Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xmaas


xmaas
őstag

Latvanyos fejesek,csak azt nemtudom mennyire erik meg a penzuket peldaul egy AKG stb. markaval szemben hangzas illetve tartossag szempontjabol altalaban az ilyen csili-vili "divat" kinezetu cuccok eleg gyenge minosegu anyagokbol vannak osszedobva kifizeti az ember a csomo penzt aztan szetesik az egesz eleg rovid idon belul 1-2 ev, amig peldaul senni/akg stb. markaju fejhallgatot csomo evig ribolja az ember es meg se kotyan nekik szinte

(#2) nebulo


nebulo
tag

Megfogdostam egy Aviatort amikor megjelentek a piacon - merthogy szerintem gyönyörű. De eléggé nyeglének találtam, nagyon kéne vigyázni rá napi használat mellet. Amúgy még a megjelenés környékén tesztelte őket az innerfidelity-s Tyll, azt mondta séta közben furcsán fütyül a kannában a menetszél. Mindenesetre elfogadnék egy párt csak a vitrinbe. :D

(#3) Dr. Oid válasza nebulo (#2) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

Jok ezek az ujabb Skull fejhallgatok, a tesom hasznal asszem egy Crushert es szepen is szol, kenyelmes is. Mindig rakivanok, aztan eszembe jut, hogy a JBL J55i is a fiokban pihen, mert meguntam hurcolni es visszamentem az agybadugos cuccokhoz :)

(#4) CashSider válasza xmaas (#1) üzenetére


CashSider
csendes tag

Az Aviator külsőre megnyerő, sajnos kipróbálni még nem tudtam. De azt tudom, hogy Sem az AKG Q460-at, sem a K171-et nem adnám érte. Pedig az utóbbim lassan 30 éves :)

(#5) Carlas válasza CashSider (#4) üzenetére


Carlas
senior tag

Ez így van. Ezek inkább divat cuccok, alsóbb kategóriában is amiket hallgattam 40e-ig kalak kakik egy akg,shure,beyer,stb fejeshez képest, és akkor ne beszéljünk a minőségi fülesekről. Kinézetre szép meg minden ezért ennyi.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#6) Kirrr


Kirrr
aktív tag

Ájfónon hallgatni a 128kbites youtube rippet jó ez a #swag #yolo generációnak.

(#7) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Elég belterjes a cikk. Mintha csak Skullcandy gyártana fejhallgatókat. Miért? A 30k-s árszint egyébként nem prémium, hanem belépő kategória.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#8) franconero


franconero
csendes tag

Azt hiszem maradok a Bowers & Wilkins P7-nél, ott nincs extra basszus lehetőség, de nem is kell.
Van viszont nagyon szép és kiegyenlített hang az egész tartományban, akusztikus zenéken igen finom, popzenéken dögös. A mérete ugyan nem nagy, de a design letisztult és elegáns, a kollégák egyből érezték, hogy nem egy filléres darab.
Még telefonról is meggyőző a hangminőség, persze nem arról hallgatom. :)

(#9) Warpig


Warpig
aktív tag

Mennyivel fogyasztanak ezek többet, mint egy agybadugós füles? Van egyáltalán különbség?

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#10) Jenczy84


Jenczy84
csendes tag

Ennyi pénzt nem nagyon érnek meg. Én jóval olcsóbban vettem a navigátoromat, nem szól rosszul, de azért az összeszerelésre jobban figyelhettek volna. Nekem a fejpánt oldaláról a varrás mellett levált a bőr. Meg a fülpárna közepéről, ahol a koponya van, elengedett a ragasztó, kiesett a szövet.
Fogyasztása meg szerintem egyforma az agybadugósokkal.

(#11) Dottore


Dottore
addikt

A prémium és az elemes subwoofer bizerga valahogy nagyon nem stimmelnek egymással. :)

(#12) lezso6 válasza Dottore (#11) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Már eleve a subwoofer nem stimmel egy fülesben. Gondolom az egy rezgő vibramotor, ami jó mosott, pontatlan puffogással nyomja el a többi hangot.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13) Carlas válasza lezso6 (#12) üzenetére


Carlas
senior tag

Ez igy van. Hallgattam ilyet. Borzalom. Brummog meg minden. Csak epp normalisan nem szol. Foleg az a jo amikor premium lejatszonak irjak melle az ipodot vagy iphonet.amikor hangzasban sehol nincs egy valodi lejatszohoz.

