Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sanya


Sanya
nagyúr

végre, mert nagyon dühítő, hogy mindegyik víruskergető mondja magát a legjobbnak

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#2) Narxis válasza Sanya (#1) üzenetére


Narxis
nagyúr

Az ezután is így lesz, ha megnézed a honlapjukat. Itt az olyan tesztekről szól a fáma mint a virusbulletin vagy az av-comparatives.

Thanos was right.

(#3) Flame_ válasza Narxis (#2) üzenetére


Flame_
tag

Mármint ezekről, mint félrevezető tesztekről? :F

Kérdés: milyen a jó vírusirtóteszt (ki mit ért ez alatt) és hol találni ilyet manapság?

(#4) Narxis válasza Flame_ (#3) üzenetére


Narxis
nagyúr

Amiket én hoztam példának nem félrevezetőek viszont kapni fognak egy minősítést(szerintem mindegyik virusirtó cég megbízhatónak jelöli majd).

Válasz: amiket említettem korábbi hozzászólásomban.

Ezek a tesztek úgy készülnek, hogy mindenféle kártevőből(trojan,exploit, rogue stb.) óriási mintát gyűjtenek be és ezeken lefuttatják a virusirtók aktuális verzióit(beta, RC stb. nem játszik) közben mérik a false positive-okat, a scannelés sebességét, melyik tipusú kártevőből mennyit talált stb. Nagyon összetett tesztek, főleg az av-comparatives.

Thanos was right.

(#5) WonderCSabo válasza Narxis (#4) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha ennyire összetettek, mindent figyelembe vesznek, akkor miért félrevezetőek?

(#6) Narxis válasza WonderCSabo (#5) üzenetére


Narxis
nagyúr

Az av-comparatives mindig is jó volt, a virusbulein lett nem rég megreformálva, ezzel a 2 teszttel már szerintem nincs is baj. Viszont van még vagy 100 teszt a neten, pl. a toptenreview vagy a remove-malware.com. Ezeket biztos, hogy kevésbé szakszerűnek fogják minősíteni. A remove-malware-t én pl. szeretem mert videoteszt, de csak 10 mintát tesztel 1-1 virusirtón az amerikai srác. A toptenreview meg egy vicc, fizetett hirdetés.

Thanos was right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.