawn21
veterán

Az a baj, hogy ha valami drága akkor az legyen 5,5 feletti. (Nem nekem)

iPhone 13p

(#133) kárátékutyá válasza <Adamsky> (#130) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Miért ne érteném? Ember nem én hoztam fel az OP5-öt hanem akinek címeztem. Ha elolvastad volna mit írtam láthattad volna hogy én sem péklapátot használok...

Tehát olvass és értelmezz először...

[ Szerkesztve ]

(#134) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Tök jó,hiánypótló készülék LENNE,ha nem ezt a dizájnt nyomatnák ezekkel a kávákkal,kijelzővel.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#135) gyerecske


gyerecske
senior tag

Az első készülék amire lenne kedvem lecserélni a Z3C-t, de nem fogom mert még mindig meg vagyok vele elégedve.
Remélem sikeres lesz és a Sony nem adja fel ezt a compact szériát.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#136) Elementh válasza kárátékutyá (#129) üzenetére


Elementh
aktív tag

Most komolyan, az A3 ára a mérvadó? Ezt kell hasonlítani egy csúcs hardveres telefonhoz? De lehet, igazad van, adják 50ezresért..

(#137) rafileo válasza julius75 (#7) üzenetére


rafileo
csendes tag

A design rendben van.. csak hát az ár a vicc! Hidd el sokan rühellik a kurva egyentojás formát! Minden telefon ugyanúgy néz ki.. a sonyba dicséretes, hogy még kitart a férfias szögletes formavilágánál, ami ha esetleg sikeres lesz azt ennek köszönheti majd.. Én szívem szerint sonyt vettem volna most pont a designja miatt de az árcéluda miatt vettem egy xiaomit ami már megint egy kibaszott tojás gyerektelefon kinézet :DDD de kezdem megszokni.. főleg hogy kevesebb mint a fele egy számomra valahogy kinőző cuccnak! Hajrá Sony.. kissé hátrább az agarakkal és visszatérek esk! ;)

(#138) kárátékutyá válasza Elementh (#136) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Most ez komoly? Te említetted az A3 árat és arra reagáltam. Eszem megáll...

(#139) Elementh válasza kárátékutyá (#138) üzenetére


Elementh
aktív tag

Pontosan én hoztam fel, hogy 100as nyitó árért drága volt, ez 180ért nem az. Egy kicsit nézz már körül, milyen árak vannak.. A csúcs hardvert meg kell fizetni..

(#140) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Amiért érdemes lehet ezt a telefont venni:
Kis méret + IP68 + jó audió + erős hardver
Már ennyi is bőven elég ahhoz, hogy legyen létjogosultsága a készüléknek.

Amúgy élmény volt olvasni a cikket.
A telefon is tetszik :)

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#141) Tidzsimon válasza Csapoati (#43) üzenetére


Tidzsimon
őstag

Ott a pont, aki nem fogott kézbe ilyet az nem tudja, hogy nagyon kicsik a kávák ezeken.

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#142) janeszgol válasza kárátékutyá (#127) üzenetére


janeszgol
félisten

Sony: 2 ev hazai garancia, plusz markanev. (Sajnos az utobbibol meg megelnek.)
OP5: ?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#143) vicze válasza janeszgol (#142) üzenetére


vicze
félisten

OP5: Áfás számla. ;]

500Eur a legtöbb helyen XZ1c, ami épp 155e.

[ Szerkesztve ]

(#144) kárátékutyá válasza janeszgol (#142) üzenetére


kárátékutyá
őstag

OP 5 nekem ne. Annak címezd aki felhozta.

(#145) Crafter32


Crafter32
őstag

Samsung A3 20xx vagy Sony Compact. Gyakorlatilag ez a két lehetőség van egykezes használatra. A Sonynál nagyon dicséretes, hogy 130 mm alatt tudtak maradni, de a kijelző még kisebb, mint sz A3 - ban.
Érdekel a telefon mindenesetre. Szívesen megtapogatom majd :).

(#146) szubrutin


szubrutin
aktív tag

Nagyon nagy kar a kepekert, es adhatnanak hozza fulhallgatot, amugy bejonne :(

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#147) szubrutin


szubrutin
aktív tag

Fele akkora kavakkal, ja es a 32 giga egy vicc..

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#148) TTommi válasza istnag (#71) üzenetére


TTommi
aktív tag

Dehogynem. De ez itt most Sony topic es en amugy is nagy fan vagyok. " mint az kozismert":)
Egyebkent ez a telo nagyon tetszik, de tenyleg nem sok designe elem valtozott a z5 c hez kepest. Nem tudom, ha oda kerul a sor, azert most mar eleg sok olyan telo van, ami tetszene.
A Huawei- k kozott pl.

SXZ2 és SXZ5c

(#149) TTommi válasza nordo (#110) üzenetére


TTommi
aktív tag

+1

SXZ2 és SXZ5c

(#150) RaveForce válasza AxBattler (#15) üzenetére


RaveForce
veterán

"ilyen kompakt"
Nem. Ilyen kompaktbol ne jojjon. Valodi kompaktbol jojjon .. :U

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.