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#14) Xero válasza Carlas (#13) üzenetére


Xero
nagyúr

Egy iPod Video-t azért hallgass meg ráérő idődben, ne adj Isten egy külső iPod connectoros dac-el. ;)

(#15) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Nekem egy Hesh 2.0 by skullcandy deciBel collection fejhallgatóm van és én teljesen megvagyok vele elégedve igaz annyira használom amíg be érek a suliba meg vissza a koliba meg max filmezésre de arra teljesen megfelelő.
Bár szerintem egy kicsit halk..

(#16) rbalint88 válasza lezso6 (#7) üzenetére


rbalint88
addikt

nem csak ők gyártanak. ők küldtek tesztfüleseket. AKG fülesem volt, a 20ezres fülhallgató rögtön hibás volt, a cseredarabnak is percegtek a magasai. utána egy k518le volt, az szépen szólt, meg voltam elégedve vele.
a többi kommentelőnek ömlesztve: mielőtt ítéletet mondtok egy termékről, próbáljátok ki. a régi skull termékekre jogos a fika, de ezek eléggé mások. nézzetek utána, hogy az utóbbi években milyen komoly változásokon ment át a fülesek gyártásához való hozzáállásuk, egészen addig, hogy próbálják az igényesebb hangzást keresőket is megszólítani.
plusz be kellene látni, hogy ezek headsetek, nem hifi fejhallgatók. lehet bármilyen hangja egy komoly fejesnek, de egy mobillal vagy iPod-dal az életben nem hajtod ki, szóljon a lehetőségekhez bármilyen jól, nem 600Ohmos fejeshez van méretezve benne az erősítő. ezeknél is bőven feljebb kell tekerni egy agybadugós füleshez képest.

(#17) Carlas válasza Xero (#14) üzenetére


Carlas
senior tag

Volt és classicom is. De nagyon nem egy sulycsoport. Szepen szol egy atlag lejatszohoz kepest, nagyon jo hangja van de egy Fiio X3 wolfson chippes lejatszo + dac-hoz képest ezt megspékelve egy professzionalis monitor fulessel (agybadugos) vagy társaihoz képest koze nincs a dologhoz. Jo jo az ipod de azért masra valo :R

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#18) Carlas válasza rbalint88 (#16) üzenetére


Carlas
senior tag

Jogos nem mind fos, de profinak egyik se számít. Azok mas kategoriak. A k518LE meg igen jo en is szerettem bar kicsit nyomta a fulem, picit a fem resz szoros volt nekem, de munkaba jarni hasznaltam, aztán jott a beats Mixr ami szinten jo volt bar 75e ert nem annyira, utolag megbantam hogy annyit adtam erte. Nehez egy jo fulest kifogni sok utannajaras es ki mire hasznalja mi az igenye.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#19) User64476 válasza Carlas (#18) üzenetére


User64476
őstag

Egy akg után egy beats? Ez tényleg egy mondatban szerepel? :D

(#20) Xero válasza Carlas (#17) üzenetére


Xero
nagyúr

A Classic és a video nem ugyan az.

(#21) Carlas válasza User64476 (#19) üzenetére


Carlas
senior tag

Sajna igen :D bocsiiii :D

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#22) Carlas válasza Xero (#20) üzenetére


Carlas
senior tag

Olvasd el megint amit elozoleg irtam. Ez van benne: volt es classicom is. Tehat volt videom es classicom is. meg sok mas. A legjobb ipodok de ezek mp3 lejatszok.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#23) mekker válasza Carlas (#17) üzenetére


mekker
őstag

Ezekből a Fiio X3-akból mikorra várható, hogy lesz belőle pár a magyar használtpiacon (ha egyáltalán)?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#24) Xero válasza Carlas (#22) üzenetére


Xero
nagyúr

Akkor vegyük sorra. Tehát akkor szerinted egy losslessel megtömött video (szintén wolfson chip-es de mindegy) dock connectoros dac-al és onnan egy normálisabb fejeshez nincs ott mint bármi más? Érdekes. :U

Használtam ilyen felállást ATH-M50-el, ami azért relatív normális stúdió fejes. ;)

Szerk: Azt pedig ugye azért tudjuk, hogy a fiio termékek közel sem a minőségükről híresek.

