Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) A 2. Vesztes


A 2. Vesztes
senior tag

Hát igen. Ehhez már jómódúnak, és nagyon vájtfülűnek kell lenni. Én nagyjából süket vagyok, jó nekem az agydugó.

Vuff.

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#2) szupermacs


szupermacs
veterán

Elég nekem a 18K-s Sony is. A punkhoz bőven jó az. :DDD

(#3) szami777


szami777
addikt

Az a 150 ezer nálam már nagyon meredek, bár biztos ennek is megvan a célközönsége.

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#4) #16820480


#16820480
törölt tag

Aktív zajszűrősben ez csak kicsit drágább az átlagnál. Mondjuk a design szerintem kicsit puritán, a kagylók külső részére tehettek volna valamit, mert így olyan lapos.

(#5) bloggiold


bloggiold
aktív tag

Gyönyörű ez a szín. Szoptatós kismama melltartót láttam ilyen színben :DDD

https://fontecone.blog.hu/

(#6) Csapoati válasza szupermacs (#2) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Punkhoz még sok is, oda még a sistergés is passzol. :D
Amúgy tetszik a cucc, de ennyit soha nem adnék egy fejesért, úgysem hallanám ki a különbséget sajnos (?).

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#7) hemaka


hemaka
nagyúr

Ennyiert ezt nem vennem meg.

(#8) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Nagyon drága ez inkább felső kategória árban, tudásban lehet még az alatt van. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#9) Heisenberg69


Heisenberg69
senior tag

Szerintem, ha baromi sok pénzem is lenne, se venném meg, mert nem érezném azt a különbséget ami e között és egy 20ezer forintos között van. szvsz

SONY Xperia™ XZ Forest Blue

(#10) Shyciii


Shyciii
veterán

150e-ért pláne vezetékes fülest vennék. Ennyiért már kapni Planar Magentic technológiájú fülest is ami messze előrébb van minőségben, és ezt a hátrányt nem kompenzálja a vezetéknélküli technológia, vagy a zajcsillapítás...

[ Szerkesztve ]

(#11) Bossyy


Bossyy
tag

Szerintem már ott a bukta a dolog, hogy egyszerűen a Sony nak nincs olyan hype-ja, mint pl. Apple-nek, Beats-nek, Bose-nak. Biztosan jól szól, de ennyiért véleményem szerint nagyjából eladhatatlan lesz.
Nekem egy 30-40 ezres JBL BT 50 van és már az is úgy szól, hogy még soha egy másodpercig nem éreztem azt, hogy ne lenne elég kb. mindenre.

(#12) Heisenberg69 válasza Bossyy (#11) üzenetére


Heisenberg69
senior tag

Csak tudatom veled, hogy a Sony kb mindnél sikeresebb mint amiket felsoroltál...

SONY Xperia™ XZ Forest Blue

(#13) Bossyy válasza Heisenberg69 (#12) üzenetére


Bossyy
tag

Tudathatod, de üzletileg biztosan nem sikeresebb náluk. Más tekintetben lehet....

[ Szerkesztve ]

(#14) papi77 válasza A 2. Vesztes (#1) üzenetére


papi77
addikt

Ja,én is így vagyok vele :D
De azért elfogadnék egyet...

Az első: NOKIA 1611

(#15) Fred23


Fred23
nagyúr

Szeretném egyszer kipróbálni, biztosan szuperül szól! Próbáltam már párszor 100k feletti füleseket, és általában tényleg sokkal jobb élmény volt, mint az otthoni max. 50$-os aktuális. Az persze más tészta, hogy saját célra én csak akkor vennék ilyet, ha az lenne a legnagyobb problémám, hogy mikor jön ki az LGA 2066, és a hozzá tartozó procik. :D

(#16) #16820480 válasza Shyciii (#10) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk út közben szerintem fontosabb lehet a zajszűrés, mert hiába planármágneses a fejhallgató, ha semmit nem hallasz belőle mondjuk buszon, vagy repülőn.

