Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Syl


Syl
nagyúr

:R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2) anorche1


anorche1
őstag

Köszönöm! :R
Anno ezzel rengeteg szívtam, végül emiatt tértem át az IE -re, majd az edge -re.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#3) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Na itt jönnek majd igazán jól az új Pascal és Polaris alapú VGA-k, azok ugyanis hardveresen képesek gyorsítani a VP9-et (is). Előbb-utóbb a Google valószínűsíthetően forszírozni fogja a saját kodekjét, vagyis a VP9-et. Akkor pedig majd igen jól jön a VP9 támogatás a GPU-k fixfunkciós egységeiben. :K

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#4) Robert07


Robert07
aktív tag

Ez tenyleg hasznos, nem is azert mert nem birja a processzor, hanem mert igy kevesbe fog merulni a tabletem.
Nem is tudtam h van ilyesmi. :R

(#5) sonar válasza huskydog17 (#3) üzenetére


sonar
addikt

Előbb v utóbb igen, Bár a HW-es kódolás mindig le lesz maradva egy picit, lévén, hogy nem olyan eccerű implementálni, mint egy sima SW-t

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#6) CJ4567


CJ4567
veterán

Így megmarad a 60FPS támogatás?

No Sana No Life

(#7) sonar válasza CJ4567 (#6) üzenetére


sonar
addikt

X - próbáld ki :)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#8) VoidXs válasza CJ4567 (#6) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen, de csak 1080p-ig, fölötte már a H264 nem támogatja a pixelmennyiséget. Egyébként nálam úgy viszi egy ócska laptop a 1080p60-at és a 4K-t ezzel, hogy mellette a procit maxra járatja egy konvertálás.

Továbbá a Chrome link rossz, lemaradt a vége.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#9) sonar válasza VoidXs (#8) üzenetére


sonar
addikt

chrome link javítva. - THX
khmm eccerű laptopon/gépen nem sok ember nézeget 4k-s videót. Nekem sok ismerősöm van akik még C2D +4G rammal nyomulnak ott nagy előny a HW-es dekódolás. :K
Én is tudom járatni a procimat 100%-on, de minek ha megy okosabban is?

Igen, de csak 1080p-ig, fölötte már a H264 nem támogatja a pixelmennyiséget.
h264 verziójától is függ, ki tudja, hogy melyiket rakták be a hw-be, lehetnek különbségek, illetve néha egy egy BIOS frissités is csodákra képes (akár jó akár rossz irányba)
De ócska laptoppal ne akarjon az ember 4k videót nézni... kompromisszumok nélkül.

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#10) CJ4567 válasza VoidXs (#8) üzenetére


CJ4567
veterán

Megnéztem ezzel a H264ify-yal a 1080p60-at, rosszabbul megy mint VP8/VP9-el, de VP8/VP9-el se megy tökéletesen, elhagy képkockákat. (Q9550 alapórajelen)

No Sana No Life

(#11) VoidXs válasza sonar (#9) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Amilyen ócskán tömörítenek a YouTube-nál, a 4K még egy 720p-s panelen is nagy változást hoz. Amikor kifejlesztették a VP9-et, azt gondolhattuk volna, hogy azonos bitrátán sokkal jobb minőséget kapunk, erre azonos minőséget kaptunk alacsonyabb bitrátán. Oké, a mobilneteseken segít, de az egyrészt nagyon rétegigény, másrészt a mobilszolgáltatókat legalább ösztönözné valami arra, hogy ne a 2006-os csomagokat lássuk most is, ráadásul ugyanazokkal az árakkal.

(#10) CJ4567: Olyan kártya is kell, ami támogatja. Az nVidia talán a három számjegyre váltáskor kezdte el a dedikált dekódolót.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#12) huskydog17 válasza VoidXs (#8) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

"Igen, de csak 1080p-ig, fölötte már a H264 nem támogatja a pixelmennyiséget. "

Mi van, ez mit jelent? Ilyen nincs, a kodek és a felbontás két különböző dolog. A 4K anyagok többsége szerintem H.264