[ Szerkesztve ]

(#25) Carlas válasza mekker (#23) üzenetére


Carlas
senior tag

Há nem nagyon adnak el ilyet.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#26) Carlas válasza Xero (#24) üzenetére


Carlas
senior tag

1. a minőségben tévedsz, de nagyon. persze mindnel lehet fos, pl a szetkopo hatlap, a hdd meghal, kijelzo szinezodik, stb ugye ipod. ennyi erovel mindennel van
2. Az ipodos teoriad legyszi fejtsd ki egy audiophile forumba nézzük meg mit kapsz :D ha alapbol gagyi a zene minosege te akarmilyen dac-ot radughatsz, amugy jah veszel ipodot meg hozza meg egy csomo mindent megeri. Foleg egy 40e-es studio fulessel :D Studio fules amin en szoktam hallgatni picit dragabb. En ezt nem neveznem studionak.
3. Vitát lezárom, mivel tudom mekkora a különbség igy felesleges vitázni, főleg mp3, vagy apple losless es egy 192-es flac között ami 700mb :D vagy nagyobb sokkal. :W :W :W Vagy vidd el egy profihoz és kérdezd meg, barmelyik studio boltba. Mondjuk latom a cuccaidat igy mar ertem az ipodot. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#27) Xero válasza Carlas (#26) üzenetére


Xero
nagyúr

1. Onnantól, hogy külső DAC-el használtam mégis szerinted mennyiben számít a belső chip? :P
2. Head-fi-n nem egy ember használja így. Érdekes. :U
3. Ha ez kevés on the go, akkor erősen röhögök:

A cuccaimnak egyébként mégis mi köze ehhez? Nagyrészt munkából fakadóan (is) vagyok OS X rendszeren.
Nem mintha számítana jelen vitában, de már akkor optikai kimenetes iRiver-t használtam, amikor a legtöbben kazettával és cd-vel rohangáltak a zsebükben.

De, hogy megnyugodj egy iStreamer-el használtam, ami azért kicsit más liga, mint a Fiio. De használom Alpine 9887-el és h/k bridge - avr-360 párossal is.

szerk: Látom beleszerkesztettél egy kis farokméregetést. Ha megnyugtat, az M50 ment a háztól, mert nem használtam ki, lévén van autóban is normális hifi és a lakásban is. :DDD

Na de, akkor már megnéztem a cuccaidat, ha itt tartunk. Értem, hogy miért erősködsz a Fiio mellett, de onnantól, hogy SS Siberia-t használsz egyből hiteltelenné váltál, bocs. ;]

[ Szerkesztve ]

(#28) Carlas válasza Xero (#27) üzenetére


Carlas
senior tag

Jól van :C :C :C :C :C
-Belinkeltél egy 96khz-est hmmmm miért nem 192khz
-Veszel egy baromi jo lejatszot csomo penzert+hozza még rákoltesz egy csomo penzt hogy azt tudja mint egy fele annyiba kerulo. Valoban jo ez igy. Ennyi erővel minek az ipod.
-Hidd el itthon van hifim :)
-Fiiot hasznalok mert buszon hibátlan, és amennyit munka után itthon vagyok arra is, mert ár/értékben ver mindent, ha sokat hallgatnám itthon akkor ibasso-t Astell & Kern-t vettem volna, de feleslegesre nem adok pénzt csak amit kihasználok
-Siberia v2 játékra van, tudod gamer headset kizárólag ha láttad volna, mégis ilyet ki használ zenére???, mint ahogy a tobbi cucc is ahol olvastad mind játékra. :R :R :R :R

Én mondom lezártam, teljesen máshol tartunk mint az eredeti téma.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#29) Xero válasza Carlas (#28) üzenetére


Xero
nagyúr

- Azért ezt linkeltem, mert nincsen ember, aki menet közben különbséget tesz.
- Az iPod azért jó, mert könnyen kezelhető és van bőven tárhely.
- Készséggel elhiszem, nem is vitattam.
- De még mindig nem annyira top kategória mint amennyire be akarod állítani, itt a probléma. A fejhallgató erősítőik pl hagynak elég sok kívánnivalót maguk után.
- A Siberia játékra is vicc. Egy túlárazott vacak, ezt Te is tudod is a fejhallgatókban jártas emberek is.