(#17) csongi


csongi
veterán

Egy ilyen cuccert a150k szinte elfogahato, 500euro. Jobban megeri egy zene imado embernek, mint 250k kolteni egy 3evig futo okoseszkozre, szerintem.
Egy vigyazo kezben 5-8-10 evig is szuperal. A750k mar szerintem agyfasz.
Egyebkent szep darab, es tetezik a szine is. Kicsit semleges, de emiatt szerintem nyugtato szine van.

(#18) blackmoto


blackmoto
senior tag

Nem olvastam végig a cikket, mert az ára miatt nem vagyok célközönség, de hogy ki ne mernék vinni gy ilyen árkategóriájú cuccot a fejem búbjára rakva az is biztos, főleg itt Magyarisztánban.

(#19) Shyciii válasza #16820480 (#16) üzenetére


Shyciii
veterán

Buszon a jelenlegi 99eFt-os vezetékes Sennheiser Momentum + FiiO X3-assal tökéletesen hallom a zenét. Otthon is úgy kell bökdösni engem hogy hello, itt vagyok melletted és beszélek hozzád. Buszonn pedig nem vágyom tökéletes csendre, mert eleve buszon állva, vagy ülve zötykölődve nem lehet kifejezetten a zenére figyelni, és teljes egészében élvezni. Épp ezért tartom ilyen árkategóriában értelmetlennek ezeket. Arról nem beszélve, hogy az igazi minőségi felvételeket rontja a zajszűrés, és a vezetéknélküli átvitel. Akármennyit fejlesztenek rajta, mindig ront a hangképen.

(#20) HarleyCustom válasza blackmoto (#18) üzenetére


HarleyCustom
veterán

:D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#21) macskea válasza #16820480 (#16) üzenetére


macskea
őstag

Ugyan ezt akartam írni. A következő fals összehasonlítás mi lesz?! Hogy ennyiből erősítőt meg hangfalat lehet venni a vaterán?!?! :DDD

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#22) #16820480 válasza Shyciii (#19) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk 99-ezerért is már lehet planárt kapni, aminek nagyságrendekkel jobb a hangja a Momentumnál ;) Út közben általában elég egy sima IEM is, de mondjuk ha gyakran repülsz, akkor nem annyira. Repülőn óriási különbség az aktív zajszűrés. Próbáltam egyszer Bose QC25-tel, sokkal élvezetesebb, még ha csak úgy rajtad van, nem hallgatsz semmit,akkor is.

(#23) Shyciii válasza #16820480 (#22) üzenetére


Shyciii
veterán

Lécci mondd azt a planárt 99-ért, mert én anno nem találtam. Oppo PM-3-at hallgattam, de az majdnem kétszer annyi volt, de annyival jobb nem is volt. Planárt viszont 100e alatt nem találtam :)

(#24) Wesder


Wesder
félisten

Csak 20x drágább, mint, amit nyugodt szívvel fülesre áldoznék.
5FDP, Demon Hunter azon is jól szól :DDD

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#25) FeRkE válasza Shyciii (#19) üzenetére


FeRkE
őstag

Hat nem tudom, en utazashoz nem tudnek mast elkepzelni, mint aktiv NC-s fulest. Mar az mdr-zx770bn-t is szerettem emiatt nagyon, de az 1000X ratett meg egy lapattal. Amikor eloszor felraktam vonatozas kozben, csak annyit mondtam, hogy ez lenyugozo.. Nekem egyebkent elegge erzekeny a fulem repuleskor, es az NC-s fulessel sokkal kellemesebb az elmeny, ha csak fel van teve es be van kapcsolva, de nincs zene, akkor is. Utazashoz szerintem idealis ez a fules, otthoni zenehallgatashoz jobban szeretem az MDR1-ABT-t hasznalni.

(#26) szupermacs válasza Wesder (#24) üzenetére


szupermacs
veterán

Ez audiofileknek van, nem nekünk, mezei trógereknek. :DDD

(#27) Shyciii válasza FeRkE (#25) üzenetére


Shyciii
veterán

Igazad van. Ha érzékeny a füled, akkor valóban jó alternatíva.
Én viszont zenehallgatéskor a minőségit szeretem elnyúlva kanapén, ágyon, székben. Erre viszont ezek nem alkalmasak. Ennyiért meg pláne nem.