#5 sonar: Én pont az ellenkezőjét tapasztalom. Egy CPU-val soha nem fogsz valós időben 1080/60fps-el enkódolni miközben játszol, egy fixfunkciós enkóderrel ez gond nélkül megvan. A képminőségben pedig nincs számottevő különbség, az új 2-pass motorokkal pedig pláne el fog tűnni.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#13) VoidXs válasza huskydog17 (#12) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ilyen van, Wikipédián ott a lista, hogy melyik szinten mi a max. Hivatalosan a 4.2-es a maximum, az 5-öst utólag adták hozzá, és éppen ezért a hardveres dekóderek nem jók velük.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#14) PuMbA válasza VoidXs (#13) üzenetére


PuMbA
titán

Ma már a majdnem minden kártya, ez esetben egy Intel HD 5500 is gyorsítja a 4K H264-et, de a lényeg, hogy a 4K HEVC-vel vagy VP9-cel fog elterjedni a sávszélesség és a méret miatt :) A legújabb Intelek a 8K-t is gyorsítják 8bit HEVC-ben :)

[ Szerkesztve ]

(#15) huskydog17 válasza VoidXs (#13) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Legalább nézz utána mielőtt valami butaságot leírsz!

A hardveres gyorsítás már 2 éve van L5.2-re is, egész pontosan 4K/60FPS-hez! Mind AMD mind NVIDIA oldalon!
Amúgy a zöldeknél már 5 éve elérhető a 4K dekódolás H.264 alatt (Kepler architektúrától), AMD-nél pedig a Tonga óta (GCN3-tól felfelé).

Szerk.: PuMbA megelőzött

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#16) sonar válasza huskydog17 (#12) üzenetére


sonar
addikt

Nálam a céges gépen random YT videóknál a cpu speed 10-20% ról 10% alattira csökkent. GPU meg 17% -ról 25%-ra nőtt (CPU Q9550, GPU FX380) tehát használja a hw dekódolást.
Bár szerintem a topic már nagyon elment az eredeti témától. :U

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#17) huskydog17 válasza sonar (#16) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

FX alatt gondolom R9-et értesz, mert R9 380-nak van értelme. :)
Ez GCN3 (Tonga), a 4K-t is viszi, viszont sajnos a VP9-et és a HEVC-et nem ismeri, azonban H.264 esetén mindent visz.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#18) sonar válasza CJ4567 (#10) üzenetére


sonar
addikt

Akkor ne használd :D
ilyen eccerű
laptomon (CPU: i5-5200U, linux mint 17.3) is kisebb CPU terhelést okoz ha VP8-ban megy a videó. De van ahol meg adja magát. Tesztelni kell.

#17 - Quadro FX 380

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#19) PuMbA válasza sonar (#18) üzenetére


PuMbA
titán

Az biztos nem gyorsít semmit, nagyon régi kártya :) Ja, bocs, azt hittem, hogy 4K-ra értetted...természetesen 1080p-ig gyorsít :)

[ Szerkesztve ]

(#20) huskydog17 válasza sonar (#18) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Ja bocsánat, akkor félreértelmeztem. Azt a VGA-t nem ismerem, de látom, hogy G96-os GPU-t használ, amiben elvileg VP3 motor van. Elé régi, nem tudom mennyire jó H.264 alatt. Ha működik, akkor ok. :)

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#21) VoidXs válasza huskydog17 (#15) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ez pont nem egy olyan dolog, ami 2 éves gépeknél téma. Egyébként még az én 690-em is pont olyan, ami erre nem képes. Minden, ami ennél régebbi (vagyis amihez túlnyomó többségben olyan proci van, ami nem bír 4K-t dekódolni, tehát az indító írás alanya), a kezdeti 4.2-t támogatja.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#22) PuMbA válasza VoidXs (#21) üzenetére


PuMbA
titán

Intelt kell használni, nem ilyen béna AMD-t vagy NVIDIA-t :DDD A 2012-es Ivy Bridge procikban található HD Graphics 2500 és 4000 már tud 4K-t gyorsítani :)

[ Szerkesztve ]

(#23) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Az létezik, hogy nekem enélkül kisebb a processzorterhelés? A10 6800K

[ Szerkesztve ]

(#24) sonar válasza Gézengúz (#23) üzenetére


sonar
addikt

Létezik, nekem is laptopon kisebb a cpu terhelés nélküle. De az asztali gépemben meg sokat dob.