Szintén lezártam, mert nagyon elkanyarodtunk, de gondoltam azért tegyük már tisztába a dolgokat.

(#30) Carlas válasza Xero (#29) üzenetére


Carlas
senior tag

hát a 192 nem is utazasra van, ipod valo igaz konnyen kezelheto de az itunes miatt kidobtam. Nem mondtam h top kategoria de ár ertekben mindent ver. Siberia Jatekra sztem teljesen alkalmas, elotte volt mas is de talan a Razer 7.1-ese volt meg jo de annyit feleslegesen szinten nem adok, bar lehet az en hibam, nem a zsidosag csak felesleges. Amugy a siberia Gaming bundle csomagban (Siberia frost blue usb+egér+egerpad) 30e volt. Kulon majdenm 50 lenne asszem. Ennyiert lebontva megint nem volt jobb.

:R :R :R :R

Nah ezt jol megvitattuk :D

De abban egyetértunk hogy a Skullcandy nem épp a top :D

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#31) DVlad


DVlad
őstag

Urak!
Venne valaki Skullcandy terméket (itthoni forgalmazótól származó, új, garis, stb.), bármilyet 35% kedvezménnyel? Annyit már megérne valamelyik füles?

(#32) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Navigator nagyon tetszik látványos, szépen összerakott hordozható fejhallgató. Azonban közel röhelyes, hogy barátnőm 4000 Ft-os Retro DJ-e nagyságrendekkel jobb hangzást biztosít. Nem tudom mit gondoltak amikor ezt így piacra dobták.

(#33) bwoay


bwoay
nagyúr

lezso:
Belterjes cikk??? Még ha az lenne a címe, hogy "Fülhallgató körkép a 30-50e. Ft-os árkategóriában"... de nem az, sőt, teljesen egyértelművé teszi, hogy miről lesz szó. A cím ismeretében mi mást vártál?

franconero:
volt szerencsém P7-hez egy kiállításon, engem totál nem győzött meg, beszélgettem is erről a forgalmazó cég képviselőivel, és ők maguk mondták, hogya P7 messze nem audiofil terméknek készült, hanem a mobil zenehallgatást szem előtt tartva egy "divatos" terméket hozott létre a gyártó. értékeltem az apró, okos megoldásokat, a prémium kivitelezést, de a hangjával nem győzött meg (első kérdésem volt, hogy be van-e járatva). Mindettől eltekintve: vajon mennyire fair egy nyíltan vállalt divatkategóriás, subwooferes termék összevetése egy patinás hangfalgyártó fejhallgatójával, ami kb 3-4x annyiba kerül?

Carlas:
mindketten tévedtek, nincs benne vibramotor, de a cikkben szereplő képen jól láthatóak az alkatrészek. mondjuk nem is titok, hogy eleve az a koncepció, hogy a hallható mélyeket érezhető rezgésekké alakítsa. Olyasmi ez, mint a Panasonic VMSS rendszere, amivel a 90-es években próbálkoztak. Attól sem várt hi-fi hangzást senki anno, mivel az egész alapjaiban másról szólt. "Bass you can feel"

Nem tudom, hányan olvasták a 2400 Ft-os TDK fülhallgató bemutatóját (TDK, mint TudoD, a Kazetta) valamikor az elmúlt hetekben. Le van írva kerek perec, hogy korrektül szól, HA a túlhúzott mélyeket szeretjük. Szerintem nemigen van normális IEM 10e. Ft alatt, és amiket eddig igazán jónak találtam, azok 20-tól indulnak, a határ meg a csillagos ég, de ezt félre tudom tenni akkor, amikor a többség elvárásairól beszélünk. És bizony a TDK füldugója a kommentek alapján nagy sikert aratott (többen titulálták best-buynak, stb). Vagyis miről van szó? Az emberek zöme magasról leszarja a kiegyenlített hangzást, a stereo színpadot, a transzparens, tiszta hangzást, és rámennek a mélyekre. Ezen szomorkodhatunk, és mondhatjuk, hogy micsoda zenei igénytelenség, de azért mi is eljutottunk a bakelittől a CD-ig, a CD-től az mp3-ig, amit aztán a legtöbben a telefonjukon hallgatnak.

