Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

-= Sony Xperia XZ1 Compact =-

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) KFChicken válasza Csapoati (#50) üzenetére


KFChicken
tag

igaz nem 129 mm, hanem 131 mm de xperia ZL de az is jó rég volt már (2013-ban), de az is több mint 6 mm-rel szélesebb mint ez

[ Szerkesztve ]

(#52) forgonati


forgonati
őstag

A Sony mit csinál még mindig a kamerák terén? 2017-ben egy ilyen kategóriájú telefonnál 19 Mpix és f2 rekesz, miközben a konkurencia 12-13Mpix és f1.6-1.7-el nyomul. OIS??? RAW hiánya? Max 1mp záridő?? Hol élnek ezek? Sokkal jobb képek is lehetnének ha változtatnának a hozzáálláson. És ez megy évek óta, hogy képtelenek normális kamerát összehozni. Esetleg kiküldhetnének pár embert hogy lessenek be a konkurencia ablakán, hátha ragad rájuk valami, hogy hogy is kellene ezt. Barmok

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#53) vicze válasza Csarli85 (#31) üzenetére


vicze
félisten

Mesélj még kérlek. :)
Lehetne negatívumokat mondani a kamerára, majd írok is mint, a még nem korrigált kamera lencse torzítás, vagy gyengébb low light képek, de az értelmetlen fikázás, továbbra is értelmetlen fikázás marad.

De tessék valós összehasonlítás:

És hogy nehogy megint jöjjön a low lightban rosszbb érv, igen ott valamivel gyengébb:

(#54) mg1992mg


mg1992mg
senior tag

"Az adatkommunikációs lehetőségek közül nem sok minden hiányzik, az infra nyilván, a Type-C USB csatlakozó pedig csak 2.0-s szabványú, az OTG-ről meg nincs információnk, de valószínűleg tudja."
Mobilokkal foglalkozó oldal lévén, azért illett volna kipróbálni nem? Elég furcsa ezt így lehozni.

(#55) sBc válasza Csapoati (#43) üzenetére


sBc
aktív tag

+1

A kávahuszároknak! Egyforma méretben az iPhone-nal.

Szinte a Sony és az s8, note8 kivétellel minden telefon ugyan úgy néz ki mint a iPhone, semmi egyéniség. Némelyiknek kisebb az oldalsó kávája oszt ennyi. Gyakran azt olvasom első reakciónak hogy mekkora a káva!
Én meg azt mondanám a többi telefonra, hogy megint egy tucattermék. :D

Az X Compact-om tud olyat amit a világon semmi más telefon nem tud! :DDD
A vastagsága miatt megáll a talpán! (az alján)

[ Szerkesztve ]

(#56) janeszgol válasza vicze (#24) üzenetére


janeszgol
félisten

Vegre valaki erti a csiziot es akkor mar vilagosabb, hogy azonos hazmeret ellenere miert tartottam kenyelmesebbnek a z1c-t a folytasaitol (amik ettol meg ugyanugy komfortosak, mint egy galaxy a3).

A cikkhez: jo cikk, jo telo. Viszont a Sonyval az osszeszerelesi minoseggel es a szoftverrel szokott gond lenni. Remelem kinottek ezeket is ezzel a keszulekkel.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#57) metalstorm


metalstorm
aktív tag

Végre! Nekem elérhetetlen még sokáig, de a Z5Compact ára biztos megy lefele szépen :) :C Addig marad a Z3Compact, a mérete az újnak egyáltalán nem zavar! :)

[ Szerkesztve ]

(#58) forgonati válasza sBc (#55) üzenetére


forgonati
őstag

Ja, igazából optikailag csalóka, mivel ugye annyira szögletes a többi telefonhoz képest, és nagyobbnak tűnik a káva így.

Keelah Se'lai!

(#59) vicze válasza mg1992mg (#54) üzenetére


vicze
félisten

Tudja az OTG-t minden probléma nélkül.
Viszont szinte biztos, hogy nem 2.0 mivel USB-PowerDelivery-t támogat(ez szintén kimaradt a cikkből), azt pedig csak 3.1-en lehet.

