Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10) Dany007 válasza Sir Riccio (#9) üzenetére


Dany007
veterán

Én köszönöm a kimerítő választ. :R
Már tudom mire nem gondoltam az imént. Egyrészt elfelejtettem hogy ti is "nagyméretű" fájlokkal dolgoztok. Azért ez már önmagában is sok időt vesz el. Plusz nem gondoltam erre a "vaktában, tutira megyek" fotózásra sem. Ebből adódóan a válogatás még több időt vesz el. De így már érthető ez is. Nem sok esküvőn voltam így elsőre nem ugrottak be ezek a lehetőségek.

Igazából az ár is rendben - ahogy én is írtam - ha ma már tényleg ilyen 1,5-2 millió körül mennek az esküvők. Úgy az a 80k még az 5%-át is alig teszi ki. Ami így már teljesen reális.

Egyvalamivel vitáznék mindössze. Hogy ebből és kizárólag ebből meg lehet-e élni.
Amikor kialakítod a saját áradat akkor nyilván figyelembe kell venned, hogy egy évben hány ilyen munkát tudsz megcsípni. Mert írtad, hogy mi mennyibe kerül. Ami nyilvánvaló hogy sok. De csak annak fényében szabad elkezdeni / elvállalni hogyha meg is éri. Nem lehet 1-2 esküvőn visszatermelni a munkaeszközök árát. Tehát igazából teljesen mindegy mennyibe kerül a felszerelés és mennyi a többi költség, attól függ mennyi munkád van egy hónapban / évben és abból lehet kalkulálni hogy megéri-e.
Nekünk is van a cégnél egy 25M+áfás digitális nagy nyomtatónk de az árakkal nem szállhatunk el mert a kutya se jönne hozzánk. Ez egy olyan befektetés volt annak idején ami az aktuális munkákkal számolva 6-10 év alatt hozza vissza az árát és majd csak utána termel tisztán profitot. De nekünk hiába van kevesebb munkák, hiába fizetnek kevesebbet ugyanazért az emberek attól még nem emelhetjük fel az árat mert még kevesebben lesznek. Így nem 6 év alatt hozza vissza az árát a gép, hanem mondjuk 10. (most persze csak hasra ütök)
Tehát értem én, hogy drága befektetés ez a szakma de mérlegelni kell hogy megéri-e? Ha pedig nem akkor nem szabad csinálni. Az árakkal pedig nem tudsz sajnos mit kezdeni. Én is észreveszem nálunk, hogy a konkurens cégek egymás alá licitálgatnak.... Egyre lejjebb tornászva az alapárat. Aminek köszönhetően lassan már mi is ott tartunk, hogy azért dolgozunk hogy dolgozhassunk kicsit, mert így profit alig marad.
Ugye jön az ügyfél a nagy melóval... És aszondja hogy a szomszéd 1000ft /m2-rel olcsóbban megcsinálja... Mit tudsz tenni? Alámész mert kell a meló, kell a pénz... Következőnek már ennyivel olcsóbban megy a másikhoz. Akkor az is alá megy mert neki is kell a meló... és így tovább és így tovább. És a végén szépen odajutunk hogy a semmiért fogunk dolgozni...

Szóval az árakkal nem igazán tudsz / tudunk mit kezdeni. Nem érdemes a béka segge alá menni, de azt is be kell látni ha az emberek nem tudják kifizetni akkor nem tudják.
Meg persze itt is hatalmas különbség van a Pest és vidék között. Gondolom én.
Szóval hogy kizárólag ebből megélni azt nem tudom megy-e. Én nem merném bevállalni bár nem ismerem a piacot ezzel kapcsolatban. Hiszen ha - ahogy írtad - van 20 esküvő egy évben, akkor az kb 3 hetente egy. Amire elmegy durván még egy talán két hétnyi meló. Tehát van egy szabad heted (minden harmadik hét), amikor fotózhatsz mást, másoknak. Termékfotó, rendezvényfotózás stb... Én így vegyítve tudnám elképzelni hogy biztosan meglehessen élni belőle. Mert mivan akkor ha xy évre csak 10-15 esküvő jut? Ugye konkurencia is termelődik folyamatosan, manapság egyre divatosabb a fotózás. Aminek nagy rész gyenge munka, de a sokból akkor is több profi lesz mint régen a kevésből.

Feladni pedig tényleg nem szabad! Tényleg jók a képeid. Legalábbis én ámultam páron. Félszakmai szemmel nézve is. Én ugyan csak fotóretusálással, grafikai tervezéssel és kivitelezéssel foglalkozom itt a cégnél, tehát a fotózáshoz magához nem értek. De egyfajta szakmai szemmel tudom nézni. És persze szubjektívvel is. Nem véletlen hogy a múltkor ahhoz híres magyar fotóshoz hasonlítottam a képedet akinek akkor épp a kiállítását csináltuk. (de olyan híres, hogy most a neve se jut eszembe :D de tényleg híres, a Nasa is átvette több képét, nemzetközi kiállítások stb)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.