Kíváncsi lennék, innen a fórumból hányan követik a tipizált (!) 15-22 éves fiatalok körében népszerű divatirányzatokat. Beszéljünk akár öltözködésről, akár zenei stílusról/ízlésről. Swag/Yolo generáció, ha valaki tud követni.
Őket az AKG, a Sennheiser, Grado max akkor érdekli, ha jó a színe. Vagy nem tűnt még fel, hogy a legnagyobb gyártók micsoda lendülettel indultak el ebbe az irányba az utóbbi években? Pedig sokáig részükről is csak a lenézés volt meg a Beats, WeSC, Frends, House of Marley, Skullcandy, Soul, stb márkák felé, aztán szép lassan kiderült, hogy van egy rohadt széles piaci szegmens, amit ezek a "lifestyle" márkák uralnak, és ahol az 50-100 éves hagyománnyal rendelkező fejhallgató gyártók labdába nem tudnak rúgni.
Sennheiser Momentum mond valakinek bármit is? Létezik 6 színben, on-ear és over-ear változatban, 60 illetve 90e. Ft-ért. Ha Media Marktban jártok, próbáljátok ki mindkettőt. Aztán egy Skullcandy Aviatort, az is szokott lenni mellette. Nagyon-nagyon tanulságos lesz, ezt garantálom!

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#34) lezso6 válasza bwoay (#33) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Fejhallgató tesztnél én arra számítok, hogy részletes leírást kapok a hangjukról, különböző zenei stílusokkal. Lehet túl sokat várok, főleg, hogy ezeknél a fejeseknél amúgy sem a hangminőségre koncentráltak, hanem a designra. Túl szubjektívnek érzem a cikket (tudom, logout), és számomra az árad belőle, hogy aki jó fülest akar, csak skullcandy. Persze ettől még van létjogosultsága a cikknek, csak leírtam a véleményem.

Nekem személy szerint nagyon nem tetszik ez a piac (nemcsak füles, hanem pl notebookok), ahol funkcionalitás, minőség nem számít, csak a design. Konkrétan gyűlölöm az ilyet, napi szinten látom ezeket a silány termékeket, és nem tudom megérteni, hogy miért ilyenek az emberek, hogy inkább a cukormázas szart választják. Ennek annyi értelme van, mint csillámpónival munkába járni, mert az olyan aranyos.

Elég szomorú, hogy a tapasztalt márkák is meglovagolták ezt az undorító piacot, de attól még ők letettek valami az asztalra, és még mindig gyártanak komoly cuccokat is. Persze megfordítva is igaz lehet, mert ha jól tudom a Beats Mixr egy elég jól sikerült darab, márkáját meghazudtolóan jól szól. Persze ettől még nem ár / érték bajnok, de egyszerre divatos és a hangminősége is rendben van, szerintem ilyennek kéne lennie mindegyiknek.

Nagyon nem szeretem ezt a felületes magamutogatást, ez van. Neked az bejön, hogy erre nevelik az embereket a reklámok meg minden amit lát?

Bakelit vs CD vs mp3-hoz: Elég egy jó vbr vagy 320-as mp3 is egy alapszintű minőséghez, s nincs ezzel semmi baj, mert ennek haszna van: kevesebb helyet foglal, relatíve kevés kompromisszummal. Míg egy divatos fejhallgató annyira előnnyel bír, hogy ezzel pávagyerek lehetsz, hátránya meg az, hogy röhejes hangminősége van. Designra nem fizetek ki 60-80%-ot a termék árából. Ezt az irányt pont annyira tartom, mint az az audifilségnek azt a kategóriáját, ahol már ezoterikus alapon választanak hangkeltőt, horror áron.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35) bwoay válasza lezso6 (#34) üzenetére


bwoay
nagyúr

hogy egy mélyreható, teljeskörű teszt milyen, abban úgy látom, egyetértünk. csupán az általad használt belterjes jelzőre reagáltam, azt nem érzem jogosnak azután, hogy a cím is mutatja: nem több márka termékét fogja a szerző egymásnak ereszteni.