(#60) istibond


istibond
tag

En is erosen gondolkozok hogy esetleg lecsereljem az iphone SE t.
De ezek a kepek nem nagyon tetszenek ... 170 ert tudnek hozzajutni az emagnal a vezetek nelkuli fullhallgatoval eggyutt, de visszalepni nem szeretnek .😏

(#61) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Tökéletes kis telefon annak akinek az 5.5" már nagy

Követendő példa lenne

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#62) KFChicken válasza vicze (#59) üzenetére


KFChicken
tag

én úgy tudom a PD implementálható USB 2.0-ra, és 3.0-ra ugyanúgy mint 3.1-re és az usb.org is azt írja

(#63) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Azok a képek...😒

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#64) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

A hangszórók már rendesen szólnak?

Idáig szinte kivétel nélkül halk volt az összes. Sztereó ide-oda,gyenge volt mindig a Sony ebben. (is)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#65) Aprósólyom válasza aelod (#27) üzenetére


Aprósólyom
addikt

1. Eredeti mondatot elfelejtetted értelmezni.
2. Igazad lenne, hogy az S8 nem deszka, ha földön mindenkinek akkora keze/ujja lenne, mint neked, akkora zsebe lenne mint neked, olyan komfort és ergonómia igénye lenne mint neked. De mivel nem, ezért neki deszka, neked nem. El kell fogadni, pont. Ezen kár vitatkozni és időt pazarolni arra, hogy meggyőzd a másikat a saját igényeid és szóhasználatod helyességéről és a másik helytelenségéről.

Köszönjük a tesztet! Én még a korábbi X compacton gondolkozom. Ezt elolvasom, azután döntök, megéri-e nekem az új ezért a pénzért. :R

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#66) adabra válasza Graphics (#2) üzenetére


adabra
senior tag

"Szuper írás, rendkívül választékosan, minőségi munka.
Az ilyet élmény olvasni"

Élménynek élmény, de nem mindegy milyen...

Az egykezes használat ezzel együtt még mindig kényelmes(ebb) és evidens(ebb), viszont a tartalomfogyasztás, írásos kommunikáció és a legfrissebb Android rendszer bizonyos alapfunkcióinak kihasználása kissé akadályoztatottnak érződnek, mint egy minimálisan nagyobb házba szerelt, de szignifikánsan nagyobb megjelenítővel bíró készüléken.

Nekem ez a fajta nyakatekert, kissé modoros stílus nehezen emészthető.

De azért köszönjük a tesztet, a telefon hiánypótló (csak elég drága).

(#67) istnag válasza vicze (#24) üzenetére


istnag
addikt

Végre valaki látja is a dolgokat, nem csak kávázik. :R

(#68) TTommi válasza HarleyCustom (#64) üzenetére


TTommi
aktív tag

Dehogy volt gyenge mindig! Sőt, nagyon is jó volt, legalábbis a Z5 ig bezárólag biztosan. Max az x szériára lehet igaz, amit írsz, de azokat nem nagyon ismerem. Én pl. használom az FM rádiót is rendszeresen a Z2-n és a Z5c-n is, és nagyon szépen szól. Ugyanakkor a beállításoknál vigyázni kell, mert egy- két módosítás, ami a fülesen jól szól, hátrány lesz a hangszórónál. Szerintem sok felhasználó nem tudja ezt, ezért szól gyengén a telójuk. A PAMP beállítások is rendszerint a fülessel együtt szólnak jól, de a hangszóró teljesítményét visszavetik.

SXZ2 és SXZ5c

(#69) Csarli85 válasza vicze (#53) üzenetére


Csarli85
aktív tag

A teszthez feltöltött esti képek szerintem gyengék, nagy részük homályos. Nekem ez szúrt szemet ennyi. Ilyen környezetben jobb képet csinál az S6. De miért ne jöhetne az az érv mikor a legnagyobb eltérés ott van a mai telefonok között. Napfényél nincs nagy különbség.

