Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34) lezso6 válasza bwoay (#33) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Fejhallgató tesztnél én arra számítok, hogy részletes leírást kapok a hangjukról, különböző zenei stílusokkal. Lehet túl sokat várok, főleg, hogy ezeknél a fejeseknél amúgy sem a hangminőségre koncentráltak, hanem a designra. Túl szubjektívnek érzem a cikket (tudom, logout), és számomra az árad belőle, hogy aki jó fülest akar, csak skullcandy. Persze ettől még van létjogosultsága a cikknek, csak leírtam a véleményem.

Nekem személy szerint nagyon nem tetszik ez a piac (nemcsak füles, hanem pl notebookok), ahol funkcionalitás, minőség nem számít, csak a design. Konkrétan gyűlölöm az ilyet, napi szinten látom ezeket a silány termékeket, és nem tudom megérteni, hogy miért ilyenek az emberek, hogy inkább a cukormázas szart választják. Ennek annyi értelme van, mint csillámpónival munkába járni, mert az olyan aranyos.

Elég szomorú, hogy a tapasztalt márkák is meglovagolták ezt az undorító piacot, de attól még ők letettek valami az asztalra, és még mindig gyártanak komoly cuccokat is. Persze megfordítva is igaz lehet, mert ha jól tudom a Beats Mixr egy elég jól sikerült darab, márkáját meghazudtolóan jól szól. Persze ettől még nem ár / érték bajnok, de egyszerre divatos és a hangminősége is rendben van, szerintem ilyennek kéne lennie mindegyiknek.

Nagyon nem szeretem ezt a felületes magamutogatást, ez van. Neked az bejön, hogy erre nevelik az embereket a reklámok meg minden amit lát?

Bakelit vs CD vs mp3-hoz: Elég egy jó vbr vagy 320-as mp3 is egy alapszintű minőséghez, s nincs ezzel semmi baj, mert ennek haszna van: kevesebb helyet foglal, relatíve kevés kompromisszummal. Míg egy divatos fejhallgató annyira előnnyel bír, hogy ezzel pávagyerek lehetsz, hátránya meg az, hogy röhejes hangminősége van. Designra nem fizetek ki 60-80%-ot a termék árából. Ezt az irányt pont annyira tartom, mint az az audifilségnek azt a kategóriáját, ahol már ezoterikus alapon választanak hangkeltőt, horror áron.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.