Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Kicsit elszomorodtam.

Muszáj egy (igaz) mesébe bestiális vérebet, halálos kórt belelátni?
Isten mentsen mindenkit egy olyan steril világtól, ahol minden kutyát, tovább megyek, minden állatot kiirtanak, mert megfertőzheti az embergyereket.

Amikor én voltam kicsi, akkor együtt játszottunk a kutyákkal, a szánk néha tele volt kutyaszőrrel, és láss csodát, egészséges maradtam.
Orvosilag megállapított tény, hogy egy gyereknek fél kiló koszt meg kell ennie ahhoz, hogy a szervezete felkészüljön a fertőzések elleni védelemre.

Mit ártott ez a szerencsétlen kutya? Szeretetből nyalintotta meg a kislány arcát. Jelentem alássan, a kislány már totyogó korban van, és egészséges. Szóval el kéne tiltani a kutyát a szeretettől?

A kutyák egy idő után hasonlóvá válnak gazdájukhoz. Viselkedésük, mentalitásuk, még a mozgásuk is. Ezért nem mindegy, hogy ki tart kutyát.
Aki sznobságból, kivagyiságból, az pedigrés ebet vásárol. Mutogatja, virít vele, a kutya pedig kedve szerint produkál. Póráz persze van, nehogy elszökjön a méregdrága szerzemény.
Aki kutyuli-mutyulinak tartja, gyerekként bánik vele, épphogy kiskanállal nem eteti. Itt is van póráz, hiszen egy "gyereket" kordában kell tartani, és ha már nem beszélhet vissza, akkor uralkodom fölötte.
Aki brahiból tart kutyát, az bullterriert, pitbullt, vagy egyéb harci dögöt birtokol. Na, itt már nem biztos a póráz használata. Kotródj az útból, jövünk!

Aztán vannak azok, akiknek nem számít a pedigré, fajta tisztaság, származási papírok.
Képesek befogadni egy "lompos, loncsos és bozontos" mocskos dögöt pusztán azért, mert belenéztek a szemébe, és képesek voltak meglátni a tengernyi szenvedést, a szeretet éhséget, és a valakihez tartozni vágyást. Ők számomra a nagybetüs EMBEREK.

Nos, a befogadott kutyáknak nem kell póráz. Jobban tudják, mint az Istent játszó ember, hogy hálával tartoznak, és ha támadnak, az csakis a gazda, vagy annak tulajdona védelmében fordulhat elő.

Nem vagyok kutya-szakértő. Tapasztalataim mondatták velem mindazt, amit leírtam.

Illő tisztelettel köszönöm az újabb véleményeket. :R

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.