Galaxy S21 Ultra, Galaxy A14 5g

(#70) joey04 válasza sBc (#26) üzenetére


joey04
titán

Az iPhone is megkapja a magáét a kávák miatt, csak elfelejted hogy aki ios-t akar annak ez van, pont. aki droidot, az viszont válogathat. tehát a sony esetében, pláne egy compact készüléknél ezért nagy probléma a nagy káva.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#71) istnag válasza TTommi (#68) üzenetére


istnag
addikt

Te szerintem még nem hallottál másik telefont :DDD

(#72) Aprósólyom válasza adabra (#66) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Egy teszt legyen inkább ilyen, mint, hogy: x-y jól működik, a-b-vel elégedettek lehetünk.... "jól" és "megfelelően" működik, "elégedettek lehetünk" valamivel... Én az ilyenektől kaparom a falat: nesze semmi fogd meg jól.
Pl.: hogy jó-e a fogása valaminek, (de bármi más is) majd mindenki eldönti maga a személyes preferenciái szerint. Valakinek megfelel, ha picit akadozik a telefon, valaki pedig 100m-re hajítaná az olyat. A tesztelő írja le az objektív tényálást, hogy segítség legyen a vásárlási szándék eldöntésében. Nem szórakozásból olvasunk ilyen teszteket.

Jevons paradox

(#73) sBc válasza TTommi (#68) üzenetére


sBc
aktív tag

Az X Compact-om hangszóró erejével nem vagyok megelégedve, lehetne hangosabb.
Viszont a XZ1 Compact bemutatóján hangsúlyozták, hogy 50%-al hangosabb a hangszóró az elődöknél, de hogy valóban hangosabb az passz.

(#74) Enci1983


Enci1983
senior tag

"A jellegzetes kialakítás és megjelenés alapvetően megosztó, személy szerint az Xperia XZ1-et és az XZ1 Compactot is elképesztően vonzó készüléknek látom, a formaterv változatlanságát önazonosságnak és egyfajta proteszt és tiszteletreméltó megkülönböztetésnek értékelem a kreativitás hiánya vagy ódivatú idejétmúltság helyett."
Pontosan így gondolok én is a márkára. Azon kevés gyártók közé tartoznak akik nem olvadtak bele a tucat formatervbe. Kicsit félve tekintek a design váltásra amit rebesgetnek.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#75) Fuxosbömis válasza Enci1983 (#74) üzenetére


Fuxosbömis
tag

Pedig lesz...láttam már minimum 2 design tervet. Nagyon ütnek....bár nekem a régi design még mindig tetszik. Valószínűleg azért, mert még nem láttam jobbat.
A lányomnak Z5c-je a fiamnak Z3c-je van. Mereven elutasítanak minden gondolatot arról, hogy nagyobb telefonjuk legyen.

(#76) Aprósólyom válasza joey04 (#70) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Használtatok már pici telefont? Kis telefon, kicsi vagy 0 kávákkal és akkor hol fogod meg? A tabletnél is sokszor sírnak a tesztelők a vastag káva miatt, de bakker, ujjbeggyel fogjam?! Valahol, valahogyan biztosan bele kell kapaszkodni, és nem lehet a kiskezűeknek és a nagykezűeknek ugyanazt legyártani különböző vastag kávákkal. Akkor gyártasson mindenki magának telefont dupla ennyiért, ha egyáltalán megoldható.

Érdekes, hogy itt sokan a saját kénye kedve szerint akarna "faragni" egy kész terméket, ahelyett, hogy elfogadnák a valóságot és inkkább keresnének egy olyan másik terméket, ami megfelel nekik.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#77) sBc válasza Fuxosbömis (#75) üzenetére


sBc
aktív tag

:DD
Az én gyors dizájntervem:

(#78) Fred23


Fred23
nagyúr

Egy Galaxy A3 (2017)-en olvastam a tesztet, ami 80k volt, és bár tetszik ez a pici Sony, nemhogy 200-at nem ér szerintem, de 150-et sem. Magam részéről pedig 20k-nál többet szerintem nem sokan fizetnének rá egy 2017-es A3-ra azért, hogy megkapják ezt az új kis izomkockát.