(#28) Wesder válasza szupermacs (#26) üzenetére


Wesder
félisten

Kikérem magamnak...
Pesti tróger vagyok ;]

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#29) #16820480 válasza Shyciii (#23) üzenetére


#16820480
törölt tag

Tessék például: [link]
De amúgy nem olan régen azt hiszem itthon is volt akcióban 99-ért, vagy valahogy úgy. Mondjuk ez nem utazáshoz való, mert nyitott, de a planárok 99%-a nyitott amúgy is.

Amúgy meg a Sony LDAP technológia már simán tud veszteségmentsen kommunikálni Bluetooth-on át, csak sajna egyelőre kizárólag Sony eszközökkel.

szupermacs: Nem, ezt nem audiofileknek találták ki :N

[ Szerkesztve ]

(#30) Shyciii válasza #16820480 (#29) üzenetére


Shyciii
veterán

Köszi, máris megnézem miket írnak róla. Én 3 féle planárt teszteltem mielőtt újra Sennheisert vettem (mert egy jó ideje már kommersz gagyi márkának tartom), de mindegyik zárt volt. És kettő bőlele 2-3 éves modell volt, ezért olcsóbban adták őket, viszont azok így is 140 körül mozogtak, viszont tény hogy baromi jól szóltak, az állapotuk viszont nem volt valami jó, mert kiállítási darabok voltak, így azokba nem mertem belevégni.
Hiába veszteségmentesen küldi át a cuccot, amíg on the air technológiájú. Nem véletlen, hogy az igazán jó fülesek nem hogy kábelesek, de a kábelük 9-10x vastagabb, mint az átlagos.

[ Szerkesztve ]

(#31) szupermacs válasza #16820480 (#29) üzenetére


szupermacs
veterán

Akkor gazdagoknak, akik nem értenek a hangzáshoz?

(#32) #16820480 válasza Shyciii (#30) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nézd, a vezeték ments technológiák út közben jók, de akkor tényleg jól tudnak jönni. Én most egy ideje már BT headsetet használok zenére is út közben, és nem zavar a minősége egyáltalán, pedig amúgy itthon elég drága rendszerem van szerintem.

Én így fejből most 4 olyan planárt tudok mondani, ami zárt: Oppo PM3, Fostex T40rp, Audeze EL8 closed és Audece LCD-XC.

szupermacs: Hát, gazdagok, akiknek a kényelem fontosabb, mint a penge hangzás. Nem érdemes a vezeték nélküli fejeseket a vezetékesekhez hasonlítani, mert más célra valók.

[ Szerkesztve ]

(#33) szupermacs válasza #16820480 (#32) üzenetére


szupermacs
veterán

Sose jutna eszembe vezeték nélkülit venni.

(#34) Shyciii válasza #16820480 (#32) üzenetére


Shyciii
veterán

Útközben jók a vezetéknélküliek, de annyira nem, hogy feláldozzak egy kis hangminőséget, legalábbis nálam.
Viszont pont a Momentum volt nekem egy olyan kompromisszum, hogy ennyiért a dinamikusak között jó hangreprodukciója is van, könnyű a viselete (nem olyan drabális), és könnyű meghajtani. Csak ezért lett Momentumom. És ezért is adtam el a HD600-asomat. Ha csak otthon hallgatnék, és tudnék huzamosabb ideig hallgatni, akkor rendes fülest vennék

(#35) #16820480 válasza Shyciii (#34) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem nem szimpatikus a Momentum, megmondom őszintén. Nem i tudom mit vennék hordozhatónak, ha olyanra lenne szükségem. Talán egy AKG K545-öt, bár abból sok a hibás sajnos (volt is olyanom, egyik oldalán elhalkult a driver, egy barátomnál szintén a sajátjával), de hangra bejön. Vagy talán egy Onkyo HF300-at...

