Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#76) norvik válasza dementor (#42) üzenetére


norvik
aktív tag

A minőséget meg kell fizetni. Ezzel egyet is értek, de vajon mennyibe is kerül a minőség? Nem tudom megállni, elmondok egy történetet. Úgy két éve, vettem egy Denon AH-D 7100-at. Tetszik, szeretem a hangját, bár ritkán hallgatom, mert utcára hatalmas, otthon meg inkább a hangfalakat hallgatom. Hollandiában vettem, európai garanciával. Még garancia időn belül elkezdett recsegni a jobb oldala. Mint utólag kiderült, semmi baja nem volt, de ezt akkor még nem tudhattam. Bevittem a Totelhez, de azt mondták, mivel nem itthoni a vásárlás, a gari nem érvényes. Szép, mondom, sokat ér az Eu garancia... De ha már ott voltam, kérdeztem, hogy garin kívül mennyibe kerülne a driver csere. Nem tudták megmondani, mert az adatbázisban sem szerepelt a driver, még ők sem tudtak hozzájutni. Mit ne mondjak, kezdtem magam nagyon szarul érezni. Itt egy jó drága fejhallgató, gari időn belül, és se ingyen, se pénzért nem tudom megcsináltatni. Írtam a Denon-nak. Elkérték a számla másolatát, majd megadtak egy kinti szerviz címet, hogy oda küldjem el. Kiküldtem, majd jött a hír, hogy semmi baja, csupán valami fémreszelék, apró fényesedőcskék részecskék kerültek a membránra, és azok hangjait hallottam. Khmm. Így jár az, aki kölcsönadja a fejesét. Mindegy, megcsinálták, ráadásul gariban, és nekem csak az oda-vissza postaköltséget kellett fizetnem. A szervizről nagyon jó véleményem lett. Aztán, arra gondoltam, hogy mi lesz, ha később valóban elromlik? Keresgéltem a neten, de sehol sem árulnak. Gondoltam egyet, és írtam a kinti szervíznek, azt kérdezve, hogy mennyibe kerül egy pár driver. Jött a válasz, 160 euró postaköltséggel együtt, az utolsó pár, több nincs. Gondoltam, nem is olyan vészes, és később már esélyem sem lesz venni. Utaltam, küldték. Egy hét múlva jött egy hatalmas csomag. Vigyorogtam, hogy azt a kis apró cuccot így becsomagolták. Kibontottam, és jött a meglepetés. Nem két drivert küldtek önmagában. Hanem egy komplett fejhallgatót. Mahagóni házastól, mindenestől. Csak a kábelek, és a fejhallgató tartó állvány, vagyis a kiegészítők hiányoztak. De ott volt az orrom előtt egy vadi új fejes, kevesebb, mint ötvenezer forintért. Aminek a kezdő ára 300 felett volt, és ma, ahol még elérhető (ebay), 190 ezer felett indul az ára. Használtan sem sokkal olcsóbb. Szóval jelenleg van két ilyen fejhallgatóm. És mielőtt kérdezné valaki, nem akarom eladni egyiket sem.
Hangosan gondolkodva, felteszem a kérdést: mennyibe kerül(-ne) reálisan egy minőségi fejhallgató? A szerviz nem ajándékba adta nekem, biztos vagyok benne, hogy nem fizettek rá, valószínűleg kerestek is rajta. Ezek tükrében, én azt látom, hogy a Denon, a többi gyártó, és a kereskedők, hatalmas haszonkulccsal dolgoznak. Az ár nem a valós értéket jeleníti meg. Az jóval alatta van, illetve kéne legyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.