Ettől függetlenül szeretném majd kipróbálni.

(#79) sBc válasza joey04 (#70) üzenetére


sBc
aktív tag

Persze, persze lehetne kisebb a káva , mai szemmel szebb és jobb is lenne a telefon, de fentebb már kifejtették mások, hogy mitől kompakt valami. Nem a kávától hanem a kijelző mérettől. Hiába szinte nincs kávája az S8-nak én "egykézzel" nem érem át. (persze van egykezes mód is az s8-ba, amikor kisebbre húzza az alsó sarokba felületet)

[ Szerkesztve ]

(#81) vicze válasza KFChicken (#62) üzenetére


vicze
félisten

Igazad van, rosszul tudtam. :R

(#82) blagolf válasza sBc (#79) üzenetére


blagolf
senior tag

Így van. Akinek ez nem tetszik vehet más droidos telefont. Nem is értem miért rugóznak ezen. :U

Üdv, Zoli

(#83) AndyRich válasza sBc (#77) üzenetére


AndyRich
csendes tag

(#84) DanielLong válasza Fred23 (#78) üzenetére


DanielLong
senior tag

Na ilyen kommentet vártam! Z1C tulajdonosként utódnak a 2017-es A3-t néztem, mivel mindent tud, ami nekem kell. Kicsi, vízálló, erős hardver, egyedül az ergonómia az, ami kérdéses lehet. Szívesen megnéznék egy direkt összehasonlítást a két telefon között. Árban hatalmas a különbség, de mindennapi használatban nem hiszem, hogy hamar feltűnne a gyengébb hardver.

A Sony felé billenti a mérleget, hogy nagyon szeretem az oldalsó bekapcsoló gombot, hát még ha egybe van integrálva az ujjlenyomatolvasóval. Azon kívül nekem a Z1C-vel szoftveresen sem volt gondom (sokáig kapott frissítést) és használható custom ROM is akad, amivel mai napig szinte tökéletes.

(#85) sBc válasza AndyRich (#83) üzenetére


sBc
aktív tag

(#86) vilmose33


vilmose33
őstag

Jó kis telefon lett, egyedül az ára lett kicsit sok. Hajrá Sony

A jövő most van

(#87) blagolf válasza sBc (#85) üzenetére


blagolf
senior tag

Jól néz ki, az értelmetlen edge kialakítást leszámítva. (szerintem)

Üdv, Zoli

(#88) Fred23 válasza DanielLong (#84) üzenetére


Fred23
nagyúr

Direkt összehasonlítás.

A3 (2017) előnye számomra az AMOLED kijelző, hátránya viszont a gyengébb hardver. Fényképezés terén nagyjából egy szinten vannak, EZT és EZT pár napja lőttem Fehérváron a Rózsaligetben. Type-C van mindkettőnél -ez fontos-, rádiója csak az A3-nak van, a Sony viszont tud videót felvenni 1080p@60 fps-ben. Akku nagyjából egál a Samsung AMOLED miatt. Lehet választani. Én nem érzem azt, hogy 20 ezresnél több ráfizetés indokolt lenne a XZ1 Compact-ért, vagyis számomra 100k maximum a mobil reális ára. Ha meg így van, akkor a jelenlegi árak mellett egyértelmű a döntés.

Ez persze csak az én véleményem, és általában véve a Samsung felé húzok.

[ Szerkesztve ]

(#89) sBc válasza Fred23 (#88) üzenetére


sBc
aktív tag

Ezért érdemes a régi X Compact-ot is meggondolni az pont csak annyival drágább.

(#90) atike


atike
nagyúr

Jajj de kis csúnya... :) Mondom úgy, hogy amúgy a szögletes formaterv tetszik. De ez valahogy vastag, túlméretes kávákkal... Mekkora ász lett volna egy kisebb kávás, vékonyabb házzal piacra dobni. De így is jó teló amúgy.