(#36) xmaas


xmaas
őstag

Pofas fejhallgato de az arazas az "Sonys" , az mondjuk jo dolog hogy kabellel is lehet hasznalni.

Ami kicsit erdekes hogy miert van osszehasonlitva egy MSR7 es fejhallgatoval ami fele annyiba kerul (akciosan kb 50 ezer) ?

(#37) pulutodurumo válasza xmaas (#36) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Mert az MSR7 egy szaladgálós fejes, méretben, és stílusban a Sonyhoz hasonló.
Meg mert az van kéznél. :)

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#38) Shyciii válasza #16820480 (#35) üzenetére


Shyciii
veterán

AKG-ből nekem a komplett 5-ös széria hangképe nem tetszik. 701-es, 901-es jó, csak nem hordozható. Grado fura hangképe is tetszik, de nem hordozható, és kényelmetlen amúgyis a viselése. Beyerdinamic hagyjuk. Egyszerűen az akkori vételben a Momentumnak volt jó hangképe a 24bit/96kHz-es és 24bit/192kHz-es felvételekkel. Meg persze az 150 környékén levőknek is, csakhát annyi időm nincs egy ideje zenéthallgatnom, hogy ennyit áldozzak rá :(
Közben elolvasgattam a HiFiMan HE-400 tesztjeit, és eléggé felemás a kép. Leginkább az a baj vele, hogy bár planar technológiás, de nincs egyértelmű előnyben az ugyanezen kategóriás dinamikus fülesekkel, mert bár pár dologban jobb a planar technológia miatt, viszont más dolgokban meg egyértelműen rosszabb, szal egyelőre az olcsó planar-nak még nincsen értelme.

(#39) norvik


norvik
aktív tag

Nekem van egy pár hónapja, és a tesztben leírt kényelmével nem értek egyet. Kényelmes, de nem huzamosabb ideig. Teljesen normál m méretű füleim vannak, szóval nem lapát. Mégis, egy-két óra után már igazgatnom kell, és bárhogy is állítom, a kényelmetlenség érzése csak pillanatokra múlik el, aztán jön is vissza. A zajcsökkentése valóban nagyon jó. A külvilág szinte teljesen megszűnik. A hangminősége. Kikapcsolt állapotban, vezetékkel, szerintem nem túl jó. Vagyis kicsit sem jó, leszámítva néhány nagyon jó minőségű zenénél, de ott sem hozza azt, ami elvárható lenne ennyiért. És ezalatt a 120 ezres árat értem, nem a 150 ezrest. Tehát, véleményem szerint, kikapcsolt állapotban egy jobb 10-20 ezer forintos fejhallgató is jobban szól nála, ha jól választunk. Bekapcsolt állapotban rögtön változik a helyzet. Ilyenkor a saját belső erősítője kezd el dogozni, amit nagyon jól összehangoltak a hangszórókkal. Nem tudom, hogy hogyan csinálták, de tény, hogy jól működik. Már nem egy rossz dobozhangot hallok, hanem egy egész szépen szóló fejest. Megjön a tér, és a dinamika. A hangkép viszonylag kiegyenlített. Lehetne több, jobb basszus, és magas is. De nem fájó a hiány, összeségében rendben a hangkép. Bekapcsolt állapotban, kábellel hallgatni a legjobb. Ez adja a legjobb hangminőséget. Valószínűleg a benne levő erősítő miatt nem igazán háklis a forrásra. Hallgattam pc-ről, átlag telefonról, és iBasso DX 90-ről is. Persze, van különbség, de nem egetverő. Sajnos, kábellel nem elérthető minden ficsőr, gyakorlatilag csak annyi, hogy ha a jobb kagylóra teszem a tenyerem, akkor a zene lehalkul, és be engedi a külső hangokat. A többi, hangerő fel-le, satöbbi már nem. BT. Az aptX nagyon jól működik. Sonyval nem hallgattam, arról nem tudok nyilatkozni. Nem sok BT fejhallgatót hallottam. De azok közt ez a legjobb. Szakadozás mentes jó hangot ad. Közel olyan jót, mint kábellel. Headsetnek tökéletes. Nem maradok le hívásokról zenehallgatás közben, jól hallom a beszélgető partnerem, bármilyen zajos helyen. Ő már kevésbé, de elfogadható. Miután hosszabb időt töltöttem vele, és nem csak egy teszt erejéig használtam, azt hiszem reális képet tudtam róla adni. Megéri? Nem dönthetek mások helyett. 120-at annak, akiknek fontos a jó hangminőség, úgy hogy ki akarja használni a BT-s ficsőröket is, és fontos neki az aktív zajcsökkentés. Ha nem fontosak, kap ennél jobb hangot is ennyi pénzért. Nekem megérte. Nagyon, mert hatvanért vettem. Újonnan, dobozában, bontatlanul.