Tesztelni kell.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#25) CJ4567 válasza PuMbA (#14) üzenetére


CJ4567
veterán

Ennyit tud az 5 éves 6770-em. Ebből mit lehet leszűrni? YT alatt viszont valamiért mindig átvált 400/900-ra, még ha játék megy akkor is.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#26) PuMbA válasza CJ4567 (#25) üzenetére


PuMbA
titán

Az, hogy H264-et tud FullHD-ig gyorsítani, tehát a H264ify-jal lesz gyorsításod, viszont ilyenkor felkapcsol a VGA-d, ami egy csak AMD-re jellemző dolog, tehát nem biztos, hogy jobban jársz vele, mint a processzorral :)

[ Szerkesztve ]

(#27) CJ4567 válasza PuMbA (#26) üzenetére


CJ4567
veterán

Így is felkapcsol a VGA, már attól ha megnyitom a videót háttérben, de nincs elindítva.

Nem megy videó, nincs megnyitva YT videó:

Megnyitott YT videó, mindegy hogy elindított vagy nem:

Nincs fent H264ify. Amúgy H264-ből 60FPS-t is támogatja még, vagy már nem?

No Sana No Life

(#28) PuMbA válasza CJ4567 (#27) üzenetére


PuMbA
titán

Támogatja a 60fps-t :) Gondolom azért húzza fel magát a kártya, mert a böngészők már használják a VGA-t a videólejátszáson kívül is, például a lejátszó felületéhez és a régi kártyák egyből megemelik az órajelet, mert akkor még nem volt nagy energiatakarékosság.

[ Szerkesztve ]

(#29) huskydog17 válasza PuMbA (#22) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

A 4k-t ugyan nem, de az 1080p/60-at bírja. :)

#25 CJ4567: A 6670-ben, ahogy majdnem az összes 6000-es szériás Radeon-ban UVD 3 motor van. Minden Radeon hardveres videógyorsítás esetén felvált úgynevezett UVD órajelre, ahol a motor már gond nélkül képes üzemelni. Sajnos az UVD3 a 720p/60fps-hez tökéletesen elegendő (ahogy az UVD 2 motor is), de sajnos az 1080p/60fps-hez már túl kevés. 30fps-ig viszont gond nélkül gyorsítja a FullHD anyagokat.
Az 1080p/60fps AMD oldalon csak az első GCN-től felfelé támogatott (UVD 3.2-től felfelé).

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#30) CJ4567 válasza huskydog17 (#29) üzenetére


CJ4567
veterán

*6770 :B 1080p60 egy kicsit akad csak, de a CPU-t használja nagyon.

No Sana No Life

(#31) huskydog17 válasza CJ4567 (#30) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Hupsz, elnéztem, bocs!

A 6770 viszont átnevezett 5770, abban UVD 2.2 motor van, az nem bírja az 1080p/60-at. 60 fpst-t csak 720p alatt tud, FullHD esetén csak 30 fps-ig bírja, ezért magas a CPU használatod, mert az számol nem az UVD motor.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#32) CJ4567


CJ4567
veterán

Kipróbáltam HTML5-ben, Chrome alatt a gyorsítást. alany ez volt. Hardveres gyorsítás off: átlag 15% CPU használat, GPU 157/300, viszont a fekete szürke lett. Hardveres gyorsítás on: Átlag kb 18-20% CPU használat, GPU 400/900, fekete fekete lett. GPU egyik esetbe se dolgozott.

HW gyorsítás nélkül:

HW gyorsítással:

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#33) VoidXs válasza CJ4567 (#32) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Lehet, hogy a H.264 lejátszó csinál 16-235 -> 0-255 konverziót.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#34) mikado


mikado
tag

:R

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#35) CJ4567 válasza VoidXs (#33) üzenetére


CJ4567
veterán

Nem volt fent a H264ify, a Chromeban kapcsoltam a HW gyorsítást.

No Sana No Life

(#36) VoidXs válasza CJ4567 (#35) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Akkor a hardver ezt kezeli. A beállításaik közt van néhány videókorrekció, azok közül lehet valami.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#37) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Oh, boy.
Csak most láttam ezt az írást, és bizony nagyot dobott a i5 4570 proci felszabadításában. 48-50%-os kihasználtság helyett lett 20. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.