(#91) MikeWazowski válasza blagolf (#87) üzenetére


MikeWazowski
addikt

+1 :R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#92) vicze válasza Fred23 (#88) üzenetére


vicze
félisten

"Fényképezés terén nagyjából egy szinten vannak"
Ja-ja egyezünk ki egy döntetlenben. :)


link

+ az aksi is nagyobb, bár jó az A3 üzemideje is, de még egy 10%-rádob erre a XZ1 Compact, mondjuk ez valóban nem egy jelentős különbség.

Számomra azért számít a rendszer sebessége is, ami a XZ1C-ban, tényleg iszonyatos, nem tudom mi akasztaná meg, egy hibásan működő appon kívül.

[ Szerkesztve ]

(#93) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Második oldalon lévő "Kijelző-teszt" táblázat második oszlopa: XY1 helyett XZ1.

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#94) Bakus válasza sBc (#85) üzenetére


Bakus
tag

Kifejezetten tetszetős az elképzelés. Ha ilyen telók jönnének jövőre akkor biztos vennék eggyet. :D

"A víz örök, de a gép változik"

(#95) Fred23 válasza vicze (#92) üzenetére


Fred23
nagyúr

A megapixelszám kijön, de nálam ez nagyjából egy szint. Szerinted sokkal jobb képeket lő talán az XZ1 Compact?

Üzemidő:

A kérdés az, mi a teló reális ára. Ez meg szubjektív. Számomra maximum 100-at ér, és persze erre lehet hurrogni, de ez van. Más logikával, preferenciákkal el tudom képzelni, valaki kifizeti érte egy A3 árának a dupláját is, csak ez számomra furcsa dolog.

(#96) csadi0011


csadi0011
őstag

Sziasztok!

Nagyon érdekelne, hogy lehet-e használni a telefont 3D modellezésre. Valaki tudná ezt tesztelni? Lehet, hogy meg fogom venni és akkor majd én tesztelem, de engem nagyon érdekelne, hogy mit lehet kihozni a szenzorokból. Ha egy testet alakja szerint helyesen, és aztán könnyen méretezhetően beszkennel, az nagyon jó lenne.
Az is érdekelne, hogy a 3D szkennelés eredményeit milyen formátumban/fájlban kapom meg.

(#97) blagolf válasza Fred23 (#95) üzenetére


blagolf
senior tag

Van 4-szer olyan drága telefon is mint az A3. Akkor az milyen kategória?

Üdv, Zoli

(#98) DanielLong válasza Fred23 (#95) üzenetére


DanielLong
senior tag

Én úgy vagyok, hogy hardveresen és valszeg azért kamerában is jobb az XZ1 Compact. Ezért még +60ezret is jogosnak találnék, de a két és félszeres árat már nehezen emésztem meg. Viszont tudjuk, hogy a Sony ceruzája vastagon fog, meg hát tényleg az egyetlen csúcskompakt készülék az XZ1.

(#99) balint82 válasza DanielLong (#98) üzenetére


balint82
senior tag

Jogos, jó VASTAGon fogott az a ceruza 9,3mm ;]

Google Pixel 4a

(#100) vicze válasza Fred23 (#95) üzenetére


vicze
félisten

Nem ez nem a megapixel szám, amiatt hátárnya lenne low light-ban, mert kisebbek a pixelek és kevesebb fényt kapnak. Ez az egész kamera rendszer.
Szerinted, ha low light-ban az egyik elmosott kivehetetlen izé, a másik meg úgy ahogy éles egy szint, akkor nincs miről beszélni. Normál fény mellett kevésbé szembetűnő a A7 elmosottsága, ezt adom, de még ott van.
Amennyiben valamikor korrigálja a Sony a lencse torzítást, akkor jó sőt a legjobbak közé tartozó kamera lesz.

Nyilván nem említetted a 4K felvételt vagy a 960FPS-es felvételt mert neked nem számít, de ettől nem tűnik el a specifikáció listáról, és az árból se.

Az aksira pontosan ezt írtam, amit linkeltél és nem hurrogtalak le. Megértem, neked nem ér ennyit és ezzel itt vége. Mivel nincs szükséged a teljesítményére, számodra alapból tárgytalan, ezzel nem vitatkozok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.