(#40) #16820480 válasza Shyciii (#38) üzenetére


#16820480
törölt tag

AKG 901 az micsoda? :)

Nekem általában a pattogós, feszes hangzás jön be, ezért a Sennheiserek kiesnek (kivéve a 6-os széria és felette), mert az olcsóbbak elmentek az ilyen brummogós, mocsaras hangzás felé.
Amúgy szerintem az high resolution zenéknek nincs értelme annyira, főleg nem utazás közben. 99%-ig biztos vagyok benne, hogy nem tudod megmondani a különbséget még egy mp3-mal szemben sem az utcán. De még otthoni drága rendszeren sem annyira egyértelmű. Ami különbség hallható, az általában a másfajta masterelésből jön, és ha ugyanazt a 24/192-es anyagot konvertálod le normális szoftverrel, akkor nem fogsz semmi különbséget hallani.

Inkább meghallgatni kellene, mint teszteket olvasni. Annyi baromságot olvastam már fül- és fejhallgató tesztekben, hogy én már inkább nem is olvasok semmit. Ha nem tudom a tesztelő ízlését és tapasztalatát, akkor nem lehet elhelyezni úgysem a saját értékrended szerint.

(#41) Shyciii válasza #16820480 (#40) üzenetére


Shyciii
veterán

Bocs, siettem kicsit a gépeléssel: AKG 90Q. A Quincy Jones signatures füles :) Én utcán nagyon ritkán hallgatok zenét. 95%-ban otthon, vagy máshol 4 fal között (viszont nem túl kénylemesen). Az olcsóbb Sennheiserek nagyon rosszak, sőt a felette levők is. Én a Momentum előtt amim volt, és jónak tartottam, az a HD600, és HD580 Precision volt. Ezeket nagyon szerettem, dehát már ősöreg modellek. Azóta viszont szerintem a Sennheiser nagyon lejtmenetben van. Utcán valszeg nem mondom meg, de otthon bármikor megmondom különbséget. Persze hangszeres zenével, mert a Metallica 16bit és 24bit pontosan ugyanúgy szól. Az ilyen együttesek amúgyse törődnek a minőséggel felvételkor. Én viszont javarészt Blues-t, Jazz-t hallgatok, és ott olyan felvételek vannak, hogy bizony simán hallani a különbséget. Nem csak a zene esetén, hanem a háttérben levő hangfoszlányokat esetében is. Jópár olyan hanganyagom van, ahol a háttérben hallani a beszédeket, reakciókat. Nah ezt mp3-on felejtsd el, de 16biten sem olyan tisztán érthető.
Egyébként a minsőgéi 16 bites anyagokat sem úgy oldják meg profi helyeken, hogy a 24 bites hanganyagot konvertálják le, mert az is minőségromlással jár. Én ahol vettem ezeket a hanganyagokat, ott külön hardveres + szoftveres eszközzel végezték a konvertálást külön 24 bites és külön 16 bites felbontás esetén masterről.