hogy kinek mennyire tetszik az általam felvázolt kép, azon elmélkedhetünk jódarabig, biztos megérné amúgy tovább vesézni a témát. nem állt szándékomban állást foglalni, csupán arra próbáltam meg felhívni a figyelmet, hogy ez egy olyan nagy piac, hogy a legnagyobb gyártók sem tudják figyelmen kívül hagyni. mint írod, napi szinten látod, mit hordanak a kölkök, tehát számodra sem újdonság a dolog. és ha a tömegeknek ez kell, akkor komoly pénz van benne, eltart nem egy gyártót...

de gondolj csak bele, melyik egyszerűbb: beverekedni magad újoncként egy olyan közegbe, ahol mindenki generációk óta fejhallgatókat gyárt, és az ő pályájukon mutatni újat, vagy felismerni, hogy van egy szegmens, amit mindenki más figyelmen kívül hagy, és ezt kihasználni-uralni?
szerintem is egyszerre kellene "divatosnak", funkcionálisnak, és minőséginek lennie egy jelenkori fejhallgatónak, DE: aki a hangminőséget helyezi mindenek fölé, az totál leszarja a kinézetet, aki pedig a külsőre megy rá, annak a hangzás sajnos rendszerint sokadlagos szempont. és személy szerint nem azt nehezményezem, hogy a Sennheiser "eladta magát" a Momentum szériával, mert az nem gond, ha színben is van választék, és maga a termék amúgy szerintem nagyon szép. de szarul szól. kritikán aluli. és pont a Sennheiser tudna könnyűszerrel szépet és jót gyártani. nade kinek? egy roppant szűk szegmensnek, akiknek mindkét szempont kb ugyanolyan fontos. ugyanakkor feltehetőleg többen vannak, akiket megfog a látvány, és onnantól mindegy. szar fejhallgatót pedig jóval olcsóbban lehet gyártani, mint jót. na ez a szomorú. egy Skullcand Aviator meg hiába jó (ezt még a head-fi-n is elismerik), ha ők a másik irányból jönnek, ott pedig megvan az az előítélet, hogy divatkategóriás gyártó csak a kinézetre ad. így maradnak inkább saját pályán, és megjelenik a Crusher, ami még mindig egy vállalható hangú fejhallgató, csak tud egy olyan "csodafeature"-t, amit a konkurensek nem. nyilván senki nem fogja egész nap úgy hallgatni a zenéit, hogy közben a fejhallgató rezonál a fején, max az, aki iPhone-ján még mindig Sirit kérdezgeti, hogy milyen az időjárás. de ez a feature kétségkívül ad egy másfajta zenei élményt, amit a célközönség (ami nem mi vagyunk) tud értékelni. LA Gear light gear megvan? A világítós cipő. Volt haszna? Semmi. Kényelmesebb lett tőle a csuka? Lószart. Menő volt? Kegyetlenül :D 2015-re pedig a tömegek a power lace-es McFly csukát várják a Nike-tól, pedig biztosan nem az lesz az NBA hivatalos cipője, ha érted, mire gondolok ;)

na ezért mondom, hogy a téma megérne egy kifejtést...

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#36) mekker válasza lezso6 (#34) üzenetére


mekker
őstag

Már a márka nevében is benne van az ületpolitikájuk lényege (Skullcandy-->eyecandy~kb. csicsa, tetszetős... ).

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#37) rudi válasza lezso6 (#34) üzenetére


rudi
nagyúr

Azért ilyenek az emberek, mert pár évszázada szisztematikusan ilyenre nevelik őket azok, akik a fogyasztási tömegcikkeket kínálják. Kialakították a "sztáság", a "trendi", a "divatos" és hasonló fogalmak intézményét és megetették a "maradék 99%-kal" olyan szinten, hogy szülőként már a gyerekednek sincs esélyed elmagyarázni, hogy ez a 2000 forintos vietnami papucs, ami úgy töri a lábadat, mint a rosseb, attól a qrva Lacoste logótól nem ér 20 000 forintot (és társai).

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.