(#42) dementor


dementor
senior tag

Nincs mit tenni a minőséget itt is meg kell fizetni és meg is kérik az árát. Nem is lep meg az ár. Bármikor elindultam fülest választani azért nem vettem sosem mert mindig a 100+ kategória hangja jött be a legjobban.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#43) troviko


troviko
senior tag

Ez nagyon klassz, de kidobhatnának egy normális in-ear BT fülest is. A mostani palettájuk nagyon gyenge. Én egy Meizu-t vettem 12K-ért az S7 Edge mellé. Azon prózai oknál fogva, hogy a Sony fülesek nagyok, a Samsung Levele U-k minősége 40k-ért a béka hátsója alatt nincs, ugyan ez vonatkozik a 25K-s Reflect mini-kra. 70 rugót meg nem fogok adni egy H5-ért.
Ez a Meizus EP51 meghökkentően jól szól az árához képest. Ugyan azért a hangzásképért, normális dizájnért Sony logóval 20-30K-t is kiadnék, de hát ha egyszer nincs...

https://www.oldtech.hu/

(#44) #16820480 válasza Shyciii (#41) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én is hallgatok sokféle zenét, jazz, blues, rock, stb. De nem nagyon láttam még olyat, aki ABX teszten megmondta volna a különbséget :R Úgyhogy én nem is szórakozok ilyesmivel, csak rengeteg helyet foglal.

(#45) norvik


norvik
aktív tag

Még annyit tennék hozzá az eddig leírottakhoz, hogy sokat utazom, és nagyon jól jön az aktív zajcsökkentés. Korábban Sennheiser PXC 450-et használtam. Az messze kényelmesebb, a hangja viszont ennek jobb. A Sennheiser PXC ugyanazokat a drivereket használja, mint a HD 595. Csak azért írom le, mert talán így könnyebb viszonyítani.

(#46) AGE-T


AGE-T
senior tag

Ez a seni már megcsinálta: Sennheiser PXC 550

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#47) Bazsi84


Bazsi84
tag

Sziasztok! Nem én vagyok a célközönség,illetve majd akkor gondolkodom el vezetékmentes fülesen,ha nagyjából utóléri a vezetékesek hangzását.Addig sztem ez zsákutca. Nekem a felső határ 50 volt,lejátszó plusz füles. Sennheiser IEM lett és Fiio X1. Tudom van jobb,de ennyi volt a keret.A füles jött meg hamarabb,persze azonnal dugtam telóra,h milyen.Nagy csalódás volt.Szépen szólt,de egyszerűen halk.Aztán megjött a lejátszó.. újra kellett értékelnem a telós zenehallgatást :) Kezdő vagyok,tudom,nem kell basztatás.. :) Bocs az offért

(#48) norvik válasza AGE-T (#46) üzenetére


norvik
aktív tag

Igen, meg. Még a Sony előtt. És nem lett annyira jó, mint ez.

(#49) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Nekem mindig a Sennheiser volt a mérce, akár a kisebb fülesekben, fejhallgatóban, pedig a mai napig az. Igaz nem veszek 150 ezerért, én 60-nál megálltam, de az már tényleg kielégít minden igényt (sajnos vájt fülű vagyok) és hosszútávon is megéri, az enyém 10 éves, Éds.apámnak pedig Karácsonyra vettem meg az enyém legújabb változatát, ugyanennyiért és továbbra is hozza a márka a kiváló szintet.
Igaz egyik sem vezeték nélküli, én még jól szóló kék fogas fejhallgatóval nem találkoztam, nem is nagyon hiszem, hogy ez lehetséges, de egy ilyen Sonynak szívesen adnék egy esélyt. Mármint meghallgatni, ennyiért azért már nem vennék fejhallgatót. Viszont nagyon tetszetős. :K

Bossyy

Beats fejhallgatóval nincs tapasztalatom, de nem olvastam róla túl fényes teszteket. Úgy hallottam az árukhoz képest nem szólnak túl jól. Egy fejhallgatónál a hangzás jóval fontosabb, mint a márka.. ;) Na de hallomásokra nem alapozok.

[ Szerkesztve ]

(#50) AGE-T válasza norvik (#48) üzenetére


AGE-T
senior tag

Azt írta az álmoskönyv, vagy tapasztalat?

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.